Veslování na Letních olympijských hrách 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Samotáři | muži | ženy | ||
dvojky | muži | ženy | ||
Čtyřhra čtyřhra | muži | ženy | ||
Dvojité lebky, nízká hmotnost | muži | ženy | ||
čtyřky | muži | |||
Čtyři páry | muži | ženy | ||
Čtyřky, nízká hmotnost | muži | |||
osmičky | muži | ženy | ||
Kvalifikace | ||||
← 2012 |
Letní olympijské hry 2016 ve veslování žen lehké váhy ve veslování se budou konat od 7. do 12. srpna v laguně Rodrigo de Freitas . Soutěže se zúčastní 40 sportovců z 20 zemí. Aktuální olympijské vítězky v této disciplíně jsou britské veslařky Katherine Copeland a Sophie Hosking .
Zlato | stříbrný | Bronz |
Hlava Nizozemska Maike Ilse Paulis |
Kanada Lindsay Jennerich Patricia Obie |
Čína Huang Wenyi Pan Feihong |
Před začátkem Letních olympijských her 2016 byly světové a olympijské rekordy následující [1] :
Světový rekord | Maike Head , Ilse Paulis ( NED ) | 06:47,690 | Poznaň | 19. června 2016 |
olympijský rekord | Sally Newmarch , Amber Halliday ( AUS ) | 06:49,900 | Athény | 15. srpna 2004 |
Místní čas ( UTC−3 )
datum | Čas | Kolo |
---|---|---|
7. srpna | 10:40–11:10 | Předběžná utkání |
8. srpna | 09:20–09:30 | Kvalifikační závody |
9. srpna | 11:10–11:20 | Semifinále C/D |
10. srpna | 08:50–09:00 | Semifinále A/B |
10. srpna | 12:00 12:20 |
Finále D Finále C |
12. srpna | 09:10 | Finále B |
12. srpna | 10:00 | Finále A |
První dvě posádky z každého závodu postoupily přímo do semifinále soutěže. Všichni ostatní atleti se dostali do kvalifikačního závodu, kde se hrály ještě čtyři výjezdy do dalšího kola.
Závod 1Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Huang Wenyi Pan Feihong |
Čína | 7:00,13 | +0,00 | SF A/B |
2 | Anne Lolk Thomsen Juliane Rasmussen |
Dánsko | 7:01,84 | +1,71 | SF A/B |
3 | Devery Motokáry Keith Bertko |
USA | 7:07,37 | +7,24 | R |
čtyři | Lauri Milani Valentina Rodini |
Itálie | 7:09,12 | +8,99 | R |
5 | Charlotte Taylor Katherine Copeland |
Velká Británie | 7:10,25 | +10,12 | R |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Hlava Ilse Paulis Maike |
Holandsko | 6:57,28 | +0,00 | SF A/B |
2 | Sophie Mackenzie Julia Edwardová |
Nový Zéland | 7:02.01 | +4,73 | SF A/B |
3 | Yonela-Livia Lehachi Janina-Elena Belyaga |
Rumunsko | 7:07,29 | +10,01 | R |
čtyři | Ayami Oishi Chiaki Tomita |
Japonsko | 7:15,75 | +18,47 | R |
5 | Ta Thanh Huyen Ho Thi Ly |
Vietnam | 7:29,91 | +32,63 | R |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Kirsten McKenna Ursula Grobler |
Jižní Afrika | 7:07,37 | +0,00 | SF A/B |
2 | Claire Lamb Sinead Lynch |
Irsko | 7:10,91 | +3,54 | SF A/B |
3 | Vanessa Cozzi Fernanda Nunez |
Brazílie | 7:20,79 | +13,42 | R |
čtyři | Yislena Hernandezová Liset Hernandezová |
Kuba | 7:26,43 | +19.06 | R |
5 | Khadija Krimi Nur El-Huda Ettaib |
Tunisko | 7:43,33 | +35,96 | R |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Lindsay Jennerich Patricia Obie |
Kanada | 7:03,51 | +0,00 | SF A/B |
2 | Veronica Deresh Martina Mikolajczak |
Polsko | 7:05.02 | +1,51 | SF A/B |
3 | Ronja Sturm Marie-Louise Draeger |
Německo | 7:11,08 | +7,57 | R |
čtyři | Josefa Velis Melita Abrahamová |
Chile | 7:20,63 | +17.12 | R |
5 | Li Yuenyin Li Kaman |
Hongkong | 7:29,87 | +26,36 | R |
První dvě posádky z každého závodu postupují do semifinále soutěže. Všichni ostatní veslaři postoupí do semifinále C/D, kde budou nadále bojovat o místa od 13. do 20. místa.
Závod 1Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Devery Motokáry Keith Bertko |
USA | 7:58,90 | +0,00 | SF A/B |
2 | Ayami Oishi Chiaki Tomita |
Japonsko | 8:00,50 | +1,60 | SF A/B |
3 | Charlotte Taylor Katherine Copeland |
Velká Británie | 8:05,70 | +6,80 | SF C/D |
čtyři | Josefa Velis Melita Abrahamová |
Chile | 8:11,97 | +13,07 | SF C/D |
5 | Vanessa Cozzi Fernanda Nunez |
Brazílie | 8:15,53 | +16,63 | SF C/D |
6 | Li Yuenyin Li Kaman |
Hongkong | 8:20,96 | +22.06 | SF C/D |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Yonela-Livia Lehachi Janina-Elena Belyaga |
Rumunsko | 8:00,47 | +0,00 | SF A/B |
2 | Ronja Sturm Marie-Louise Draeger |
Německo | 8:02,28 | +1,81 | SF A/B |
3 | Lauri Milani Valentina Rodini |
Itálie | 8:03.03 | +2,56 | SF C/D |
čtyři | Ta Thanh Huyen Ho Thi Ly |
Vietnam | 8:19,79 | +19,32 | SF C/D |
5 | Yislena Hernandezová Liset Hernandezová |
Kuba | 8:22,05 | +21,58 | SF C/D |
6 | Khadija Krimi Nur El-Huda Ettaib |
Tunisko | 8:33,49 | +33,02 | SF C/D |
První tři posádky z každé jízdy postupují do finále C a zbytek do finále D
Závod 1Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | FC | ||||
2 | FC | ||||
3 | FC | ||||
čtyři | FD |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | FC | ||||
2 | FC | ||||
3 | FC | ||||
čtyři | FD |
První tři posádky z každé jízdy postupují do finále A a zbytek do finále B
Závod 1Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | FA | ||||
2 | FA | ||||
3 | FA | ||||
čtyři | |||||
5 | |||||
6 |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|
jeden | FA | ||||
2 | FA | ||||
3 | FA | ||||
čtyři | |||||
5 | |||||
6 |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|
jeden | ||||
2 |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|
jeden | ||||
2 | ||||
3 | ||||
čtyři | ||||
5 | ||||
6 |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|
jeden | ||||
2 | ||||
3 | ||||
čtyři | ||||
5 | ||||
6 |
Místo | Sportovci | Země | Čas | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|
čtyři | ||||
5 | ||||
6 |