19. Mistrovství světa v taekwondo se konalo ve dnech 14. až 18. října 2009 v hlavním městě Dánska - Kodani . Předtím už Kodaň hostila šampionát v roce 1983 .
Mistrovství se zúčastnilo 928 sportovců reprezentujících 142 zemí.
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Korejská republika | 5 | 2 | 2 | 9 |
2 | Španělsko | 3 | jeden | 3 | 7 |
3 | Čína | 2 | 2 | jeden | 5 |
čtyři | USA | 2 | 0 | jeden | 3 |
5 | Írán | jeden | jeden | 3 | 5 |
6 | krocan | jeden | 0 | 3 | čtyři |
7 | Francie | jeden | 0 | jeden | 2 |
osm | Mali | jeden | 0 | 0 | jeden |
9 | Itálie | 0 | 2 | 0 | 2 |
Mexiko | 0 | 2 | 0 | 2 | |
jedenáct | Thajsko | 0 | jeden | 3 | čtyři |
12 | Kanada | 0 | jeden | 2 | 3 |
13 | Afghánistán | 0 | jeden | jeden | 2 |
Rusko | 0 | jeden | jeden | 2 | |
patnáct | Kuba | 0 | jeden | 0 | jeden |
Portoriko | 0 | jeden | 0 | jeden | |
17 | Argentina | 0 | 0 | jeden | jeden |
Ázerbajdžán | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Brazílie | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Čínská Taipei | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Chorvatsko | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Německo | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Guatemala | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Kazachstán | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Norsko | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Senegal | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Srbsko | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Celkový | 16 | 16 | 32 | 64 |
Kategorie | Zlato | stříbrný | Bronz |
Až 54 kg | Jung Yong-ho Korejská republika |
Mahmúd Haidari Afghánistán |
Huthawal Hawlaor Thajsko |
Meisam Bagheri Írán | |||
Až 58 kg | Joel Gonzalez Španělsko |
Damian Villa Mexico |
Řekl Hassan Rezaee Afghánistán |
Mauro Crismanich Argentina | |||
Až do 63 | Em Hyo Seob Korejská republika |
Reza Naderian Írán |
Javier Marror Španělsko |
Zhem Ulunyan Turecko | |||
Až 68 kg | Mohammad Bagheri Írán |
Idulo Islas Mexiko |
Servet Tazegul Turecko |
Balla Deye Senegal | |||
Až 74 | Kim Yong Tae v Korejské republice |
Maxim Potvin Kanada |
Mark Lopez USA |
Mokdad Wanis Německo | |||
Do 80 kg | Stephen Lopez USA |
Nicolas Garcia Španělsko |
Sebastien Michaud Kanada |
Rashad Ahmadov Ázerbájdžán | |||
Až 87 kg | Bahri Tanrikulu Turecko |
Carlo Molfetta Itálie |
Vanja Babić Srbsko |
Yousef Karami Írán | |||
Přes 87 kg | Daba Modibo Keita Mali |
Korejská republika Nam Yoon Bai |
Arman Chilmanov Kazachstán |
Hossein Tádžik Írán |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
Až 46 kg | Park Hyo Ji Korejská republika |
Zoraida Santiago Portoriko |
Buttry Phiatphong Thajsko |
Yvette Young Kanada | |||
Až 49 kg | Brigitte Yage Španělsko |
Anna Soboleva Rusko |
Wu Jingyu Čína |
Yasmina Aziez Francie | |||
Až 53 | Daniela Pelhamová USA |
Sarita Phongsri Thajsko |
Korejská republika Kwon Yun Kyung |
Euda Carias Guatemala | |||
Až 57 kg | Hou Yuzhuo Čína |
Veronica Calabrese Itálie |
Andrea Rica Španělsko |
Zheng Licheng čínský Taipei | |||
Až 62 kg | Lim Soo-jeong Korejská republika |
Zhan Gua Čína |
Estefania Hernandez Španělsko |
Chonnapas Premwaev Thajsko | |||
Až 67 kg | Gwladis Epang Francie |
Taimi Castellanos Kuba |
Sandra Saric Chorvatsko |
Nikolina Kulsar Norsko | |||
Až 73 kg |
Han Yingyin Čína |
Lee In-mladá Korejská republika |
Furkan Azena Aydin Turecko |
Anastasia Baryshnikovová Rusko | |||
Přes 73 kg | Rosana Simon Španělsko |
Liu Ryu Čína |
Korejská republika Jo Seol |
Natalia Falavinha Brazílie |