Kholmová, Irina Michajlovna
Irina Michajlovna Kholmová |
---|
|
Datum narození |
19. května 1952 (70 let)( 1952-05-19 ) |
Místo narození |
Leningrad |
obsazení |
Ruský novinář, vedoucí místní vysílací služby Petrohradské státní televizní a rozhlasové společnosti |
Ocenění a ceny |
Ceny vlády Petrohradu v oblasti žurnalistiky v nominaci „Nejlepší televizní pořady“ (2009, 2011, 2013, 2014); Cena "Alexander Nevsky" , laureát ceny "SeZaM", cena pro novináře "Fellows"
|
Irina Mikhailovna Kholmova (* 19. května 1952, Leningrad) je ruská novinářka , vedoucí místní vysílací služby St. Petersburg State Television and Radio Broadcasting Company .
Životopis
Irina Kholmova se narodila v Leningradu do rodiny inženýrů.
Po absolvování školy č. 181 (bývalé 3. gymnázium) centrálního distriktu nastoupila na St. Petersburg State University na Fakultu žurnalistiky , kterou v roce 1975 absolvovala v oboru televizní novinář.
V roce 1975 byla redaktorkou Leningradského výboru pro televizní a rozhlasové vysílání; autor scénářů a řada oblíbených programů: "Monitor", "Páté kolo" , autor myšlenky a tvůrce série programů "Silent Leaders". Autor myšlenky a tvůrce talk show „Setkání mládeže s mezinárodními novináři“.
V roce 1991 odešla z Leningradského výboru do ředitelství Petrohradské všeruské státní televizní a rozhlasové společnosti jako zvláštní zpravodajka a komentátorka. Byla editorkou a scenáristkou programů: „Ze stropu“, „Citáty ze života“, „Palácová tajemství“, „Dopisy z provincií“, „Novgorodští rolníci“, „Nové páté kolo“, „Ruský kurýr“.
Od roku 2004 do současnosti je vedoucím místního rozhlasového oddělení Petrohradské státní televizní a rozhlasové společnosti .
Je uměleckým ředitelem 35 dokumentů vydaných na kanálu "Rusko - Petrohrad" (2008 - 2018).
Je uměleckým ředitelem série televizních programů: „Ve starém stylu“ (2004-2009), „Toto je město Leningrad“ (2009-2013), „Vyhrazená oblast s Alexejem Morozovem“ (2011-2016) , „Petrohradští ochránci“ (2013–2015), „Zákon je zákon“ (2015–2018), „Petrohrad 17.“ (2016–2018), „Hranice“ (2018–2019), „Zrcadlo doby " (2018 - 2019), "Vlastní Petrohrad" (2020 - do současnosti).
Úspěchy a úspěchy
- Člen Svazu novinářů Ruska od roku 1968;
- 2009 - Laureát ceny "SeZaM";
- 2009 - ceny vlády Petrohradu v oblasti žurnalistiky v nominaci "Nejlepší televizní pořady" za film "Ermak". Bogatyr ruské flotily“;
- 2011 - autor knihy "Petersburg ve starém stylu" (spoluautor s V. Lavrovem); [p]
- 2010-2011 - zvláštní ocenění pro novináře „Fellows“ za jejich přínos ke zpravodajství o událostech národních dějin v médiích na 12. celoruské historicko-literární ceně „Alexander Něvskij“ ;
- 2011 - cena vlády Petrohradské oblasti za žurnalistiku za osobní zásluhy a diplom za tvorbu filmů Jeden a půl míle k vítězství a Římská cesta Viktora Koneckého;
- autor scénářů k řadě dokumentů, umělecký ředitel více než 30 dokumentů St. Petersburg State Television and Radio Broadcasting Company ;
- 2012-2013 - Laureát soutěže literárních děl Celoruské historické a literární ceny "Alexander Něvskij", Zvláštní cena "Countrymen" za knihu "Petersburg ve starém stylu";
- 2013 - Cena vlády Petrohradu v nominaci „Nejlepší televizní pořady“ jako vedoucí projektu „Petrohradští obránci“ za pořad „Jan z Kronštadtu“;
- 2014 - laureát ceny SESAM v nominaci „Za nejlepší zpravodajství ze života regionu“;
- 2014 - ceny vlády Petrohradu v oblasti žurnalistiky v nominaci "Nejlepší TV programy" za dokumentární film "Gatchina 1941-1943". Nová objednávka";
- 2015 - vítěz televizní soutěže TEFI Region-2015 v nominaci Vzdělávací program za sérii pořadů St. Petersburg Intercessors;
- 2016 - Zvláštní cena guvernéra Petrohradu za vytvoření televizního filmu „Leningrad 41/44. Severní fronta“;
- 2017 - vítěz soutěže SeZaM v nominaci „Nejlepší materiál na téma záchrany historického dědictví“ za cyklus TV pořadů „Petrohrad 17.“;
- 2017 - vítěz IX. celoruské soutěže televizních filmů a pořadů „Svět zákona“ v nominaci „Nejlepší televizní pořad“ za pořad „Pasti na sběratele“ z cyklu pořadů „Zákon je zákon“;
- 2017 - Grand Prix Všeruského festivalu národního vysílání „Hlas Eurasie“ za cykly programů „Rezervovaný region“, „Jiné břehy“ a „Natáčení filmu“;
- 2018 - povzbuzující diplom Soutěže FSB Ruska o nejlepší literární a umělecká díla o činnosti federální bezpečnostní služby v roce 2018 za speciální projekty „VChK. 80 dní v Petrohradě“ a „Petrohrad 17.“;
- 2018 - Umisťuji se na V. Všeruském festivalu televizních filmů, televizních a rozhlasových pořadů "Člověk a víra" v nominaci "Nejlepší televizní pořad" za televizní pořad "Pravoslavní, zachraňte církve!" z cyklu "Petrohrad dne 17.";
- 2018 - vítěz 10. celoruské soutěže televizních filmů a pořadů „Svět práva“ v nominaci „Nejlepší televizní film“ za program „Killing Summer“ z cyklu „Zákon je zákon“;
- 2018 - vítěz 15. mezinárodního festivalu námořních a dobrodružných filmů "The Sea Calls" v nominaci "Sea Capital" za dokumentární film "Artery of Life";
- 2019 - vítěz II. Všeruského festivalu televizních programů, videí a reklam „Zlatý prsten Ruska“ v nominaci „Zachránit a zachovat“ za program „Pevnost Oreshek“ ze série „Borderline“;
- 2019 - Grand Prix XV Festivalu televizních filmů a pořadů „Berega“ za program „Pevnost hradu Vyborg“ z cyklu „Hranice“;
- 2019 - Laureát XXII. festivalu vojensko-vlasteneckých televizních a rozhlasových pořadů „Štít Ruska“ v nominaci „Za pokrytí tématu věnovaného významným vojensko-historickým událostem v Rusku“ za dokumentární film „Ve vzdáleném Tsushima Strait .. ".";
- 2019 - laureát XXII. Festivalu vojensko-vlasteneckých televizních a rozhlasových pořadů „Štít Ruska“ v nominaci „Za pokrytí tématu věnovaného historii rodného města (vesnice, osady)“ Slavné stránky Malé vlasti „a příspěvek občanů, jednotlivých obyvatel k rozvoji vlasteneckých hodnot v jejich rodném městě (vesnici, osadě) „pro televizní program „Pevnost Oreshek“ z cyklu „Hraniční“;
- 2019 - Laureát XV. Mezinárodního festivalu televizních programů a námořních dokumentů „Člověk a moře“ v nominaci „Námořní historie Ruska“ za program „V Tsushima Strait daleko ...“
- 2019 - zvláštní cena gubernátora Leningradské oblasti A. Yu.Drozdenka za cyklus uměleckých a publicistických pořadů „Hranice“;
- 2019 - zvláštní cena poroty soutěže "Současník na plátně" v rámci festivalu společensky významných TV pořadů a TV filmů "Hrdina naší doby" v nominaci "Profese jako povolání" za dokumentární film "Policejní historie" ";
- 2019 - vítěz mezinárodního festivalu "The Sea Calls-2019" v nominaci "Sea Capital" za sérii dokumentárních programů "Petrograd on the 17th";
- 2020 - vítěz celoruského festivalu „Člověk a víra“ v Kostromě za program „Žijte a pamatujte“
- 2020 - vítěz III. Zlatého prstenu za program „Pevnost Oreshek“
- 2020 - II. místo na X-Mezinárodním televizním festivalu vojenských vlasteneckých filmů a programů „Eternal Flame“ ve Volgogradu za program „Live and Remember“;
- 2021 - vítěz IV všeruského festivalu „Perla Ruska“ v Jaroslavli za program „Královský Nový rok“;
- 2021 - vítěz soutěže SESAM v nominaci "To si nemůžete nechat ujít. Nejlepší materiál o turistické atraktivitě ustavující entity Ruské federace" za pořady z cyklu "Váš Petrohrad"
Rodina
Má dceru Catherine a dvě vnučky.
Odkazy