Cyklistika na Letních olympijských hrách 2004 | ||||
---|---|---|---|---|
dráhové závody | ||||
Git z místa | muži | ženy | ||
Individuální pronásledování | muži | ženy | ||
Týmové pronásledování | muži | |||
Sprint | muži | ženy | ||
Týmový sprint | muži | |||
bodovací závod | muži | ženy | ||
Keirin | muži | |||
Madison | muži | |||
silniční závody | ||||
skupinový závod | muži | ženy | ||
individuální závod | muži | ženy | ||
horské kolo | ||||
cross country | muži | ženy |
Skupinová silniční cyklistická událost mužů na Letních olympijských hrách 2004 se konala 14. srpna . Zúčastnilo se 144 sportovců ze 43 zemí. Délka trasy byla 224,4 km. Závodníci museli překonat 17 kol. Soutěže se zúčastnil olympijský vítěz z roku 2000 v této disciplíně Němec Jan Ulrich , který obsadil 19. místo.
Zlato získal 30letý Ital Paolo Bettini , který se v cíli dokázal dostat před Sergia Paulinha . Bettiniho medaile byla jediná pro Itálii v cyklistice na olympijských hrách v roce 2004. Třetí místo obsadil Belgičan Axel Merckx . Peloton ztratil na mistra 12 sekund.
Zlato | stříbrný | Bronz |
Paolo Bettini Itálie |
Sergio Paulinho Portugalsko |
Axel Merckx Belgie |
Místo | Sportovec | Výsledek | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|
jeden | Paolo Bettini ( ITA ) | 5:41:44 | +0:00 |
2 | Sergio Paulinho ( POR ) | 5:41:45 | +0:01 |
3 | Axel Merckx ( BEL ) | 5:41:52 | +0:08 |
čtyři | Eric Zabel ( GER ) | 5:41:56 | +0:12 |
5 | Andrey Hauptman ( SLO ) | " | " |
6 | Kim Kirchen ( LUX ) | " | " |
7 | Roger Hammond ( GBR ) | " | " |
osm | Frank Huey ( DEN ) | " | " |
9 | Kurt Arvesen ( NOR ) | " | " |
deset | Alexander Kolobněv ( RUS ) | " | " |
jedenáct | Robbie McEwan ( AUS ) | " | " |
12 | Markus Zberg ( SUI ) | " | " |
13 | Ciaran Power ( IRL ) | " | " |
čtrnáct | Markus Jungqvist ( SWE ) | " | " |
patnáct | Julian Dean ( NZL ) | " | " |
16 | Frank Schleck ( LUX ) | " | " |
17 | Max van Heeswijk ( NED ) | " | " |
DPG | Tyler Hamilton ( USA ) | " | " |
19 | Jan Ulrich ( GER ) | " | " |
dvacet | Thomas Vöckler ( FRA ) | " | " |
21 | Sergey Gonchar ( UKR ) | " | " |
22 | Georg Tochnig ( AUT ) | " | " |
23 | Kirill Pospeev ( UKR ) | " | " |
DPG | George Hincapie ( USA ) | " | " |
25 | Bo Hamburger ( DEN ) | " | " |
26 | Tadej Valjavets ( SLO ) | " | " |
27 | Nuno Ribeiro ( POR ) | " | " |
28 | Bobby Julich ( USA ) | " | " |
29 | Martin Elmiger ( SUI ) | " | " |
třicet | Gerhard Trumpusch ( AUT ) | " | " |
31 | Santiago Botero ( COL ) | " | " |
DPG | Michael Barry ( CAN ) | " | " |
33 | Stuart O'Grady ( AUS ) | " | " |
34 | Unai Echebarria ( ESP ) | " | " |
35 | Alexander Vinokurov ( KAZ ) | " | " |
36 | Luis Laverde ( COL ) | " | " |
37 | Jevgenij Petrov ( RUS ) | " | " |
38 | Daniele Nardello ( ITA ) | 5:42:03 | +0:19 |
39 | Luca Paolini ( ITA ) | " | " |
40 | Peter van Petegem ( NED ) | " | " |
41 | Eric Dekker ( NED ) | 5:42:19 | +0:45 |
42 | Roman Vanshtein ( LAT ) | 5:43:03 | +1:08 |
43 | Gorazd Shtangeli ( SLO ) | 5:43:20 | +1:25 |
44 | Lauren Brochard ( FRA ) | 5:44:13 | +2:29 |
45 | Benoit Joachim ( LUX ) | " | " |
46 | Christian Moreni ( ITA ) | " | " |
47 | Alejandro Valverde ( ESP ) | " | " |
48 | Richard Virank ( FRA ) | " | " |
49 | Philippe Gilbert ( BEL ) | " | " |
padesáti | Urosh Murn ( SLO ) | " | " |
51 | Gerrit Glomser ( AUT ) | 5:45:21 | +3:37 |
52 | Karsten Krohn ( NED ) | 5:47:13 | +5:29 |
53 | Sergej Jakovlev ( KAZ ) | 5:48:48 | +7:04 |
54 | Ruslan Ivanov ( MDA ) | 5:50:35 | +8:51 |
55 | Lars Michaelsen ( DEN ) | " | " |
56 | Tomáš Brožina ( POL ) | " | " |
57 | Yasutako Tashiro ( JPN ) | " | " |
58 | René Andrlet ( CZE ) | " | " |
59 | Sergej Lagutin ( UZB ) | " | " |
60 | Nicky Sørensen ( DEN ) | " | " |
61 | Janek Tombak ( EST ) | " | " |
62 | Murilu Fisher ( PODPRSENKA ) | " | " |
63 | Jan Svorada ( CZE ) | " | " |
64 | Jens Voigt ( GER ) | " | " |
65 | Ondřej Sosenka ( CZE ) | " | " |
66 | Igor Pugachi ( MDA ) | " | " |
67 | Filippo Pozzato ( ITA ) | " | " |
68 | Jaroslav Popovič ( UKR ) | " | " |
69 | Ryan Cox ( RSA ) | " | " |
70 | Andrey Kašečkin ( KAZ ) | " | " |
71 | Martin Riška ( SVK ) | 5:51:28 | +9:44 |
72 | Gustav Larsson ( SWE ) | " | " |
73 | Andrey Mizurov ( KAZ ) | " | " |
74 | Laszlo Bodrogi ( HUN ) | 5:56:45 | +15:01 |
75 | David Krupa ( POL ) | 6:00:25 | +18:41 |
— | Michael Rogers ( AUS ) | DNF | |
Baden Cook ( AUS ) | |||
Matná bílá ( AUS ) | |||
Bernard Eisel ( AUT ) | |||
Wim Vansevenant ( BEL ) | |||
Mark Wouters ( BEL ) | |||
Alexander Usov ( BLR ) | |||
Marcio May ( PODPRSENKA ) | |||
Luciano Pagliarini ( PODPRSENKA ) | |||
Dimitar Gospodinov ( BUL ) | |||
Gord Frazier ( CAN ) | |||
Eric Volberg ( CAN ) | |||
Marcelo Arriagada ( CHI ) | |||
Victor Peña ( COL ) | |||
Marion Perez ( COL ) | |||
Milan Grazdira ( CZE ) | |||
Michael Rasmussen ( DEN ) | |||
Oscar Freire ( ESP ) | |||
Igor Astarloa ( ESP ) | |||
José Gutierrez ( ESP ) | |||
Igor González de Galdeano ( ESP ) | |||
Erki Pütsep ( EST ) | |||
Andrus Aug ( EST ) | |||
Jaan Kirsipuu ( EST ) | |||
Sylvain Chavanel ( FRA ) | |||
Christophe Moreau ( FRA ) | |||
Charlie Vigelius ( GBR ) | |||
Julian Wynn ( GBR ) | |||
Stuart Dangerfield ( GBR ) | |||
Andreas Klöden ( GER ) | |||
Michael Rich ( Německo ) | |||
Won Kam Po ( HKG ) | |||
Amir Zarkari ( IRI ) | |||
Abbas Tanya ( IRI ) | |||
Mark Scanlon ( IRL ) | |||
Shinri Suzuki ( JPN ) | |||
Maxim Iglinsky ( KAZ ) | |||
Eugene Wacker ( KGZ ) | |||
Andris Nauduzhs ( LAT ) | |||
Servay Knaven ( NED ) | |||
Michael Bogerd ( NED ) | |||
Motren Hegreberg ( NOR ) | |||
Tour Huskhovd ( NOR ) | |||
Mads Haggestad ( NOR ) | |||
Jeremy Yates ( NZL ) | |||
Heath Blackgrove ( NZL ) | |||
Robin Reid ( NZL ) | |||
Radoslav Romanik ( POL ) | |||
Slavomír Kohút ( POL ) | |||
Sylvester Schmid ( POL ) | |||
Gonzalo Amorim ( POR ) | |||
Candida Barbosa ( POR ) | |||
Tian Kannemeier ( RSA ) | |||
Robert Hunter ( RSA ) | |||
Vjačeslav Ekimov ( Rus . ) | |||
Denis Menshov ( RUS ) | |||
Vladimír Karpets ( RUS ) | |||
Ivan Stevic ( SCG ) | |||
Fabian Cancellara ( SUI ) | |||
Rubens Bertogliati ( SUI ) | |||
Gregory Rast ( SUI ) | |||
Matei Yurko ( SVK ) | |||
Thomas Löfqvist ( SWE ) | |||
Magnus Beckstedt ( SWE ) | |||
Volodymyr Duma ( UKR ) | |||
Yuriy Kryvtsov ( UKR ) | |||
Levi Leipheimer ( USA ) | |||
Jason McCartney ( USA ) | |||
Jose Chacon ( VEN ) |