Veslování a kanoistika na Panamerických hrách 2015 se konaly od 11. do 19. července . Od 11. do 14. července se na veslařském kanálu ve Wellandu konalo veslování na ploché voděod 18. do 19. července se konal veslařský slalom na přehradě Minden Hills . O medaile se hrálo v 18 disciplínách (11 mužů a 7 žen). Soutěže se zúčastnilo 150 sportovců ze 17 zemí.
V roce 2013 bylo na valném shromáždění PASO na Jamajce rozhodnuto o zařazení 5 disciplín veslalomu veslování do programu Panamerických her. A hned ve čtyřech z pěti typů slalomového programu (s výjimkou neolympijské disciplíny singlkanoe žen) získaly vítězky her pro svou zemi licenci k účasti na Letních olympijských hrách 2016 v Riu de Janeiro. .
Podruhé za sebou vyhráli neoficiální pořadí kubánští sportovci, kteří na hrách získali 6 zlatých, 2 stříbrné a 2 bronzové medaile.
( Tučným písmem je označen nejvyšší počet medailí ve své kategorii; hostitelská země je také zvýrazněna)
Celkový počet medailí | |||||
---|---|---|---|---|---|
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
jeden | Kuba | 6 | 2 | 2 | deset |
2 | Kanada | 5 | 5 | čtyři | čtrnáct |
3 | Brazílie | 3 | 6 | 5 | čtrnáct |
čtyři | USA | 3 | jeden | jeden | 5 |
5 | Argentina | jeden | 3 | čtyři | osm |
6 | Ekvádor | 0 | jeden | jeden | 2 |
7 | Mexiko | 0 | 0 | 2 | 2 |
Celkový | osmnáct | osmnáct | 19 | 55 |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
Kánoe sólo (C-1), 200 metrů |
Isakias Queiroz |
Jason McCombs |
Arnold Rodriguez |
Kánoe sólo (C-1), 1000 metrů |
Isakias Queiroz |
Mark Oldershaw |
Everardo Cristobal |
Dvojka kánoe (C-2), 1000 metrů | Kanada Benjamin Russell Gabriel Boschesnet-Sevigny |
Brazílie Erlon Silva Isakias Queiroz |
Kuba Sergej Torres José Carlos Bulnes |
Jednokajaky (K-1), 200 metrů |
Mark De Jong |
Edson Da Silva |
Cesar De Cesar |
Jednokajaky (K-1), 1000 metrů |
Jorge Garcia |
Daniel Dal Bo |
Adam Van Couverden |
Kajaky-dvojky (K-2), 200 metrů | Argentina Ezekel Di Giacomo Ruben Voisard |
Kuba Fidel Vargas Reinier Torres |
Brazílie Hans Heinrich Mallman Edson Freitas da Silva |
Kanada Marc De Jong Pierre-Luc Poulin | |||
Kajaky-dvojky (K-2), 1000 metrů | Kuba Jorge Garcia Reynier Torres |
Argentina Pablo de Torres Gonzalo Carreras |
Brazílie Celso Diaz de Oliveira Wagner Junior Souta |
Kajak-čtyřkolky (K-4), 1000 metrů | Kuba Jorge Garcia Reynier Mora Reynier Torres Alex Menendez |
Brazílie Roberto Mehler Wagner Junior Souta Celso Diaz de Oliveira Gilvan Bitencourt Ribeiro |
Argentina Daniel Dal Bo Juan Ignacio Cáceres Pablo de Torres Gonzalo Carreras |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
Kánoe sólo (C-1), 200 metrů |
Lauren Vincent-Lapointe |
Angie Aveño Salazar |
Valdenis Do Nascimento |
Jednokajaky (K-1), 200 metrů |
Yusmari Mengana |
Michel Roussel |
Sabrina Amechino |
Jednokajaky (K-1), 500 metrů |
Yusmari Mengana |
Michel Roussel |
Ana Paula Verguz |
Kajaky-dvojky (K-2), 500 metrů | Kuba Yusmari Mengana Yurieni Guerra |
Argentina Sabrina Amechino Alexandra Queresteshi |
Brazílie Karina Alanis Moricela Montemayor |
Kajaky-čtyřkolky (K-4), 500 metrů | Kanada Emily Fournel Caitlin Fraser Michel Roussel Hannah Vaughn |
Kuba Daniela Martin Yurieni Guerra Lisandra Torres Jessica Hernandez |
Argentina Maria Magdalena Garro Sabrina Amechino Alexandra Queresteschi Brenda Rojas |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
Jednokanoe (C-1) |
Casey Eickfeld |
Cameron Smedley |
Felipe da Silva |
Dvojky kánoí (C-2) | Spojené státy Devin McEwan Casey Eickfeld |
Brazílie Charles Correa Anderson Oliveira |
Argentina Lucas Rossi Sebastian Rossi |
Sólo kajaky (K-1) |
Michael Smolen |
Pedro da Silva |
Ben Hayward |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
Jednokanoe (C-1) |
Ana Satilla |
Colleen Hickey |
Hayley Daniels |
Sólo kajaky (K-1) |
Jasmine Denollanderová |
Ana Satilla |
Ashley Nee |
Přehrada Minden Hills | Veslovací kanál Welland |
---|---|
Veslovací slalom | hladká voda |
Panamerické hry 2015 | |
---|---|
|
Jízda na kajaku a kanoistika na Panamerických hrách | |||
---|---|---|---|
|