Rusko na mistrovství Evropy v atletice 2006
Na mistrovství Evropy v atletice v roce 2006 reprezentují sportovci Rusko.
Výsledky
|
Zlato
|
stříbrný
|
Bronz
|
Celkový
|
Rusko
|
7 |
9 |
osm |
24
|
Získali zlaté medaile:
- Inga Abitova - běh na 10 000 metrů (7. srpna)
- Taťána Lysenko - hod kladivem (8. srpna)
- Evgenia Isakova - 400 překážek (9. srpna)
- Taťána Lebedeva - trojskok (9. srpna)
- Andrey Silnov - skok vysoký (9. srpna)
- Olga Kotlyarová - běh na 800 metrů (10. srpna)
- Daria Pishchalnikova - hod diskem (10. srpna)
Stříbrné medaile získali:
- Gulfiya Khanafeyeva - hod kladivem (8. srpna)
- Andrey Epishin - běh na 100 m (8. srpna)
- Valery Borchin - závodní chůze 20 km (8. srpna)
- Ekaterina Grigorieva - běh na 100 metrů (9. srpna)
- Vladislav Frolov - běh na 400 metrů (9. srpna)
- Olga Kaniskina - závodní chůze 20 km (9. srpna)
- Taťána Veshkurová - běh na 400 m (10. srpna)
- Svetlana Klyuka - 800 metrů (10. srpna)
- Julia Gushchina – běh na 200 m (11. srpna)
Získali bronzové medaile:
- Lidia Grigorieva – běh na 10 000 metrů (7. srpna)
- Anna Pyatykh - trojitý skok (9. srpna)
- Irina Khabarova - běh na 100 m (9. srpna)
- Yuri Andronov - závodní chůze (10. srpna)
- Olga Zaitseva - běh na 400 metrů (10. srpna)
- Natalya Rusakova - běh na 200 metrů (11. srpna)
- Alexey Drozdov - desetiboj (11. srpna)
- Irina Permitina - maratonský běh (12. srpna)
Vrh koulí
Muži
- Kvalifikace ( 7. srpna )
- Anton Lyuboslavsky - 20.22 (7. místo - prošel)
- Pavel Sofin - 20.15 (8. místo - předává)
- Finále ( 7. srpna )
- Pavel Sofin - 20,55 (5. místo)
- Anton Lyuboslavsky - 19,44 (12. místo)
Ženy
- Kvalifikace ( 11. srpna )
- Olga Ryabinkina - 18.45 (2. místo - předává)
- Irina Khudoroshkina - 17,58 (9. místo - prošel)
- Oksana Gaus - 17.15 (12. místo - předává)
- Finále ( 12. srpna )
- Olga Ryabinkina - 19.02 (4. místo)
- Irina Khudoroshkina - 18,44 (7. místo)
- Oksana Gaus - 17,59 (10. místo)
Hod kladivem
Muži
- Kvalifikace ( 9. srpna )
- Vadim Chersontsev - 73,24 (16. místo - nekvalifikoval se)
Ženy
- Kvalifikace ( 7. srpna )
- Taťána Lysenko - 73,23 (1. místo - prošel)
- Gulfiya Khanafeyeva - 67,53 (10. místo - prošel)
- Finále ( 8. srpna )
- Taťána Lysenko - 76,67 ( 1. místo )
- Gulfiya Khanafeyeva - 74,50 ( 2. místo )
Hod disku
Muži
- Kvalifikace ( 10. srpna )
- Bogdan Pishchalnikov - 58,77 (17. místo - nekvalifikoval se)
- Stanislav Alekseev - 56,91 (19. místo - nekvalifikoval se)
- Dmitrij Ševčenko - 3 piky - neprochází
Ženy
- Kvalifikace ( 8. srpna )
- Daria Pishchalnikova - 59,15 (11. místo - prošel)
- Finále ( 10. srpna )
- Daria Pishchalnikova - 65,55 ( 1. místo )
Hod oštěpem
Muži
- Kvalifikace ( 7. srpna )
- Alexander Ivanov - 81,57 (6. místo - prošel)
- Finále ( 9. srpna )
- Alexander Ivanov - 80,09 (8. místo)
Ženy
- Kvalifikace ( 12. srpna )
- Lada Chernova - 57,82 (14. místo - nekvalifikovala se)
Běh na 100 metrů
Muži
- 1. kolo ( 7. srpna )
- Andrey Epishin - 10,36 (7. místo - prošel)
- Michail Egorichev - 10,47 (16. místo - projde)
- Alexander Smirnov - 10,51 (22. místo - prošel)
- 2. kolo ( 7. srpna )
- Andrey Epishin - 10:40 (9. místo - prošel)
- Michail Egorichev - 10,62 (25. místo - nekvalifikoval se)
- Alexander Smirnov - 10,65 (27. místo - nekvalifikoval se)
- Semifinále ( 8. srpna )
- Andrey Epishin - 10.12 (1. místo - projde)
- Finále ( 8. srpna )
- Andrey Epishin - 10.10 ( 2. místo )
Ženy
- 1. kolo ( 8. srpna )
- Jekatěrina Grigorievová - 11,27 (4. místo - projde)
- Irina Khabarova - 11,27 (4. místo - předání)
- Yulia Gushchina - 11,29 (7. místo - prošel)
- Semifinále ( 9. srpna )
- Julia Gushchina - 11.25 (2. místo - prošel)
- Jekatěrina Grigorievová - 11,28 (4. místo - projde)
- Irina Khabarova - 11.33 (7. místo - prošel)
- Finále ( 9. srpna )
- Jekatěrina Grigorieva - 11.22 ( 2. místo )
- Irina Khabarova - 11.22 ( 3. místo )
- Julia Gushchina - 11:31 (5. místo)
Běh 200 metrů
Muži
- 1. kolo ( 9. srpna )
- Ivan Teplykh - 20,71 (8. místo - projde)
- Roman Smirnov - 20,92 (19. místo - prošel)
- 2. kolo ( 9. srpna )
- Ivan Teplykh - 20,82 (12. místo - passy)
- Roman Smirnov - 20,93 (16. místo - nekvalifikoval se)
- Semifinále ( 10. srpna )
- Ivan Teplykh - 20,82 (9. místo - prošel)
- Finále ( 10. srpna )
- Ivan Teplykh - 20,76 (5. místo)
Ženy
- 1. kolo ( 10. srpna )
- Julia Gushchina - 22,69 (1. místo - prošel)
- Natalia Rusáková - 22,75 (2. místo - projde)
- Jekatěrina Kondratieva - 23.41 (10. místo - předává)
- Semifinále ( 11. srpna )
- Natalya Rusakova - 23.02 (1. místo - passy)
- Yulia Gushchina - 23.21 (3. místo - prošel)
- Jekatěrina Kondratieva - 23.32 (4. místo - předává)
- Finále ( 11. srpna )
- Julia Gushchina - 22,93 ( 2. místo )
- Natalya Rusakova - 23.09 ( 3. místo )
- Jekatěrina Kondratieva - 23,58 (6. místo)
Běh 400 metrů
Muži
- 1. kolo ( 7. srpna )
- Vladislav Frolov - 45,73 (4. místo - předání)
- Semifinále ( 8. srpna )
- Vladislav Frolov - 45,21 (2. místo - prošel)
- Finále ( 9. srpna )
- Vladislav Frolov - 45,09 ( 2. místo )
Ženy
- 1. kolo ( 8. srpna )
- Olga Zaitseva - 50,89 (2. místo - předává)
- Tatyana Veshkurova - 51,01 (3. místo - předání)
- Světlana Pospelová - 51,69 (6. místo - prošla)
- Semifinále ( 9. srpna )
- Olga Zaitseva - 50,49 (2. místo - předává)
- Tatyana Veshkurova - 50,87 (4. místo - prošel)
- Světlana Pospelová - 50,96 (5. místo - prošla)
- Finále ( 10. srpna )
- Taťána Veshkurova - 50,15 ( 2. místo )
- Olga Zaitseva - 50,28 ( 3. místo )
- Světlana Pospelová - 50,90 (7. místo)
Běh na 800 metrů
Muži
- 1. kolo ( 10. srpna )
- Ramil Aritkulov - 1:47,69 (7. místo - prošel)
- Ivan Nesterov - 1:48,22 (15. místo - nekvalifikoval se)
- Dmitrij Bogdanov - 1:49,85 (23. místo - nekvalifikoval se)
- Semifinále ( 11. srpna )
- Ramil Aritkulov - 1:48,42 (8. místo - nekvalifikoval se)
Ženy
- 1. kolo ( 7. srpna )
- Olga Kotlyarová - 2:01,01 (1. místo - prošel)
- Světlana Čerkasová - 2:01,82 (5. místo - prošel)
- Svetlana Klyuka - 2:02,92 (14. místo - prošel)
- Semifinále ( 8. srpna )
- Svetlana Klyuka - 1:58,80 (1. místo - prošel)
- Olga Kotlyarová - 2:00,03 (5. místo - prošla)
- Světlana Čerkasová - 2:00,05 (6. místo - prošel)
- Finále ( 10. srpna )
- Olga Kotlyarová - 1:57,38 ( 1. místo )
- Světlana Klyuka - 1:57,48 ( 2. místo )
- Světlana Čerkasová - 2:03,43 (8. místo)
Běh na 1500m
Muži
- Semifinále ( 7. srpna )
- Alexander Krivčenkov - 3:43,03 (11. místo - nekvalifikoval se)
- Sergej Ivanov - 3:48,27 (18. místo - nekvalifikoval se)
Ženy
- Semifinále ( 11. srpna )
- Julia Čiženko - 4:05,74 (2. místo - prošel)
- Elena Soboleva - 4:05,81 (3. místo - prošel)
- Taťána Tomašová - 4:05,81 (3. místo - prošel)
Běh 5000 metrů
Muži
- Semifinále ( 10. srpna )
- Eduard Bordukov - 13:46,72 (2. místo - prošel)
Běh na 10 000 metrů
Muži
- Finále ( 8. srpna )
- Dmitrij Maksimov - 28:20,43 (6. místo)
Ženy
- Finále ( 7. srpna )
- Inga Abitová - 30:31,42 ( 1. místo )
- Lidia Grigorieva - 30:32,72 ( 3. místo )
- Galina Bogomolova - 30:35,90 (4. místo)
Maratonský běh
Ženy
- Finále ( 12. srpna )
- Irina Permitina - 2:30:53 ( 3. místo )
- Alevtina Biktimirova - 2:31:23 (6. místo)
- Nailya Yulamanov - 2:35:26 (12. místo)
- Albina Ivanova - 2:42:02 (23. místo)
- Natalia Volgina - 2:42:23 (24. místo)
relé 4x400
Muži
- Semifinále ( 12. srpna )
- Konstantin Svechkar
- Ivan Bazolin
- Alexandr Larin
- Jevgenij Lebeděv
Výsledek - 3:03,73 (4. místo - prošel)
Ženy
- Semifinále ( 12. srpna )
- Elena Migunová
- Natálie Ivanová
- Taťána Firová
- Světlana Pospelová
Výsledek - 3:25,86 (1. místo - prošel)
100 překážek
Ženy
- 1. kolo ( 10. srpna )
- Alexandra Antonova - 12,94 (4. místo - prošel)
- Tatyana Pavliy - 13.06 (6. místo - passy)
- Olga Korsunová - 13.21 (9. místo - prošla)
- Semifinále ( 11. srpna )
- Alexandra Antonova - 12,98 (6. místo - prošel)
- Tatyana Pavliy - 13.00 (8. místo - nekvalifikuje se)
- Olga Korsunová - 13,29 (13. místo - nekvalifikovala se)
- Finále ( 11. srpna )
- Alexandra Antonova - 12,93 (6. místo)
110 překážek
Muži
- 1. kolo ( 11. srpna )
- Igor Peremota - 13,48 (3. místo - prošel)
- Jevgenij Borisov - 13,97 (26. místo - nekvalifikoval se)
- Semifinále ( 12. srpna )
- Igor Peremota - 13,46 (4. místo - prošel)
400 překážek
Muži
- Semifinále ( 9. srpna )
- Alexander Derevjagin - 49,72 (6. místo - prošel)
- Vladimír Antmanis - 50,57 (10. místo - nekvalifikoval se)
- Finále ( 10. srpna )
- Alexander Derevjagin - 50,31 (8. místo)
Ženy
- 1. kolo ( 7. srpna )
- Evgenia Isakova - 55,21 (1. místo - prošel)
- Natalia Ivanova - 55,55 (5. místo - prošel)
- Anastasia Trifonova - 56,10 (12. místo - předání)
- Semifinále ( 8. srpna )
- Evgenia Isakova - 54,17 (1. místo - prošel)
- Natalia Ivanova - 55,34 (8. místo - prošel)
- Anastasia Trifonova - 56,02 (11. místo - nekvalifikovala se)
- Finále ( 9. srpna )
- Evgenia Isakova - 53,93 ( 1. místo )
- Natalia Ivanova - 55,04 (5. místo)
3000 překážek
Muži
- Semifinále ( 9. srpna )
- Pavel Potapovič - 8:32,78 (12. místo - prošel)
- Andrey Kozhevnikov - 8:33,00 (14. místo - nekvalifikoval se)
- Andrey Farnosov - 8:36,94 (17. místo - nekvalifikoval se)
- Finále ( 11. srpna )
- Pavel Potapovič - 8:38,19 (10. místo)
Ženy
- Semifinále ( 10. srpna )
- Elena Sidorčenková - 9:38,53 (4. místo - prošla)
- Taťána Petrová - 9:42,08 (8. místo - prošel)
- Ljubov Ivanova - 9:42,32 (9. místo - prošel)
Závodní chůze
Muži
- Závěrečných 20 km ( 8. srpna )
- Valery Borshchin - 1:20:00 ( 2. místo )
- Victor Buraev - 1:20:12 (4. místo)
- Sergey Bakulin - 1:20:50 (5. místo)
- Závěrečných 50 km ( 10. srpna )
- Jurij Andronov - 3:43:26 ( 3. místo )
- Vladimir Kanaykin - 3:51:51 (9. místo)
- Denis Nižegorodov - suspendován
Ženy
- Závěrečných 20 km ( 9. srpna )
- Olga Kaniskina - 1:28:35 ( 2. místo )
- Galina Kolpakova - 1:33:39 (17. místo)
- Irina Petrova - nestartovala
Skok do dálky
Muži
- Kvalifikace ( 7. srpna )
- Ruslan Gataulin - 7,85 (12. místo - prošel)
- Dmitrij Sapinskij - 7,84 (13. místo - nekvalifikoval se)
- Finále ( 8. srpna )
- Ruslan Gataulin - 7,91 (7. místo)
Ženy
- Kvalifikace ( 11. srpna )
- Oksana Udmurtova - 6,88 (1. místo - prošel)
- Ljudmila Kolchanová - 6,74 (2. místo - prošel)
- Natalia Lebusova - 6,58 (6. místo - předání)
Trojskok
Muži
- Kvalifikace ( 10. srpna )
- Alexander Sergeev - 17.02 (6. místo - projde)
- Alexander Petrenko - 16,76 (10. místo - prošel)
- Danila Burkenya - 16,74 (12. místo - prošel)
Ženy
- Kvalifikace ( 8. srpna )
- Taťána Lebedeva - 14,36 (2. místo - projde)
- Olesya Bufalova - 14,34 (3. místo - prošel)
- Anna Pyatykh - 14.11 (6. místo - projde)
- Finále ( 9. srpna )
- Taťána Lebedeva - 15.15 ( 1. místo )
- Anna Pyatykh - 15.02 ( 3. místo )
- Olesya Bufalova - 14.23 (5. místo)
Skok vysoký
Muži
- Kvalifikace ( 7. srpna )
- Yaroslav Rybakov - 2,26 (7. místo - prošel)
- Andrey Silnov - 2,26 (10. místo - prošel)
- Ivan Ukhov - 2,23 (11. místo - prošel)
- Finále ( 9. srpna )
- Andrey Silnov - 2,36 ( 1. místo )
- Yaroslav Rybakov - 2,30 (5. místo)
- Ivan Ukhov - 2,20 (12. místo)
Ženy
- Kvalifikace ( 8. srpna )
- Elena Slesarenko - 1,92 (1. místo - prošel)
- Anna Chicherová - 1,92 (1. místo - prospělo)
- Jekatěrina Savčenková - 1,92 (10. místo - prošla)
- Finále ( 11. srpna )
- Elena Slesarenko - 1,99 (5. místo)
- Anna Chicherová - 1,95 (7. místo)
- Jekatěrina Savčenková - 1,95 (7. místo)
Skok o tyči
Muži
- Kvalifikace ( 10. srpna )
- Sergey Kucheryanu - 5,45 (18. místo - nekvalifikoval se)
- Dmitrij Starodubtsev - 5,45 (21. místo - nekvalifikoval se)
Ženy
- Kvalifikace ( 9. srpna )
- Světlana Feofanova - 4,40 (1. místo - prospělo)
- Taťána Polonová - 4,40 (1. místo - přihrávky)
- Elena Isanbayeva - 4,40 (7. místo - prošel)
Sedmiboj
Ženy
- 100 m ( 7. srpna )
- Olga Levková - 13,65 (1028 bodů)
- Julia Ignatkina - 13,95 (985 bodů)
- Natalia Roshchupkina - 14,43 (918 bodů)
- Skok vysoký ( 7. srpna )
- Olga Levková - 1,77 (941 bodů)
- Julia Ignatkina – 1,80 (978 bodů)
- Natalia Roshchupkina - 1,80 (978 bodů)
- Vrh koulí ( 7. srpna )
- Olga Levková - 13,63 (769 bodů)
- Yulia Ignatkina - 13,38 (753 bodů)
- Natalia Roshchupkina - 13.04 (730 bodů)
- 200 m ( 7. srpna )
- Olga Levková - 24,78 (907 bodů)
- Julia Ignatkina - 24,95 (891 bodů)
- Natalia Roshchupkina - 24,86 (900 bodů)
- Skok daleký ( 8. srpna )
- Olga Levková - 6,13 (890 bodů)
- Yulia Ignatkina - 6,19 (908 bodů)
- Natalia Roshchupkina - 5,84 (801 bodů)
- Hod oštěpem ( 8. srpna )
- Olga Levková - 39,22 (652 bodů)
- Yulia Ignatkina - 42,59 (717 bodů)
- Natalia Roshchupkina - 43,05 (726 bodů)
- 800 m ( 8. srpna )
- Olga Levková - 2:12,30 (931 bodů)
- Yulia Ignatkina – 2:18,80 (840 bodů)
- Natalia Roshchupkina - 2:11,58 (942 bodů)
- Celkový výsledek
- Olga Levková - 6118 bodů (10. místo)
- Yulia Ignatkina - 6072 bodů (11. místo)
- Natalia Roshchupkina - 5995 bodů (13. místo)
Desetiboj
Muži
- 100 m ( 10. srpna )
- Alexey Sysoev - 10,93 (876 bodů)
- Alexey Drozdov - 11.05 (850 bodů)
- Alexander Pogorelov - 11:00 (861 bodů)
- Skok do dálky ( 10. srpna )
- Alexey Sysoev - 6,83 (774 bodů)
- Alexey Drozdov - 7,26 (876 bodů)
- Alexander Pogorelov - 7,54 (945 bodů)
- Vrh koulí ( 10. srpna )
- Alexey Sysoev - 16.08 (856 bodů)
- Alexey Drozdov - 16,61 (889 bodů)
- Alexander Pogorelov - 14,84 (780 bodů)
- Skok vysoký ( 10. srpna )
- Alexey Sysoev - 2,09 (887 bodů)
- Alexey Drozdov - 2,03 (831 bodů)
- Alexander Pogorelov - 2,09 (887 bodů)
- 400 m ( 10. srpna )
- Alexey Sysoev - 48,89 (866 bodů)
- Alexey Drozdov - 50,27 (802 bodů)
- Alexander Pogorelov - 50,84 (776 bodů)
- 110 steeplechase ( 11. srpna )
- Alexey Sysoev - 15,24 (821 bodů)
- Alexey Drozdov - 14,74 (881 bodů)
- Alexander Pogorelov - 14,44 (918 bodů)
- Hod diskem ( 11. srpna )
- Alexey Sysoev - 50,67 (884 bodů)
- Alexey Drozdov - 48,06 (830 bodů)
- Alexander Pogorelov - 47,39 (816 bodů)
- Skok o tyči ( 11. srpna )
- Alexey Sysoev - 4,50 (760 bodů)
- Alexey Drozdov - 5,00 (910 bodů)
- Alexander Pogorelov - 5,10 (941 bodů)
- Hod oštěpem ( 11. srpna )
- Alexey Sysoev - 50,68 (599 bodů)
- Alexey Drozdov - 61,22 (756 bodů)
- Alexander Pogorelov - 61,38 (759 bodů)
- 1500 m ( 11. srpna )
- Alexey Sysoev - 4:29,94 (745 bodů)
- Alexey Drozdov - 4:32,93 (725 bodů)
- Alexander Pogorelov - 4:59,61 (562 bodů)
- Celkový výsledek
- Alexey Drozdov - 8350 ( 3. místo )
- Alexander Pogorelov - 8245 (4. místo)
- Alexey Sysoev - 8068 (10. místo)
Odkazy