Rytmická gymnastika na Evropských hrách 2019 | |
---|---|
Hostující město | Bělorusko ,Minsk |
Zúčastněné země | patnáct |
Účastníci | 52 |
medailí | 8 sad |
Otevírací | 21.06.2017 |
uzavření | 30.06.2017 |
Stadión | Minská aréna |
20152023 |
Rytmická gymnastika na Evropských hrách 2019 - soutěže v rytmické gymnastice na Evropských hrách 2019 se konaly od 22. do 23. června 2019 v hlavním městě Běloruska , ve městě Minsk , ve Sportovním paláci Minsk-Arena . Hrálo se o osm sad medailí.
Cvičení víceboje jednotlivců se zúčastnili:
1 Dina Averina (Rusko, 8) - 21,3+23,6+22,8+20,05=87,75
2 Linoy Ashram (Izrael, 9) - 21,95+22,0+23,3+17,45=84,7
3 Kateřina Galkina (Bělorusko, 6) - 21,8+17,9+21,2+18,4=79,3
4 Alexandra Ajurjuculese (Itálie, 1) - 20,0+19,7+19,6+18,65=77,95
5 Vlada Nikolchenko (Ukrajina, 7) - 22,4+17,75+21,625+16,1=77,875
6 Katrin Taseva (Bulharsko, 12) - 18,8+20,75+20,1+17,6=77,25
7 Eleni Kelaiditi (Řecko, 3) – 20,425+18,9+18,75+16,3=74,375
8 Zohra Agamirová (Ázerbájdžán, 2) - 19,1+17,85+19,225+16,225=72,4
9 Andrea Verdes (Rumunsko, 5) - 18,45+16,8+18,95+17,75=71,95
10 Salome Pazhava (Gruzie, 11) - 19,65+17,75+18,25+16,3=71,95
11 Nicole Ruprecht (Rakousko, 10) - 19,9+16,275+16,95+16,875=70,0
12 Fanny Pignicki (Maďarsko, 4) - 19,15+17,05+14,6+15,05=65,85
Před posledním střídáním byla první pětka: Ashram, Averina, Nikolchenko, Galkina, Ajurjuculese, ale poslední cvičení Ashram (páska) a Nikolchenko (míč) předvedli neúspěšně. Nejlepší výsledek v obruči - Nikolchenko, míč a stuha - Averina, palcáty - Ashram. Averina, Ashram, Galkina, Ajurjuculese se probojovaly do všech čtyř finále (každý šest lidí), Taseva postoupila do tří finále, Nikolchenko a Kelaiditi do dvou a Verdes do jednoho.
Cvičení s obručí: Averina (2) - 22,85, Galkina (6) - 21,75, Nikolčenko (5) - 21,45, Kelaiditi (1) - 18,75, Ajurjukuleze (4) - 17,65, Ashram (2) - 15,9.
Cvičení s míčem: Ashram (6) - 22,5, Taseva (1) - 21,4, Averina (4) - 21,3, Galkina (5) - 21,05, Kelaiditi (2) - 19,4, Ajurdzhukuleze (3) - 19,0.
Cvičení s palcátem: Ashram (5) - 22,7, Averina (3) - 22,6, Nikolchenko (2) - 2,75, Taseva (1) - 20,8, Galkina (4) - 20,75, Ajurjuculose (6) - 20,4.
Cvičení se stuhou: Averina (2) - 21.35, Ašram (4) - 21.1, Taseva (5) - 20.45, Galkina (3) - 19.4, Verdes (1) - 18.1, Ajurdzhukuleze (6) - 17.9.
Ve všech čtyřech cvičeních tak Averina získala medaile, ve třech - Ashram, ve dvou - Taseva a Nikolchenko, v jednom - Galkina. Celkem „zástupci“ (v běloruštině zástupci) pěti národů. Zajímavé je, že ve všech pěti disciplínách vystupoval ášram po Averině (buď další, nebo po jedné). Pozornost je věnována velmi vysokým známkám, které Averina a Ashram obdrželi ve cvičení s páskou.
Všestranných skupinových cvičení se zúčastnili:
1 Bělorusko (1) - 26,15+26,45=52,6
2 Bulharsko (6) - 26,8+25,75=52,55
3 Rusko (7) - 27,3+24,4=51,7
4 Itálie (8) - 24,825+25,55=50,375
5 Ukrajina (3) - 21,8+26,375=48,175
6 Ázerbájdžán (4) – 20,7+24,275=44,975
7 Estonsko (5) - 24,3+20,45=44,75
8 Španělsko (2) - 20,15+21,6=41,75
CO | Slavnostní zahájení | ● | Kvalifikace | 2 | Finále soutěže | CZ | Slavnostní zakončení |
červen | 21 pá |
22 sobota |
23 Ne |
24 Po |
25 W |
26 St |
27. čt |
28 pá |
29 sobota |
30 Ne |
Medaile | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Gymnastika | jeden | 7 | osm |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Všestranně zobrazit více |
Jekatěrina Galkina | ||
Obruč viz podrobnosti |
Jekatěrina Galkina |
Vlada Nikolchenko | |
Koule viz detaily |
Katrin Taseva |
||
Více podrobností viz kluby |
Vlada Nikolchenko | ||
Stuha viz detaily |
Katrin Taseva |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Všestranně zobrazit více |
Bělorusko Anastasia Rybakova Karina Yarmolenko Arina Tsitsilina Anna Gaidukevich Anna Shvaiba |
Bulharsko Erika Zafirova Laura Traatz Simona Dyankova Madeleine Radukanova Stephanie Kiryakova |
Rusko Vera Biryukova Anastasia Maksimova Diana Menzhinskaya Angelica Stubailo Maria Tolkacheva |
5 kuliček viz detaily |
Rusko Vera Biryukova Anastasia Maksimova Diana Menzhinskaya Angelica Stubailo Maria Tolkacheva |
Bulharsko Erika Zafirova Laura Traatz Simona Dyankova Madeleine Radukanova Stephanie Kiryakova |
Bělorusko Anastasia Rybakova Karina Yarmolenko Arina Tsitsilina Anna Gaidukevich Anna Shvaiba |
3 obruče + 4 palcát viz detaily |
Bělorusko Anastasia Rybakova Karina Yarmolenko Arina Tsitsilina Anna Gaidukevich Anna Shvaiba |
Ukrajina | Bulharsko Erika Zafirova Laura Traatz Simona Dyankova Madeleine Radukanova Stephanie Kiryakova |
Celkový počet medailí | |||||
---|---|---|---|---|---|
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
jeden | Rusko | čtyři | jeden | 2 | 7 |
2 | Izrael | 2 | 2 | 0 | čtyři |
3 | Bělorusko | 2 | jeden | 2 | 5 |
čtyři | Bulharsko | 0 | 3 | 2 | 5 |
5 | Ukrajina | 0 | jeden | 2 | 3 |
- | Celkový | osm | osm | osm | 24 |
Evropské hry 2019 | |
---|---|