Golfové soutěže se konají na Asijských letních hrách ve dvouhře a týmech od her pro muže v roce 1982 a her pro ženy v roce 1990 [1] [2] [3] [4] .
1982 | 1986 | 1990 | 1994 | 1998 | 2002 | 2006 | 2010 | 2014 | 2018 | let | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | |||||||||||
Pořadí jednotlivců | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | deset |
Pořadí týmů | X | X | X | X | X | X | X | X | X | X | deset |
Ženy | |||||||||||
Pořadí jednotlivců | X | X | X | X | X | X | X | X | osm | ||
Pořadí týmů | X | X | X | X | X | X | X | X | osm | ||
Celkový | 2 | 2 | čtyři | čtyři | čtyři | čtyři | čtyři | čtyři | čtyři | čtyři |
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1982 | Indie Lakshman Singh |
Indie Rajiv Mohta |
Japonsko Tetsuo Sakata |
1986 | Filipíny Ramon Brobio |
Korejská republika Kim Ki-sub |
Japonsko Takahiro Nakagawa |
1990 | Japonsko Shigeki Maruyama |
Srí Lanka Nandasena Perera |
Filipíny Ramon Brobio |
1994 | Japonsko Kaname Yokoo |
Čína Zhang Lianwei |
Čínský Taipei Hong Chia-yuh |
1998 | Japonsko Tomohiro Kondo |
Filipíny Gerald Rosales |
Japonsko Hidemasa Hoshino |
2002 | Indie Shiv Kapur |
Srí Lanka Anura Rohana |
Korejská republika Kim Hyun-woo |
2006 | Jižní Korea Kim Kyung-tae |
Čínský Taipei Pan Cheng-tsung |
Filipíny Michael Bibat |
2010 | Korejská republika Kim Meen-whee |
Filipíny Miguel Tabuena |
Čínský Taipei Hung Chien-yao |
2014 | Čínský Taipei Pan Cheng-tsung |
Korejská republika Kim Nam-hun |
Čínský Taipei Yu Chun-an |
2018 | Japonsko Keita Nakajima |
Korejská republika |
Čína Jin Cheng |
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1982 | Indie | Korejská republika | Japonsko |
1986 | Korejská republika | Japonsko | Filipíny |
1990 | Japonsko | Filipíny | Korejská republika |
1994 | Japonsko | Čínská Taipei | Korejská republika |
1998 | Japonsko | Filipíny | Čínská Taipei |
2002 | Čínská Taipei | Korejská republika | Japonsko |
2006 | Korejská republika | Indie | Čínská Taipei |
2010 | Korejská republika | Indie | Čínská Taipei |
2014 | Čínská Taipei | Korejská republika | Thajsko |
2018 | Japonsko | Čína | Korejská republika |
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1990 | Korejská republika vyhrál Jae-sook |
Korejská republika Lee Jong-im |
Filipíny _ |
1994 | Čínský Taipei Huang Yu-chen |
Korejská republika Kang Soo-yun |
Song Chae-eun v Korejské republice |
1998 | Čínský Taipei Lu Hsiao-chuan |
Čínský Taipei Wei Yun-jye |
Korejská republika |
2002 | Japonsko Ai Miyazato |
Korejská republika Kim Joo-mi |
Park Won-mi v Korejské republice |
2006 | Korejská republika Ryu So-yeon |
Japonsko Mika Miyazato |
Korejská republika Choi He-yong |
2010 | Korejská republika Kim Hyun-soo |
Čína Yan Jing |
Korejská republika Kim Ji-hee |
2014 | Jižní Korea Park Gyeol |
Thajsko Budsabakorn Sukapan |
Thajsko Supamas Sangchan |
2018 | Filipíny _ |
Čína Liu Wenbo |
Filipíny Bianca Pagdanganan |
Rok | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
1990 | Korejská republika | Čínská Taipei | Filipíny |
1994 | Čínská Taipei | Korejská republika | Čína |
1998 | Čínská Taipei | Korejská republika | Filipíny |
2002 | Korejská republika | Japonsko | Filipíny |
2006 | Korejská republika | Japonsko | Čínská Taipei |
2010 | Korejská republika | Čína | Čínská Taipei |
2014 | Thajsko | Korejská republika | Čína |
2018 | Filipíny | Korejská republika | Čína |
celkový počet medailí pro zemi ve všech typech soutěží
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Korejská republika | 13 | 13 | 9 | 35 |
2 | Japonsko | 9 | čtyři | 5 | osmnáct |
3 | Čínská republika | 7 | čtyři | osm | 19 |
čtyři | Filipíny | 3 | čtyři | osm | patnáct |
5 | Indie | 3 | 3 | 0 | 6 |
6 | Thajsko | jeden | jeden | 2 | čtyři |
7 | Čína | 0 | 5 | čtyři | 9 |
osm | Srí Lanka | 0 | 2 | 0 | 2 |
Celkem zemí: 8 | 36 | 36 | 36 | 108 |