Mistrovství Afriky v atletice 1996
Mistrovství Afriky v atletice 1996 se konalo od 13. do 16. června na Stade Ahmadou Ahidjo v Yaoundé v Kamerunu .
Výsledky
Muži
Pohled
|
Zlato
|
stříbrný
|
Bronz
|
100 metrů
|
Seun Ogunkoya Nigérie |
10.45 hodin
|
Benjamin Sirimou Kamerun |
10,54
|
Neděle Emmanuel Nigérie |
10,66
|
200 metrů
|
Oumar Loum Senegal |
20,70
|
Joseph Loua Guinea |
20,80
|
Soudce Dipeba Botswana |
20,90
|
400 metrů
|
Ibrahima Wade Senegal |
45,75
|
Simon Kemboi Keňa |
46,00
|
Samson Kipchirchir Keňa |
46,14
|
800 metrů
|
Fred Onyancha Keňa |
1:46,69
|
Adem Hecini, Alžírsko |
1:47,17
|
Kipkemboi Lagat Keňa |
1:47,35
|
1500 metrů
|
Moses Keegen Keňa |
3:39,78
|
Sammy Rono Keňa |
3:40,47
|
Gilbert Mvuyekure Burundi |
3:47,95
|
5000 metrů
|
Paul Koech Keňa |
13:35,13
|
Simon Chemoywo Keňa |
13:35,13
|
Faustin Ngézahayo Burundi |
13:49,49
|
10 000 metrů
|
Stephen Kiogora Keňa |
29:16,40
|
William Kipchumba Keňa |
29:22:30
|
Isidore Nzigiyimana Burundi |
30:14,40
|
3000 metrů s/n
|
Kipkemboy Cheruiyot Keňa |
8:38,72
|
Faustin Ngézahayo Burundi |
8:39,38
|
Thomas Toyi Burkina Faso |
8:48,99
|
110 metrů s/b
|
William Erese Nigérie |
13.7
|
Moses Oyiki Orode Nigérie |
13.8
|
Judex Lefou Mauricius |
13.9
|
400 metrů s/b
|
Ibou Faye Senegal |
49,60
|
Ferrins Pieterse Jižní Afrika |
49,95
|
El Hafni Abdel Maksoud Ibrahim Egypt |
50,74
|
skok vysoký
|
Khemraj Naiko Mauricius |
2.16
|
Anthony Idiata Nigérie |
2.16
|
Olivier Sanou Burkina Faso |
2.13
|
Skok o tyči
|
Anis Riahi Tunisko |
4,60
|
Hassan Farouk řekl Egypt |
4.20
|
|
|
skok do dálky
|
Anis Gallali Tunisko |
7,81
|
Sheikh Toure Senegal |
7,79
|
Pa Modou Gai Gambie |
7,64
|
Trojskok
|
Paul Nioze Seychely |
16,52
|
Oluyemi Sule Nigérie |
16.17
|
Roger Martial Ngouloubi v Konžské republice |
15.16
|
vrh koulí
|
Henk Booysen Jižní Afrika |
17:34
|
Athanase Oloko Kamerun |
14,98
|
Serge Doh Pobřeží slonoviny |
14,84
|
Hod diskem
|
Serge Doh Pobřeží slonoviny |
51,92
|
Christian Messi Alaga Kamerun |
48,58
|
Athanase Oloko Kamerun |
46,72
|
Hod diskem
|
Hakim Toumi Alžírsko |
69,32
|
Samir Haouam Alžírsko |
65,32
|
Yacine Louail Alžírsko |
52,34
|
Hod oštěpem
|
Pius Bazighe Nigérie |
74,78
|
Louis Fouché Jižní Afrika |
74,54
|
Maher Ridane Tunisko |
72,60
|
Desetiboj
|
Anis Riahi Tunisko |
7257
|
Hassan Farouk řekl Egypt |
6788
|
Sid Ali Sabour Alžírsko |
5071
|
Pěšky 20 km
|
Hatem Ghoula Tunisko |
1:29:48
|
David Kimutai Keňa |
1:30:05
|
Mohieddine Beni Daoud Tunisko |
1:31:10
|
4 x 100 metrů
|
Nigérie |
39.7
|
Senegal |
39.9
|
Kamerun |
40,0
|
4 x 400 metrů
|
Senegal |
03:03,44
|
Keňa |
03:03,53
|
Mauricius |
03:07:20
|
Ženy
Pohled
|
Zlato
|
stříbrný
|
Bronz
|
100 metrů
|
Georgette Nkoma Kamerun |
11,67
|
Marliese Steyn Jižní Afrika |
11,69
|
Myriam Leonie Mani Kamerun |
11,92
|
200 metrů
|
Georgette Nkoma Kamerun |
23.1
|
Marliese Steyn Jižní Afrika |
23.3
|
Myriam Leonie Mani Kamerun |
23.5
|
400 metrů
|
Saidat Onanuga Nigérie |
52,85
|
Grace Birungi Uganda |
53,40
|
Alimata Koné Pobřeží slonoviny |
54,31
|
800 metrů
|
Naomi Mugo Keňa |
2:02,80
|
Léontine Tsiba republika Kongo |
2:09,10
|
Adama Njie Gambie |
2:10,10
|
1500 metrů
|
Naomi Mugo Keňa |
4:12:30
|
Stephanie Nicole Zanga Kamerun |
4:34,20
|
Léontine Tsiba republika Kongo |
4:35,60
|
5000 metrů
|
Florence Djépé Kamerun |
17:59,32
|
Marie Python Kamerun |
18:14:40
|
Cathryn Ngwang Kamerun |
19:27,39
|
100 metrů s/b
|
Sláva Alozie Nigérie |
13,62
|
Lana Uys Jižní Afrika |
13,78
|
Mame Tacko Diouf Senegal |
14.21
|
400 metrů s/b
|
Saidat Onanuga Nigérie |
56,64
|
Lana Uys Jižní Afrika |
57,05
|
Kleintjie Mogotsi Jižní Afrika |
60,19
|
skok vysoký
|
Irene Tiendrebeogo Burkina Faso |
1,84
|
Lolita Nack Kamerun |
1,80
|
Jeanine Blé Pobřeží slonoviny |
1,75
|
skok do dálky
|
Grace Umelo Nigérie |
6.13
|
Béryl Laramé Seychely |
5,98
|
Kené Ndoye Senegal |
5,85
|
Trojskok
|
Kené Ndoye Senegal |
12,99
|
Abiola Williams Nigérie |
12,68
|
Françoise Mbango Etone Kamerun |
12,51
|
vrh koulí
|
Hanan Ahmed Khaled Egypt |
14,47
|
Wafa Ismail El Baghdadi Egypt |
14.24
|
Oumou Traore Mali |
12,84
|
Hod diskem
|
Monia Kari Tunisko |
53,00
|
Caroline Fournier Mauricius |
48,80
|
Felicia Nkiru Ojiego Nigérie |
45,58
|
Hod oštěpem
|
Fatma Zouhour Toumi Tunisko |
51,88
|
Lindy Leveuu-Agricol Seychely |
42,24
|
Monique Djikada Kamerun |
40,78
|
Sedmiboj
|
Caroline Kola Keňa |
5270
|
Anne-Marie Mouri-Nkeng Kamerun |
4372
|
Adelaïde Koudougnonová Pobřeží slonoviny |
3453
|
Pěšky 5000 m
|
Dounia Kara Alžírsko |
23:15,80
|
Nagwa Ibrahim Ali Egypt |
24:05:40
|
Monica Akoth Keňa |
24:05,70
|
4 x 100 metrů
|
Kamerun |
44,7
|
Pobřeží slonoviny |
45,5
|
Senegal |
46,8
|
4 x 400 metrů
|
Nigérie |
3:39,20
|
Kamerun |
3:40,50
|
Gabon |
3:54,80
|
Medailové pořadí
Odkazy