Mistrovství světa v krátkém bazénu 2012 je jedenáctým Mistrovstvím světa v plavání na 25 metrů. Koná se od 12. do 16. prosince 2012 v Istanbulu v Turecku .
Istanbul byl jmenován dějištěm mistrovství světa dne 12. dubna 2008 na zasedání předsednictva Mezinárodní plavecké federace ( FINA ) v Manchesteru . Istanbul v hlasování předběhl rakouskou Vídeň .
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | USA | jedenáct | osm | osm | 27 |
2 | Čína | 3 | 5 | 3 | jedenáct |
3 | Maďarsko | 3 | čtyři | 3 | deset |
čtyři | Dánsko | 3 | 2 | 5 | deset |
5 | Rusko | 2 | 3 | čtyři | 9 |
6 | Itálie | 2 | 3 | 0 | 5 |
7 | Německo | 2 | jeden | jeden | čtyři |
Japonsko | 2 | jeden | jeden | čtyři | |
9 | Litva | 2 | jeden | 0 | 3 |
deset | Austrálie | jeden | čtyři | 3 | osm |
jedenáct | Velká Británie | jeden | 2 | 3 | 6 |
12 | Jižní Afrika | jeden | jeden | 0 | 2 |
13 | Španělsko | jeden | 0 | 2 | 3 |
čtrnáct | Brazílie | jeden | 0 | jeden | 2 |
Nový Zéland | jeden | 0 | jeden | 2 | |
Polsko | jeden | 0 | jeden | 2 | |
17 | Ukrajina | jeden | 0 | 0 | jeden |
Norsko | jeden | 0 | 0 | jeden | |
Bělorusko | jeden | 0 | 0 | jeden | |
dvacet | Jamaica | 0 | 2 | 0 | 2 |
Slovinsko | 0 | 2 | 0 | 2 | |
22 | Francie | 0 | jeden | jeden | 2 |
23 | čeština | 0 | 0 | jeden | jeden |
Trinidad a Tobago | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Faerské ostrovy | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Celkový | 40 | 40 | 40 | 120 |
Vzdálenost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Volný styl | ||||||
50 m | Vladimir Morozov Rusko |
20:55 | Florent Manadou Francie |
20,88 | Anthony Ervin USA |
20,99 |
100 m | Vladimir Morozov Rusko |
45,65 | Tommaso D'Orsogna Austrálie |
46,80 | Jevgenij Lagunov Rusko |
46,81 |
200 m | Ryan Lochte USA |
1:41,92 | Paul Biedermann Německo |
1:42,07 | Conor Dwyer USA |
1:43,78 |
400 m | Paul Biedermann Německo |
3:39,15 | Hao Yun Čína |
3:39,48 | Mads Glasner Dánsko |
3:40,09 |
1500 m | Mads Glasner Dánsko |
14:30,01 | Gregorio Paltrinieri Itálie |
14:31:13 | Faerské ostrovy Pal Johnsen |
14:36,93 |
Zadní | ||||||
50 m | Robert Hurley Austrálie |
23.04 | Matt Grivers USA |
23.17 | Stanislav Donets Rusko |
23.19 |
100 m | Matt Grivers USA |
49,89 | Stanislav Donets Rusko |
49,91 | Guilherme Guido Brazílie |
50,50 |
200 m | Radoslav Kawiecki Polsko |
1:48,48 | Ryan Lochte USA |
1:48,50 | Ryan Murphy USA |
1:48,86 |
Prsa | ||||||
50 m | Alexander Hetland Norsko |
26:30 | Damir Dugonic Slovinsko |
26.32 | Florent Manadou Francie |
26,33 |
100 m | Fabio Scozzoli Itálie |
57,10 | Damir Dugonic Slovinsko |
57,32 | Kevin Kordes USA |
57,83 |
200 m | Daniel Gyurta Maďarsko |
2:01,35 ČR | Michael Jamison UK |
2:03:00 | Vjačeslav Sinkevič Rusko |
2:03.08 |
Motýl | ||||||
50 m | Nicholas Santos Brazílie |
22,22 ČR | Chad le Clos Jižní Afrika |
22.26 | Tom Shields USA |
22,46 |
100 m | Chad le Clos Jižní Afrika |
48,82 ČR | Tom Shields USA |
49,54 | Ryan Lochte USA |
49,59 |
200 m | Kazuya Kaneda Japonsko |
1:51,01 ČR | László Čech Maďarsko |
1:51,66 | Nikolaj Skvorcov Rusko |
1:52,33 |
Integrované plavání | ||||||
100 m | Ryan Lochte USA |
51,21 | Kenneth do Austrálie |
51,38 | George Bovell Trinidad a Tobago |
51,66 |
200 m | Ryan Lochte USA |
1: 49,63 WR | Daya Seto Japonsko |
1:52,80 | László Čech Maďarsko |
1:52,80 |
400 m | Daya Seto Japonsko |
3:59,15 | László Čech Maďarsko |
4:00,50 | David Verrajto Maďarsko |
4:02,87 |
štafetové závody | ||||||
4×100 m volný způsob | USA Anthony Erwin(47,28) Ryan Lochte(45,64) Jimmy Fagen(47,25) Matt Grivers(46,23) |
3:06,40 | Itálie Luca Dotto(46,84) Marco Orsi(45,94) Michele Santucci(47,46) Filippo Magnini(46,83) |
3:07.07 | Austrálie Tommaso D'Orsogna(46,68) Kyle Richardson(46,92) Travis Mahoney(47,32) Kenneth Toh(46,35) |
3:07,27 |
4×200 m volný způsob | USA Ryan Lochte(1:41,17) Conor Dwyer(1:43,04) Michael Clue(1:43,04) Matt McLean(1:43,99) |
6:51,40 | Austrálie Tommaso D'Orsogna(1:42,49) Jarrod Killy(1:42,82) Kyle Richardson(1:44,59) Robert Hurley(1:42,39) |
6:52,29 | Německo Paul Biedermann(1:41,93) Dmitrij Kolupaev(1:42,96) Christoph Fildebrandt(1:45,40) Yannick Lebhertz(1:42,93) |
6:53,22 |
4×100 m dohromady | USA Matt Grivers(50,00) Kevin Cordes(57,15) Tom Shields(48,66) Ryan Lochte(45,22) Ryan Murphy Michail Alexandrov Anthony Ervin |
3:21,03 | Rusko Stanislav Donets(50,10) VjačeslavSinkevič (57,54) Nikolaj) Vladimir Morozov(44,95) |
3:22,86 | Austrálie Robert Hurley(50,44) Kenneth To(57,44) Grant Irvine(50,75) Tommaso D'Orsogna(46,14) |
3:24,77 |
Vzdálenost | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Volný styl | ||||||
50 m | Alexandra Gerasimenya Bělorusko |
23,64 | Francesca Halsall Velká Británie |
23,87 | Janette Ottesen Dánsko |
24:00 |
100 m | Britta Steffen Německo |
52,31 | Megan Romano USA |
52,48 | Tang Yi Čína |
52,73 |
200 m | Allison Schmitt USA |
1:53,59 | Katinka Hossu Maďarsko |
1:54,31 | Melanie Costa Španělsko |
1:54,45 |
400 m | Melanie Costa Španělsko |
4:01,18 | Chloe Sutton USA |
4:01,20 | Lauren Boyle Nový Zéland |
4:01,24 |
800 m | Lauren Boyle Nový Zéland |
8:08,62 | Lotte Frijs Dánsko |
8:10,99 | Chloe Sutton USA |
8:15,53 |
Zadní | ||||||
50 m | Zhao Ching Čína |
25,95 ČR | Olivia Smoliga, USA |
26.13 | Alexandra Urbanczyk Polsko |
26,50 |
100 m | Olivia Smoliga, USA |
56,64 | Mia Nielsen Dánsko |
57.07 | Simona Baumrtová Česká republika |
57,18 |
200 m | Darina Zevina Ukrajina |
2:02,24 | Bonnie Brandon USA |
2:03,19 | Duane Da Roca Marche Španělsko |
2:04,15 |
Prsa | ||||||
50 m | Ruta Meilutite Litva |
29,44 CR , ER | Alia Atkinson Jamajka |
29,67 | Sara Katsoulis Austrálie |
29,94 |
100 m | Ruta Meilutite Litva |
1:03,52 ČR , ER | Alia Atkinson Jamajka |
1:03,80 NR | Rikke Pedersen Dánsko |
1:04,05 |
200 m | Rikke Møller Pedersen Dánsko |
2:16,08 ČR | Laura Sogar USA |
2:16,93 | Kanako Watanabe Japonsko |
2:19,39 |
Motýl | ||||||
50 m | Lu Ying Čína |
25.14 | Jiao Liuyang Čína |
25.23 | Janette Ottesen Dánsko |
25,55 |
100 m | Ilaria Bianchi Itálie |
56,13 | Liu Zige Čína |
56,58 | Gemma Lowe UK |
56,66 |
200 m | Katinka Hossu Maďarsko |
2:02,20 C.R. | Jiao Liuyang Čína |
2:02,28 | Gemma Lowe UK |
2:03,19 |
Integrované plavání | ||||||
100 m | Katinka Hossu Maďarsko |
58,49 ČR | Ruta Meilutite Litva |
58,79 | Zhao Ching Čína |
58,80 |
200 m | Ye Shiwen Čína |
2:04,64 ČR | Katinka Hossu Maďarsko |
2:04,72 | Hanna Miley UK |
2:07.12 |
400 m | Hanna Miley UK |
4:23.14 CR , ER | Ye Shiwen Čína |
4:23,33 | Katinka Hossu Maďarsko |
4:25,95 |
štafetové závody | ||||||
4×100 m volný způsob | USA Megan Romano(52,86) Jessica Hardy(53,32) Leah Neal(52,44) Allison Schmitt(52,39) |
03:31.01 | Austrálie Angie Bainbridge(53,04) Marieke Guerer(52,32) Brianna Trossellová(54,19) Sally Fosterová(53,35) |
3:32,90 | Dánsko Mia Nielsen(53,07) Pernille Blume(53,61) Kelly Rasmussen(54,59) Janette Ottesen(52,24) |
3:33,51 |
4×200 m volný způsob | USA Megan Romano(1:56,03) Chelsea Cheno(1:54,78) Shannon Vreeland(1:55,43) Allison Schmitt(1:53,01) |
7:39,25 | Rusko Veronika Popova(1:55,36) Elena Sokolova(1:55,61) Daria Belyakina(1:55,73) Ksenia Yuskova(1:56,07) |
7:42,77 | Čína Qiu Yuhan(1:57,30) Pang Jiaying(1:56,72) Guo Junjun(1:55,91) Tang Yi(1:53,33) |
7:43,26 |
4×100 m dohromady | Dánsko Mia Nielsen(56,73) Rikke Pedersen(1:03,48) Janette Ottesen(56,49) Pernille Blume(53,17) |
3:49,87 | Austrálie Rachel Goh(58,16) Sara Katsoulis(1:03,89) Marieke Guerer(56,36) Angie Bainbridge(52,47) |
3:50,88 | USA Olivia Smoliga(57,25) Jessica Hardy(1:04,61) Claire Donahue(57,67) Megan Romano(51,90) |
3:51,43 |
Mistrovství světa v krátkém bazénu | |
---|---|