Německo na olympiádě | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kód IOC | GER | ||||||||
NOC |
Oficiální stránky německé olympijské sportovní konfederace |
||||||||
olympijské hry v Helsinkách | |||||||||
Sportovci | 153 | ||||||||
vlajkonoš |
Friedel Schirmer Tony Brodeur |
||||||||
Medaile místo 28 |
|
||||||||
Účast na letních olympijských hrách | |||||||||
Účast na zimních olympijských hrách | |||||||||
viz také | |||||||||
|
Letní olympijské hry v roce 1952 byly první, které se němečtí atleti zúčastnili po druhé světové válce , protože obnovený Německý národní olympijský výbor v roce 1947 nereprezentoval žádný mezinárodně uznávaný stát v době olympijských her v roce 1948. V roce 1952 MOV požadoval, aby sportovci NDR a SRN soutěžili jako součást jednoho týmu. NDR odmítla a za Německo hovořili pouze sportovci ze SRN (ačkoliv Sárský protektorát , který byl pod francouzskou okupací , naopak vystupoval jako samostatný tým ). V německém týmu bylo 153 sportovců, kteří nezískali ani jednu zlatou medaili, a v neoficiálním pořadí týmů obsadili pouze 28. místo.
Medaile | Sportovec | Druh sportu | Disciplína |
---|---|---|---|
stříbrný | Karlem Storchem | Atletika | Muži házení kladivem |
stříbrný | Ursula Knab Maria Zander Helga Klein Marga Petersen |
Atletika | Štafeta žen na 4 x 100 m |
stříbrný | Marianne Wernerové | Atletika | Ženy vrh koulí |
stříbrný | Edgar Basel | Box | Muži, do 51 kg |
stříbrný | Alfred Schwartzman | Gymnastika | Muži, břevno |
stříbrný | Wilhelm Büsing Klaus Wagner Otto Rote |
Jízda na koni | Jezdectví, mistrovství družstev |
stříbrný | Heinz Manchen Helmut Heinhold Helmut Noll |
veslování | Pánský kormidelník |
Bronz | Günther Heidemann | Box | Muži, do 67 kg |
Bronz | Egon Drews Wilfried Soltau |
Veslování a kanoistika | Mužská kanoe dvojic 1000 m |
Bronz | Egon Drews Wilfried Soltau |
Veslování a kanoistika | Mužská kanoe dvojic 10 000 m |
Bronz | Michel Scheuer | Veslování a kanoistika | Muži, kajak jednotlivců, 10 000 m |
Bronz | Heinz Ulzheimer | Atletika | Muži 800 m |
Bronz | Werner Lug | Atletika | Muži 1500 m |
Bronz | Herbet Sade | Atletika | Muži 5000 m |
Bronz | Günther Steines Hans Geister Heinz Ulzheimer Karl-Friedrich Has |
Atletika | Štafeta mužů na 4 x 400 m |
Bronz | Maria Zanderová | Atletika | Ženy, 80 m překážek |
Bronz | Edie Ziegler | Cyklistika | Závod skupin mužů |
Bronz | Werner Potzernheim | Cyklistika | Mužský sprint |
Bronz | Heinz Pollai Ida von Nagel Fritz Tiedemann |
Jízda na koni | Drezura, mistrovství družstev |
Bronz | Wilhelm Büsing | Jízda na koni | Jezdecký triatlon, mistrovství jednotlivců |
Bronz | Fritz Tiedemann | Jízda na koni | Skákání, mistrovství jednotlivců |
Bronz | Theodor Thomsen Erich Natush Georg Nowka |
Plachtění | Muži, třída Draka |
Bronz | Herbert Klein | Plavání | Muži 200 m prsa |
Bronz | Günther Hase | Potápění | Muži, věž |
Veslařské závody na hrách 1952 se konaly od 20. do 23. července. Několik nejlepších posádek z každého závodu postoupilo do dalšího kola (v závislosti na disciplíně). Poprvé od roku 1928 byl zaveden další kvalifikační závod pro sportovce, kteří prohráli v semifinále. Do finále A postoupilo 5 nejsilnějších posádek.
MužiSoutěž | Sportovci | Odbavení | 1. kvalifikační jízda | semifinále | 2. kvalifikační jízda | Finále | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
přihlásit se | Čas | Místo | přihlásit se | Čas | Místo | přihlásit se | Čas | Místo | přihlásit se | Čas | Místo | Čas | Místo | ||
dvojky | Heinz Renneberg Heinz Eichholz |
čtyři | 8:03,3 | 3 | 2 | DNS | — | výkon dokončil |
Sportovec | cvičení na podlaze |
Prsteny | Kůň | skákání | bary | břevno | všude okolo | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Místo | Body | Místo | Body | Místo | Body | Místo | Body | Místo | Body | Místo | Body | Místo | |
Helmut Banz | 18:20 | 38 | 18,95 | čtrnáct | 18,95 | jedenáct | 18,80 | 13 | 19.10 | 12 | 19:25 | 7 | 113,25 | čtyři |
Adalbert Dikhut | 18:40 | 32 | 18:40 | 45 | 18,75 | osmnáct | 18,85 | 9 | 18,85 | 19 | 17,60 | 75 | 110,85 | 24 |
Theo Weed | 17,55 | 73 | 18:40 | 45 | 18:20 | 37 | 18,95 | čtyři | 19:00 | patnáct | 18,60 | 32 | 110,70 | 26 |
Alfred Schwartzman | 17,50 | 78 | 18:25 | 58 | 17,60 | 65 | 18,80 | 13 | 19:00 | patnáct | 19:50 | 110,65 | 27 | |
Hans Pfan | 17,60 | 71 | 18,90 | osmnáct | 18,65 | 21 | 18.10 | 83 | 18,75 | 23 | 18:20 | 51 | 110,20 | 33 |
Erich Weed | 17:25 | 92 | 18:35 | padesáti | 18.05 | 43 | 18:35 | 54 | 18,65 | 27 | 19.05 | čtrnáct | 109,70 | 40 |
Friedel Overveen | 16,50 | 121 | 18:40 | 45 | 18,80 | patnáct | 18:40 | 44 | 18:45 | 40 | 18.10 | 56 | 108,65 | 48 |
Jacob Kiefer | 8,75 | 180 | 17,90 | 73 | 18,90 | 12 | 9:00 | 182 | 18,65 | 27 | 18:50 | 38 | 91,70 | 150 |
Mistrovství družstev | 89,50 | — | 93,10 | — | 94,25 | — | 93,90 | — | 94,80 | — | 95,65 | — | 561,20 | čtyři |
Sportovec | cvičení na podlaze |
Log | bary | skákání | všude okolo | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Body | Místo | Body | Místo | Body | Místo | Body | Místo | Body | Místo | |||||
Irma Walterová | 17,73 | 47 | 18.03 | 28 | 18.06 | 24 | 18.13 | 38 | 71,95 | 24 | ||||
Hanna Gragesová | 18.09 | 24 | 17,59 | 42 | 17,83 | 31 | 18.26 | třicet | 71,77 | 26 | ||||
Elizabeth Ostermeier | 17,63 | 56 | 17.06 | 75 | 17,79 | 37 | 18,43 | dvacet | 70,91 | 38 | ||||
Wolfhard Voss | 17,46 | 71 | 17:32 | 55 | 16,93 | 77 | 18.29 | 27 | 70,00 | 53 | ||||
Inge Sedlmeier | 17,66 | 52 | 17.09 | 73 | 17:36 | 58 | 17,72 | 71 | 69,83 | 54 | ||||
Lydie Zeithoferová | 17,99 | 31 | 17,73 | 36 | 17,72 | 40 | 16.13 | 117 | 69,57 | 60 | ||||
Brigitte Kieslerovou | 17,43 | 73 | 15:00 | 122 | 17.26 | 63 | 18.29 | 27 | 67,98 | 80 | ||||
Hilde Kopová | 16,96 | 95 | 11,82 | 133 | 16,56 | 89 | 18.06 | 44 | 63,40 | 118 | ||||
Top 6 | 140,95 | — | 131,64 | — | 139,51 | — | 143,31 | — | 424,03 | — | ||||
Skupinová cvičení s předmětem | N/A | 71,20 | čtyři | |||||||||||
Mistrovství družstev | N/A | 495,23 | 5 |
Letních olympijských hrách 1952 | Země na|
---|---|
Asie | |
Amerika | |
Afrika | |
Evropa | |
Oceánie |