Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivou vzdálenost 2000 | |
---|---|
Detaily šampionátu | |
Umístění | M-Wave ( Nagano , Japonsko ) |
Termíny turnajů | 3. až 5. března 2000 |
Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivou vzdálenost se konalo od 3. do 5. března 2000 na kluzišti M-Wave v Naganu ( Japonsko ).
datum | Soutěž |
---|---|
3. března | 5000 m muži |
Ženy, 500 m (1.) | |
500 m ženy (2.) | |
3000 m ženy | |
4. března | 500 m muži (1.) |
500 m muži (2.) | |
1500 m muži | |
1000 m ženy | |
5000 m ženy | |
5. března | 1000 m muži |
10 000 m muži | |
1500 m ženy |
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Německo | 5 | 3 | jeden | 9 |
2 | Holandsko | 3 | čtyři | 2 | 9 |
3 | Norsko | jeden | jeden | 0 | 2 |
čtyři | Japonsko | jeden | 0 | 2 | 3 |
5 | Kanada | 0 | jeden | 3 | čtyři |
6 | Rusko | 0 | jeden | 0 | jeden |
7 | Rakousko | 0 | 0 | jeden | jeden |
osm | USA | 0 | 0 | jeden | jeden |
Celkový | deset | deset | deset | třicet |
událost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | Hiroyasu Shimizu Japonsko |
1.10.49 35.30 35.19 |
Mike Irsko Kanada |
1.11.14 35,80 35,34 |
Jeremy Wotherspoon Kanada |
1.11.38 35.75 35.62 |
1000 m | Odne Sondrol Norsko |
1.09.96 | Jan Bos Nizozemsko |
1.09.98 | Mike Irsko Kanada |
1.10.58 |
1500 m | Eads Postma Nizozemsko |
1.47.98 | Odne Sondrol Norsko |
1.48.61 | Jan Bos Nizozemsko |
1.48.66 |
5000 m | Gianni Romme Nizozemsko |
23.6.31 | Bob de Jong Nizozemsko |
25.6.40 | Keiji Shirahata Japonsko |
31.6.16 |
10 000 m | Gianni Romme Nizozemsko |
13.12.27 | Bob de Jong Nizozemsko |
13.21.74 | Frank Dittrich Německo |
13.27.93 |
událost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
500 m | Monique Garbrecht Německo |
1.17.48 38.78 38.70 |
Světlana Zhurova Rusko |
1.17.64 38.79 38.85 |
Catriona LeMay-Doane Kanada |
1.17.78 38.96 38.82 |
1000 m | Monique Garbrecht Německo |
1.16.59 | Marianne Timmer Nizozemsko |
1.16.71 | Chris Whitty USA |
1.17.28 |
1500 m | Claudia Pechstein Německo |
1.58.43 | Annie Friesinger Německo |
1.58.62 | Emese Hunyadi Rakousko |
1.58.97 |
3000 m | Claudia Pechstein Německo |
4.05.68 | Gunda Niemann-Stirnemann Německo |
4.05.75 | Maki Tabata Japonsko |
4.09.18 |
5000 m | Gunda Niemann-Stirnemann Německo |
6.58.71 | Claudia Pechstein Německo |
7.00.68 | Tonny de Jong Nizozemsko |
7.06.30 |