Fotbalové mistrovství Ukrajiny 2008 mezi ženskými týmy | |
---|---|
Trávení času | 6. května – 29. listopadu 2008 |
Počet zúčastněných | 9 |
Nejlepší místa | |
Vítěz | Zhilstroy-1 (Charkiv) (počtvrté) |
Druhé místo | Legenda (Černihiv) |
Třetí místo | Neftechimik (Kaluš) |
Ukrajinský fotbalový šampionát 2008 mezi ženskými týmy ( Ukrajinský fotbalový šampionát Ukrajiny 2008 mezi ženskými týmy ) je 17. ukrajinský fotbalový šampionát mezi ženami . Turnaj začal 6. května a skončil 29. listopadu 2008 . Titul mistra Ukrajiny byl vrácen Charkovu " Zhilstroy-1 ", který získal čtvrtý titul za posledních šest sezón.
Mistrovství se v roce 2008 zúčastnilo 10 týmů . Po roční pauze se do turnaje vrátila Černomoročka Odesa. Kromě toho byl seznam účastníků doplněn o Mariupol "Iljičevka" a tým "Yatran-Basis", reprezentující oblast Uman. Z účastníků minulé sezóny prohráli turnaj kyjevští "Atekové".
Klub | Město |
---|---|
Dončanka | Doněck |
Zhilstroy-1 | Charkov |
Úsvit-Spartak | Lugansk |
Iljičevka | Mariupol |
Legenda | Černihiv |
petrochemik | Kaluš |
Lyceum Rodyna | Kostopol , Rivne Oblast |
Černomorochka | Oděsa |
Yuzhanka-mistr | Cherson |
Yatranský základ | Umanský okres |
První fáze turnaje se konala od 6. května do 19. září 2008. Podle jeho výsledků pokračovalo ve svých výkonech prvních 5 týmů v závěrečné fázi. Tým Zorya-Spartak (Lugansk) se z mistrovství odhlásil po 2. kole, výsledky her s jeho účastí byly anulovány (1. Yuzhanka-Master - Zarya-Spartak 9:0, zápas se nedohrál do konce, 2. Zarya- Spartak - Doněck 0:8).
M | tým | A | V | H | P | koule | ± | Ó | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Zhilstroy-1 (Charkov) | 16 | patnáct | 0 | jeden | 56 - 4 | +52 | 45 | Týmy pokračovaly v účasti v závěrečné fázi |
2 | Legenda (Černihiv) | 16 | 12 | jeden | 3 | 55 - 11 | +44 | 37 | |
3 | Neftechimik (Kaluš) | 16 | 9 | 3 | čtyři | 29 - 20 | +9 | třicet | |
čtyři | Iljičevka (Mariupol) | 16 | osm | 2 | 6 | 30–20 _ _ | +10 | 26 | |
5 | Dončanka (Doněck) | 16 | 6 | 2 | osm | 15-16 _ _ | −1 | dvacet | |
6 | Rodyna Lyceum (Kostopol) | 16 | 5 | jeden | deset | 21–39 _ _ | −18 | 16 | |
7 | Yuzhanka-Master (Cherson) | 16 | 5 | jeden | deset | 27-56 _ _ | −29 | 16 | |
osm | Yatran-Basis (Umanskij okres) | 16 | čtyři | 3 | 9 | 10-28 _ _ | −18 | patnáct | |
9 | Černomorochka (Oděsa) | 16 | jeden | jeden | čtrnáct | 13-62 _ _ | −49 | čtyři | |
deset | Zarya-Spartak (Lugansk) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 - 0 | 0 | 0 | Odstoupil z mistrovství po 2. kole |
I - zápasy, B - výhry, N - remízy, P - prohry, Góly - vstřelené a inkasované branky, ± - rozdíl branek, O - body
tým | ZhS1 | NOHA | NAVE | HIL | DON | ROD | YUZHN | NTR | CRN |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. Zhilstroy-1 (Charkov) | 2:0 | 3:2 | 3:0 | 1:0 | +:- | 9:1 | 6:0 | +:- | |
2. Legenda (Černihiv) | 0:2 | 3:0 | 2:0 | 1:0 | 7:0 | +:- | 2:1 | 12:1 | |
3. Neftekhimik (Kaluš) | 0:4 | 1:3 | 1:1 | +:- | 4:1 | +:- | 5:0 | +:- | |
4. Iljičevka (Mariupol) | 1:2 | 2:2 | 1:3 | 1:0 | 8:1 | 3:1 | 1:0 | 6:1 | |
5. Dončanka (Doněck) | 0:4 | 1:2 | 0:0 | 2:0 | 3:0 | 0:0 | 0:1 | 2:1 | |
6. Rodyna Lyceum (Kostopol) | +:- | 1:5 | 1:2 | 1:2 | 3:1 | 1:3 | 2:0 | 7:1 | |
7. Yuzhanka-Master (Cherson) | 0:11 | 0:11 | 2:7 | 1:2 | 2:4 | 2:0 | 2:1 | 7:2 | |
8. Yatran-Basis (okres Uman) | -:+ | 0:5 | 0:0 | +:- | 0:1 | 0:0 | 3:1 | 3:2 | |
9. Černomorochka (Oděsa) | 0:9 | +:- | 1:4 | 0:2 | 0:1 | 1:3 | 2:5 | 1:1 |
Závěrečná fáze turnaje se konala od 4. října do 29. listopadu 2008.
M | tým | A | V | H | P | koule | ± | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Zhilstroy-1 (Charkov) | osm | 5 | jeden | 2 | 22-7 _ _ | +15 | 16 |
2 | Legenda (Černihiv) | osm | 5 | jeden | 2 | 12-7 _ _ | +5 | 16 |
3 | Iljičevka (Mariupol) | osm | čtyři | jeden | 3 | 13-14 _ _ | −1 | 13 |
čtyři | Neftechimik (Kaluš) | osm | čtyři | 0 | čtyři | 9 - 10 | −1 | 12 |
5 | Dončanka (Doněck) | osm | 0 | jeden | 7 | 0 - 18 | −18 | jeden |
I - zápasy, B - výhry, N - remízy, P - prohry, Góly - vstřelené a inkasované branky, ± - rozdíl branek, O - body
tým | ZhS1 | NOHA | HIL | NAVE | DON |
---|---|---|---|---|---|
1. Zhilstroy-1 (Charkov) | 4:2 | 6:0 | 3:0 | 4:0 | |
2. Legenda (Černihiv) | 1:0 | 3:0 | 1:0 | 2:0 | |
3. Iljičevka (Mariupol) | 1:1 | 2:1 | 2:0 | 4:0 | |
4. Neftekhimik (Kaluš) | 3:2 | 1:2 | 3:0 | 1:0 | |
5. Dončanka (Doněck) | 0:2 | 0:0 | 0:4 | 0:1 |
Při určování konečného uspořádání týmů byly zohledněny vzájemné zápasy v obou fázích šampionátu.
M | tým | A | V | H | P | koule | ± | Ó | Poznámky |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Zhilstroy-1 (Charkov) | 16 | 13 | jeden | 2 | 43 - 10 | +33 | 40 | Předkolo Ligy mistrů UEFA | |
Legenda (Černihiv) | 16 | deset | 2 | čtyři | 25 - 15 | +10 | 32 | ||
Neftechimik (Kaluš) | 16 | 6 | 2 | osm | 16-25 _ _ | −9 | dvacet | ||
čtyři | Iljičevka (Mariupol) | 16 | 5 | 3 | osm | 19–29 _ _ | −10 | osmnáct | |
5 | Dončanka (Doněck) | 16 | jeden | 2 | 13 | 3-27 _ _ | −24 | 5 |
I - zápasy, B - výhry, N - remízy, P - prohry, Góly - vstřelené a inkasované branky, ± - rozdíl branek, O - body
Mistrovství Ukrajiny ve fotbale mezi ženami | |
---|---|
hlavní liga | |
Zimní mistrovství | |
První liga |
|