Seznam poslanců Legislativní komory Oliy Majlis Republiky Uzbekistán z II. svolání, zvolených v parlamentních volbách v letech 2009-2010 .
Jména vedoucích poslaneckých sdružení (současně zástupců mluvčího) jsou tučně .
Ve sloupci „Účast ve výborech“ jsou tučně vyznačeny výbory, ve kterých poslanec zastával funkci předsedy, a místopředseda kurzívou . Ani jeden poslanec nebyl v žádném okamžiku v několika výborech současně.
Celé jméno | Číslo okresu | okres | Poznámka |
---|---|---|---|
Tashmukhamedova Diloram Gafurjanovna [1] | 124 | Aktepinskiy | Předseda na dobu výkonu funkce pozastavuje členství v politické straně a není členem poslaneckých sdružení a výborů. |
Celé jméno | Číslo okresu | okres | Účast ve výborech |
---|---|---|---|
Abdinazarov Sodikjon Holiknazarovič | 91 | Dangara | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Abdullaeva Barnokhon Anvarovna | 90 | Besharyksky [2] | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Abdurasulova Robakhon Ortikovna | 97 | Akhunbabaevsky [2] | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Adilkhodžajevová Suraje Machkamovna | 128 | Sanoat | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Alimov Nasim Khoshimovich | 23 | Shakhrudsky | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Amonov Sharof Bahronovich | 24 | Ibn Sino | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Askarov Ravshanzhon Tursunboevich | 48 | Chust | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Aširov Odiljon Nadžimovič | 133 | Kukchinsky | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Begžanov Bakhritdin Sanakulovič | 66 | Yangierskiy [2] | Výbor práce a sociálních věcí, od 20. 1. 2012 - Výbor průmyslu, stavebnictví a obchodu [3] |
Ganiev Bakhodir Mukhtarovich [4] | 135 | Šajchántakhur | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Gofurov Ahmadjon Mamasharipovič | 16 | Pakhtaabad | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Jabborov Abdukhalik Abdukarimovič | 78 | Bekabad [2] | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Dzhumamuratová Klára Šachmazarovna | 105 | Urgench | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Džurabajev Abdurashid Abduvohidovič | 98 | Margilan [2] | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Zhabborov Sobir Vahobovič | 65 | Sayhun | Výbor pro legislativu a justičně-právní otázky, od 27. 7. 2011 - Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod [5] |
Zhuraev Sulton Dekhkonboevič | jedenáct | Bozsky | Výbor práce a sociálních věcí |
Zairov Fachriddin Absalomovič | 59 | Payaryksky | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Iminov Bakhtiyor Mirzajonovič | 12 | Shahrikhan | Výbor pro otázky obrany a bezpečnosti , od 9. června 2010 - Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy [6] |
Ismoilov Sohibjon Ibragimovič | 95 | Rishtan | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Karimov Rachmatilla Khamidillaevič | 132 | Tukimachinsky | Výbor práce a sociálních věcí |
Karimová Nodira Khazratovna | třicet | Dustlik [2] | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Komilov Fachriddin Esonovič | 79 | Bukinský | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Masharipova Barchina Kozimjonovna | 106 | Bagatského | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Murotov Nuriddin Namozovič | 75 | Sariasian [2] | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Muhammadiev Mehriddin Mamadierovič | 62 | Urgut [2] | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Nasriev Ilkhom Ismoilovič | 28 | Gijduvan | Výbor průmyslu, stavebnictví a obchodu ( předseda do 27. července 2011) [5] |
Omonkulov Gulomjon Nazarkulovič | 31 | Zarbdarsky [2] | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Otazhonov Nuraddin Zhumaniezovič | 109 | Khankinského | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Okhunov Kodirjon Kutbiddinovič | 100 | Vodilský | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Reimov Polat Rasbergenovič | 7 | Aral | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Sabiržanov Ravil Salihovich | 36 | Zarafšanský | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy ( místopředseda do 9. června 2010) [6] |
Sveshnikov Polyante Gramitonovič | 129 | Dombrabadsky [2] | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Siddikov Nizomidin Gulomovič [7] | 13 | Asaka | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Sobirová Zilolakhon Machmudovna | 99 | Ferghana [2] | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Soliev Fachriddin Bakhromovič | 34 | Navoi | |
Toshkulov Abdukodir Khamidovich | 70 | Termez | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Tešabajev Muhammadyusuf Mutalibjonovič | deset | Altinkulský | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Tešajev Šavkat Džumajevič | 68 | Šerabadského | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Tokhtaeva Mukhabbat Abdullaevna | 80 | Bostanlyk [2] | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Toshmatov Kobiljon Fattahovič | 94 | Bagdádí [2] | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Tursunov Muhammadjon Bachtiyerovič | 125 | Darkhansky [2] | |
Tursunov Tulkin Mirzaevič | 113 | Beshkent [2] | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Ubaidullaev Ziedulla Sagdullaevich | 134 | Kuilyuksky [2] | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Usmonov Maruf Azamovič | 93 | Kokand | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Khaidarova Shoira Kakhkharovna | 122 | Huzar [2] | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Khalmuratova Gulzhan Pirzhanovna | 5 | chodjeili [2] | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Khamzaev Kuvondik Uralovič | 69 | Angora | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Shadmanov Adkham Khursanbaevič | 51 | Sogdian | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Šaripov Muhammadjon Sattarovič | 42 | Kasansay | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Šaripov Orif Mukhamedovič | 81 | Zangiata | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Ergašev Kakhramon Paizullaevič | 118 | Kitabsky [2] | Výbor práce a sociálních věcí |
Yuldasheva Ibodathon Zaitovna | čtrnáct | Markhamatskij [2] | |
Jakubov Bachtijor Sultonnazirovič | 2 | Turtkul | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Celé jméno | Číslo okresu | okres | Účast ve výborech |
---|---|---|---|
Azizov Iskandar | 55 | Karadarja | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Achmedov Ahad Amiriddinovič | 35 | Kiziltepa [2] | |
Achmedov Saydivali Abduvalievich | 89 | Dustabadskiy [2] | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Baikulov Anvar Abdugapparovič | 74 | Denau [2] | Výbor průmyslu, stavebnictví a obchodu ( místopředseda od 4. března 2011) [8] |
Vafaev Ulugbek Nazarovič | 52 | Bulungur | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Guljamov Latif Jakubovič | 86 | Chirchik | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Zhumaev Nodir Khosiyatovič [9] | 130 | Badamzar | Výbor práce a sociálních věcí |
Zokirov Ulugbek Khurramovič | 73 | Shurchinsky | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Ibragimov Kakhhor Mamatadzhievich [10] | 96 | Altyaryk [2] | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Ismailov Nurdinjon Muidinkhanovich [11] | 46 | Uchkurgan | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Karimova Khapizahon Kuldaševna | 9 | Andijan | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Karomová Kamila Zaydullaevna | 123 | Nasafsky | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Kirgizbajev Abdugappor Karimžonovič | 49 | Yangikurgan | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Kuldašev Zhurakuzi Jusupovič | 92 | japonština [2] | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Mansurov Zieviddin | 44 | Turakurgan [2] | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Matyakubova Nazira Tokhtabaevna | čtyři | Amudarja | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Očilov Kamil Rakhimovič | 27 | Zhilvansky [2] | Výbor práce a sociálních věcí |
Radjabov Fakhritdin Zainievich | padesáti | Registan | Výbor průmyslu, stavebnictví a obchodu , od 4. 3. 2011 - Výbor práce a sociálních věcí [12] |
Rakhimov Abdumannob Kuzievich | dvacet | Chinabad | Výbor pro legislativu a justičně-právní záležitosti ( předseda od 1. listopadu 2012) [13] |
Rachmatov Sattor Nematovič | 119 | Chirakchinsky | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Ruzmetov Khairullo Ibadullaevich | 111 | Šavatskij [2] | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Sadikov Alisher Mirzalievich | 76 | Uzunsky | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Saifitdinova Masturakhon | 102 | kuvan [2] | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Safaeva Mashkura | 120 | Šachrisabz | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Tillaboev Alisher Abdusamatovič | osmnáct | Izbaskansky | |
Tursunbaev Šuchrat Miraimovič | 83 | Parkentského | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Usmanov Mazhithon | 57 | Akdarja | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Chozhibekov Ulugbek Lutfullaevič | 19 | Chartúm | Výbor práce a sociálních věcí |
Kholikova Dilbar Malikzhonovna | 47 | Chartak | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Ernazarova Gulnoza Khamraevna | 116 | Kasanskij [2] | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Yunusova Aliya Tuygunovna | 77 | Angren | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Jusupov Abdukakhor Nazarovič | 53 | Ishtikhansky | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Celé jméno | Číslo okresu | okres | Účast ve výborech |
---|---|---|---|
Abdullaev Ilkhom Zairovič | 131 | Astrabadsky [2] | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Uhlí Azamat Ziyo Hamid | 126 | Železnice | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Akilov Alimjon Rakhimovič | 38 | Nurata | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Akramov Alisher Kholdorbajevič | 85 | čínština [2] | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Alimová Mavluda Nazrydinovna | 101 | Tašlak [2] | Výbor práce a sociálních věcí |
Atojonov Jumonozor Azodovich | 110 | Khiva | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Babaev Jahongir Ismailbekovich | 127 | Karakamysh | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Boltaev Šavkat Khasanovič | 26 | Paikent | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Dekhkonov Šuchrat Begmirzajevič | 41 | Tashbulak | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Džumajev Alisher Turobovič | 72 | Kumkurgan | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Yormatov Saymuddin Toshmadovič | 104 | Kuvasay | Výbor práce a sociálních věcí |
Žalmenov Ulykbek Abylajevič | jeden | Nukus [2] | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Korenev Igor Anatolievich | 82 | Almalyk | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Kosimova Lobarhon Ulugbekovna | 103 | Buvaidinský [2] | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Kushakaev Bakhtiyar Yangibaevich | 3 | Ellikkalin | |
Mamatov Abdugafur Eshonkulovich | 33 | Pakhtakor | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport ( předseda od 20. ledna 2012) [3] |
Muhammadiev Ulugbek Nasriddinovič | 121 | Yakkabag | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Nijazovová Zhamilya Abdukadirovna | osm | Akmangitského | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Odilov Kodirjon | patnáct | Khodjaabad | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Otamuratov Sarvar Sadullaevič | 108 | Khazarasp [2] | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy ( místopředseda od 9. června 2010) [6] |
Razhabova Mavzhuda Saifudinovna | 22 | Kaganského | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Rachmanov Akmal Ergaševič | 45 | Uychinsky [2] | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Saidov Akmal Kholmatovič [14] | 117 | Kasbinského | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Tursunov Achtam Salomovič | 63 | Karatepa | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Tukhtaboev Abdurashid Tursunovič | 17 | Kurgantepa | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Tuchtašev Abdil Kasimovič | 61 | Tailak | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Usarov Olim Avalbajevič | 54 | Kattakurgan | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Utemuratov Askarbay Minajovich [15] | 6 | Chimbai | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Khaitov Ural | 114 | Kamashinseky | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Esanova Oltina Achmadalievna | 64 | Gulistan | Výbor práce a sociálních věcí |
Eshmuradov Arslon Khusanovich | 115 | Nišanský | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Jusupov Erkin Jurajevič | 56 | Narpai | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport ( předseda od 20. ledna 2012) [3] |
Celé jméno | Číslo okresu | okres | Účast ve výborech |
---|---|---|---|
Abdusattorov Tulkin Saifullaevich | 32 | Gallaaral | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Ahadov Abdurafik | 60 | Samarkand | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy ( předseda do 9. června 2010 - Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy) [6] |
Akhunova Oisha Makhammadzhanovna | 40 | Sardabin | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Botirova Zukhra Baratovna | 25 | Varachšinskij | Výbor práce a sociálních věcí |
Gaimová Rano Ulabajevna | 71 | Jarkurgan | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Juraev Kodir Asadovič | 21 | Buchara | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy, od 9. 6. 2010 - Výbor pro obranu a bezpečnost [6] |
Žumanijazov Umid Mamasaburovič | 107 | Gurlensky [2] | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Mamatov Khudoyor Teshaevich [11] | 58 | Pastdargomsky | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Nishanova Mavluda Nematovna | 29 | Jizzakh | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Omonova Feruza Rakhmanovna [14] | 43 | Papežský | |
Rachmonov Abdukamol Shodievich [14] | 37 | Khatirchinsky | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Saifnazarov Ismail | 84 | Toytepinsky | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Samiev Inomžon Vochobžonovič [16] | 67 | Akaltýnský [2] | Výbor práce a sociálních věcí |
Sulaimanov Anvar Iljoskhanovič | 39 | Dustlík | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Tursunov Sabir Turdievič | 112 | Karshi | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Khamidova Kamola Takhirovna | 87 | Cybrai | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Yunusov Obidjon Kadirovič [17] | 88 | Yangiyulsky | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Křesla v parlamentu jsou přidělována v souladu se zákonem „O zákonodárné komoře Oliy Majlis Republiky Uzbekistán“.
Celé jméno | okres | Účast ve výborech |
---|---|---|
Abdubakijev Siddik Achmatjonovič | oblast Andijan | Výbor pro rozpočet a hospodářské reformy |
Abduganijev Otabek Abdukhamidovič | Region Syrdarya | Výbor pro demokratické instituce, nevládní organizace a orgány občanské samosprávy |
Azzamov Chudoyberdi Surkhanovič | oblast Samarkand | Výbor pro průmysl, stavebnictví a obchod |
Aitzhanova Nuriya Dzhalgasbaevna | Republika Karakalpakstan | Výbor práce a sociálních věcí |
Alichanov Bory Batyrovič | Výkonný výbor centrálního Kengashe | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Atajanov Ilham Šaripovič | Chorezmská oblast | Výbor pro vědu, vzdělávání, kulturu a sport |
Džakbarov Sadirjon Aminžanovič | oblast Fergana | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Kuvatov Farchodžon Muradullajevič | Oblast Navoi | Výbor pro obranu a bezpečnost |
Kurbonov Abdurahim Eshonkulovich | Oblast Surkhandarya | Výbor pro legislativu a soudnictví |
Mamarakhimov Oybek Muratovič | Jizzašská oblast | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Otakulov Uktam Chotamovič | Kaškadarská oblast | Výbor pro agrární a vodohospodářské otázky |
Samoilov Sergej Vladimirovič | Taškentská oblast | Výbor pro ekologii a ochranu životního prostředí |
Toshboev Tokhir Tursunovič | Oblast Namangan | |
Faizieva Dilorom Khusnitdinovna | město Taškent | Výbor pro mezinárodní záležitosti a meziparlamentní vztahy |
Kholboev Fakhriddin Rahmonkulovich | Bucharská oblast | Výbor pro informační a komunikační technologie |
Prvotní složení výborů se odráží v řadě usnesení zákonodárné komory ze dne 2. března 2010. V závorce je uvedeno číslo příslušného rozlišení.
Seznamy poslanců Republiky Uzbekistán | |
---|---|
Senát | |
zákonodárná komora | |
Jednokomorový Oliy Majlis | |
Nejvyšší rada |
|