Turecký krasobruslařský šampionát ( tur . Artistik Buz Pateni Türkiye Şampiyonası ) je každoroční krasobruslařská soutěž mezi tureckými krasobruslaři , kterou pořádá Turecká bruslařská federace. Federace byla založena v roce 1990 po výstavbě prvního tureckého kluziště v Ankaře .
V tomto turnaji soutěží sportovci ve dvouhře mužů a žen , ve sportovních tancích na ledě a v synchronizovaném bruslení . Párové bruslení se v zemi začalo rozvíjet teprve nedávno, od poloviny 10. let 21. století . Soutěže se konají současně v kategoriích „nováček“, junioři a „dospělí“.
Obecně platí, že úroveň rozvoje krasobruslení v zemi není vysoká. Nejúspěšnější tureckou krasobruslařkou současnosti je Tuba Karademir , která amatérskou kariéru ukončila v roce 2010 . Dvakrát startovala na olympijských hrách , stala se první tureckou krasobruslařkou, která soutěžila, a dvakrát se umístila na 10. místě na mistrovství Evropy . Po tréninku v Kanadě se však Tuba od svého juniorského věku prakticky neúčastnila národních šampionátů.
Medailisté ve dvouhře mužů | ||||
---|---|---|---|---|
Rok | Místo konání _ |
Zlato | stříbrný | Bronz |
1999 | ||||
2000 | ||||
2001 | Deniz Atak | Nebyli žádní další členové | ||
2002 | Tajfun Anar | |||
2003 | Nebyli žádní účastníci | |||
2004 | Nebyli žádní účastníci | |||
2005 | Alper Uchar | Nebyli žádní další členové | ||
2006 | Nebyli žádní účastníci | |||
2007 | ||||
2008 | Mistrovství se nekonalo | |||
2009 | Kutai Eroldash | Alper Uchar | Eray Ozbal | |
2010 | Ankara | Ali Demirboga | Kutai Eroldash | Eray Ozbal |
2011 | Ankara | Ali Demirboga | Kutai Eroldash | Eray Ozbal |
2012 | Ankara | Ali Demirboga | Engyn Aly Artan | Nebyli žádní další členové |
2013 | Ali Demirboga | Osman Akgun | Engyn Aly Artan | |
2014 | Istanbul | Ali Demirboga | Osman Akgun | Engyn Aly Artan |
2015 | Ankara | Engyn Aly Artan | Ali Demirboga | Osman Akgun |
2016 | Izmir | Engyn Aly Artan | Ali Demirboga | Burak Demirboga |
2017 | Izmir | Engyn Aly Artan | Burak Demirboga | Mehmet Shakir |
2018 | Ankara | Burak Demirboga | Engyn Aly Artan | Mehmet Shakir |
Medailisté ve dvouhře žen | ||||
---|---|---|---|---|
Rok | Umístění | Zlato | stříbrný | Bronz |
1999 | ||||
2000 | ||||
2001 | Neil Sirikchi | Gamze Iyiis | Nebyli žádní další členové | |
2002 | ||||
2003 | Gamze Iyiis | Nebyli žádní další členové | ||
2004 | Gamze Iyiis | Nebyli žádní další členové | ||
2005 | Gamze Iyiis | Nebyli žádní další členové | ||
2006 | Nebyli žádní účastníci | |||
2007 | ||||
2008 | Mistrovství se nekonalo | |||
2009 | Ankara | Beryl Bektash | Jeren Ustun | Autobus Coskun |
2010 | Ankara | Gamze Iyiis | Ekin Doganay | Nebyli žádní další zakončovatelé |
2011 | Ankara | Birce Atabey | Beryl Bektash | Renk Kemaloglu |
2012 | Ankara | Birce Atabey | Renk Kemaloglu | Aibyke Kakhryman |
2013 | Saiga Power | Renk Kemaloglu | Melisa Sema Atik | |
2014 | Istanbul | Saiga Power | Birce Atabey | Melisa Sema Atik |
2015 | Ankara | Birce Atabey | Saiga Power | Sinem Kuyzhu |
2016 | Izmir | Birce Atabey | Saiga Power | Sinem Kuyzhu |
2017 | Izmir | Birce Atabey | Saiga Power | Sinem Kuyzhu |
2018 | Ankara | Saiga Power | Sinem Kuyzhu | Zeynur Yugit |
Medailisté v tancích na ledě | ||||
---|---|---|---|---|
Rok | Umístění | Zlato | stříbrný | Bronz |
2015 | Ankara | Olga Bestandigová / Ilkhan Mansyz | Nebyli žádní další členové | |
2016 | Izmir | Chagla Demirsal / Berk Akalyn | Nebyli žádní další členové | |
2017—2018 _ |
Soutěž nedokončili žádní účastníci |
Medailisté v tancích na ledě | ||||
---|---|---|---|---|
Rok | Umístění | Zlato | stříbrný | Bronz |
2010 | Ankara | Janette Meitz / Alper Uchar | Nebyli žádní další členové | |
2011 | Ankara | Chagla Demirsal / Berk Akalyn | Nebyli žádní další členové | |
2012—2015 | Nebyli žádní účastníci | |||
2016 | Izmir | Rumeisa Odadas / Emirkhan Erkan | Nebyli žádní další členové | |
2017 | Izmir | Rumeisa Odadas / Emirkhan Erkan | Nebyli žádní další členové | |
2018 | Ankara | Antonina Ruzetskaya / Berk Akalyn | Nebyli žádní další členové |