Badminton na Letních olympijských hrách 2008 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Svobodní | muži | ženy | ||||
Čtyřhra | muži | ženy | ||||
smíšený | ||||||
Kvalifikace | ||||||
2012 → |
Soutěž žen ve čtyřhře v badmintonu na Letních olympijských hrách 2008 se konala od 10. do 15. srpna . Zúčastnilo se 32 sportovců z 12 zemí.
Zlato | stříbrný | Bronz |
Čína | Jižní Korea
Lee Gyeongwon , Lee Hyojeong |
Čína
Wei Ili , Zhang Yawen |
První kolo | Čtvrtfinále | semifinále | Finále | ||||||||||||||||||||||
jeden | Yang Wei ( CHN ) Zhang Zewen ( CHN ) |
21 | 21 | ||||||||||||||||||||||
Lilyana Natsir ( INA ) Vita Marissa ( INA ) |
19 | patnáct | jeden | Yang Wei ( CHN ) Zhang Zewen ( CHN ) |
21 | 21 | čtrnáct | ||||||||||||||||||
Tanya Louis ( AUS ) Eugenia Tanaka ( AUS ) |
čtyři | osm | Miyuki Maeda ( JPN ) Satoko Suezuna ( JPN ) |
osm | 23 | 21 | |||||||||||||||||||
Miyuki Maeda ( JPN ) Satoko Suezuna ( JPN ) |
21 | 21 | Miyuki Maeda ( JPN ) Satoko Suezuna ( JPN ) |
dvacet | patnáct | ||||||||||||||||||||
čtyři | Lee Kyungwon ( KOR ) Lee Hyojung ( KOR ) |
21 | 21 | čtyři | Lee Kyungwon ( KOR ) Lee Hyojung ( KOR ) |
22 | 21 | ||||||||||||||||||
Huang Beidi ( MAS ) Chen Yihui ( MAS ) |
čtrnáct | 19 | Jiang Yanmei ( SIN ) Li Yujia ( SIN ) |
patnáct | 12 | ||||||||||||||||||||
Eva Lee ( USA ) Mesini Manhalakiri ( USA ) |
12 | 12 | čtyři | Lee Kyungwon ( KOR ) Lee Hyojung ( KOR ) |
21 | 21 | |||||||||||||||||||
Jiang Yanmei ( SIN ) Li Yujia ( SIN ) |
21 | 21 | čtyři | Lee Kyungwon ( KOR ) Lee Hyojung ( KOR ) |
patnáct | 13 | |||||||||||||||||||
Michelle Claire Edwards ( RSA ) Chantel Botts ( RSA ) |
6 | 12 | 2 | Du Jing ( CHN ) Yu Yang ( CHN ) |
21 | 21 | |||||||||||||||||||
Jian Yujin ( TPE ) Cheng Wenxing ( TPE ) |
21 | 21 | Jian Yujin ( TPE ) Cheng Wenxing ( TPE ) |
čtrnáct | osmnáct | ||||||||||||||||||||
Gail Emms ( GBR ) Donna Kellogg ( GBR ) |
19 | 13 | 3 | Zhang Yawen ( CHN ) Wei Yi ( CHN ) |
21 | 21 | |||||||||||||||||||
3 | Zhang Yawen ( CHN ) Wei Yi ( CHN ) |
21 | 21 | 3 | Zhang Yawen ( CHN ) Wei Yi ( CHN ) |
19 | 12 | ||||||||||||||||||
Lena Freer Christiansen ( DEN ) Camille Ritter Juhl ( DEN ) |
21 | čtrnáct | osmnáct | 2 | Du Jing ( CHN ) Yu Yang ( CHN ) |
21 | 21 | ||||||||||||||||||
Kumiko Ogura ( JPN ) Reiko Shiota ( JPN ) |
osmnáct | 21 | 21 | Kumiko Ogura ( JPN ) Reiko Shiota ( JPN ) |
osm | 5 | Zápas o třetí místo | ||||||||||||||||||
Ha Jung Eun ( KOR ) Kim Min Jung ( KOR ) |
jedenáct | 21 | patnáct | 2 | Du Jing ( CHN ) Yu Yang ( CHN ) |
21 | 21 | Miyuki Maeda ( JPN ) Satoko Suezuna ( JPN ) |
17 | deset | |||||||||||||||
2 | Du Jing ( CHN ) Yu Yang ( CHN ) |
21 | 16 | 21 | 2 | Zhang Yawen ( CHN ) Wei Yi ( CHN ) |
21 | 21 |