Veslování na Letních olympijských hrách 2008 | ||||
---|---|---|---|---|
Samotáři | muži | ženy | ||
dvojky | muži | ženy | ||
Čtyřhra čtyřhra | muži | ženy | ||
Dvojité lebky, nízká hmotnost | muži | ženy | ||
čtyřky | muži | |||
Čtyři páry | muži | ženy | ||
Čtyřky, nízká hmotnost | muži | |||
osmičky | muži | ženy | ||
2012 → |
Veslování ve dvouhře žen na Letních olympijských hrách 2008 se konalo od 9. do 16. srpna . Zúčastnilo se 26 sportovců z různých zemí.
Zlato | stříbrný | Bronz |
Rumiana Neyková Bulharsko |
Michelle Guerette USA |
Jekatěrina Karsten Běloruska |
nejlepší čas na světě | Rumiana Neyková ( BUL ) | 7:07,71 | Sevilla , Španělsko | 2002 |
Ti, kteří obsadili 1-3 místa a šest nejlepších v čase, postupují do čtvrtfinále, zbytek do finále E.
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Zhang Xiuyun ( CHN ) | 7:38,16 |
2 | Julia Michalská ( POL ) | 7:41,16 |
3 | Sophie Balmari ( FRA ) | 7:47,37 |
čtyři | Maria Gabriela Palazzola Best ( ARG ) | 7:58,60 |
5 | Soraya Hadue ( CHI ) | 8:04.08 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Emma Tuigg ( NZL ) | 7:45,18 |
2 | Iva Obradovic ( SRB ) | 7:49,13 |
3 | Nuria Dominguez ( ESP ) | 7:58,03 |
čtyři | Fabiana Beltrame ( PODPRSENKA ) | 8:08,84 |
5 | Lee Ka Man ( HKG ) | 8:23,02 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Ekaterina Karsten ( BLR ) | 7:40,03 |
2 | Michelle Guerette ( USA ) | 7:49,14 |
3 | Shim Youngen ( KOR ) | 8:17,40 |
čtyři | Inga Dudchenko ( KAZ ) | 8:28,24 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Rumiana Neyková ( BUL ) | 7:56,07 |
2 | Maira Gonzalez ( CUB ) | 8:07,22 |
3 | gejzír Rika ( RSA ) | 8:20,26 |
čtyři | Shwe Zin Latt ( MYA ) | 8:42,23 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Gabriella Barcelli ( ITA ) | 7:43,67 |
2 | Pippa Savage ( AUS ) | 7:57,95 |
3 | Camilla Vargas ( ESA ) | 8:32,06 |
čtyři | Homa Husseini ( IRI ) | 09:02.12 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Miroslava Knapková ( CZE ) | 7:51,56 |
2 | Frida Svensson ( SWE ) | 7:56,39 |
3 | Elana Hill ( ZIM ) | 8:35,53 |
čtyři | Heba Ahmed ( EGY ) | 8:46,96 |
Ti, kteří obsadí 1-3 místa, postupují do A/B semifinále, zbytek do C/D semifinále.
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Michelle Guerette ( USA ) | 7:28,91 |
2 | Julia Michalská ( POL ) | 7:31,90 |
3 | Gabriella Barcelli ( ITA ) | 7:36,68 |
čtyři | Nuria Dominguez ( ESP ) | 7:49,60 |
5 | Inga Dudchenko ( KAZ ) | 8:15,88 |
6 | Elana Hill ( ZIM ) | 8:20,84 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Miroslava Knapková ( CZE ) | 7:30,33 |
2 | Sophie Balmari ( FRA ) | 7:37,01 |
3 | Iva Obradovic ( SRB ) | 7:39,16 |
čtyři | Maira Gonzalez ( CUB ) | 7:45,75 |
5 | Camilla Vargas ( ESA ) | 8:11,79 |
6 | Shwe Zin Latt ( MYA ) | 8:17,76 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Rumiana Neyková ( BUL ) | 7:22,37 |
2 | Zhang Xiuyun ( CHN ) | 7:23:30 |
3 | Pippa Savage ( AUS ) | 7:34,03 |
čtyři | Soraya Hadue ( CHI ) | 7:51,52 |
5 | Fabiana Beltrame ( PODPRSENKA ) | 7:52,65 |
6 | Shim Youngen ( KOR ) | 7:58,71 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Ekaterina Karsten ( BLR ) | 7:25,74 |
2 | Frida Svensson ( SWE ) | 7:29,29 |
3 | Emma Tuigg ( NZL ) | 7:34,24 |
čtyři | gejzír Rika ( RSA ) | 7:44,14 |
5 | Maria Gabriela Palazzola Best ( ARG ) | 7:46,45 |
6 | Lee Ka Man ( HKG ) | 8:04,68 |
Ti, kteří se umístí na 1-3 místech, postupují do finále C, 4-5 míst do finále D, zbytek do finále E.
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Maira Gonzalez ( CUB ) | 8:02.10 |
2 | Nuria Dominguez ( ESP ) | 8:03,61 |
3 | Maria Gabriela Palazzola Best ( ARG ) | 8:09,61 |
čtyři | Fabiana Beltrame ( PODPRSENKA ) | 8:13,01 |
5 | Shim Youngen ( KOR ) | 8:23,62 |
6 | Elana Hill ( ZIM ) | 8:34,27 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | gejzír Rika ( RSA ) | 7:59,67 |
2 | Soraya Hadue ( CHI ) | 8:13,67 |
3 | Inga Dudchenko ( KAZ ) | 8:16,95 |
čtyři | Camilla Vargas ( ESA ) | 8:22,35 |
5 | Shwe Zin Latt ( MYA ) | 8:24,23 |
6 | Lee Ka Man ( HKG ) | 8:30,80 |
Ti, kteří se umístí na 1-3 místech, postupují do finále A, zbytek do finále B.
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Zhang Xiuyun ( CHN ) | 7:31,33 |
2 | Michelle Guerette ( USA ) | 7:35,69 |
3 | Miroslava Knapková ( CZE ) | 7:38,14 |
čtyři | Gabriella Barcelli ( ITA ) | 7:42,10 |
5 | Pippa Savage ( AUS ) | 7:43,98 |
6 | Frida Svensson ( SWE ) | 7:46,38 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Ekaterina Karsten ( BLR ) | 7:32,86 |
2 | Rumiana Neyková ( BUL ) | 7:33,29 |
3 | Julia Michalská ( POL ) | 7:38,04 |
čtyři | Emma Tuigg ( NZL ) | 7:38,09 |
5 | Iva Obradovic ( SRB ) | 7:52,39 |
6 | Sophie Balmari ( FRA ) | 7:56,73 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Lee Ka Man ( HKG ) | 7:56,07 |
2 | Heba Ahmed ( EGY ) | 8:07.10 |
3 | Elana Hill ( ZIM ) | 8:09,94 |
čtyři | Homa Husseini ( IRI ) | 8:18,20 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Fabiana Beltrame ( PODPRSENKA ) | 7:43,04 |
2 | Shim Youngen ( KOR ) | 7:48,31 |
3 | Shwe Zin Latt ( MYA ) | 8:00,05 |
čtyři | Camilla Vargas ( ESA ) | 8:02,91 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | gejzír Rika ( RSA ) | 7:35,06 |
2 | Nuria Dominguez ( ESP ) | 7:36,12 |
3 | Maira Gonzalez ( CUB ) | 7:42,68 |
čtyři | Maria Gabriela Palazzola Best ( ARG ) | 7:45,21 |
5 | Soraya Hadue ( CHI ) | 7:48,35 |
6 | Inga Dudchenko ( KAZ ) | 8:16.09 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Frida Svensson ( SWE ) | 7:48,19 |
2 | Gabriella Barcelli ( ITA ) | 7:48,91 |
3 | Emma Tuigg ( NZL ) | 7:51,63 |
čtyři | Pippa Savage ( AUS ) | 7:53,43 |
5 | Iva Obradovic ( SRB ) | 7:53,83 |
6 | Sophie Balmari ( FRA ) | 7:58,88 |
Místo | Sportovci | Výsledek |
---|---|---|
jeden | Rumiana Neyková ( BUL ) | 7:22,34 |
2 | Michelle Guerette ( USA ) | 7:22,78 |
3 | Ekaterina Karsten ( BLR ) | 7:23,98 |
čtyři | Zhang Xiuyun ( CHN ) | 7:25,48 |
5 | Miroslava Knapková ( CZE ) | 7:35,52 |
6 | Julia Michalská ( POL ) | 7:43,44 |