Ženský volejbalový turnaj VI letní spartakiády národů SSSR | |
---|---|
Trávení času | 19. - 29. července 1975 |
Počet zúčastněných | 17 |
Konečné uspořádání | |
Mistr | Ukrajinská SSR |
Stříbrný medailista | RSFSR |
Třetí místo | Moskva |
19711979 |
Volejbalový turnaj žen VI. letní spartakiády národů SSSR se konal od 19. do 29. června 1975 v Baku .
Turnaje se zúčastnily týmy ze všech 15 svazových republik, Moskvy a Leningradu.
V přípravné fázi bylo 17 zúčastněných týmů rozděleno do tří podskupin. Dva nejlepší týmy z podskupin postoupily do finále a bojovaly o umístění od 1. do 6. místa systémem každý s každým. Zároveň byly zohledněny výsledky zápasů mezi finalisty v přípravné fázi. O konečné 7. – 12. a 13. – 17. místo se podle stejného systému utkaly týmy, které obsadily 3. – 4. a 5. – 6. místo v podskupinách přípravné fáze.
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | RSFSR | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | čtyři | čtyři | 0 | 12:2 | osm | |
2 | Moskva | 2:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | čtyři | 3 | jeden | 11:3 | 7 | |
3 | Litevská SSR | 0:3 | 0:3 | 3:0 | 3:2 | čtyři | 2 | 2 | 6:8 | 6 | |
čtyři | Kirgizská SSR | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 3:2 | čtyři | jeden | 3 | 3:11 | 5 | |
5 | Estonská SSR | 0:3 | 0:3 | 2:3 | 2:3 | čtyři | 0 | čtyři | 4:12 | čtyři |
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Ázerbájdžánská SSR | 3:2 | 3:2 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 5 | 5 | 0 | 15:5 | deset | |
2 | Běloruská SSR | 2:3 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 5 | čtyři | jeden | 14:4 | 9 | |
3 | Leningrad | 2:3 | 1:3 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 5 | 3 | 2 | 12:7 | osm | |
čtyři | Kazašská SSR | 1:3 | 0:3 | 1:3 | 3:2 | 3:0 | 5 | 2 | 3 | 8:11 | 7 | |
5 | Moldavská SSR | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 2:3 | 3:2 | 5 | jeden | čtyři | 5:14 | 6 | |
6 | Tádžická SSR | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 2:3 | 5 | 0 | 5 | 2:15 | 5 |
M | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Uzbecká SSR | 3:1 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 3:0 | 5 | 5 | 0 | 15:4 | deset | |
2 | Ukrajinská SSR | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 3:0 | 5 | čtyři | jeden | 13:3 | 9 | |
3 | Gruzínská SSR | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3:2 | 3:0 | 5 | 3 | 2 | 10:9 | osm | |
čtyři | Lotyšská SSR | 2:3 | 0:3 | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 5 | 2 | 3 | 9:9 | 7 | |
5 | Arménská SSR | 0:3 | 0:3 | 2:3 | 0:3 | 3:0 | 5 | jeden | čtyři | 5:12 | 6 | |
6 | Turkmenská SSR | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 0:3 | 5 | 0 | 5 | 0:15 | 5 |
Výsledky zápasů přípravné fáze, které se započítávají do finále, jsou vyznačeny kurzívou.
Pro 1.-6. místoM | tým | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Ukrajinská SSR | 3:2 | 3:2 | 3:1 | 1:3 | 3:0 | 5 | čtyři | jeden | 13:8 | 9 | |
2 | RSFSR | 2:3 | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 3:2 | 5 | čtyři | jeden | 14:11 | 9 | |
3 | Moskva | 2:3 | 2:3 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 5 | 3 | 2 | 13:7 | osm | |
čtyři | Ázerbájdžánská SSR | 1:3 | 2:3 | 1:3 | 3:0 | 3:2 | 5 | 2 | 3 | 10:11 | 7 | |
5 | Uzbecká SSR | 3:1 | 2:3 | 0:3 | 0:3 | 3:2 | 5 | 2 | 3 | 8:12 | 7 | |
6 | Běloruská SSR | 0:3 | 2:3 | 0:3 | 2:3 | 2:3 | 5 | 0 | 5 | 6:15 | 5 |
M | tým | 7 | osm | 9 | deset | jedenáct | 12 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
7 | Leningrad | 3:1 | 3:0 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | 5 | 5 | 0 | 15:2 | deset | |
osm | Lotyšská SSR | 1:3 | 3:2 | 3:1 | 3:1 | 1:3 | 5 | 3 | 2 | 11:10 | osm | |
9 | Litevská SSR | 0:3 | 2:3 | 1:3 | 3:0 | 3:0 | 5 | 2 | 3 | 9:9 | 7 | |
deset | Kazašská SSR | 1:3 | 1:3 | 3:1 | 1:3 | 3:2 | 5 | 2 | 3 | 9:12 | 7 | |
jedenáct | Kirgizská SSR | 0:3 | 1:3 | 0:3 | 3:1 | 3:2 | 5 | 2 | 3 | 7:12 | 7 | |
12 | Gruzínská SSR | 0:3 | 3:1 | 0:3 | 2:3 | 2:3 | 5 | jeden | čtyři | 7:13 | 6 |
M | tým | 13 | čtrnáct | patnáct | 16 | 17 | A | V | P | S/P | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13 | Estonská SSR | 3:1 | 3:1 | 3:0 | 3:0 | čtyři | čtyři | 0 | 12:2 | osm | |
čtrnáct | Moldavská SSR | 1:3 | 3:1 | 3:2 | 3:2 | čtyři | 3 | jeden | 10:8 | 7 | |
patnáct | Arménská SSR | 1:3 | 1:3 | 3:1 | 3:0 | čtyři | 2 | 2 | 8:7 | 6 | |
16 | Tádžická SSR | 0:3 | 2:3 | 1:3 | 3:0 | čtyři | jeden | 3 | 6:9 | 5 | |
17 | Turkmenská SSR | 0:3 | 2:3 | 0:3 | 0:3 | čtyři | 0 | čtyři | 2:12 | čtyři |
Ukrajinská SSR : Olga Kozakova , L. Ninenko, Ljubov Rudovskaya , G. Khomenko (všichni - MedIn Odessa ) , Natalya Eremina , Larisa Ivanova, L. Meleshko, Evgenia Nazarenko (všichni - Iskra Vorošilovgrad ) , T. Belous, Lilia Osadchaya , Anna Rostova , N. Stesiva (všichni - "Petrel" Kyjev ) , . Trenér - Jurij Kurilskij .
RSFSR : V. Anufrieva, O. Zhuravleva, Nadezhda Zezyulya , Galina Karpol, Lidia Loginova , Olga Solovova (všechny - "Uralochka" Sverdlovsk ) , A. Kosichkina, G. Prokonina (oba - MOPI Moskevská oblast) , L. Kudryavtseva, G. Ozerová (obě Spartak Omsk ) , Taťána Popová (Kirovets Novosibirsk) , Ljudmila Ščetinina ( Dynamo Moskva ) . Trenér - Nikolay Karpol .
Moskva : Irina Bespalova , Olga Leshchenko, M. Milovidova, Olga Khokhlova , Ljudmila Chernysheva (všichni - CSKA ) , Larisa Andronova , Larisa Bergen , Rosa Salikhova , Nina Smoleeva (všechny - Dynamo Moskva ) , Natalya Sarycheva ( Valentina Petrya, Valentina Kushnir vše - Lokomotiv Moskva ) . Trenér - Miron Viner .
Letní spartakiáda národů SSSR 1975
Volejbal na spartakiádách národů SSSR | |
---|---|
Muži | |
Ženy |