Curling na Zimních olympijských hrách 2006
Od 13. do 24. února 2006 se v italském městě Pinerolo konaly curlingové soutěže na XX. olympijských hrách . Místa se rozdělovala v turnajích žen a mužů, každého se zúčastnilo 10 týmů.
Vysílání soutěží získalo nečekaně vysokou televizní sledovanost. Podle Canadian Broadcasting Corporation přilákal curling 5 milionů diváků u obrazovek – více než hokej a krasobruslení . Po úspěchu mužského týmu v Itálii se o curling zvedla nebývalá vlna zájmu, i když v této zemi se objevil relativně nedávno a má jen pár tisíc hráčů.
Kvalifikace
Kvalifikace mužů
Místo
|
Země
|
2003
|
2004
|
2005
|
Všeobecné
|
jeden
|
Kanada
|
12
|
osm
|
12
|
32,0
|
2
|
Norsko
|
osm
|
7
|
7
|
22.0
|
3
|
Velká Británie
|
4.5
|
6
|
deset
|
20.5
|
čtyři
|
Švédsko
|
6
|
12
|
2
|
20,0
|
5
|
Německo
|
1.5
|
deset
|
osm
|
19.5
|
6
|
Švýcarsko
|
deset
|
4.5
|
čtyři
|
18.5
|
7
|
Finsko
|
7
|
—
|
5.5
|
12.5
|
osm
|
USA
|
3
|
2
|
5.5
|
10.5
|
9
|
Nový Zéland
|
—
|
4.5
|
3
|
7.5
|
deset
|
Itálie (hostitel)
|
—
|
—
|
—
|
0,0
|
jedenáct
|
Dánsko
|
4.5
|
2
|
—
|
6.5
|
12
|
Francie
|
—
|
2
|
—
|
2,0
|
13
|
Jižní Korea
|
1.5
|
—
|
—
|
1.5
|
čtrnáct
|
Austrálie
|
—
|
—
|
jeden
|
1,0
|
|
Kvalifikace žen
Místo
|
Země
|
2003
|
2004
|
2005
|
Všeobecné
|
jeden
|
USA
|
12
|
7
|
deset
|
29,0
|
2
|
Kanada
|
deset
|
12
|
7
|
29,0
|
3
|
Švédsko
|
osm
|
5
|
12
|
25.5
|
čtyři
|
Norsko
|
7
|
deset
|
osm
|
25.0
|
5
|
Švýcarsko
|
6
|
osm
|
3.5
|
17.5
|
6
|
Velká Británie
|
3
|
6
|
5
|
14.0
|
7
|
Rusko
|
3
|
—
|
6
|
9,0
|
osm
|
Japonsko
|
3
|
čtyři
|
1.5
|
8.5
|
9
|
Dánsko
|
3
|
2.5
|
1.5
|
7,0
|
deset
|
Itálie (hostitel)
|
3
|
2.5
|
—
|
5.5
|
jedenáct
|
Čína
|
—
|
—
|
3.5
|
3.5
|
12
|
Finsko
|
—
|
jeden
|
—
|
1,0
|
|
Ženy
Příkazy
Hodnocení
Herní plán
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
13.02 |
14:00 |
Norsko - USA |
11:6
|
|
|
Kanada – Švédsko |
5:7
|
|
|
Švýcarsko - Itálie |
11:4
|
|
|
Spojené království – Dánsko |
3:2
|
14.02 |
09:00 |
Rusko – Japonsko |
7:5
|
|
|
Švýcarsko – Velká Británie |
4:5
|
|
|
Norsko - Švédsko |
10:3
|
|
|
USA - Kanada |
5:11
|
14.02 |
19:00 |
Itálie – Dánsko |
7:10
|
|
|
USA – Japonsko |
5:6
|
|
|
Kanada - Rusko |
6:5
|
|
|
Norsko - Švédsko |
2:9
|
15.02 |
14:00 |
Švédsko – Velká Británie |
8:6
|
|
|
Itálie – Rusko |
6:4
|
|
|
Japonsko – Norsko |
4:9
|
|
|
Dánsko - USA |
3:8
|
16.02 |
09:00 |
Kanada – Švýcarsko |
5:6
|
|
|
Japonsko – Dánsko |
5:9
|
|
|
Rusko — Velká Británie |
4:10
|
|
|
Švédsko – Itálie |
8:4
|
16.02 |
19:00 |
Švédsko – USA |
5:4
|
|
|
Dánsko – Švýcarsko |
2:10
|
|
|
Kanada - Norsko |
10:8
|
|
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
17.02 |
14:00 |
USA - Rusko |
7:8
|
|
|
Norsko - Itálie |
9:7
|
|
|
Spojené království – Kanada |
3:9
|
|
|
Švýcarsko — Švédsko |
7:9
|
18.02 |
09:00 |
Velká Británie - Itálie |
9:5
|
|
|
Rusko — Švýcarsko |
4:7
|
|
|
Švédsko – Dánsko |
10:5
|
|
|
Japonsko – Kanada |
5:2
|
18.02 |
19:00 |
Japonsko – Švédsko |
7:8
|
|
|
Velká Británie - Norsko |
4:8
|
|
|
Itálie – USA |
3:11
|
19.02 |
14:00 |
Švýcarsko - USA |
9:8
|
|
|
Itálie – Kanada |
4:11
|
|
|
Spojené království – Japonsko |
5:10
|
|
|
Rusko — Dánsko |
9:7
|
20.02 |
09:00 |
Švédsko - Rusko |
4:6
|
|
|
Dánsko - Norsko |
1:8
|
|
|
Itálie – Japonsko |
4:6
|
20.02 |
19:00 |
Dánsko – Kanada |
8:9
|
|
|
Švédsko – Japonsko |
11:5
|
|
|
Norsko - Rusko |
8:10
|
|
|
USA - Velká Británie |
4:10
|
|
Semifinále
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
22.02 |
14:00 |
Švédsko - Norsko |
5:4
|
|
|
Švýcarsko – Kanada |
7:5
|
Hraje se o 3. místo
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
24.02 |
13:00 |
Norsko - Kanada |
5:11
|
Konečná
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
24.02 |
17:30 |
Švédsko – Švýcarsko |
7:6
|
Finální tabulka
Muži
Příkazy
tým
|
Přeskočit
|
Třetí
|
Druhý
|
Vedoucí
|
Náhradní
|
Klub
|
Velká Británie |
David Murdoch |
Evan McDonald |
Warwick Smith |
Euan Byers |
Craig Wilson |
Lockerbie CC, Lockerbie
|
Německo |
Andreas Kapp |
Ulrich Kapp |
Oliver Axnick |
Holger Höhne |
Andreas Kempf |
Fussen CC, Fussen
|
Itálie |
Joel Retorna |
Fabio Alvera |
Gianpaolo Zandegiacomo |
Antonio Menardi |
Marco Mariani |
Dolomiti CC, Cortina d'Ampezzo
|
Kanada |
Brad Gushu |
Mark Nichols |
Russ Howard * |
Jamie Korab |
Mike Adam |
Svatý. John's CC, St. John 's
|
Nový Zéland |
Sean Becker |
Hans Frauenlob |
Den Mustepic |
Lorne de Pape |
Warren Dobson |
Ranfurly CC, Renfurly
|
Norsko |
Pal Troulsen |
Lars Vogberg |
Flemming Davanger |
Bent Onunn Ramsfjell |
Torger Nergor |
Stabekk CC, Oslo
|
USA |
Pet Fenson |
Sean Rozhesky |
Josef Polo |
John Shuster |
Scott Baird |
Bemidji CC, Bemidji
|
Finsko |
Markku Uusipaavalniemi |
Ville Mäkelä |
Kalle Kiiskinen |
Teemu Salo |
Jani Sullanmaa |
Oulunkylä Curling, Helsinky
|
Švýcarsko |
Ralph Stöckli |
Claudio Pesha |
Pascal Sieber |
Marco Battilana |
Simon Shtryubin |
St Galler Bar CC, Curych
|
Švédsko |
Peya Lindholmová |
Thomas Nordin |
Magnus Swartling |
Petr Narup |
Anderse Krauppa |
Östersunds CK, Östersund
|
*Zpravidla funguje jako přeskočení
Hodnocení
Herní plán
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
13.02 |
09:00 |
Nový Zéland – Švédsko |
3:6
|
|
|
Itálie – Velká Británie |
5:7
|
|
|
Norsko - USA |
5:11
|
|
|
Finsko - Švýcarsko |
2:7
|
|
19:00 |
Německo – Kanada |
5:10
|
|
|
Finsko - USA |
4:3
|
|
|
Velká Británie - Nový Zéland |
10:5
|
|
|
Itálie – Švédsko |
5:7
|
14.02 |
14:00 |
Norsko - Švýcarsko |
7:2
|
|
|
Kanada – Švédsko |
7:8
|
|
|
Německo - Itálie |
8:9
|
|
|
USA - Nový Zéland |
10:4
|
15.02 |
09:00 |
Finsko - Nový Zéland |
7:5
|
|
|
Švédsko - Norsko |
4:9
|
|
|
Kanada - Velká Británie |
9:5
|
15.02 |
19:00 |
USA - Itálie |
5:6
|
|
|
Velká Británie - Norsko |
6:3
|
|
|
Kanada – Švýcarsko |
7:5
|
|
|
Německo — Finsko |
5:2
|
16.02 |
14:00 |
Velká Británie - Německo |
7:6
|
|
|
Švýcarsko – Nový Zéland |
9:7
|
|
|
USA - Švédsko |
10:6
|
|
|
Norsko - Kanada |
5:6
|
|
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
17.02 |
09:00 |
Itálie – Norsko |
3:11
|
|
|
Švédsko – Finsko |
4:11
|
|
|
Švýcarsko — Německo |
8:5
|
|
19:00 |
Švédsko – Velká Británie |
2:8
|
|
|
USA - Švýcarsko |
7:3
|
|
|
Finsko - Kanada |
8:7
|
|
|
Nový Zéland – Itálie |
5:6
|
18.02 |
14:00 |
Německo – USA |
5:8
|
|
|
Kanada - Itálie |
6:7
|
|
|
Švýcarsko – Velká Británie |
5:6
|
|
|
Finsko - Norsko |
7:3
|
19.02 |
09:00 |
Norsko - Nový Zéland |
9:6
|
|
|
Německo – Švédsko |
7:5
|
|
|
Itálie – Finsko |
4:7
|
|
|
USA - Velká Británie |
9:8
|
19.02 |
19:00 |
Velká Británie - Finsko |
2:5
|
|
|
Nový Zéland – Kanada |
1:9
|
|
|
Švédsko – Švýcarsko |
3:8
|
|
|
Norsko — Německo |
5:2
|
20.02 |
14:00 |
Švýcarsko - Itálie |
10:2
|
|
|
Nový Zéland – Německo |
1:10
|
|
|
Kanada - USA |
6:3
|
|
Semifinále
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
22.02 |
19:00 |
Finsko - Velká Británie |
4:3
|
|
|
USA - Kanada |
5:11
|
Hraje se o 3. místo
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
24.02 |
13:00 |
Spojené království - USA |
6:8
|
Konečná
datum
|
Čas
|
Zápas
|
Šek
|
24.02 |
17:30 |
Kanada - Finsko |
10:4
|
Finální tabulka
Odkazy