Artur Dmitrijev | |
---|---|
| |
Osobní data | |
Státní občanství | USA |
Datum narození | 7. září 1992 (ve věku 30 let) |
Místo narození | Petrohrad , Rusko |
Růst | 178 cm |
Trenér | Dmitrieva Jekatěrina Anatolievna |
Bývalí trenéři |
Ilja Klimkin , Alexej Mišin , Elena Buyanova , Alexander Zhulin , Nikolaj Morozov |
Choreograf | Druchinina Taťána Rudolfovna |
Bydliště | Moskva , Rusko |
Sportovní úspěchy | |
Nejlepší výsledky v systému ISU (v mezinárodních amatérských soutěžích) |
|
Součet | 247,57 |
krátký | 87,18 |
Volný, uvolnit | 163,11 |
Karta byla naposledy aktualizována: 02/05/2017 | |
Mediální soubory na Wikimedia Commons |
Artur Arturovich Dmitriev (narozen 7. září 1992 v St. Petersburg , Rusko ) je ruský krasobruslař , který soutěží ve dvouhře . Mistr Ruska mezi juniory v roce 2011. Mistr sportu Ruska [1] , mistr sportu Ruska mezinárodní třídy [2] .
K lednu 2017 jí patří 63. místo v žebříčku Mezinárodní bruslařské unie (ISU) [3] .
Artur Dmitriev je studentem Moskevské státní akademie tělesné kultury [4] .
Artur Dmitriev se stal prvním v historii, kterému se podařilo předvést trojité lutz-triple flip kombo při oficiálních startech na turnaji série Challenger Nebelhorn Trophy 2018 [5] . V roce 2018, ve fázi Rostelecom Cup Grand Prix , se také poprvé v historii pokusil skočit na 4,5 otáčky nápravy [6] .
Manželka - Dmitrieva (Ukolova) Ekaterina Anatolyevna.
Artur je synem dvojnásobného olympijského vítěze v krasobruslení Artura Dmitrieva a mistryně světa v rytmické gymnastice, choreografky Taťány Druchininové .
Na podzim po olympijské sezóně 2014 na Nice Cupu zlepšil výkon v krátkém programu a skončil celkově druhý. Začátkem listopadu na Volvo Cupu v lotyšské metropoli neúspěšně vystoupil v krátkém programu, ale dokázal se sejít a dobruslit to bez vážnějších chyb; zlepšující se cestou sportovní úspěchy v něm a posunul se ze šestého místa na třetí [7] . Na ruském šampionátu obsadil po krátkém programu 15. místo, ale ve volném programu byl kvůli zranění nucen turnaj dokončit [8] .
Hned při prvním startu nové sezóny obsadil suverénně první místo na turnaji v Rakousku . Byl také první v dalším turnaji na Volvo Cupu v Tallinnu [9] . Na mistrovství republiky se mu příliš nedařilo a skončil ve středu tabulky. V únoru 2016 vyhrál Sarajevo Cup, když dokázal obejít účastníka ME Petrova [10] . Poté vyhrál finále ruského poháru.
Mimo sezónu pracovala na programech krasobruslařky i úřadující uzbecká krasobruslařka Misha Ge [11] . Arthur zahájil předolympijskou sezónu v Německu na turnaji Nebelhorn , kde skončil šestý [12] . Začátkem listopadu se ruský krasobruslař představil na domácí scéně Grand Prix v Moskvě , kde obsadil místo uprostřed průběžného pořadí na Rostelecom Cupu [13] . V polovině listopadu se Rus zúčastnil Grand Prix stage v Paříži , kde skončil v polovině pořadí na turnaji Trophée de France [14] . Začátkem prosince Artur soutěžil v Chorvatsku na turnaji Golden Skate of Zagreb , kde obsadil deváté místo [15] . Na konci prosince na národním šampionátu se Arthurovi příliš nedařilo a uzavřel osmičku nejlepších [16] . Začátkem února 2017 ruská singlistka soutěžila v Alma-Atě na zimní univerziádě . Na soutěži přišel o bronzovou medaili v urputném boji [17] . Zároveň se mu podařilo vylepšit své dosavadní úspěchy v krátkém programu.
Na konci května změnil trenéra a přestoupil k Iljovi Klimkinovi [18] . Začátkem prosince zahájil Artur olympijskou sezónu, zúčastnil se Zlaté brusle Záhřebu , kde se mu výkon povedl, skončil s bronzovou medailí. Na národním šampionátu v polovině prosince v Petrohradu předvedl Artur sebevědomý výkon a úspěšně skončil pátý [19] . Skončil tedy jako náhradník v ruské reprezentaci. Na konci února 2018, ve finále ruského poháru, bruslař skončil vedle stupně vítězů.
Sezóna | Krátký program | volný program |
---|---|---|
2021–2022 | "záludný záludný"
Lou Bega |
Cornifield Chase
Hans Zimmer |
2014—2015 | Špinavý tanec Kaščejevského království, balet Ohnivý pták Igor Stravinskij , choreografka Taťána Prokofjevová |
Soundtrack k filmu "Mission Impossible - 2" Hans Zimmer , choreograf Vladimír Varnava |
2013—2014 | « Sarabande » Georg Friedrich Handel, choreograf Nikolaj Morozov |
Choreograf "D'Artagnan" Maxim Rodriguez Nikolaj Morozov |
2011—2012 | Soundtrack k filmu " Beetlejuice " Daniel Elfman , choreografka Irina Tagaeva |
Choreografka "Piano Fantasy" William Joseph Irina Tagaeva |
2010—2011 | Choreografka "Nostradamus" Maxim Mrvitsa Tatyana Druchinina |
Choreografka "Gypsy Dance" Tatyana Druchinina |
2009–2010 | Choreografka "Nostradamus" Maxim Mrvitsa Tatyana Druchinina |
Soundtrack k filmu "Piráti z Karibiku" Klaus Badelt a Hans Zimmer , choreografka Tatyana Druchinina |
Soutěže/Sezóna | 2017–2018 | 2018–2019 |
---|---|---|
Etapy Grand Prix: Rostelecom Cup | jedenáct | |
Nebelhorn Trophy | 3 | |
Zlatá brusle ze Záhřebu | 3 | |
ruské mistrovství | 5 | 9 |
Finále ruského poháru | čtyři | osm |
Fáze poháru Ruska . Stupeň III | 3 | jeden |
Fáze poháru Ruska . Fáze V | 2 |
Soutěž/Sezóna | 2009–2010 | 2010—2011 | 2011—2012 | 2012—2013 | 2013—2014 | 2014—2015 | 2015—2016 | 2016—2017 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Etapy Grand Prix: Rostelecom Cup | deset | |||||||
Etapy Grand Prix: Trophée de France | 9 | |||||||
Zlatá brusle ze Záhřebu | 9 | |||||||
Nebelhorn Trophy | čtyři | 6 | ||||||
Mezinárodní pohár v Nice | 2 J. | 7 | 2 | |||||
Ledová výzva | jeden | |||||||
Volvo Cup | 3 | jeden | ||||||
Sarajevský pohár | jeden | |||||||
zimní univerziáda | čtyři | |||||||
Mistrovství Ruska | čtrnáct | 7 | 5 | 9 | 9 | WD | deset | osm |
Finále ruského poháru | 6 | jeden | 6 | |||||
Mistrovství světa juniorů | 7 | osm | čtrnáct | |||||
Etapy juniorské Grand Prix, Itálie | čtyři | |||||||
Etapy juniorské Grand Prix, Polsko | 2 | |||||||
Etapy juniorské Grand Prix, Německo | čtyři | |||||||
Etapy Junior Grand Prix, Česká republika | 2 | |||||||
Mistrovství Ruska mezi juniory | 2 | jeden | 2 | |||||
Fáze poháru Ruska . inscenuji | 2 | čtyři | ||||||
Fáze poháru Ruska . II etapa | 12. června | 2 | 2 | |||||
Fáze poháru Ruska . Stupeň III | 1. června | |||||||
Fáze poháru Ruska . IV etapa | 5 | čtyři | čtyři | jeden | ||||
Fáze poháru Ruska . Fáze V | 2 | jeden | ||||||
Etapy Petrohradského poháru. inscenuji | 2. června | 2 | 3 | |||||
Etapy Petrohradského poháru. II etapa | 1. června | WD | 2 | |||||
Petrohradský šampionát | jeden | |||||||
Památník N.A. Panina | 1. června | 3 | ||||||
Otevřené mistrovství Moskvy | jeden |
WD - bruslař soutěž nedokončil. J = juniorská úroveň.