Federální komora právníků Ruské federace (FPA) | |
---|---|
Umístění | Rusko ,Moskva, per. Sivtsev Vrazhek, 43 |
Počet členů | více než 78 tisíc právníků |
webová stránka | fparf.ru |
Federální komora právníků Ruské federace (FPA) je celoruská nevládní nezisková organizace , která na základě povinného členství sdružuje advokátní komory zakládajících subjektů Ruské federace . Federální komora advokátů Ruské federace jako orgán samosprávy advokátů Ruské federace je zřízena za účelem zastupování a ochrany zájmů advokátů ve státních orgánech , samosprávách , koordinaci činnosti advokátních komor. , zajistit vysokou úroveň právní pomoci poskytované advokáty , jakož i plnit další úkoly svěřené advokacii v souladu s právními předpisy Ruské federace. Federální komora právníků Ruské federace je organizace oprávněná zastupovat zájmy advokátů a advokátních komor ustavujících subjektů Ruské federace ve vztazích s orgány federální vlády při řešení otázek dotýkajících se zájmů právnické obce, včetně otázek souvisejících na přidělení prostředků z federálního rozpočtu na odměny advokátů účastnících se trestního řízení jako obhájci jmenováním vyšetřovacích orgánů, orgánů předběžného vyšetřování nebo soudu . [jeden]
titul | typ orgánu | počet členů |
dozorce | pravomoci |
---|---|---|---|---|
Prezident | vedení | jeden | Pilipenko Jurij Sergejevič | Zastupuje Spolkovou komoru advokátů ve vztazích se státními orgány, orgány samosprávy, veřejnými sdruženími a jinými organizacemi, jakož i s fyzickými osobami, jedná jménem Spolkové komory advokátů bez plné moci, uděluje plné moci a uzavírá obchody na jménem Spolkové advokátní komory nakládá s majetkem Spolkové advokátní komory rozhodnutím Rady Spolkové advokátní komory v souladu s odhadem a s postoupením majetku, přijímá a propouští zaměstnance. aparátu Spolkové advokátní komory, svolává zasedání Rady Spolkové advokátní komory, zajišťuje realizaci rozhodnutí Rady Spolkové advokátní komory a rozhodnutí Všeruského kongresu advokátů. |
místopředsedové | — | 9 (představitelem Rady Federální komory právníků Ruské federace ve federálním obvodu je viceprezident Federální komory právníků Ruské federace) [2] . | Galoganov Alexej Pavlovič ; Sharov Gennadij Konstantinovič | vykonává působnost prezidenta v jeho nepřítomnosti |
Rada | výkonný | ne více než 33 lidí | Ne |
vykonává metodickou činnost;
|
Všeruský kongres právníků | vyšší | účastnit se za podmínek delegování pravomocí, každá advokátní komora zakládajícího subjektu Ruské federace má při rozhodování jeden hlas | Ne | * přijímá profesní etický kodex advokáta, schvaluje zavádění změn a doplňků k němu;
stanoví výši srážek advokátních komor pro obecné potřeby Spolkové advokátní komory na základě počtu advokátních komor;
|
kontrolní komise | auditním orgánem | nedefinováno | Ne | výkonu kontroly finanční a hospodářské činnosti a plnění rozhodnutí Rady Komory upravujících tyto činnosti |
Předmět federace |
okres | název | Prezident | Počet právníků |
---|---|---|---|---|
Amurská oblast | Dálný východní federální okruh | Advokátní komora regionu Amur | Kačev Vladimír Vasilievič | 303 |
Židovská autonomní oblast | Dálný východní federální okruh | Komora právníků Židovské autonomní oblasti | Bolotova Taťána Sergejevna | 42 |
Kamčatský kraj | Dálný východní federální okruh | Advokátní komora na území Kamčatky | Kochetková Světlana Nikolajevna | 135 |
Magadanská oblast | Dálný východní federální okruh | Advokátní komora regionu Magadan | Nepomniachtchi Vladimir Vladimirovič | 143 |
Přímořský kraj | Dálný východní federální okruh | Advokátní komora Přímořského kraje | Mincev Boris Petrovič | 1158 |
Republika Sakha (Jakutsko) | Dálný východní federální okruh | Advokátní komora Republiky Sakha (Jakutsko) | Pripuzov Jurij Georgijevič | 78 |
Sachalinská oblast | Dálný východní federální okruh | Advokátní komora Sachalinské oblasti | Ivanov Veniamin Michajlovič | 195 |
Chabarovská oblast | Dálný východní federální okruh | Advokátní komora na území Chabarovsk | Kushnarev Viktor Grigorievich | 583 |
Čukotka | Dálný východní federální okruh | Advokátní komora Čukotského autonomního okruhu | Shvydkov Sergej Dmitrijevič | osmnáct |
Kirovská oblast | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Kirovské oblasti | Kopyrina Marina Nikolaevna | 367 |
oblast Orenburg | Privolžský federální okruh | Advokátní komora regionu Orenburg | Denisov Alexander Vasilievič | 695 |
Region Penza | Privolžský federální okruh | Advokátní komora regionu Penza | Demerzov Nikolaj Viktorovič | 428 |
Permská oblast | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Permského území | Grigorjev Anatolij Ivanovič | 944 |
Republika Baškortostán | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Republiky Bashkortostan | Jumadilov Bulat Gumerovič | 1332 |
Republika Mari El | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Republiky Mari El | Uletěla Olga Olegovna | 184 |
Mordovská republika | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Republiky Mordovia | Amelin Alexandr Ivanovič | 374 |
Tatarstánská republika | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Republiky Tatarstán | Dmitrievskaja Ludmila Mitrofanovna | 1114 |
Saratovská oblast | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Saratovské oblasti | Malajev Alexej Nikiforovič | 1335 |
Udmurtská republika | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Udmurtské republiky | Talant Dmitrij Nikolajevič | 631 |
Uljanovská oblast | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Uljanovské oblasti | Černyšov Valerij Ivanovič | 490 |
Čuvašská republika | Privolžský federální okruh | Advokátní komora Čuvašské republiky | Kuzmina Elena Leonidovna | 339 |
Oblast Nižnij Novgorod | Privolžský federální okruh | Komora advokátů regionu Nižnij Novgorod | Rogačev Nikolaj Dmitrijevič | 1160 |
Oblast Samara | Privolžský federální okruh | Komora advokátů regionu Samara | Butovčenko Taťána Dmitrievna | 1610 |
Arhangelská oblast | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora Archangelské oblasti | Korosteleva Lyubov Stanislavovna | 287 |
Vologodská oblast | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora regionu Vologda | Ivanov Serey Stepanovič | 418 |
Petrohrad | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora Petrohradu | Semenyako Jevgenij Vasilievič | 3509 |
Kaliningradská oblast | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora Kaliningradské oblasti | Galaktionov Jevgenij Borisovič | 517 |
Leningradská oblast | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora Leningradské oblasti | Denisová Anna Nikolajevna | 791 |
Murmanská oblast | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora Murmanské oblasti | Simanova Marina Vladimirovna | 360 |
Něnecký autonomní okruh | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora něneckého autonomního okruhu | Rocheva Natalya Trofimovna | 13 |
Pskovská oblast | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora regionu Pskov | Gerasimov Anatolij Ivanovič | 174 |
Karelská republika | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora republiky Karelia | Zakatov Andrej Pavlovič | 259 |
republika Komi | Severozápadní federální okruh | Advokátní komora Republiky Komi | Markov Sergej Anatolievič | 329 |
Novgorodská oblast | Severozápadní federální okruh | Komora advokátů Novgorodské oblasti | Tseplyaev Leonid Nikolajevič | 211 |
Ingušská republika | Severokavkazský federální okruh | Advokátní komora Ingušské republiky | Khautieva Zareta Ortskhoevna | 111 |
Kabardinsko-Balkarská republika | Severokavkazský federální okruh | Advokátní komora Kabardino-balkánské republiky | Evgazhukov Khabas Alijevič | 255 |
Karačajsko-čerkesská republika | Severokavkazský federální okruh | Advokátní komora Karachay-Cherkess Republic | Teunajev Rašíd Islamovič | 265 |
Dagestánská republika | Severokavkazský federální okruh | Advokátní komora Republiky Dagestán | Aguzov Boris Nikolajevič | 749 |
Severní Osetie | Severokavkazský federální okruh | Advokátní komora Severní Osetie – Alania | Gaglojev Mark Ismelovič | 301 |
Stavropolský kraj | Severokavkazský federální okruh | Advokátní komora na území Stavropol | Rudenko Olga Borisovna | 1376 |
Čečenská republika | Severokavkazský federální okruh | Advokátní komora Čečenské republiky | Abdulkadyrov Jakub Umarovič | 300 |
oblast Altaj | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Altajského území | Shpits Leonid Gidalevich | 729 |
Zabajkalský kraj | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Transbajkalského území | Sitnikov Alexandr Nikolajevič | 319 |
Irkutská oblast | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Irkutské oblasti | Sereda Georgij Viktorovič | 1039 |
Kemerovská oblast | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora regionu Kemerovo | Šapošnikov Michail Nikiforovič | 722 |
Krasnojarský kraj | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Krasnojarského území | Křivokolesko Irina Ivanovna | 926 |
Novosibirská oblast | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Novosibirské oblasti | Žukov Andrej Vladimirovič | 1172 (včetně 31 pozastavených) [6] |
Omská oblast | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora regionu Omsk | Matytsina Nina Semjonovna | 715 |
Altajská republika | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Altajské republiky | Ganža Alexandr Petrovič | 56 |
Burjatská republika | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Burjatské republiky | Iljunov Bair Nikolajevič | 432 |
Tyva republika | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Republiky Tuva | Dazhy-Segbe Sergej Khertekovich | 153 |
Chakaská republika | Sibiřský federální okruh | Advokátní komora Republiky Khakassia | Dmitrienko Michail Andrejevič | 155 |
Tomská oblast | Sibiřský federální okruh | Komora právníků Tomské oblasti | Kopťjakov Sergej Nikolajevič | 493 |
oblast Kurgan | Uralský federální okruh | Advokátní komora regionu Kurgan | Umnov Alexander Viktorovič | 348 |
Sverdlovská oblast | Uralský federální okruh | Advokátní komora Sverdlovské oblasti | Michajlovič Igor Vlastimirovič | 1951 |
Ťumeňská oblast | Uralský federální okruh | Advokátní komora regionu Tyumen | Jakovlev Vasilij Ivanovič | 708 |
Khanty-Mansi autonomní okruh | Uralský federální okruh | Advokátní komora Chanty-Mansijského autonomního okruhu | Anisimov Valerij Filippovič | 570 |
Čeljabinská oblast | Uralský federální okruh | Advokátní komora Čeljabinské oblasti | Šakurov Alexandr Grigorjevič | 1066 |
Jamalsko-něnecký autonomní okruh | Uralský federální okruh | Advokátní komora Jamalsko-něneckého autonomního okruhu | Kviraya Vjačeslav Šalvovič | 149 |
oblast Belgorod | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Belgorod | Ionina Elena Ivanovna | 534 |
Brjanská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora Brjanské oblasti | Novikov Viktor Nikolajevič | 318 |
Vladimírský kraj | Centrální federální okruh | Komora právníků regionu Vladimir | Denisov Jurij Vasilievič | 512 |
Voroněžská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora Voroněžské oblasti | Kalitvin Vladimír Vasilievič | 1086 |
Moskva město | Centrální federální okruh | Moskevská komora právníků | Polyakov Igor Alekseevič | 7734 |
Ivanovská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Ivanovo | Levanyuk Elena Nikolaevna | 350 |
oblast Kaluga | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Kaluga | Davydov Valerij Ivanovič | 417 |
Kostromská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Kostroma | Vladimirov Valerij Ivanovič | 207 |
Kurská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Kursk | Sautkin Petr Egorovič | 509 |
Lipecká oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora Lipecké oblasti | Klyčev Michail Timofeevič | 356 |
moskevský region | Centrální federální okruh | Advokátní komora Moskevské oblasti | Galoganov Alexej Pavlovič | 4760 |
Oblast Oryol | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Oryol | Malfanov Sergej Alexandrovič | 339 |
Rjazaňská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Rjazaň | Rjabov Vladimír Petrovič | 466 |
Smolenská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Smolensk | Tregubov Michail Iosifovič | 253 |
Tambovský kraj | Centrální federální okruh | Advokátní komora Tambovského kraje | Svintsová Naděžda Nikolajevna | 316 |
Tverská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora Tverské oblasti | Sevastjanov Alexandr Efimovič | 432 |
Region Tula | Centrální federální okruh | Advokátní komora regionu Tula | Kalachev Vladimir Fjodorovič | 521 |
Jaroslavlská oblast | Centrální federální okruh | Advokátní komora Jaroslavské oblasti | Zenin Vladilen Valentinovič | 536 |
Astrachaňská oblast | Jižní federální okruh | Advokátní komora regionu Astrachaň | Malinovská Valentina Nikolajevna | 503 |
Volgogradská oblast | Jižní federální okruh | Advokátní komora Volgogradské oblasti | Kopylov Alexandr Vladimirovič | 1212 |
Krasnodarský kraj | Jižní federální okruh | Advokátní komora Krasnodarského území | Čechov Vladimír Petrovič | 2759 |
Adygejská republika | Jižní federální okruh | Advokátní komora Adygejské republiky | Merzakulov Boris Michajlovič | 203 |
Kalmycká republika | Jižní federální okruh | Advokátní komora Republiky Kalmykia - Khalmg Tangch | Kiripová Nina Sandžievna | 131 |
Rostovská oblast | Jižní federální okruh | Advokátní komora Rostovské oblasti | Dulimov Alexej Grigorjevič | 3100 |
Jedním z úkolů FPA je podporovat ty nejkreativnější a nejprofesionálnější kolegy, kteří prokazují vysoké standardy advokacie a loajality k firemním tradicím. Za tímto účelem FPA zřídila řadu firemních ocenění. Udělení (povzbuzení) se provádí rozhodnutím Rady Federální komory advokátů z vlastní iniciativy na návrh Komory advokátů ustavující entity Ruské federace, podepsaný prezidentem a schválený Radou Ruské federace. advokátní komorou příslušného ustavujícího subjektu Ruské federace na návrh zástupce Rady Federální komory právníků Ruské federace ve federálním obvodu. V podání jsou uvedeny konkrétní důvody pro udělení (povzbuzení).
název ocenění | kdo je oceněn | Rok založení | obraz | poznámky |
---|---|---|---|---|
Objednávka "Pro čest a důstojnost" | advokáti s minimálně 25letou praxí v advokacii, kteří prokázali nezištnou službu ve prospěch ochrany práv a svobod člověka a občana, kteří prokázali výjimečné příklady advokacie, hlásící se k vysokým ideálům cti a důstojnosti právníka profese (nejvyšší ocenění ruské advokátní komunity) | 2006 | _______ | _______ |
Medaile "Za zásluhy o ochranu práv a svobod občanů" 1. a 2. stupně" | právníci s nepřetržitou praxí v délce nejméně 15 a 10 let, jakož i občané, organizace a veřejná sdružení právníků, včetně právnických osob cizího státu, za jejich přínos k rozvoji ruské právnické profese nebo mezinárodní právní spolupráci, stejně jako za aktivní účast na lidskoprávních aktivitách | ? | _______ | _______ |
Objednávka "Za věrnost povinnosti advokáta" | osoby, které mají postavení advokáta a mají souvislou praxi v advokacii po dobu nejméně dvaceti let | 2003 | _____ | Nosí se na pravé straně hrudi a nachází se pod státními vyznamenáními Ruské federace. Popis: Vyrobeno z cupronickelu (stříbro), řád je dlouhý 34 mm a široký 26 mm. Řád je dvoudílný: ve středu řádu je konvexní sloup zákona s nápisem „LAW“, na vrcholu sloupu je mísa s ohněm, základ pro sloup tvoří půlkruhová deska u dole, v jejímž středu je nápis „Za věrnost advokátní povinnosti“. Sloup je položen na věnci, jehož pravou stranu tvoří dubové listy tři v řadě, levou stranu tvoří vavřínové listy tři v řadě. Zadní strana objednávky má 2 špendlíky o průměru 0,7 mm s klipem pro připevnění na oděv. |
Odznak " Čestný advokát Ruska " | advokát s bezúhonnou pověstí a minimálně 30letou praxí jako advokát, po ukončení profesní činnosti advokátem | 1998 | _______ | Rozhodnutím Rady Federální komory právníků Ruské federace ze dne 22. března 2011 (zápis č. 9) byl ze seznamu ocenění Federální komory vyřazen odznak „Čestný advokát Ruska“. |
Děkovný dopis | právníků za svědomité plnění profesních povinností | _______ | _______ | _______ |
.