Asijský šampionát v házené mužů 2010
Asijský šampionát v házené mužů 2010 |
Umístění |
Libanon |
Termíny závěrečných turnajů |
6. února – 18. února |
v konečné fázi |
12 |
Mistr |
Korejská republika (osmé) |
Druhé místo |
Bahrajn |
Třetí místo |
Japonsko |
čtvrté místo |
Saudská arábie |
Odehrané zápasy |
34 |
Vstřelené branky |
1867 (54,91 na hru) |
|
Asijský šampionát v házené mužů 2010 se konal v Libanonu od 6. do 18. února 2010 . Jedná se o 14. turnaj v řadě.
Turnaj byl kvalifikačním kolem na mistrovství světa 2011 . Do šampionátu se přihlásily tři nejlepší týmy.
Kuvajtský tým bude ze soutěže odstraněn, protože Mezinárodní olympijský výbor dříve této zemi pozastavil účast na všech soutěžích pořádaných pod jeho záštitou. Místo toho byl tým Iráku převeden ze skupiny A do skupiny B.
Soutěž
- Časy začátku utkání jsou místní ( UTC+2 ).
Předkolo
Skupina A
Místo
|
tým
|
|
|
|
|
|
|
Brýle
|
jeden
|
Sýrie |
jeden |
0 |
jeden |
padesáti |
44 |
+6 |
2
|
2
|
Saudská arábie |
jeden |
0 |
jeden |
43 |
33 |
−1 |
2
|
3
|
Čína |
jeden |
0 |
jeden |
43 |
48 |
−5 |
0
|
6. února 14:00
|
[ Zpráva]
|
Saudská arábie
|
23:22 (14:9)
|
Sýrie
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
8. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Sýrie
|
28:21 (14:9)
|
Čína
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
10. února 17:30
|
[ Zpráva]
|
Saudská arábie
|
20:22 (11:10)
|
Čína
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Skupina B
Místo
|
tým
|
|
|
|
|
|
|
Brýle
|
jeden
|
Japonsko |
2 |
0 |
0 |
66 |
48 |
+18 |
čtyři
|
2
|
Bahrajn |
jeden |
0 |
jeden |
57 |
padesáti |
+5 |
2
|
3
|
Irák |
0 |
0 |
2 |
21 |
35 |
−25 |
0
|
7. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Japonsko
|
35:21 (19:13)
|
Irák
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
9. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Irák
|
19:30 (7:17)
|
Bahrajn
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
11. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Japonsko
|
31:27 (16:12)
|
Bahrajn
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Skupina C
Místo
|
tým
|
|
|
|
|
|
|
Brýle
|
jeden
|
Korejská republika |
2 |
0 |
0 |
59 |
46 |
+13 |
čtyři
|
2
|
Katar |
0 |
jeden |
jeden |
48 |
54 |
−6 |
jeden
|
3
|
Spojené arabské emiráty |
0 |
jeden |
jeden |
48 |
55 |
−7 |
jeden
|
7. února 17:30
|
[ Zpráva]
|
Korejská republika
|
30:23 (13:10)
|
Spojené arabské emiráty
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Skupina D
Místo
|
tým
|
|
|
|
|
|
|
Brýle
|
jeden
|
Írán |
2 |
0 |
0 |
63 |
39 |
+24 |
čtyři
|
2
|
Libanon |
jeden |
0 |
jeden |
padesáti |
46 |
+4 |
2
|
3
|
Jordán |
0 |
0 |
2 |
44 |
72 |
−28 |
0
|
6. února 17:00
|
[ Zpráva]
|
Jordán
|
21:34 (7:15)
|
Libanon
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
8. února 17:30
|
[ Zpráva]
|
Írán
|
38:23 (19:12)
|
Jordán
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Hlavní kolo
Skupina E
Místo
|
tým
|
|
|
|
|
|
|
Brýle
|
jeden
|
Saudská arábie |
2 |
jeden |
0 |
80 |
71 |
+9 |
5
|
2
|
Japonsko |
2 |
0 |
jeden |
91 |
71 |
+20 |
čtyři
|
3
|
Katar |
jeden |
jeden |
jeden |
68 |
76 |
−8 |
3
|
čtyři
|
Írán |
0 |
0 |
3 |
63 |
84 |
−21 |
0
|
13. února 18:00
|
[ Zpráva]
|
Írán
|
19:26 (8:11)
|
Saudská arábie
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
14. února 20:00
|
[ Zpráva]
|
Japonsko
|
26:28 (12:15)
|
Saudská arábie
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
15. února 20:00
|
[ Zpráva]
|
Japonsko
|
36:23 (21:11)
|
Írán
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Skupina F
Místo
|
tým
|
|
|
|
|
|
|
Brýle
|
jeden
|
Korejská republika |
3 |
0 |
0 |
112 |
74 |
+38 |
6
|
2
|
Bahrajn |
2 |
0 |
jeden |
97 |
89 |
+8 |
čtyři
|
3
|
Sýrie |
jeden |
0 |
2 |
89 |
99 |
−10 |
2
|
čtyři
|
Libanon |
0 |
0 |
3 |
70 |
106 |
−36 |
0
|
13. února 14:00
|
[ Zpráva]
|
Sýrie
|
32:35 (13:16)
|
Bahrajn
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
13. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Korejská republika
|
38:23 (17:11)
|
Libanon
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
14. února 14:00
|
[ Zpráva]
|
Korejská republika
|
39:26 (19:11)
|
Bahrajn
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
14. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Sýrie
|
32:29 (17:14)
|
Libanon
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
15. února 14:00
|
[ Zpráva]
|
Libanon
|
25:35 (14:15)
|
Bahrajn
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
15. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Sýrie
|
18:36 (8:13)
|
Korejská republika
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Klasifikace
|
Zápasy o 9-12 míst
|
|
Zápas o 9. místo
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14. února
|
|
Čína
|
28
|
|
|
Spojené arabské emiráty
|
25
|
|
|
|
|
|
16. února
|
|
|
|
Čína
|
třicet
|
|
|
Irák
|
25
|
|
|
|
|
|
|
Zápas o 11. místo
|
|
února, 15
|
|
16. února
|
|
Irák
|
třicet
|
|
Spojené arabské emiráty
|
43
|
|
Jordán
|
26
|
|
|
Jordán
|
36
|
Zápasy o 9.-12. místo
14. února 12:00
|
[ Zpráva]
|
Čína
|
28:25 (15:14)
|
Spojené arabské emiráty
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Zápas o 11. místo
16. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Spojené arabské emiráty
|
43:36 (20:16)
|
Jordán
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Zápas o 9. místo
Zápas o 7. místo
Zápas o 5. místo
Playoff
|
Semifinále
|
|
Finále
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17. února
|
|
Saudská arábie
|
25
|
|
|
Bahrajn
|
26
|
|
|
|
|
|
19. února
|
|
|
|
Bahrajn
|
25
|
|
|
Korejská republika
|
32
|
|
|
|
|
|
|
Třetí místo
|
|
17. února
|
|
19. února
|
|
Korejská republika
|
třicet
|
|
Saudská arábie
|
třicet
|
|
Japonsko
|
23
|
|
|
Japonsko
|
33
|
Semifinále
17. února 18:00
|
[ Zpráva]
|
Saudská arábie
|
25:26 (12:14)
|
Bahrajn
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
17. února 20:00
|
[ Zpráva]
|
Korejská republika
|
30:23 (14:12)
|
Japonsko
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Zápas o 3. místo
19. února 16:00
|
[ Zpráva]
|
Saudská arábie
|
30:33
|
Japonsko
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Poločasové skóre: 12:14, 27:27 Prodloužení: 3:6
|
Konečná
19. února 18:00
|
[ Zpráva]
|
Bahrajn
|
25:32 (13:16)
|
Korejská republika
|
Hatem Ashour , Bejrút
|
Odkazy