Vlak č. 12555 / 12556 "Gorakhdham Express" | |
---|---|
Základní data | |
Kategorie | Superspeed |
Společnost | Severovýchodní železniční zóna |
Trasa | Gorakhpur - Hissar |
Počet zastávek | 13 |
Cestovní čas | 17:25 |
Délka | 963 km |
Periodicita | denně |
Technické údaje |
Gorakhdham Express ( hindsky गोरखधाम एक्सप्रेस je indický kulový vlak , který jezdí mezi městy Gorakhpur a Hisar přes hlavní město země, Nové Dillí .
Expresní trasa o délce 963 kilometrů začíná ze stanice města Gorakhpur, má 13 zastávek ve městech Khalilabad , Basti , Gonda , Barabanki , Lucknow , Unnao , Kanpur , New Delhi , Shakur Basti , Nangloi Jat , Bahadurgarh , Rohtak , Bhivani , trasa končí v Hisaru. Číslo vlaku po této trase je 12555 , v opačném směru - 12556 .
Rychlost jízdy rychlíkem je 17 hodin a 25 minut, to znamená, že průměrná rychlost vlaku je 55,3 km/h. Obecně platí, že expresní rychlost v různých úsecích je od 55 do 98 km / h. Odjezd v odpoledních hodinách, příjezd v ranních hodinách.
Zpravidla se používá lokomotiva EMD GT46PAC , vlak se skládá z 24 osobních vozů, z toho 5 klimatizovaných. Vlak má cateringové stanoviště, jsou tam uklízečky.