Veslování na Letních olympijských hrách v roce 1980 – skotačil čtyři lebky (muži)
Ve dnech 20. až 27. července se na Letních olympijských hrách v roce 1980 konala soutěž čtyřskifů bez korby v mužském veslování . Zúčastnilo se 48 sportovců (12 posádek) z 12 zemí.
Vítězové
Soutěž
Kvalifikační závody
Soutěže se konaly 20. července ve 12:50 moskevského času. Ti, kteří obsadili 1. místo v závodech, se kvalifikovali do finále A, zbytek - do opravného závodu.
Místo
|
Sportovci
|
Výsledek
|
jeden
|
Jugoslávie Milan Arezhina Darko Zilbar Dragan Obradovič Nikola Stefanovič |
6:13,96
|
2
|
Španělsko Juan Solano Jesus Gonzalez Manuel Vera Julio Oliver |
6:18,61
|
3
|
Dánsko Jan Reiner Modest Per Rasmussen Morten Gert Espersen Ole Peter Bloch Jensen |
6:19,28
|
čtyři
|
Rakousko Siegfried Sageder Bruno Flecker Rainer Holzheider Michael Sageder |
6:22,63
|
5
|
Brazílie José Claudio Lazzarotto Ronaldo Esteves Carvalho Ricardo Esteves Carvalho Valdemar Trombetta |
6:25,84
|
6
|
Polsko Andrzej Skowronski Zbigniew Andruszkiewicz Ryszard Burak Stanisław Wierzbicki |
6:27,24
|
|
|
Jízdy útěchy
Závody útěchy se konaly 24. července v 11.50 moskevského času. Ti, kteří obsadili 1-2 místa, se kvalifikovali do finále A, zbytek - do finále B.
Místo
|
Sportovci
|
Výsledek
|
jeden
|
Francie křesťanský markýz Jean Raymond Peltier Charles Imbert Roland Weil |
5:59,54
|
2
|
Španělsko Juan Solano Jesus Gonzalez Manuel Vera Julio Oliver |
6:00,77
|
3
|
Nizozemsko Victor Scheffers Jeroen Vervoort Loupežníci Roland Vervoort |
6:05,19
|
čtyři
|
Rakousko Siegfried Sageder Bruno Flecker Rainer Holzheider Michael Sageder |
6:16,22
|
5
|
Polsko Andrzej Skowronski Zbigniew Andruszkiewicz Ryszard Burak Stanisław Wierzbicki |
6:16,69
|
|
Místo
|
Sportovci
|
Výsledek
|
jeden
|
SSSR Jurij Šapočka Jevgenij Barbakov Valerij Kleshnev Nikolaj Dovgan |
5:57,82
|
2
|
Bulharsko Mincho Nikolov Lubomir Petrov Ivo Rusev Bogdan Dobrev |
6:00,78
|
3
|
Dánsko Jan Reiner Modest Per Rasmussen Morten Gert Espersen Ole Peter Bloch Jensen |
6:02,60
|
čtyři
|
Brazílie José Claudio Lazzarotto Ronaldo Esteves Carvalho Ricardo Esteves Carvalho Valdemar Trombetta |
6:11,96
|
5
|
Kuba Roberto Quintero Cesar Herrera Nelson Simon Horacio Cabrera |
6:25,64
|
|
Finále
Finále se konalo 27. července ve 13:00 moskevského času. Účastníci finále A se v konečné klasifikaci umístili od 1 do 6, účastníci finále B - od 7 do 12.
Finále A
|
Finále B
Místo
|
Sportovci
|
Výsledek
|
7
|
Polsko Andrzej Skowronski Zbigniew Andruszkiewicz Ryszard Burak Stanisław Wierzbicki |
5:58,63
|
osm
|
Nizozemsko Victor Scheffers Jeroen Vervoort Loupežníci Roland Vervoort |
6:02,58
|
9
|
Dánsko Jan Reiner Modest Per Rasmussen Morten Gert Espersen Ole Peter Bloch Jensen |
6:05,38
|
deset
|
Rakousko Siegfried Sageder Bruno Flecker Rainer Holzheider Michael Sageder |
6:06,27
|
jedenáct
|
Brazílie José Claudio Lazzarotto Ronaldo Esteves Carvalho Ricardo Esteves Carvalho Valdemar Trombetta |
6:06,58
|
12
|
Kuba Roberto Quintero Cesar Herrera Nelson Simon Horacio Cabrera |
6:16,65
|
|