Běloruský basketbalový pohár | |
---|---|
Druh sportu | Basketball |
Založený | 1997 |
Země | Bělorusko |
Poslední šampion | Tsmoki-Minsk |
Většina titulů | Tsmoki-Minsk – 13 |
Oficiální stránka | bělorusko.basketbal |
Běloruský basketbalový pohár 2022 |
Běloruský basketbalový pohár je každoroční turnaj pořádaný Běloruskou basketbalovou federací .
Běloruský basketbalový pohár mezi týmy mužů se koná od roku 1997 [1] . Prvním vítězem se stal tým složený z hráčů minských klubů „Avtozavodets-Jenty“ a RUOR .
Zpočátku se turnaj konal na konci jara, po skončení mistrovství Běloruska určovaly vítěze výsledky skupinového turnaje. V roce 1999 byl turnaj odložen na podzim, v předvečer mistrovství republiky, a vítěz byl poprvé určen na základě výsledků Final Four. Na začátku až do poloviny roku 2000 byl vítěz určen ve finálovém zápase mezi nejlepšími týmy ve skupinové fázi.
Od roku 2008 se na podzim hrají skupinové hry, o vítězi se rozhodne v prosinci ve Final Four. V roce 2017 se pohár konal na podzim, vítěz a vítězové byli určeni na základě výsledků turnaje ve skupinách. V roce 2018 se pohárová soutěž vrátila do formátu Final Four.
Rok | Vítěz | Trenér vítězů | 2. místo | Konečný výsledek utkání | 3. místo | 4. místo | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
2021 | Tsmoki-Minsk | Rostislav Vergun | Grodno-93 | 81:49 [2] | Borisfen (Mogilev) | Rubon (Vitebsk) | Jason Clark (Tsmoki-Minsk) |
2020 | Tsmoki-Minsk | Rostislav Vergun | Borisfen (Mogilev) | 83:79 [3] | Rubon (Vitebsk) | Grodno-93 | Robert Lowry (Tsmoki-Minsk) |
2019 | Tsmoki-Minsk | Rostislav Vergun | Borisfen (Mogilev) | 109:65 [4] | Rubon (Vitebsk) | Grodno-93 | Branko Mirkovich (Tsmoki-Minsk) |
2018 | Tsmoki-Minsk | Alexandr Krutikov | Borisfen (Mogilev) | 92:82 [5] | Grodno-93 | Rubon (Vitebsk) | Vitalij Ljutyč (Tsmoki-Minsk) |
2017 | Tsmoki-Minsk | Rostislav Vergun | Borisfen (Mogilev) | neprovedeno [6] | Grodno-93 | Tsmoki-Minsk-2 | Alexey Trostinetsky (Tsmoki-Minsk) |
2016 | Tsmoki-Minsk | Igor Grischuk | Grodno-93 | 94:53 [7] | nehráno | nehráno | Justin Gray (Tsmoki-Minsk) |
2015 | Tsmoki-Minsk | Igor Grischuk | Borisfen (Mogilev) | 112:90 [8] | Grodno-93 | Tsmoki-Minsk-2 | Vitalij Ljutyč (Tsmoki-Minsk) |
2014 | Tsmoki-Minsk | Igor Grischuk | Grodno-93 | 90:60 [9] | Tsmoki-Minsk-2 | Rubon (Vitebsk) | Branko Mirkovich (Tsmoki-Minsk) |
2013 | Tsmoki-Minsk | Donaldas Kairis | Grodno-93 | 86:54 [10] | Sozh-GGU (Gomel) | Svisloch (Osipoviči) | Kate Benson (Tsmoki-Minsk) |
2012 | Tsmoki-Minsk | Andrej Krivonos | Svisloch (Osipoviči) | 103:57 [11] | Grodno-93 | Rubon (Vitebsk) | Maxim Shustov (Svisloch) |
2011 | Minsk-2006 | Andrej Krivonos | Grodno-93 | 103:91 [12] | Rubon (Vitebsk) | SBK Osipoviči | Courtney Eldridge (Minsk-2006) |
2010 | Minsk-2006 | Andrej Krivonos | Lokomotiv-KiS (Vitebsk) | 114:71 [13] | Grodno-93 | OZAA (Osipovichi) | Vladimir Sharko (Minsk-2006) |
2009 | Minsk-2006 | Andrej Krivonos | OZAA (Osipovichi) | 76:59 [14] | Grodno-93 | Sozh (Gomel) | Dmitrij Kuzmin (Minsk-2006) |
2008 | Vitalur (Minsk) | Michail Feiman | OZAA (Osipovichi) | 101:74 [15] | Minsk-2006 | Grodno-93 | nedostal se ven |
2007 | Grodno-93 | Jurij Černyak | Vitalur (Minsk) | 81:79 [16] | OZAA (Osipovichi) | Sozh (Gomel) | nedostal se ven |
2006 | Vitalur (Minsk) | Alexandr Borisov | Lokomotiv-KiS (Vitebsk) | 91:80 [17] | Grodno-93 | OZAA (Osipovichi) | nedostal se ven |
2005 | Vitalur (Minsk) | Michail Feiman | Grodno-93 | 58:55 [18] | Lokomotiv-KiS (Vitebsk) | OZAA (Osipovichi) | nedostal se ven |
2004 | Grodno-93 | Evžen Pustogvar | Lokomotiv-KiS (Vitebsk) | 57:54 [19] | Vitalur (Minsk) | Temp-OSHVSM (Mogilev) | nedostal se ven |
2003 | Grodno-93 | Alexandr Borisov | Minsk-BNTU | 68:67 [20] | RShVSM (Minsk) | Spartak-cukrář (Gomel) | nedostal se ven |
2002 | Grodno-93 | Alexandr Borisov | Spartak-cukrář (Gomel) | 107:64 [21] | Minsk-BNTU | Temp-OSHVSM (Mogilev) | nedostal se ven |
2001 | Grodno-93 | Alexandr Borisov | Spartak-cukrář (Gomel) | 80:73 | př. n. l. Minsk | Temp-OSHVSM (Mogilev) | nedostal se ven |
2000 | Grodno-93 | Alexandr Borisov | Spartak-cukrář (Gomel) | 120:81 | RTI (Minsk) | Avtozavodets-Jenty (Minsk) | nedostal se ven |
1999 | Avtozavodets-Jenty (Minsk) | Alexandr Toněv | Lokomotiv (Vitebsk) | 88:56 | Rys gomel (Gomel) | Temp-OSHVSM (Mogilev) | nedostal se ven |
1998 | Grodno-93 | Jevgenij Kets | RTI-OZAA (Osipovichi) | neprovedeno | Lokomotiv (Vitebsk) | Avtozavodets-Jenty (Minsk) | nedostal se ven |
1997 | Avtozavodets - RUOR ( Minsk ) | Alexandr Toněv | Papyrus-Akdimol (Borisov) | neprovedeno | Grodno-93 | Lokomotiv-Šikom (Vitebsk) | Anatolij Jakubenko (Lokomotiv-Šikom) |
basketbalové poháry v Evropě | Národní|
---|---|
pánské |
|
Ženy |
|