Tento seznam obsahuje:
V tabulkách je uvedeno příjmení, jméno a patronymie hrdinů, postavení a působiště v době udělení titulu, datum výnosu prezidia Nejvyššího sovětu SSSR , odvětví národního hospodářství, místo narození / bydliště, stejně jako odkaz na biografický článek na webu " Hrdinové země ". Formát tabulky poskytuje možnost řazení podle zadaných parametrů kliknutím na šipku v požadovaném sloupci.
Prvními v Jamalsko-něněckém autonomním okruhu, kteří byli oceněni titulem Hrdina socialistické práce, byli Konstantin Alevich Vanuito a Seroko Khudi , kterým byl tento nejvyšší stupeň vyznamenání udělen dekretem prezidia Nejvyššího sovětu SSSR z dubna 7, 1958 za zvláštní zásluhy o rozvoj JZD a dosažení vysokých měr v produkci ryb.
Většina hrdinů socialistické práce v Jamalsko-něneckém autonomním okruhu má na svědomí geologický průmysl – 4, plynárenský průmysl – 3, stavebnictví (plynovody) a rybářský průmysl – každý po 2.
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | Místo narození | HS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Vanuito Konstantin Alevič | 1920 - 16.7.1979 | Předseda rybářského kolektivního hospodářství "Kommunar" z oblasti Yamal v národním okrese Yamalo-Nennets | 07.04 . 1958 | rybí farma | Oblast Yamal | [GS 1] |
2 | Glebov Nikolaj Dmitrijevič | 12.01.1935 - 21.02.2018 | Vrtný předák průzkumné ropné expedice Urengoy Glavtyumengeologia Ministerstva geologie RSFSR, Yamalo-Nenets National District | 14.07 . 1975 | geologie | * Oblast Ťumeň | [GS 2] |
3 | Gotsin Yury Panfidevich | 02/01/1941 - 08/30/2011 | Předák integrované brigády stavebního a instalačního oddělení Komsomol-mládež č. 2 trustu Severgazstroy Glavyamburgneftegazstroy Ministerstva výstavby podniků ropného a plynárenského průmyslu SSSR, Jamalo-Něnec Autonomous Okrug | 15.05 . 1985 | gazprom | * Brjanská oblast | [GS 3] |
čtyři | Grigorjev Nikolaj Ivanovič | 16.09.1925 - 26.02.2004 | Hlavní předák pro komplexní práce Ťumeňské komplexní průzkumné expedice ministerstva geologie RSFSR, národní okres Yamalo-Něnec | 23.01 . 1968 | geologie | * Novgorodská oblast | [GS 4] |
5 | Diduk Boris Pavlovič | rod. 1940 | Předák kontaktního svařovacího komplexu "Sever-1" specializovaného oddělení instalace a uvádění do provozu svařovacího zařízení č. 40 Glavsibtruboprovodstroy ministerstva výstavby podniků ropného a plynárenského průmyslu SSSR, autonomní okruh Yamalo-Něnec | 22.05 . 1987 | konstrukce | * Oblast Ternopil | [GS 5] |
6 | Zacharenkov Valerij Semjonovič | 21.01.1940 - 17.01.1992 | Operátor těžby ropy a plynu oddělení těžby plynu č. 1 těžebního sdružení Urengoy pro těžbu plynu pojmenované po S. A. Orudzhev Glavtyumengazprom z ministerstva plynárenského průmyslu SSSR, Jamalsko-něnecký autonomní okruh Ťumeňské oblasti | 13.06 . 1986 | gazprom | * Oblast Kaluga | |
7 | Kosenko Mark Ivanovič | 18.03.1924 - 29.06.1988 | Vrták expedice na průzkum ropy Tarko -Salinsky Ťumeňské produkční geologické správy ministerstva geologie RSFSR, národní okres Yamalo-Něnec | 23.01 . 1968 | geologie | * Rostovská oblast | [GS 6] |
osm | Martynov Viktor Vasilievič | rod. 11.10.1938 | Předák svařovacího a montážního týmu stavebního a montážního oddělení č. 57 trustu "Urengoytruboprovodstroy" Ministerstva výstavby podniků ropného a plynárenského průmyslu SSSR, Yamalo-Něnec Autonomous Okrug | 06.10 . 1983 | konstrukce | * Charkovská oblast | [GS 7] |
9 | Nikoněnko Ivan Spiridonovič | rod. 4.10.1938 | Generální ředitel Urengojského výrobního sdružení pro výrobu plynu pojmenovaného po S. A. Orudzhev z Ministerstva plynárenského průmyslu SSSR, Yamalo-Nennets Autonomous Okrug | 15.05 . 1985 | gazprom | * Charkovská oblast | [GS 8] |
deset | Podshibjakin Vasilij Tichonovič | 01.01.1928 - 05.05.1997 | Generální ředitel Jamalské produkční geologické asociace pro průzkum ropy a zemního plynu Glavtyumengeologia Ministerstva geologie RSFSR, Jamalsko-něnecký autonomní okruh | 07.12 . 1983 | geologie | * Oblast Tula | [GS 9] |
jedenáct | Mikina Seroko | 1890 - 23.04.1965 | Rybář JZD pojmenovaného po Leninovi z okresu Jamal v národním okrese Yamalo-Něnec | 07.04 . 1958 | rybí farma | Oblast Yamal | [GS 10] |
Ne. | Příjmení, jméno, patronymie | Životní data | Aktivita | Datum zadání | Průmysl | Bydliště | HS |
---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Samsonov Alexandr Maksimovič | rod. 17.02.1935 | Předák komplexní brigády stavebního oddělení č. 1 trustu "Bashneftepromstroy" Ministerstva plynárenského průmyslu SSSR, Bashkir ASSR | 01.07 . 1966 | gazprom | Nadym | [GS 1] |
hrdinů socialistické práce | Seznamy||
---|---|---|
Oblasti Ruska |
| |
Města Ruska | ||
Bělorusko | Brestská oblast (64) Vitebská oblast (88) Gomelská oblast (86) Region Grodno Minská oblast Mogilevská oblast | |
Kazachstán | oblast Akmola (139) Region Aktobe (105) Oblast Alma-Ata Oblast Atyrau (68) Oblast východního Kazachstánu (161) Zhambyl region (252) Oblast Západního Kazachstánu oblast Karaganda (143) Oblast Kyzylorda Kostanajská oblast (149) oblast Mangystau (23) oblast Pavlodar (66) Oblast severního Kazachstánu (117) Turkestánský region | |
Uzbekistán | oblast Andijan Bucharská oblast Jizzašská oblast Karakalpakstán (36) Kaškadarská oblast Oblast Navoi Oblast Namangan oblast Samarkand Oblast Surkhandarya Region Syrdarya Taškentská oblast oblast Fergana Chorezmská oblast | |
Ukrajina | Vinnycká oblast Volyňská oblast Dněpropetrovská oblast Doněcká oblast Žytomyrská oblast Zakarpatská oblast (45) Záporožská oblast Ivano-Frankivská oblast Kyjevská oblast Kirovogradská oblast Luganská oblast (211) Lvovská oblast (95) Mykolajivská oblast (139) Oděská oblast (184) Poltavská oblast Region Rivne (39) Oblast Sumy Oblast Ternopil Charkovská oblast Chersonská oblast Khmelnitsky region Čerkaská oblast Černihovská oblast Černovická oblast | |
Ostatní bývalé republiky SSSR |
| |
Profese | ||
národnosti |