Seznam poslanců Nejvyššího sovětu Kazašské SSR z 1. svolání
Poslanci Nejvyššího sovětu Kazašské SSR 1. svolání (1938-1946). Byli zvoleni ve volbách do Nejvyššího sovětu Kazašské SSR 24. června 1938 a fungovali až do roku 1946. [1] Seznam v době voleb 24. června 1938.
Město Alma-Ata
- Stalin, Josif Vissarionovič – Stalinův volební obvod
- Kaganovič, Lazar Moiseevič – volební obvod Kaganoviči
- Mamatov, Artykbay - Staniční volební obvod č. 1
- Skvorcov, Nikolaj Alexandrovič (vedoucí strany) - Leninský volební obvod č. 2
- Koršunov, Fedor Michajlovič - volební obvod č. 3 Burundai
- Umarov, Mamyrbay - Železniční volební obvod č. 4
- Redens, Stanislav Francevič - Dzeržinský volební obvod č. 7
- Ermolajev, Vladimir Georgijevič - Kirov volební obvod č. 8
- Baiseitova, Kulyash - volební obvod č. 9 Tastak
- Žolmurzajev, Iskak - Puškinův volební obvod č. 10
- Ibraev, Khairulla - volební obvod č. 11 Frunzenskij
- Emeljanov, Vladimir Vasilievič - volební obvod Gorno-Okťjabrskij č. 12
- Šurakov, Alexandr Vasiljevič - volební obvod č. 13 Malo-Alma-Ata
- Važnik, Jakov Jakovlevič - volební obvod č. 14 Malo-Staničnyj
Region Alma-Ata
- Mininberg, Vulf Abramovich - Novo-Troitsky volební obvod č. 15
- Stroykov, Alexander Petrovič - Čujský volební obvod č. 16
- Espaev, Yermekbay - Kurdai volební obvod č. 17
- Lobodin, Vasilij Andrejevič - volební obvod č. 18 Karakunuz
- Abdrakhmanova, Aliman - volební obvod č. 19 Balchaš
- Šabanov, Alexej Vasilievič - Krasnogorský volební obvod č. 20
- Džabajev, Džambul - volební obvod č. 21 Kaštek
- Tulemisov, Shakir - Kaskelen volební obvod č. 22
- Baimishev, Shazhabek - Talgar volební obvod č. 23
- Kenshenbaev, Beisembay - Ili volební obvod č. 24
- Šaripov, Sadyk Šaripovič - Enbekši-kazašský volební obvod č. 25
- Dzhunusbaeva, Baziesh - Turgen volební obvod č. 26
- Oruntajev, Sultan - Chilik volební obvod č. 27
- Zhaisanbaev, Nurgali – volební obvod č. 28 Kegen
- Sattarová, Salimam Iskandirovna - Podgornensky volební obvod č. 29
- Amriev, Abdugali - Oktjabrskij volební obvod č. 30
- Ashykbaev, Nurasyl - Džarkent volební obvod č. 31
- Bažikov, Ashim - volební obvod č. 32 Sary-Ozek
- Turčenko, Arkhip Petrovič - volební obvod č. 33 Kugalinskij
- Filippov, Konstantin Ivanovič - Ajaguzský volební obvod č. 34
- Kazykhanova, Rauken – venkovský volební obvod č. 35 Ayaguz
- Astakhov, Vasilij Maksimovič - volební obvod č. 36 Urdžar
- Dobroljubov, Štěpán Alekseevič - Makančinskij volební obvod č. 37
- Karpov, Alexander Khrisanfovič - volební obvod Alakul č. 38
- Garagash, Alexander Dementievich - Sarkand volební obvod č. 39
- Tkačenko, Michail Ignatievič - Čerkaský volební obvod č. 40
- Ščerbakov, Petr Vasilievič - Andrejevskij volební obvod č. 41
- Abdrakhmanov, Jumabek - volební obvod č. 42 Aksu
- Džumagulov, Usman Galievič - volební obvod č. 43 Matai
- Jerzhanová, Maken - Burljutubinskij volební obvod č. 44
- Erastov, Konstantin Vasiljevič - volební obvod č. 45 Karatal
- Kozhamuratov, Iskhak - Kirov volební obvod č. 46
- Kruchmalev, Semjon Stěpanovič - Dzeržinskij volební obvod č. 47
- Baranov, Ignatiy Andreevich - 1. volební obvod Taldy-Kurgan č. 48
- Doskozhanova, Nuripa - 2. volební obvod Taldy-Kurgan č. 49
Oblast Karaganda
- Molotov – volební obvod Karaganda
- Umurzakov, Nurbapa – volební obvod Kirov
- Serikov Sh. - Gorbačovův volební obvod Serikov, Shaimagan ?
- Boženok E. G. - volební obvod Novo-Tikhonovskij
- Bayanov S. - volební obvod Prishakhty
- Tyutlyaev L. N. - volební obvod May-Kuduk
- Sadovnikov N. P. - Karaganda stalinistický volební obvod
- Shishkin A. S. – Volební obvod Karaganda-Sortirovochnaya
- Nurmagambetov K. - volební obvod Kargress
- Radishchev M.A. - volební obvod Pribalchaš
- Zvorygin M.A. - volební obvod Bertyšský
- Kosymbaev Alshynbek - volební obvod Kounrad
- Safin A. – volební obvod Karsakpay
- Ospanova A. - volební obvod Žana-Arkinskij
- Tokbergenov Bazyl (Fazyl) - Chetský volební obvod
- Esenzholov K. - volební obvod města Akmola
- Železnice Konakpajev J. - Akmola volební obvod
- Kazakpajev A. – volební obvod Boz-Aigir
- Mukhamedyarov R. - volební obvod Kurgaldžinskij
- Kravčenko K. D. - volební obvod Novočerkassk
- Chulanov G. - Višněvský volební obvod
- Mustafin B. – volební obvod Erkenshilik
- Žakupbeková B. - volební obvod Nurinskij
- Askarov Ž. - volební obvod Karkaraly Askarov, Jusup ?
- Rakhimov A. - volební obvod Vorošilov
- Kondratenko A.P. - Osakarovskij volební obvod
- Ponomarenko A. I. - volební obvod Telman
Oblast východního Kazachstánu
- Ježov, Nikolaj Ivanovič - volební obvod Semipalatinsk Ježovskij
- Daulenov S. - Semipalatinsk centrální volební obvod
- Isabekov B. - volební obvod Semipalatinsk Turksib
- Rvantsev F. Z. – Městský volební obvod Semipalatinsk
- Edilbaev O. - volební obvod Semipalatinsk Kalinin
- Komar L. N. - volební obvod Semipalatinsk Kujbyšev
- Efanova K. S. - volební obvod Žana-Semeysky
- Volební obvod Ostasheva N. S. - Belagachsky Kuibyshev
- Stolboushkin L.F. - volební obvod Novo-Shulbinsk
- Vetlugin A. G. – volební obvod Shemonaikha
- Terentiev D. G. – volební obvod Avrorinskij
- Kurmangaliev O. - volební obvod Uba
- Bondar E. S. - Předgornenský volební obvod
- Davydkov N. I. - volební obvod Bělousovský
- Klimenko P.V. – volební obvod Kirov
- Churilova T. A. - volební obvod Usť-Kamenogorsk
- Čuvašev V. M. - Zaulbinskij volební obvod
- Klimenko I. E. - volební obvod Ulbastroevskij
- Stavitsky L. L. - Ridder Industrial volební obvod
- Khlasov B. - volební obvod Ridder City
- Undasynov N. - volební obvod Čapajevskij
- Dotsenko L. A. - Zyryanovsky volební obvod
- Postolov I.P. – stalinský volební obvod
- Tuembaev N. – volební obvod Buchtarma
- Skakov K. - B-Narymsky volební obvod Skakov, Kairbek ?
- Želnovič I.I. – volební obvod Novo-Berezovskij
- Chirkov B. N. – volební obvod Katon-Karagai ( Čirkov, Boris Nikolajevič ?)
- Manteev S. - volební obvod Markakul
- Urazov I. I. - volební obvod Kalžhir
- Akimov K. A. - volební obvod Zaysan
- Suleimenova Zh. – volební obvod Tarbagatai
- Abdildina K. - volební obvod Aksuat
- Kurpebaev Zh. - volební obvod Kokpekty
- Sarykpaev S. - volební obvod Kamyšinskij
- Kh. I. Kuskov - volební obvod Kurchum
- Kužekov A. - volební obvod Samara
- Abdykarimova Z. – volební obvod Ulán
- Junusov K. - volební obvod Žharma
- Tektenev M. - Charsky volební obvod
- Burin A. - volební obvod Chingistau
Pavlodarská oblast
- Kolmogorov G. I. - volební obvod města Pavlodar
- Sheredeko F. I. - Pavlodar Venkovský volební obvod
- Eremina N. A. - volební obvod Kaganovičevskij
- Umbetzhanova Z. Zh. – volební obvod Semiyar
- Morozov Ya. E. – volební obvod Beskaragai
- Kotok G. S. - volební obvod Tsyurupinsky
- Korotaeva E. E. - Lozovský volební obvod
- Dzhumaseitov U. - volební obvod Maximo-Gorkij
- Salykov K.S. - volební obvod Urlutyup
- Platonov A. M. - Irtyšský volební obvod
- Raisova H. - volební obvod Kujbyšev
- Kenzhebaev Sh . - volební obvod Bayan-Aul
Oblast severního Kazachstánu
- Utegenov S. - Ruzaevskij volební obvod
- Žankabajev S. - Volodarský volební obvod
- Salykov A. - volební obvod Airtau
- Bondar P. G. - volební obvod Artyk-Balyk
- Ivanov F. S. - volební obvod Molotov
- Samarina A.P. – volební obvod Sandyktau
- Pidoprigora M. F. - volební obvod Atbasar
- Koztaeva Z. - volební obvod Esil
- Zhusupov A. - volební obvod Zerenda Zhusupov, Abzhan Suikumbaevich ?
- Kucherenko P. F. - volební obvod Kalinin
- Subotovič P. A. - Stalinův volební obvod
- Panov P. S. - Aleksejevský volební obvod Panov, Pavel Sergejevič ?
- Kozlov VN - Shortandinsky volební obvod Kozlov, Viktor Nikolajevič (vedoucí strany) ?
- Lazarev M. N. - volební obvod Makinský
- Povstenko K.P. - Vozněsenský volební obvod
- Baishev R. - Stepnyaksky volební obvod
- Esimov A. - volební obvod Enbekshilder
- Musinov N. - volební obvod Dmitrievskij
- Bogoljubov N. S. – volební obvod Ščučinskij
- Sarsenbaev S. - volební obvod Kokshetau City
- Beisenbayeva Sh. - Kokshetau Venkovský volební obvod
- Bunakov Z. A. - volební obvod Keller
- Vovkova M.P. - volební obvod Krasnoarmeisky
- Klobuk K.V. - volební obvod Bolshe-Izyumovsky
- Federenko A. N. – volební obvod Blucher
- Musaibekov E. - volební obvod Kzyl-Tus
- Smirnov P. L. - Bulaevsky volební obvod Smirnov, Pavel Leontievich ?
- Volkov P. F. - volební obvod Čistovskij
- Padalkina A. A. - Poludensky volební obvod
- Daulbaev A. - volební obvod Kiyalin
- Azhibaev Sh. - volební obvod Beynetkor
- Rudakov A. F. - Volební obvod P-Pavlovský střed
- Rožanova A. I. - volební obvod P-Pavlovský City
- Grišin I. I. - volební obvod P-Pavlovskij Podgornyj
- Bozzhanov N. - P-Pavlovsky Průmyslový volební obvod
- Mamatov A. V. - volební obvod P-Pavlovskij Zheleznodorozhny
- Sherengin I. G. - P-Pavlovsky Venkovský volební obvod
- Jurova M. I. - volební obvod Sokolovský
- Gruzincev V. I. - volební obvod Mamlyut
- Dolgusheva M. D. - Leninský volební obvod
- Grishchenko P. G. - volební obvod Tarangul
- Telezhkin N.V. – volební obvod Priishim
- Dasymov E. - Presnovský volební obvod
- Dmukhaylo N. I. – volební obvod May-Balyk
- Musin U. – volební obvod Tonkerey
Oblast jižního Kazachstánu
- Ťulebajev, Rakhimbay – volební obvod č. 50 Merken
- Evnevich, Konstantin Vasilievich - Kostogan volební obvod č. 51
- Bitegenova, Barshyn - volební obvod č. 52 Lugovskoy
- Didarbekova, Nauzhan - volební obvod č. 53 Sverdlovsk
- Botantaev, Kamal - Sahara-Zavodskoy volební obvod č. 54
- Masťukov, Sergej Ivanovič - Železniční volební obvod č. 55
- Něčajev, Nikita Alexandrovič - Džambulovsko-novgorodský volební obvod č. 56
- Buchenko, Petr Vasiljevič - Džambulovsko-Starogorodský volební obvod č. 57
- Dzhalpanova, Onlasyn - Dzhambul venkovský volební obvod č. 58
- Záporoží, Maria Denisovna - Džuvalinský volební obvod č. 59
- Urazbaeva, Ainash - Talas volební obvod č. 60
- Baishev, Saktagan - Tyulkubas volební obvod č. 61
- Tyulepbekova, Ajdarkul - volební obvod č. 62 Balykchy
- Isakova, Zhamal - Sairam volební obvod č. 63
- Kirillov, Dmitrij Dmitrijevič (zástupce) - Karabulak volební obvod č. 64
- Klušev, Úštěmír - Lengerovský volební obvod č. 65
- Volodzko, Pavel Vasiljevič - Georgijevskij volební obvod č. 66
- Perevodkin, Viktor Afanasjevič – volební obvod č. 67 Chimkent
- Urazaliev, Baitursun – Chimkent-Dzeržinskij volební obvod č. 68
- Lazorenko, Alexander Andreevich - Chimkent-Turksibovsky volební obvod č. 69
- Alimbajev, Ordabek - volební obvod č. 70 Kalinin-Zavodskoj
- Buchatskij, Isaak Ivanovič - venkovský volební obvod Chimkent č. 71
- Muržukov, Kurmangali - volební obvod č. 72 Karatas
- Dzhuruntaev, Dzhandarbek - Arys volební obvod č. 73
- Murzašev, Nurmat - Čubarovský volební obvod č. 74
- Burov, Vasilij Vasiljevič - volební obvod č. 75 Zadarja
- Bairbekova, Zubaira - Shaulder volební obvod č. 76 kk: Zubaira Bayyrbekova
- Rybkina, Taťána Semjonovna - Keles volební obvod č. 77
- Mamutbaev, Abdulla - Besh-Kubur volební obvod č. 78 kk: Abdolla Mamytbaev
- Satbajev, Abdy - volební obvod č. 79 Kaplanbek
- Khalová, Umur - volební obvod č. 80 Bostandyk
- Baizakov, Jura - volební obvod č. 81 Kyzylkent
- Dakenov, Kalybek - volební obvod č. 82 Pakhta-Aral
- Abenova, Znura - volební obvod č. 83 Pervomajský
- Orlov, Alexandr Semenovič - Iljičevský volební obvod č. 84
- Tadzhibaev, Amiržan Jusupovič – volební obvod Kzyl-Kum č. 85
- Urmanova, Ibagul - volební obvod č. 86 Turkestán
- Beidaliev, Ortay - Turkestánský železniční obvod č. 87
- Nazarov, Kalikul - Achisai volební obvod č. 88
- Jusupov, Ismail Abdurasulovič – volební obvod Černak č. 89
- Kistauov, Achmetbek Mukhamedyarovič - Suzak volební obvod č. 90
- Alžanov, Šamšilda – volební obvod č. 91 Sarysu
- Dzhumadilova, Kyzbala - Čajanovský volební obvod č. 92
Oblast Kyzyl-Orda
- Babkin, Nikolaj Efimovič - volební obvod Aral-město č. 93
- Esbambetova, Uldai - volební obvod Aral č. 94
- Ryskalov, Bakhit - volební obvod č. 95 Kamyshly-Bash
- Kolesnikov, Viktor Georgijevič - Novo-Kazalinsky volební obvod č. 96
- Marselskij, Georgij Semjonovič - Kazalinsky-městský volební obvod č. 97
- Abdrakhmanov, Khalik Valievič - Kazalinsky-venkovský volební obvod č. 98
- Izteleuova, Aimkul - Volební obvod č. 99 Jalagash
- Utepov, Kanabek - První Karmakčinskij volební obvod č. 100
- Khegai, Hak Pon – druhý volební obvod Karmakchi č. 101
- Yerimbetov, Ilyas - Teren-Uzyak volební obvod č. 102
- Upolchozhaev, Sergazy - Kyzyl-Orda volební obvod č. 103
- Nurmagambetov, Sadyk Khusainovič - volební obvod Pridarja č. 104
- Sabirov, Khapan – volební obvod Syrdarja č. 105
- Bosanova , Malike - Chiilinsky volební obvod č. 106
- Yermagambetova, Sheker - volební obvod Yany-Kurgan č. 107
Region Aktobe
- Klimentiev, Ivan Semjonovič - městský volební obvod č. 108 Aktobe
- Glukhov, Vladimir Ivanovič - Leninský železniční volební obvod č. 109
- Orazov, Token - venkovský volební obvod č. 110 Aktobe
- Titov, Petr Lavrentievič - volební obvod č. 111 Stepnoy
- Zavoritko, Andrej Michajlovič - Andrejevskij volební obvod č. 112
- Machin, Prokofy Tarasovič - volební obvod č. 113 Martuk
- Kruchinin, Jakov Efimovič – volební obvod Alga č. 114
- Alijevová, Meruert - Ključevskoj volební obvod č. 115
- Tolebajev, Musa – volební obvod Uil č. 116
- Jeržanova, Talšin - Temir volební obvod č. 117
- Shongalov, Torekhan - volební obvod č. 118 Tabyn
- Koroljov, Michail Sergejevič – volební obvod Chobdinskij č. 119
- Barbusinov, Aitzhan - Dzhurun volební obvod č. 120
- Aitygulov, Sary - Kotyrtas volební obvod č. 121
- Ajtmagambetov, Zhubatchán – volební obvod č. 122 Chelkar
- Saiko, Nikolaj Kirillovič - Novorossijský volební obvod č. 123
- Batyrov, Baizak - volební obvod č. 124 Karabutak
- Kuanysheva, Zulkhiya Kaskyrbaevna – volební obvod Irgiz č. 125
Západní Kazachstán region
- Ermukatova, Kalida Aitkulovna - Pugačevskij volební obvod č. 126
- Trefilov, Alexander Fedorovič - sovětský volební obvod č. 127
- Pazikov, Khabir Mukharamovich - volební obvod Ural Factory č. 128
- Nikishova, Anna Mikhailovna - Ural venkovský volební obvod č. 129
- Gončarenko, Andrey Matveevich - Priuralnyj volební obvod č. 130
- Naumova, Lukerya Grigoryevna - Terektinsky volební obvod č. 131
- Orechov, Pjotr Grigorievich - Burlinsky volební obvod č. 132
- Pokhilko, Nikolaj Pavlovič - volební obvod Čingirlavskij č. 133
- Bekžanov, Murzachmet Džeksengalievič – volební obvod Džambejty č. 134
- Tenizbajev, Amirbek - Karatjubinsk volební obvod č. 135
- Abatov, Magzom - Lbischensky volební obvod č. 136
- Vorobjov, Nikon Dmitrijevič - volební obvod Kamenskij č. 137
- Uzlikov, Andrej Petrovič - Šipovský volební obvod č. 138
- Sarsenov, Sisenbai - volební obvod č. 139 Taipak
- Muratov, Kazina - Furmanovský volební obvod č. 140)
- Lukjanec, Ivan Kuprijanovič - Kaztalovský volební obvod č. 141
- Valijev, Bachtygali - Džanybek volební obvod č. 142
- Čagirov, Baimukhamed – volební obvod č. 143 Urda
- Dotsenko, Ilja Alekseevič - volební obvod Azgir č. 144
- Umirzakov, Tokseit - Džangalinský volební obvod č. 145
Gurjevská oblast
- Kuzněcov, Andrej Evgrafovič - č. 146 střední Gurjev volební obvod č. 146
- Baimanov, Kaldybai - Guryevsky-Emba volební obvod č. 147
- Gabdulová, Kadiša - volební obvod č. 148 Kaganoviči
- Bakraev, Amir – volební obvod Dengiz č. 149 kk:Amir Bakyraev
- Kaljajev, Džaksygali - Přímořský volební obvod č. 150
- Eleusinova, Sapura - Zaburunny volební obvod č. 151
- Tastaybekov, Khayrush - Baksaysko-Priuralny volební obvod č. 152
- Utebajev, Safi Utebajevič – volební obvod Baksay č. 153
- Turaliev, Uzakpay - volební obvod č. 154 Mangistau
- Bayuzakov, Khasen - Buzachinsky volební obvod č. 155
- Michajlov, Anatolij Alexandrovič - Ispulský volební obvod č. 156
- Abishev, Shaikhi - Zhilokosinsky volební obvod č. 157
- Kurmanaliev, Ismagambet – volební obvod Makat č. 158
Kustanai region
- Duisenbin, Aubakir – volební obvod č. 159 Amangeldy
- Dzhangeldin, Ali-bey – volební obvod Turgai č. 160
- Zhumabekov, Duzen - Semiozerny volební obvod č. 161
- Girikova, Daria Ivanovna - volební obvod Ubagan č. 162
- Zelencov, Ilja Dmitrijevič - Ordžonokidzevskij volební obvod č. 163
- Žakupov, Chažkij - Žetygarinský volební obvod č. 164
- Tuebaev, Nurguzha - volební obvod č. 165 Karabalyk
- Mironov, Štěpán Antiohovič - Fedorovský volební obvod č. 166
- Klevtsur, Grigorij Fomič - Molotovův volební obvod č. 167
- Mikheeva, Agniya Gavrilovna – městský volební obvod Kustanai č. 168
- Bisopanov, Mamekbay - Kustanai-Kaganovichi volební obvod č. 169
- Vashchenko, Vladimir Zacharovich - Kustanai venkovský volební obvod č. 170
- Ťurin, Michail Efimovič – volební obvod č. 171 Zatobol
- Zhilgeldin, Khasen – Mendygarinský volební obvod č. 172
- Tyushevsky, Roman Ivanovič - Dolbushinsky volební obvod č. 173
- Naboychenko, Stepan Borisovič - Presnogorkovskij volební obvod č. 174
- Tubin, Zhusup - Taranovský volební obvod č. 175
- Ivanov, Grigorij Kasjanovič - Uritský volební obvod č. 176
Poznámky
- ↑ Před 75 lety proběhly první volby do Nejvyšší rady Kazašské SSR . Získáno 23. září 2019. Archivováno z originálu 11. dubna 2021. (neurčitý)
Literatura
- První poslanci republiky - rok 1938. 1 díl (2009), 2 díl (2011). Sbírka archiválií. - Astana, kurast.: G. M. Karataeva, N. P. Kropivnitsky. [jeden]
- Kazakhstanskaya Pravda, 27. června 1938, č. 147 (3224)
- ↑ Zharialyanym "Ústřední státní archiv Republiky Kazachstán ". Datum přístupu: 23. září 2019. Archivováno 21. dubna 2021. (neurčitý)