Pohár kandidátů 2018 | |
---|---|
2018 FIVB Volejbal mužů Challenger Cup | |
Trávení času | 20.–24. června |
Umístění | Matosinhos |
Počet zúčastněných | 6 |
Stadiony | jeden |
Oficiální stránka | Volejbalový svět |
Konečné uspořádání | |
Mistr | Portugalsko |
Stříbrný medailista | čeština |
Třetí místo | Estonsko |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | deset |
Účast | 11 952 (1 195 na hru) |
2019 |
1. ročník Poháru kandidátů ve volejbale mezi družstvy mužů se konal od 20. do 24. června 2018 v Matosinhos za účasti 6 reprezentačních týmů. Vítěz soutěže – portugalský tým – získal právo hrát v příští sezóně v Lize národů místo týmu Korejské republiky , který v losování Ligy národů v roce 2018 vykázal nejhorší výsledek mezi žadatelskými týmy [1] .
O pohár kandidátů se utkalo 6 týmů. Z Evropy v soutěži kromě týmu pořadatelské země - Portugalska vystupoval i vítěz a finalista Zlaté divize Euroligy-2018. Účastníci ze Severní Ameriky, Asie a Jižní Ameriky byli určeni výsledky kontinentálních kvalifikačních turnajů. Podle původních předpisů měl na turnaji hrát i zástupce Afriky a vítězové jihoamerické a asijské kvalifikace museli o jedinou vstupenku na Pohár kandidátů hrát zápasy na tupo [2] , ale africký volejbal Konfederace nepořádala kvalifikační turnaj.
Konfederace | Turnaj | Termíny | Město | Týmy |
---|---|---|---|---|
Organizátor | Portugalsko | |||
CEV | Euroliga | 19. května — 14. června | Karlovy Vary (Final Four) |
Estonsko Česká republika |
AVC | Asijský kvalifikační turnaj | 18.–20. května | Alma-Ata | Kazachstán |
csv | Jihoamerická kvalifikace | 18.–20. května | Santiago | Chile |
NORCECA | Severoamerická kvalifikace | 6.–10. června | Pinar del Rio | Kuba |
Podle výsledků kvalifikačního turnaje v Alma-Atě vyhrál tým Kazachstánu vstupenku na Pohár kandidátů .
Zápasy | Brýle | Sady | koule | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V | P | V | P | Q: P | V | P | Q: P | ||
1. Kazachstán | 2 | 0 | 6 | 6 | jeden | 6 000 | 170 | 140 | 1,214 |
2. Pákistán | jeden | jeden | 3 | čtyři | 3 | 1,333 | 152 | 158 | 0,962 |
3. Čínská Taipei | 0 | 2 | 0 | 0 | 6 | 0,000 | 129 | 153 | 0,843 |
datum | Šek | Sady | Zpráva | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | |||||
18.05 | Čínská Taipei | 0:3 | Pákistán | 22:25 | 24:26 | 19:25 | P2 | ||
19.05 | Kazachstán | 3:1 | Pákistán | 18:25 | 25:16 | 25:17 | 25:18 | ||
20. května | Čínská Taipei | 0:3 | Kazachstán | 19:25 | 25:27 | 20:25 | P2 |
Podle výsledků kvalifikačního turnaje v Santiagu vyhrál tým Chile vstupenku na Pohár kandidátů [3] .
Zápasy | Brýle | Sady | koule | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V | P | V | P | Q: P | V | P | Q: P | ||
1. Chile | 3 | 0 | 9 | 9 | 0 | max | 225 | 124 | 1,815 |
2. Peru | 2 | jeden | 6 | 6 | 3 | 2000 | 205 | 172 | 1,192 |
3. Paraguay | jeden | 2 | 3 | 3 | 7 | 0,429 | 166 | 227 | 0,731 |
4. Bolívie | 0 | 3 | 0 | jeden | 9 | 0,111 | 170 | 243 | 0,700 |
datum | Šek | Sady | Zpráva | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | |||||
18.05 | Paraguay | 0:3 | Peru | 13:25 | 15:25 | 16:25 | |||
Chile | 3:0 | Bolívie | 25:14 | 25:10 | 25:16 | ||||
19.05 | Peru | 3:0 | Bolívie | 25:15 | 25:18 | 25:20 | |||
Chile | 3:0 | Paraguay | 25:8 | 25:10 | 25:11 | ||||
20. května | Paraguay | 3:1 | Bolívie | 25:17 | 18:25 | 25:13 | 25:22 | ||
Chile | 3:0 | Peru | 25:17 | 25:20 | 25:18 |
Vítězem kvalifikačního turnaje NORCECA v Pinar del Río se stal kubánský tým . Původně deklarovaný národní tým Mexika [4] odmítl hrát .
Zápasy | Brýle | koule | Sady | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V | P | V | P | Q: P | V | P | Q: P | ||
1. Kuba | čtyři | 0 | dvacet | 300 | 192 | 1,563 | 12 | 0 | max |
2. Portoriko | 3 | jeden | patnáct | 287 | 217 | 1,323 | 9 | 3 | 3000 |
3. Guatemala | 2 | 2 | osm | 286 | 316 | 0,905 | 6 | osm | 0,750 |
4. Trinidad a Tobago | jeden | 3 | 6 | 271 | 313 | 0,866 | čtyři | 9 | 0,444 |
5. Kostarika | 0 | čtyři | jeden | 219 | 325 | 0,674 | jeden | 12 | 0,083 |
datum | Šek | Sady | Zpráva | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | |||||
6.06 | Portoriko | 3:0 | Trinidad a Tobago | 25:15 | 25:14 | 27:25 | P2 | ||
Kuba | 3:0 | Guatemala | 25:10 | 25:16 | 25:10 | P2 | |||
7.06 | Trinidad a Tobago | 3:0 | Kostarika | 25:12 | 27:25 | 26:24 | P2 | ||
Guatemala | 0:3 | Portoriko | 11:25 | 15:25 | 21:25 | P2 | |||
8.06 | Kostarika | 0:3 | Portoriko | 17:25 | 12:25 | 12:25 | P2 | ||
Kuba | 3:0 | Trinidad a Tobago | 25:21 | 25:13 | 25:11 | P2 | |||
9.06 | Guatemala | 3:1 | Kostarika | 22:25 | 25:15 | 25:15 | 25:17 | P2 | |
Kuba | 3:0 | Portoriko | 25:18 | 25:22 | 25:20 | P2 | |||
10.06 | Trinidad a Tobago | 1:3 | Guatemala | 25:20 | 28:30 | 21:25 | 20:25 | P2 | |
Kuba | 3:0 | Kostarika | 25:13 | 25:16 | 25:16 | P2 |
Zápasy se hrály od 20. do 24. června v Matosinhos . Účastníci turnaje hráli jednokolově ve dvou skupinách po třech týmech, poté sehráli čtyři nejlepší semifinálové zápasy a finále o 1. a 3. místo [5] .
Zápasy | Brýle | Sady | koule | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V | P | V | P | Q: P | V | P | Q: P | ||
1. Portugalsko | 2 | 0 | 6 | 6 | 0 | max | 150 | 113 | 1,327 |
2. Estonsko | jeden | jeden | 3 | 3 | čtyři | 0,750 | 149 | 161 | 0,925 |
3. Kazachstán | 0 | 2 | 0 | jeden | 6 | 0,167 | 144 | 169 | 0,852 |
datum | Šek | Sady | Zpráva | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | |||||
20.06 | Portugalsko | 3:0 | Estonsko | 25:19 | 25:16 | 25:20 | P2 | ||
21.06 | Estonsko | 3:1 | Kazachstán | 25:22 | 19:25 | 25:19 | 25:20 | P2 | |
22.06 | Kazachstán | 0:3 | Portugalsko | 23:25 | 19:25 | 16:25 | P2 |
Zápasy | Brýle | Sady | koule | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V | P | V | P | Q: P | V | P | Q: P | ||
1. Česká republika | 2 | 0 | 6 | 6 | 0 | max | 150 | 112 | 1,339 |
2. Kuba | jeden | jeden | 3 | 3 | čtyři | 0,000 | 179 | 183 | 0,978 |
3. Chile | 0 | 2 | 0 | jeden | 6 | 0,167 | 158 | 192 | 0,823 |
datum | Šek | Sady | Zpráva | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | |||||
20.06 | Kuba | 0:3 | čeština | 19:25 | 22:25 | 21:25 | P2 | ||
21.06 | čeština | 3:0 | Chile | 25:15 | 25:17 | 25:18 | P2 | ||
22.06 | Chile | 1:3 | Kuba | 36:38 | 22:25 | 31:29 | 19:25 | P2 |
datum | Šek | Sady | Zpráva | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | |||||
06/23 | čeština | 3:1 | Estonsko | 29:31 | 27:25 | 25:18 | 25:21 | P2 | |
Portugalsko | 3:0 | Kuba | 25:22 | 25:21 | 26:24 | P2 |
datum | Šek | Sady | Zpráva | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | |||||
24.06 | Kuba | 0:3 | Estonsko | 28:30 | 21:25 | 16:25 |
datum | Šek | Sady | Zpráva | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | |||||
24.06 | Portugalsko | 3:1 | čeština | 18:25 | 25:22 | 25:19 | 25:16 |
Zlato | stříbrný | Bronz |
PortugalskoJose Belo Filip Quetican Lourenço Martins Felipe Martins Jose Pedro Monteiro Valdir Sequeira Januário Silva Caico Silva Juan Simões Miguel Tavares Rodrigues Alexandre Ferreira Marco Ferreira Trenér João Fidalgu - Hugo Silva |
češtinaAdam Bartošz Pavel Bartosz Marek Beer Jan Gadrava Donovan Javoronok Adam Zajíček Moník Milan Piotr Michálek Vojtěch Patochka Daniel Pfeffer Vladimír Sobotka Michal Finger Piotr Shulista Jakub Janousz Trenér Michal Nekola |
EstonskoAndri Aganits Karli Alik Oliver Venno Markkus Keel Cristo Kollo Stříbrný Maar Mart Naaber Wright Rikberg Rauno Tamme Timo Tammemaa Renee Teppan Kert Toobal Henri Treial Robert Tyaht Trenér — Gheorghe Cretu |
Volejbalový pohár soutěžících | |
---|---|
Muži | |
Ženy |