!!!

!!!

!!! na festivalu v Helsinkách ( 2007 )
základní informace
Žánry Indie rock
Dance-punk
Post-punk revival
let od roku 1996
Země  USA
Místo vytvoření Sacramento
Štítky Warp Records
Touch and Go Records
Gold Standard Laboratories
Sloučenina Nick Nabídka
Allan Wilson
Mario Andreoni
Tyler Papež
Dan Gorman
Shannon Funchess
Paul Quatron
Bývalí
členové
John Pug
Mikel Geese
Jason Resin
Justin van der Volgen
Jerry Fuchs
chkchkchk.net
 Mediální soubory na Wikimedia Commons

!!! (vyslov chk chk chk [1] , což teoreticky napodobuje klikací souhlásky ) je americká kapela , která vznikla na podzim roku 1996 po společném turné členů místních kapel The Yah Mos , Black Liquorice a Popesmashers . Název kapely byl inspirován titulky filmu The Gods Must Be Crazy , ve kterém byly cvakavé zvuky jazyka Křováků prezentovány jako „!“.

Historie skupiny

Skupina!!! vznikla na podzim roku 1996 ze členů kapel Yah Mos , Black Liquorice a Popesmashers . Předtím se tyto skupiny společně zúčastnily koncertního turné a po návratu do Sacramenta se spojily. Kapela se skládala z osmi členů: zpěvák Nick Offer, kytaristé Mario Andreoni a Tyler Pope, baskytarista Justin van der Volgen, trumpetista Dan Gorman, saxofonista Allan Wilson, bubeníci Mikel Gius a Jason Resin [2] .

První roky své existence skupina !!! strávila vývojem vlastního zvuku a vystupováním na domácích večírcích. V té době byli Offer, Pope a van der Volgen také členy elektronické kapely Out Hud . S touto skupinou!!! vydal split v roce 1999 , produkoval jej Gold Standard Laboratories se sídlem v Sacramentu a Zum se sídlem v San Franciscu . První samostatné album !!!, nazývané také !!!, vyšlo 5. června 2001 po rozsáhlém turné kapely po USA. Někteří členové kapely se přestěhovali do New Yorku, ale pokračovali ve spolupráci, koncertovali a vrátili se do studia, aby mohli pracovat na svém druhém albu Louden Up Now , které vyšlo v roce 2004 [2] .

Diskografie

Alba

Mini-alba

Svobodní

Další projekty

Poznámky

  1. The Musicians of !!!: Making their own 'Myths  ' . NPR (17. května 2007). Získáno 15. července 2017. Archivováno z originálu 8. července 2017.
  2. 12 Eppert , Josh. !!! - Biografie a historie  (anglicky) . Veškerá hudba. Získáno 15. července 2017. Archivováno z originálu 19. srpna 2017.

Odkazy