Mistrovství ČR v curlingu žen ( Czech MČR žen ) je každoroční soutěž českých ženských curlingových týmů . Koná se od roku 1991. Pořadatelem je Český svaz curlingu ( Czech Český Svaz Curlingu ) [1] [2] .
Vítězka šampionátu získává právo reprezentovat Českou republiku na mezinárodní scéně jako její ženský curlingový tým až do příštího šampionátu .
Sestavy týmů jsou zobrazeny v pořadí: čtvrtý, třetí, druhý, první, náhradník, trenér; přeskočení jsou tučně.
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1991 [3] [4] | Bohemian CC (BCC) Veronika Svobodová , Eva Šenfeldová, Lenka Šafránková, Andrea Sotorníková |
CC Zbraslav (Zbraslav Z) Monika Havlová , Helena Mašková, Alexandra Klímová, Štěpánka Adamčíková, náhradníčky: Klára Nováková, Irena Vodáková |
CC Savona (CC Savona Ž) Marcela Neumannová , Milena Břízová, Alena Samueliová, Jana Břízová, náhradník: Milena Vojtušová |
1992 [5] [6] | Bohemian CC (BCC) Veronika Svobodová , Eva Šenfeldová, Lenka Šafránková, Pavla Rubášová, náhradník: Andrea Sotorníková |
CC Savona (CC Savona Ž) Marcela Neumannová , Milena Břízová, Alena Samueliová, Jana Břízová, náhradník: Helena Šulcová |
CC Zbraslav 1 (Zbraslav 1) Alexandra Klímová , Jaroslava Koucká, Štěpánka Adamčíková, Zdenka Řípová |
1993 [7] | CC Citadela Eva Šenfeldová , Lenka Šafránková, Pavla Rubášová, Andrea Sotorníková, náhradník: Jaroslava Koucká |
Soupiska týmu CC Savona 1 není uvedena ve zdroji |
Složení týmu CC Yetti 1 ve zdroji neuvedeno |
1994 [8] | CC Citadela Eva Petráková , Lenka Šafránková, Pavla Rubášová, Věra Růžková, náhradník: Jana Svobodová |
CC SVD Montaž Renée Lepšíková , Renáta Kubínová, Jitka Papežová, Monika Kubínová |
Bohemian CC M Monika Havlová , Kateřina Jurková, Hana Shpinkova , Marcela Maxová |
1995 [9] | CC Montaž Renée Lepšíková , Renáta Kubínová, Monika Kubínová, Jitka Papežová, Simona Vlčková |
CK Zlatá Praha Dagmar Šedivá , Helena Vošická, Veronika Povolná, Jana Zikmundová, náhradník: Michaela Brožová |
Bohemian CC S Alexandra Klímová , Dana Janoušková, Štěpánka Adamčíková, Hana Bolardtová, stříd.: Helena Holakovská |
1996 [10] | CC Citadela Lenka Šafránková , Eva Petráková, Pavla Rubášová, Věra Růžková, stříd.: Jaroslava Koucká |
Bohemian CC H Hana Shpinkova , Monika Klímová, Marcela Maxová, Eva Dvořáková |
CC Montaž Renée Lepšíková , Renáta Kubínová, Jitka Papežová, Simona Vlčková, Monika Maršálová |
1997 [11] | CC Citadela Lenka Šafránková , Eva Petráková, Pavla Rubášová, Věra Růžková, náhradníci: Helena Holakovská, Jana Pleskačová, Slavěna Podloucká |
CC Aritma 2 Jana Linhartová , Michaela Murinová, Petra Murinová, Mirka Krolopová |
Bohemian CC H Hana Shpinkova , Monika Klímová, Marcela Maxová, Eva Dvořáková, náhradník: Hana Plzáková |
1998 [12] | CC Montaž Renée Lepšíková , Renáta Kubinová, Jitka Papežová, Simona Wrightová |
CC Letící Kameny Praha 1 Hana Shpinkova , Monika Klímová, Hana Plzáková, Eva Dvořáková |
CC Aritma 2 Jana Linhartová , Michaela Murinová, Petra Murinová, Irena Laštovková |
1999 [13] | CC Citadela Lenka Šafránková , Eva Petráková, Pavla Rubášová, Věra Růžková, náhradníci: Helena Holakovská, Slavěna Podloucká, Jana Pleskačová |
CC Aritma 2 Jana Linhartová , Michaela Murinová, Petra Murinová, Irena Laštovková |
CK Montaž Renée Lepšíková , Renáta Kubínová, Jitka Papežová, Simona Wrightová, náhradník: Monika Maršálová |
2000 [14] | CC Kolibris 2 Eva Štampachová , Šárka Doudová, Gana Sinackova , Vendula Blažková, náhradníci: Martina Budělovská, Barbora Novotná, Gabriela Novotná |
CC Letící Kameny Hana Chekhova , Hana Plzáková, Lucie Říhová, Eva Dvořáková, náhradníci: Monika Klímová, Marcela Hložánková |
CC Savona 1 Renée Lepšíková , Kateřina Lepšíková, Milena Vojtušová, Alena Samueliová, stříd.: Helena Šulcová |
2001 [15] | CC Citadela Pavla Rubášová , Věra Netušilová, Lenka Šafránková, Eva Petráková, náhradníci: Jana Pechková, Vlastimila Strnadová |
CC Savona 1 Renée Lepšíková , Gana Sinackova , Milena Vojtušová, Alena Samueliová |
CC Kolibris 2 Eva Štampachová , Šárka Doudová, Barbora Novotná, Vendula Blažková, náhradní: Gabriela Novotná |
2002 [16] | CC Citadela Pavla Rubášová , Věra Netušilová, Lenka Šafránková, Eva Petráková, náhradník: Jana Pechková |
CC Kolibris 2 Eva Štampachová , Šárka Doudová, Barbora Novotná, Vendula Blažková, stříd.: Eva Seifertová |
CC Aritma 2 Petra Murínová , Michaela Murínová, Helena Řípová, Jana Linhartová, náhradníci: Kristýna Fenclová, Renée Lepšíková |
2003 [17] | Citadela Pavla Rubášová , Lenka Šafránková, Eva Petráková, Věra Netušilová, stříd.: Jana Pechková |
CC Savona L Gana Sinachkova , Lenka Kitzbergerová , Karolína Pilarová , Jana Jelínková, náhradník: Lenka Kucherová |
Kolibris 1 Vendula Blažková , Jana Beránková, Kateřina Pavlíková, Irena Polívková, náhradník: Tereza Matásková |
2004 [18] [19] | CC Savona L Gana Sinachkova , Lenka Kitzbergerová , Lenka Kucherová , Jana Jelínková, střídačka: Karolína Pilarová |
Kolibris 2 Šárka Doudová , Eva Štampachová, Michala Sougradová , Eva Seifertová , stříd.: Anna Cermanová |
CC Aritma 2Ž Jana Nováková , Michaela Murínová, Renée Lepšíková, Petra Murínová, náhradník: Kristýna Fenclová |
2005 [20] | Savona H Gana Sinachkova , Ivana Danielisová, Lenka Kucherová , Karolína Pilarová |
Maďarsko Ž Ildiko Sekeres , Alexandra Beres , György Nagy, Krisztina Bartalus |
Kolibris 2 Eva Štampachová , Michala Sougradová , Eva Seifertová, Iveta Janatová |
2006 [21] | Savona H Gana Sinachkova , Ivana Danielisová, Lenka Kucherová , Karolína Pilarová |
Dion SJ Katerzyna Urbanova , Lenka Chernovska , Yana Shimmerova , Dana Chabičovská, náhradník: Zuzana Gaykova |
Aritma 3 Anna Kubeshkova , Tereza Plíšková , Luiza Illková , Veronika Gerdová , náhradník: Eliška Jalovcova , trenér: Karel Kubeshka |
2007 [22] | Dion SJ Katerzyna Urbanová , Lenka Černovská , Jana Šafaříková, Dana Chabičovská, střídačka: Jana Shimmerová |
Wallis Ildiko Sekeres , Alexandra Beresh , György Nagy, Adam Boglark |
Savona H Gana Sinachkova , Ivana Danielisová, Lenka Kucherová , Karolína Pilarová , trenér: Sune Frederiksen |
2008 [23] | Dion SJ Katerzyna Urbanova , Lenka Chernovska , Yana Šafaříková , Yana Shimmerova , náhradník: Dana Chabičovská, trenér: Vlastimil Vojtuš |
Savona H Gana Sinachkova , Ivana Danielisová, Pavla Rubášová, Karolina Pilarova , náhradník: Lenka Kucherova , trenér: Sune Frederiksen |
Zbraslav D Linda Klimova , Michaela Nádherová, Kamila Moshova , Kristýna Feistová, stříd.: Kristýna Kovaříková |
2009 [24] | Savona H Gana Sinachkova , Lenka Kitzbergerova , Pavla Rubášová, Lenka Kucherova , střídačka: Karolina Pilarova |
Aritma 3 Anna Kubeshkova , Tereza Plíšková , Luiza Illková , Elishka Yalovcova , náhradník: Veronika Gerdová , trenér: Karel Kubeshka |
Dion SJ Yana Šafarikova , Lenka Chernovska , Zuzana Gajkova , Katerzyna Urbanova , náhradník: Dana Chabičovská, trenér: Vladimír Černovský |
2010 [25] | Aritma 3 Anna Kubeshkova , Tereza Plíšková , Luiza Illková , Veronika Gerdová , trenér: Karel Kubeshka |
Dion SJ Linda Klimova , Lenka Chernovska , Yana Shafarikova , Kamila Moshova , náhradník: Sara Yagodova , trenér: Vladimír Černovský |
Savona M Martina Strnadová , Zuzana Gaiková , Iveta Janatová, Eva Málková, trenér: Radek Bogáč |
2011 [26] | Dion SJ Linda Klimova , Kamila Moshova , Lenka Chernovska , Sara Yagodova , střídačka: Yana Shafarikova , trenér: Kateryna Urbanova |
Savona M Martina Strnadová , Zuzana Gaiková , Iveta Janatová, Eva Málková, trenér: Radek Bogáč |
Kolibris 2 Eva Štampachová , Michala Sougradová , Klára Boušková, Eva Seifertová, stříd.: Anna Urbanová |
2012 [27] | Dion SJ Linda Klimova , Kamila Moshova , Lenka Chernovska , Katerzyna Urbanova , trenér: Vladimír Černovský |
Savona M Martina Strnadová , Zuzana Gaiková , Iveta Janatová, Eva Málková, trenér: Radek Bogáč |
Savona H Gana Sinachkova , Lenka Kitzbergerová , Carolina Frederiksen , Michaela Nádherová |
2013 [28] | Aritma 3 Anna Kubeshkova , Tereza Plíšková , Clara Svatoněva , Veronika Gerdová , trenér: Karel Kubeshka |
Zbraslav W Linda Klimova , Kamila Moshova , Pavla Prokšíková, Kateřina Urbanova , náhradník: Kateřina Samueliová, trenér: Tomáš Válek |
Savona H Gana Sinackova , Lenka Kitzbergerová , Michaela Nádherová, Carolina Frederiksen , náhradník: Eliška Srnská, trenér: Sune Frederiksen |
2014 [29] | Zbraslav W Linda Klímová , Kamila Moshová , Katerzyna Urbanová , Kateřina Samueliová, trenér: David Šik |
Liboc 3 Anna Kubeshkova , Tereza Plíšková , Klára Svatoněva , Alzhbeta Baudišová , náhradník: Veronika Gerdová , trenér: Karel Kubeshka |
Savona H Gana Sinackova , Lenka Kitzbergerová , Michaela Nádherová, Carolina Frederiksen , náhradník: Eliška Srnská, trenér: Sune Frederiksen |
2015 [30] | Liboc 3 Anna Kubeshkova , Tereza Plíšková , Clara Svatoněva , Alzhbeta Baudišová , trenér: Karel Kubeshka |
Savona M Eva Málková , Iveta Janatová, Petra Vinšová , Martina Kajanová |
Zbraslav W Linda Klímová , Kamila Mulacová , Zuzana Gaiková , Kateřina Samueliová, náhradník: Kateřina Urbanová , trenér: David Šik |
2016 [31] | Liboc 3 Anna Kubeshkova , Alzhbeta Baudishova , Teresa Plíšková , Eugene Kolchevskaya , náhradník: Klára Svatoněva , trenér: Karel Kubeshka |
PLC LEDO Yana Nacheradskaya , Barbora Vojtušová, Monika Podrábská, Dana Chabičovská |
Savona H Martina Strnadova , Lenka Kitzbergerová , Michaela Nádherová, Carolina Frederiksen , náhradník: Eliška Srnská, trenér: Jakub Baresh |
2017 [32] | Liboc 3 Anna Kubeshkova , Alzhbeta Baudishova , Tereza Plishkova , Klára Svatoneva , náhradník: Eugene Kolchevskaya , trenér: Karel Kubeshka |
Savona H Michaela Nádherová, Martina Strnadova , Eliška Srnská, Carolina Frederiksen , náhradník: Lenka Kitzbergerová , trenér: Jakub Baresh |
Zbraslav W Linda Klimová , Zuzana Gayková , Alena Krofiková, Kateřina Urbanová , náhradník: Kateřina Samueliová |
2018 [33] | Liboc 3 Anna Kubeshkova , Alzhbeta Baudishova , Tereza Plishkova , Klára Svatoneva , náhradník: Eugene Kolchevskaya , trenér: Karel Kubeshka |
Savona M Petra Vinšová , Eva Málková , Mihaela Baudishová , Iveta Janatová, náhradník: Martina Kajanová |
Savona H Michaela Nádherová, Lenka Kitzbergerová , Gana Sinackova , Martina Strnadova , střídačka: Eliška Srnská, trenérka: Carolina Frederiksen |
2019 [34] [35] | Liboc 3 Anna Kubeshkova , Alzbieta Baudishova , Teresa Plíšková , Ezhen Kolchevskaya , náhradník: Eliška Soukupová, trenér: Karel Kubeshka |
Zbraslav W Zuzana Paulova , Michaela Nádherová, Kateřina Rabochová, Kateřina Urbanova , náhradník: Alena Krofiková |
Savona H Linda Klimová , Gana Sinackova , Luisa Klímová, Carolina Frederiksen , náhradník: Martina Strnadová , trenér: Radek Klíma |
2020 [36] [37] | Liboc 3 Anna Kubeshkova , Alzhbeta Baudishova , Mihaela Baudishova , Eugene Kolchevskaya , náhradník: Petra Vinšová , trenér: Karel Kubeshka |
Savona H Gana Sinackova , Carolina Frederiksen , Eliška Srnská |
Savona M Eva Miklíková , Eliška Soukupová, Markéta Taberyová, náhradník: Lenka Hronová |
2021 | šampionát se nekonal kvůli pandemii COVID-19 | ||
2022 [38] [39] [40] |
Liboc 3 Anna Kubeshkova , Eugene Kolchevskaya , Alzhbeta Baudishova , Michaela Baudišová , náhradníci: Klára Svatoněva , Petra Vinšová , trenér: Karel Kubeshka |
Savona H Gana Sinackova , Martina Strnadova , Eliška Srnská, Carolina Frederiksen , střídačka: Linda Klimova |
Ledolamky Karolína Špundová , Zuzana Pražáková, Denisa Poštová, Andrea Krupanská, náhradníčky: Kristina Podrábská, Ema Kotková, trenér: Marek Chernovsky |