Austrálie na olympiádě | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kód IOC | AUS | ||||||||
NOC | Australský olympijský výbor | ||||||||
olympijské hry v Los Angeles | |||||||||
Sportovci | 242 ve 22 sportech | ||||||||
vlajkonoš |
Wayne Roycroft (zahájení) Dean Lukin (zakončení) |
||||||||
Medaile místo 14 |
|
||||||||
Účast na letních olympijských hrách | |||||||||
Účast na zimních olympijských hrách | |||||||||
viz také | |||||||||
Austrálii na Letních olympijských hrách 1984 reprezentovalo 242 sportovců ve 22 sportech.
Australský olympijský tým v neoficiálním pořadí týmů obsadil 14. místo. Z hlediska počtu získaných medailí byly tyto hry pro australský tým nejúspěšnější od domácích zápasů v roce 1956 .
Zlato | ||
Ne. | Sportovci | druh sportu (disciplína) |
jeden | Michael Grenda Dean Woods Kevin Nichols Michael Turtur |
Cyklistika (mužské týmové stíhací závody) |
2 | Glynis Nunn | atletika (ženský sedmiboj) |
3 | Jonathan Seaben | Plavání (muži 200 m motýlek) |
čtyři | Dean Lukin | Vzpírání (muži, nad 110 kg) |
stříbrný | ||
Ne. | Sportovci | druh sportu (disciplína) |
jeden | Gary Gallock Anthony Lovrich Timothy McLaren Paul Ready |
Veslování (mužský čtyřskif) |
2 | Gary Honey | atletika (mužský skok do dálky) |
3 | Mark Stockwell | Plavání (muži 100 m volný způsob) |
čtyři | Glenn Beringen | Plavání (muži 200 m prsa) |
5 | Neil Brooks Michael Delaney Mark Stockwell Gregory Fasala |
Plavání (muži, 4×100 m, volný způsob) |
6 | Karen Phillipsová | Plavání (ženy 200 m motýlek) |
7 | Susie Landellsová | Plavání (ženské polohové závody na 400 m jednotlivců) |
osm | Robert Kabbas | Vzpírání (muži, do 82,5 kg) |
Bronz | ||
Ne. | Sportovci | druh sportu (disciplína) |
jeden | James Battersby , Ian Edmunds , Stephen Evans , Clyde Hefer , Craig Muller , Samuel Patton , Ion Popa , Gavin Threadgold , Tim Willubi | Veslování (mužské osmičky) |
2 | Susan Lee Karen Branour Margot Foster Robin Gray-Gardner Susan Chapman |
Veslování (ženy, komandované čtyři) |
3 | Grant Kenny , Barry Kelly | Jízda na kajaku a kanoi (dvojkajak, 1000 m) |
čtyři | Gael Martin | atletika (ženy, vrh koulí) |
5 | Christopher Cairns Scott Anderson |
Plachtění (Mužská třída Tornádo) |
6 | Justin Lemberg | Plavání (muži 400 m volný způsob) |
7 | Peter Evans | Plavání (muži 100 m prsa) |
osm | Glenn Buchanan | Plavání (muži 100 m motýlek) |
9 | Rob Woodhouse | Plavání (muži na 400 m jednotlivě) |
deset | Glenn Buchanan Peter Evans Mark Kerry Mark Stockwell |
Plavání (muži, 4×100 m, kombinace) |
jedenáct | Michelle Pearsonová | Plavání (ženy, polohové závody jednotlivců na 200 m) |
12 | Patty Dench | Střelba (ženy, sportovní pistole) |
Několik nejlepších posádek z každého závodu postoupilo do dalšího kola (v závislosti na disciplíně). 6 nejsilnějších posádek postoupilo do finále A, 6 dalších posádek, které vypadly v semifinále, si rozdalo místa v malém finále B
MužiSoutěž | Sportovci | Odbavení | kvalifikační jízda | semifinále | Finále | Konečné místo | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
přihlásit se | Čas | Místo | přihlásit se | Čas | Místo | přihlásit se | Čas | Místo | Čas | Místo | ||||
dvojky | Robert Booth Jim Stride |
jeden | 7:23,71 | 5 | jeden | 7:10,12 | 5 | výkon dokončil |
Australský mužský národní tým vodního póla | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ne. | název | datum narození (věk) | Růst | Váha | Klub | Hry | cíle | |
jeden | Michael Turner (GK) | 5. ledna 1951 (ve věku 33 let) | 1,88 m | 80 kg | Cronulla Sutherlandová | 6 | 0 | |
2 | Richard Pengelly | 21. srpna 1950 (ve věku 33 let) | 1,82 m | 80 kg | 7 | 6 | ||
3 | Robert Bryant | 14. června 1958 (ve věku 26 let) | 1,85 m | 85 kg | Cronulla Sutherlandová | 7 | 2 | |
čtyři | Peter Montgomery | 6. července 1950 (ve věku 34 let) | 1,90 m | 83 kg | Sydney | 7 | 0 | |
5 | Russell Sherwell | 1. srpna 1960 (ve věku 23 let) | 1,76 m | 76 kg | 7 | 0 | ||
6 | Andrew Kerr | 2. dubna 1954 (ve věku 30 let) | 1,95 m | 102 kg | Cronulla Sutherlandová | 7 | 6 | |
7 | Raymond Myers | 8. ledna 1960 (ve věku 24 let) | 1,90 m | 92 kg | Balmain | 7 | 3 | |
osm | Glenn Townsend (GK) | 24. dubna 1962 (ve věku 22 let) | 1,97 m | 98 kg | jeden | 0 | ||
9 | Charles Turner | 3. září 1952 (ve věku 31 let) | 1,86 m | 92 kg | 7 | osmnáct | ||
deset | Martin Callaghan | 3. srpna 1962 (ve věku 21 let) | 1,84 m | 94 kg | 7 | 2 | ||
jedenáct | Christopher Wibrow | 21. srpna 1961 (ve věku 22 let) | 1,90 m | 92 kg | Cronulla Sutherlandová | 7 | patnáct | |
12 | Russell Busser | 20. března 1960 (24 let) | 1,94 m | 97 kg | 7 | 7 | ||
13 | Julian Muspratt | 26. srpna 1958 (ve věku 25 let) | 1,91 m | 97 kg | 7 | jeden | ||
Hlavní trenér: Thomas Hoad |
Místo | tým | A | V | H | P | MOH | MP | PAN | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Německo | 3 | 3 | 0 | 0 | 35 | osmnáct | +17 | 6 |
2 | Austrálie | 3 | jeden | jeden | jeden | 27 | dvacet | +7 | 3 |
3 | Itálie | 3 | jeden | jeden | jeden | 27 | 23 | +4 | 3 |
čtyři | Japonsko | 3 | 0 | 0 | 3 | patnáct | 43 | -28 | 0 |
1. srpna 1984 | Austrálie | 6:10 | Německo | Los Angeles Rozhodčí: Klaric Tsartas |
Christopher Wibrow - 2 Raymond Myers , Charles Turner , Martin Callaghan , Russell Busser - 1 |
cíle | 4 - Hagen Stamm 3 - Frank Otto 1 - Thomas Lobb , Armando Fernandez , Rainer Osselman |
2. srpna 1984 | Austrálie | 8:8 | Itálie | Los Angeles Rozhodčí: Asensio Panagakos |
Richard Pengelly , Russell Busser - 3 Christopher Wibrow - 2 |
cíle | 3 - Stefano Postiglione 2 - Marco Baldineti 1 - Alfio Misaggi , Mario Fiorillo , Marco D'Altrui |
3. srpna 1984 | Austrálie | 15:2 | Japonsko | Los Angeles Rozhodčí: Klaric van Dorp |
Charles Turner - 5 Christopher Wibrow - 3 Richard Pengelly , Russell Busser - 2 Robert Bryant , Andrew Kerr , Julian Muspratt - 1 |
cíle | 1 - Narihito Taima , Toshio Fukumoto |
Místo | tým | A | V | H | P | MOH | MP | PAN | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Jugoslávie | 5 | čtyři | jeden | 0 | 47 | 33 | +14 | 9 | |
USA | 5 | čtyři | jeden | 0 | 43 | 34 | +9 | 9 | |
Německo | 5 | 2 | jeden | 2 | 49 | 34 | +15 | 5 | |
čtyři | Španělsko | 5 | jeden | 2 | 2 | 42 | 46 | -čtyři | čtyři |
5 | Austrálie | 5 | jeden | jeden | 3 | 37 | 48 | -jedenáct | 3 |
6 | Holandsko | 5 | 0 | 0 | 5 | 25 | 48 | -23 | 0 |
6. srpna 1984 | Austrálie | 6:9 | Jugoslávie | Los Angeles Rozhodčí: De Stefano Panagakos |
Christopher Wibrow , Andrew Kerr - 2 Charles Turner , Raymond Myers - 1 |
cíle | 2 - Melivoj Bebich , Igor Milanovic , Dragan Andric 1 - Bozo Vuletić , Veselin Dyuho , Goran Sukno |
7. srpna 1984 | Austrálie | 7:12 | USA | Los Angeles Rozhodčí: Tsantas Papazian |
Charles Turner , Christopher Wibrow - 3 Andrew Kerr - 1 |
cíle | 3 - Kevin Robertson , Terry Schroeder , Jodie Campbell 2 - Peter Campbell 1 - Gary Figueroa |
9. srpna 1984 | Austrálie | 8:7 | Holandsko | Los Angeles Rozhodčí: Janelle Pizzorno |
Charles Turner – 3 Christopher Wibrow – 2 Robert Bryant , Andrew Kerr , Raymond Myers – 1 |
cíle | 2 - Eric Nordegraf , Tony Bunk , Stan van Belkum Ed van Es |
10. srpna 1984 | Austrálie | 10:10 | Španělsko | Los Angeles Rozhodčí: Vusek Pizzorno |
Charles Turner - 5 Richard Pengelly , Russell Busser , Andrew Kerr , Christopher Wibrow , Martin Callaghan - 1 |
cíle | 5 - Manuel Estiarte 2 - Rafael Aguilar , Antonio Aguilar 1 - Jorge Carmona |
Výsledek: 5. místo
Soutěž | Sportovci | drezura | Přejít | Skákání | Celkový | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | ||
mistrovství jednotlivců | Andrew Hoy o Daveym |
65,00 | 24 | 10:00 | jedenáct | 5,00 | 23 | 80,00 | patnáct |
mistrovství družstev | Andrew Hoy Mervyn Bennett Vicki Roycroft Wayne Roycroft |
199,00 | osm | 44,40 | 3 | 15:00 | 9 | 258,40 | 5 |
Sestava týmu na sport-reference.com Archivováno 29. prosince 2008 na Wayback Machine