1995 Mistrovství světa v krátkém bazénu - 2. Mistrovství světa v plavání v 25metrovém bazénu. Konalo se od 30. listopadu do 3. prosince 1995 v Rio de Janeiru v Brazílii . Poprvé v historii se šampionát nekonal v již existujícím plaveckém areálu, ale v účelově vybudovaném provizorním venkovním bazénu na pláži Copacabana .
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Austrálie | 12 | 7 | 7 | 26 |
2 | Čína | 5 | 2 | 2 | 9 |
3 | Brazílie | 3 | 2 | jeden | 6 |
čtyři | Kanada | 2 | 5 | - | 5 |
=5 | Kostarika | 2 | - | - | 2 |
=5 | Kuba | 2 | - | - | 2 |
7 | Německo | jeden | čtyři | 5 | deset |
osm | Velká Británie | jeden | 2 | jeden | čtyři |
9 | Nový Zéland | jeden | 2 | - | 3 |
deset | Dánsko | jeden | jeden | 2 | čtyři |
jedenáct | USA | jeden | - | 2 | 3 |
12 | Venezuela | jeden | - | jeden | 2 |
13 | Holandsko | - | 3 | - | 3 |
čtrnáct | Ukrajina | - | 2 | - | 2 |
patnáct | Rusko | - | jeden | 2 | 3 |
16 | Slovensko | - | jeden | jeden | 2 |
=17 | Polsko | - | - | 3 | 3 |
=17 | Švédsko | - | - | 2 | 2 |
=19 | Francie | - | - | jeden | jeden |
=19 | Maďarsko | - | - | jeden | jeden |
=19 | Rumunsko | - | - | jeden | jeden |
Celkový | 32 | 32 | 32 | 96 |
Vzdálenost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m/s | Francisco Sanchez Venezuela |
21,80 | Fernando Scherer Brazílie |
22.08 | Jian Changzhi Čína |
22.17 |
100 m/s | Fernando Scherer Brazílie |
47,97 | Gustavo Borges Brazílie |
48,00 | Francisco Sanchez Venezuela |
48,46 |
200 m/s | Gustavo Borges Brazílie |
1:45,55 | Trent Bray Nový Zéland |
1:46,18 | Michael Klim Austrálie |
1:46,44 |
400 m/s | Daniel Kowalski Austrálie |
3:45,15 | Joerg Hoffmann Německo |
3:45,65 | Malcolm Allen Austrálie |
3:47,00 |
1500 m/s | Daniel Kowalski Austrálie |
14:48,51 | Ian Wilson UK |
14:49,72 | Joerg Hoffmann Německo |
15:05:36 |
100 m rotace | Rodolfo Falcon Kuba |
53,12 | Neil Wiley UK |
53,22 | Jirka Letzin Německo |
53,65 |
200 m rotace | Rodolfo Falcon Kuba |
1:55,16 | Chris Renaud Kanada |
1:55,27 | Tamas Deutsch Maďarsko |
1:56,18 |
100 m znak | Mark Warneke Německo |
59,89 | Paul Kent Nový Zéland |
1:00,14 | Stanislav Lopukhov Rusko |
1.00.33 |
200 m znak | Wang Yiwu Čína |
2:11.11 | Ryan Mitchell Austrálie |
2:11,46 | Jean-Lionel Rey France |
2.11.92 |
100 m motýlek | Scott Miller Austrálie |
52,38 | Denis Pimankov Rusko |
52,64 | Michael Klim Austrálie |
52,80 |
200 m motýlek | Scott Goodman Austrálie |
1:54,79 | Scott Miller Austrálie |
1:56,36 | Chris-Karl Bremer Německo |
1:57,30 |
200 m komplex | Matthew Dunn Austrálie |
1:56,86 | Curtis Maiden Kanada |
1:58,56 | Marcin Malinsky Polsko |
1:58,61 |
400 m komplex | Matthew Dunn Austrálie |
04:08.02 | Curtis Maiden Kanada |
4:09,39 | Marcin Malinsky Polsko |
4:10,37 |
4×100 m/s | Brazílie Fernando Scherer Alexander Massura Andre Cordeiro Gustavo Borges |
3:12,42 | Austrálie Brett Hawke Michael Klim Richard Upton Matthew Dunn |
3:17,27 | Rumunsko Nicolae Ivan Razvan Petcu Alexandru Ioanovichi Nicolae Butaciu |
3:17,40 |
4×200 m/s | Austrálie Michael Klim Matthew Dunn Malcolm Allen Daniel Kowalski |
7:07,97 | Německo Chris-Karl Bremer Steffen Zesner Torsten Spanneberg Jörg Hoffmann |
7:13,42 | Brazílie Cassiano Leal Fernando Saez Teofilo Ferreira Gustavo Borges |
7:13,64 |
4×100 m dohromady | Nový Zéland Jonathan Winter Paul Kent Guy Callahan Trent Bray |
3:35,69 | Austrálie Adrian Radley Robert van der Zant Scott Miller Michael Klim |
3:36,35 | Rusko Sergey Sudakov Alexander Tkachev Denis Pimankov Jurij Mukhin |
3:36,88 |
Vzdálenost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m/s | Le Jingyi Čína |
24,62 | Angela Postma Nizozemsko |
25.10 | Sandra Volker Německo |
25.21 |
100 m/s | Le Jingyi Čína |
53,23 | Na Chao Čína |
54,52 | Sandra Volker Německo |
54,69 |
200 m/s | Claudia Anketa Kostarika |
1:55,42 WR | Susie O'Neill Austrálie |
1:56,42 | Martina Moravcová Slovensko |
1:56,61 |
400 m/s | Claudia Anketa Kostarika |
4:05,18 | Carla Geurts Nizozemsko |
4:06,20 | Sarah Hardcastle UK |
4:07,20 |
800 m/s | Sarah Hardcastle UK |
8:25,46 | Carla Geurts Nizozemsko |
8:27,03 | Ping Lio Čína |
8:29,95 |
100 m rotace | Misty Hyman USA |
1:00,21 | Mette Jacobsen Dánsko |
1:00,25 | Barbara Bedfordová USA |
1:00,63 |
200 m rotace | Mette Jacobsen Dánsko |
2:08,18 | Dagmar Hase Německo |
2:09:00 | Lei Hubler Austrálie |
2:09,33 |
100 m znak | Samantha Riley Austrálie |
1:05,70 WR | Světlana Bondarenko Ukrajina |
1:07,78 | Linley Frame Austrálie |
1:08,61 |
200 m znak | Samantha Riley Austrálie |
2:20,85 WR | Světlana Bondarenko Ukrajina |
2:24,78 | Alicia Peschak Polsko |
2:25,65 |
100 m motýlek | Liu Limin Čína |
58,68 WR | Susie O'Neill Austrálie |
58,69 | Angela Kennedy Austrálie |
58,74 |
200 m motýlek | Susie O'Neill Austrálie |
2:06,18 | Liu Limin Čína |
2:06,51 | Mette Jacobsen Dánsko |
2:11,07 |
200 m komplex | Ellie Overton Austrálie |
2:11,67 | Martina Moravcová Slovensko |
2:11,91 | Louise Karlsson Švédsko |
2:12,38 |
400 m komplex | Joanne Malar Kanada |
4:36,40 | Nancy Sweetnam Kanada |
4:37,04 | Britta Vestergaard Dánsko |
4:37,10 |
4×100 m/s | Čína Chao Na Shan Ying Han Xue Le Jingyi |
3:37,00 | Austrálie Melanie Dodd Sarah Ryan Anna Windsor Susie O'Neill |
3:38,72 | Švédsko Johanna Sjoberg Louise Karlsson Linda Olofsson Louise Jonkke |
3:40,66 |
štafeta 4×200 m volný způsob | Kanada Marianne Limpert Shannon Shakespeare Sarah Evanetz Joanne Malar |
7:58,25 | Německo Dagmar Hase Kerstin Kielgass Julia Jung Franziska van Almsik |
8:01.11 | Austrálie Anna Windsor Samantha McKee Nicole Stevenson Susie O'Neill |
8:01,86 |
4×100 m dohromady | Austrálie Ellie Overton Samantha Riley Angela Kennedy Susie O'Neill |
4:00,46 | Kanada Julia Howard Lisa Flood Jessica Amey Shannon Shakespeare |
4:03,89 | Spojené státy Barbara Bedford Kelly King-Bednar Misty Hyman Courtney Shealy |
4:04,34 |
Mistrovství světa v krátkém bazénu | |
---|---|