Rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2018 | ||||
---|---|---|---|---|
500 m | muži | ženy | ||
1000 m | muži | ženy | ||
1500 m | muži | ženy | ||
3000 m | ženy | |||
5000 m | muži | ženy | ||
10 000 m | muži | |||
Hromadný start | muži | ženy | ||
týmový závod | muži | ženy | ||
Kvalifikace | ||||
← 2014 2022 → |
Soutěž ženských týmů v rychlobruslení na Zimních olympijských hrách 2018 se bude konat 19. a 21. února na olympijském oválu v Gangneungu . Soutěže se zúčastní 8 týmů po 3 sportovcích. Kvalifikace na hry byla provedena na základě výsledků čtyř etap mistrovství světa 2017/2018.
Současnými olympijskými vítězi jsou nizozemští rychlobruslaři.
Místní čas ( UTC+9 )
datum | Čas | Kolo |
---|---|---|
19. února | 20:00 | 1/4 finále 1/2 finále |
21. února | 20:00 | Finále |
Před začátkem zimních olympijských her 2018 byly světové a olympijské rekordy následující:
Světový rekord | Japonsko Miho Takagi Ayano Sato Nana Takagi |
2:50,87 | Salt Lake City | 8. prosince 2017 |
olympijský rekord | Nizozemsko Irene Wüst Marrit Lenstra Jorin ter Mors |
2:58,05 | Soči | 22. února 2014 |
Místo | Země | Sportovci | Čas | Nevyřízené věci | Poznámka |
---|---|---|---|---|---|
čtvrtfinále 1 | |||||
jeden | Holandsko | Marrit Lenstra Irene Wust Antoinette de Jong |
2.55.61 NEBO TR |
||
2 | Jižní Korea | Kim Bo Reum Park Ji Woo No Sung Yeon |
3.03.76 | ||
čtvrtfinále 2 | |||||
jeden | Japonsko | Miho Takagi Ayano Sato Nana Takagi |
2.56.09 | ||
2 | Čína | Li Dan Han Mei Hao Jiachen |
3.00.01 | ||
čtvrtfinále 3 | |||||
jeden | Kanada | Ivani Blonden Josie Morrison Isabelle Weidemann |
2.59.02 | ||
2 | Německo | Gabriele Hirschbichler Roxanne Dufter Claudia Pechstein |
3.02.65 | ||
čtvrtfinále 4 | |||||
jeden | USA | Heather Bergsma Brittany Bow Mia Manganello |
2.59.75 | ||
2 | Polsko | Natalia Chervonka Luiza Zlotkowska Katarzyna Bachleda-Curus |
3.04.80 |
Místo | běh | Země | Čas | Nevyřízené věci | kvalifikovaný |
---|---|---|---|---|---|
jeden | jeden | Holandsko | 2.55.61 NEBO | Semifinále 1 | |
2 | 2 | Japonsko | 2.56.09 | +0,48 | Semifinále 2 |
3 | 3 | Kanada | 2.59.02 | +3,41 | Semifinále 2 |
čtyři | čtyři | USA | 2.59.75 | +4,14 | Semifinále 1 |
5 | 2 | Čína | 3.00.01 | +4,40 | Finále C |
6 | 3 | Německo | 3.02.65 | +7,04 | Finále C |
7 | jeden | Jižní Korea | 3.03.76 | +8,15 | Finále D |
osm | čtyři | Polsko | 3.04.80 | +9,19 | Finále D |
Místo | Země | Sportovci | Čas | Nevyřízené věci | Poznámka |
---|---|---|---|---|---|
Semifinále 1 | |||||
jeden | Holandsko | Lotte van Beek Iren Wust Antoinette de Jong |
3.00.41 | ||
2 | USA | Heather Bergsma Mia Manganello Carlaine Schoutens |
3.07.28 | +6,87 | |
Semifinále 2 | |||||
jeden | Japonsko | Miho Takagi Ayaka Kikuchi Nana Takagi |
2.58.94 | ||
2 | Kanada | Ivani Blonden Carey Morrison Isabelle Weideman |
3.01.84 | +2,90 |
Místo | Země | Sportovci | Čas | Nevyřízené věci | Poznámka |
---|---|---|---|---|---|
Finále A | |||||
Japonsko | Miho Takagi Ayano Sato Nana Takagi |
2.53.89 NEBO TR |
|||
Holandsko | Marrit Lenstra Irene Wust Antoinette de Jong |
2.55.48 | +1,59 | ||
Finále B | |||||
USA | Heather Bergsma Brittany Bow Mia Manganello |
2.59.27 | |||
čtyři | Kanada | Ivani Blonden Josie Morrison Isabelle Weidemann |
2.59.72 | +0,45 | |
Finále C | |||||
5 | Čína | Li Dan Liu Jing Hao Jiachen |
3.00.04 | ||
6 | Německo | Gabriele Hirschbichler Roxanne Dufter Claudia Pechstein |
3.04.67 | +4,63 | |
Finále D | |||||
7 | Polsko | Natalia Chervonka Louise Zlotkowska Karolína Bosek |
3.03.11 | ||
osm | Jižní Korea | Kim Bo Reum Park Ji Woo No Sung Yeon |
03.07.30 | +4,19 |
Místo | Země |
---|---|
Japonsko | |
Holandsko | |
USA | |
čtyři | Kanada |
5 | Čína |
6 | Německo |
7 | Polsko |
osm | Jižní Korea |