Mistrovství Evropy v boxu 1985 se konalo v Budapešti ( Maďarsko ) od 25. května do 2. června . Jednalo se o 27. šampionát pořádaný Evropskou asociací amatérského boxu (EABA). Zúčastnilo se ho 169 boxerů reprezentujících 23 zemí. Složení reprezentace SSSR vzniklo na základě výsledků speciálního kvalifikačního turnaje konaného v únoru 1985 v Leninabádu [1] [2] .
Hmotnostní kategorie | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Minimální hmotnost (do 48 kg) |
René Breitbart NDR |
Ivajlo Marinov Bulharsko |
Karimžan Abdrakhmanov SSSR |
Muší váha (do 51 kg) |
Dieter Berg NDR |
Andrea Mannai Itálie |
Krasimir Cholakov Bulharsko Sean Casey |
Bantamová váha (do 54 kg) |
Ljubisa Simic Jugoslávie |
Alexander Hristov Bulharsko |
Tibor Botos Maďarsko Jarmo Eskelinen |
Pérová váha (do 57 kg) |
Samson Chačatrjan SSSR |
Dragan Konovalov Jugoslávie |
Jari Gronroos Finsko Tomasz Nowak |
Nízká hmotnost (do 60 kg) |
Emil Chuprensky Bulharsko |
Thorsten Koch NDR |
Yusi Tuominen Finsko |
Welterová váha (do 63,5 kg) |
Siegfried Mehnert NDR |
Imre Bachkay Maďarsko |
Mirko Puzovič Jugoslávie |
První střední váha (do 67 kg) |
Izrael Akopkokhyan SSSR |
Yoni Nyman Finsko |
Borislav Abadžiev Bulharsko Dragan Vasilevič |
Průměrná hmotnost (do 71 kg) |
Michael Timm NDR |
Babken Sagradyan SSSR |
Šándor Hranek Maďarsko |
Druhá střední váha (do 75 kg) |
Henry Maske NDR |
Zoltan Fuzesi Maďarsko |
Filko Ruschukliev Bulharsko Doru Maricescu |
Lehká těžká váha (do 81 kg) |
Nurmagomed Shanavazov SSSR |
Markus Bott Německo |
John Beckles Anglie Pero Tadic |
První těžká váha (až 91 kg) |
Alexandr Jagubkin SSSR |
Gyula Alvic Maďarsko |
Arnold Vanderliede Nizozemsko |
Těžká váha (nad 91 kg) |
Ferenc Somodi Maďarsko |
Vjačeslav Jakovlev SSSR |
Aziz Salihu Jugoslávie |
č. p / p | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | NDR | 5 | jeden | 0 | 6 |
2 | SSSR | čtyři | 2 | 3 | 9 |
3 | Maďarsko | jeden | 3 | jeden | 5 |
čtyři | Bulharsko | jeden | 2 | 5 | osm |
5 | Jugoslávie | jeden | jeden | čtyři | 6 |
6 | Finsko | 0 | jeden | čtyři | 6 |
7 | Itálie | 0 | jeden | 0 | jeden |
- | Německo | 0 | jeden | 0 | jeden |
9 | Polsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
- | Irsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
jedenáct | Rumunsko | 0 | 0 | jeden | jeden |
- | Anglie | 0 | 0 | jeden | jeden |
- | Holandsko | 0 | 0 | jeden | jeden |
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
René Breitbart | 5 | |||||||||||||
Salvatore Todisco | 0 | |||||||||||||
René Breitbart | 3 | |||||||||||||
Karimžan Abdrakhmanov | 2 | |||||||||||||
Karimžan Abdrakhmanov | i.p.g. (2) | |||||||||||||
Veli Vaelimaeki | ||||||||||||||
Karimžan Abdrakhmanov | 5 | |||||||||||||
Dumitru Schiopu | 0 | |||||||||||||
Dumitru Schiopu | 3 | |||||||||||||
Dragan Živadinovič | 2 | |||||||||||||
René Breitbart | 5 | |||||||||||||
Ivajlo Marinov | 0 | |||||||||||||
Ivajlo Marinov | 5 | |||||||||||||
Neil Duddy | 0 | |||||||||||||
Ivajlo Marinov | 5 | |||||||||||||
Vedat Tutuk | 0 | |||||||||||||
Vedat Tutuk | i.p.g. (3) | |||||||||||||
Ivan Miško | ||||||||||||||
Ivajlo Marinov | 5 | |||||||||||||
Robert Ishasegui | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Robert Ishasegui | 5 | |||||||||||||
Andrew Docherty | 0 | |||||||||||||
Robert Ishasegui | 5 | |||||||||||||
Ryszard Majdansky | 0 | |||||||||||||
Ryszard Majdansky | čtyři | |||||||||||||
Olivier Guyot | jeden | |||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Dieter Berg | 5 | |||||||||||||
Násir Rusidi | 0 | |||||||||||||
Dieter Berg | 5 | |||||||||||||
John Lyon | 0 | |||||||||||||
Dieter Berg | 5 | |||||||||||||
Krasimir Cholakov | 0 | |||||||||||||
Krasimir Cholakov | zranění (1) | |||||||||||||
Ajup Kan | ||||||||||||||
Krasimir Cholakov | čtyři | |||||||||||||
János Varadi | jeden | |||||||||||||
János Varadi | čtyři | |||||||||||||
Lernik Papyan | jeden | |||||||||||||
Dieter Berg | 5 | |||||||||||||
Andrea Mannaiová | 0 | |||||||||||||
Andrea Mannaiová | 5 | |||||||||||||
Constantin Titoiu | 0 | |||||||||||||
Andrea Mannaiová | čtyři | |||||||||||||
Sean Casey | jeden | Třetí místo | ||||||||||||
Sean Casey | 3 | |||||||||||||
Yucca Arola | 2 | |||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Ljubisa Simic | 5 | |||||||||||||
Pavel Madura | 0 | |||||||||||||
Ljubisa Simic | čtyři | |||||||||||||
Klaus-Dieter Kirchstein | jeden | |||||||||||||
Klaus-Dieter Kirchstein | i.p.g. (1) | |||||||||||||
John Davison | ||||||||||||||
Ljubisa Simic | čtyři | |||||||||||||
Tibor Botoš | jeden | |||||||||||||
Tibor Botoš | 5 | |||||||||||||
Philippe Suctliffe | 0 | |||||||||||||
Tibor Botoš | čtyři | |||||||||||||
Fabrizio Kappai | jeden | |||||||||||||
Fabrizio Kappai | ||||||||||||||
Ljubisa Simic | čtyři | |||||||||||||
Alexandr Hristov | jeden | |||||||||||||
Alexandr Hristov | 5 | |||||||||||||
Herman Leber | 0 | |||||||||||||
Alexandr Hristov | 5 | |||||||||||||
Relu Nistor | 0 | |||||||||||||
Relu Nistor | 5 | |||||||||||||
Donald Hood | 0 | |||||||||||||
Alexandr Hristov | 5 | |||||||||||||
Jarmo Eskelinen | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Jarmo Eskelinen | 5 | |||||||||||||
Cristobal Pascual | 0 | |||||||||||||
Jarmo Eskelinen | 5 | |||||||||||||
Kemal Oner | 0 | |||||||||||||
Kemal Oner | 3 | |||||||||||||
Jurij Alexandrov | 2 | |||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Samson Chačatrjan | 3 | |||||||||||||
Dimitar Slavichev | 2 | |||||||||||||
Samson Chačatrjan | 5 | |||||||||||||
Turgut Haykach | 0 | |||||||||||||
Turgut Haykach | čtyři | |||||||||||||
Věk Wallin | jeden | |||||||||||||
Samson Chačatrjan | 5 | |||||||||||||
Tomáš Novák | 0 | |||||||||||||
Tomáš Novák | 5 | |||||||||||||
Pavel Forman | 0 | |||||||||||||
Tomáš Novák | 5 | |||||||||||||
Andreas Zülow | 0 | |||||||||||||
Andreas Zülow | 5 | |||||||||||||
Raymond Gavia | 0 | |||||||||||||
Samson Chačatrjan | 5 | |||||||||||||
Dragan Konovalov | 0 | |||||||||||||
Dragan Konovalov | 5 | |||||||||||||
Lars Lund Jensen | 0 | |||||||||||||
Dragan Konovalov | 5 | |||||||||||||
Robert Gonzi | 0 | |||||||||||||
Robert Gonzi | 5 | |||||||||||||
Nicolae Talpos | 0 | |||||||||||||
Dragan Konovalov | čtyři | |||||||||||||
Jari Gronroos | jeden | Třetí místo | ||||||||||||
Jari Gronroos | 5 | |||||||||||||
Derek Sutcliff | 0 | |||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Emil Čuprenský | 5 | |||||||||||||
Mehmet Demir | 0 | |||||||||||||
Emil Čuprenský | 5 | |||||||||||||
Michele Caldarella | 0 | |||||||||||||
Emil Čuprenský | 5 | |||||||||||||
Yusi Tuominen | 0 | |||||||||||||
Yusi Tuominen | ko (3) | |||||||||||||
Peter Murphy | ||||||||||||||
Yusi Tuominen | 5 | |||||||||||||
Dorel Stanciulescu | 0 | |||||||||||||
Dorel Stanciulescu | 3 | |||||||||||||
Kalervo Alenanpaa | 2 | |||||||||||||
Emil Čuprenský | čtyři | |||||||||||||
Torsten Koch | jeden | |||||||||||||
Torsten Koch | 5 | |||||||||||||
Rašíd Laval | 0 | |||||||||||||
Torsten Koch | 5 | |||||||||||||
Stamatis Koletras | 0 | |||||||||||||
Stamatis Koletras | 5 | |||||||||||||
Recep Yakupi | 0 | |||||||||||||
Torsten Koch | 5 | |||||||||||||
Nurlan Abdukalykov | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Nurlan Abdukalykov | 5 | |||||||||||||
Freddie Tenser | 0 | |||||||||||||
Nurlan Abdukalykov | 5 | |||||||||||||
Dariusz Kosedowski | 0 | |||||||||||||
Dariusz Kosedowski | 5 | |||||||||||||
Istvan Turu | 0 | |||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Siegfried Mehnert | ko (2) | |||||||||||||
Mehmet Demirkapi | ||||||||||||||
Siegfried Mehnert | čtyři | |||||||||||||
Hristo Furnigov | jeden | |||||||||||||
Hristo Furnigov | 5 | |||||||||||||
Miguel Martinez | 0 | |||||||||||||
Siegfried Mehnert | čtyři | |||||||||||||
Viačeslav Janovskij | jeden | |||||||||||||
Viačeslav Janovskij | zranění (2) | |||||||||||||
Štefan Cirok | ||||||||||||||
Viačeslav Janovskij | 5 | |||||||||||||
Lars Lundgren | 0 | |||||||||||||
Lars Lundgren | čtyři | |||||||||||||
Yavid Aslam | jeden | |||||||||||||
Siegfried Mehnert | 5 | |||||||||||||
Imre Bachkai | 0 | |||||||||||||
Imre Bachkai | 5 | |||||||||||||
Vincenzo Nardiello | 0 | |||||||||||||
Imre Bachkai | 5 | |||||||||||||
Ulrich Junger | 0 | |||||||||||||
Ulrich Junger | 5 | |||||||||||||
Damien Denny | 0 | |||||||||||||
Imre Bachkai | 5 | |||||||||||||
Mirko Puzovič | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Mirko Puzovič | 5 | |||||||||||||
Konstantinos Tzozos | 0 | |||||||||||||
Mirko Puzovič | čtyři | |||||||||||||
Dragomir Ilie | jeden | |||||||||||||
Dragomir Ilie | recenze(1) | |||||||||||||
Dariusz Černij | ||||||||||||||
Kvalifikační kolo:
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Izrael Hakobkokhyan | 5 | |||||||||||||
Romeo Kensmill | 0 | |||||||||||||
Izrael Hakobkokhyan | 5 | |||||||||||||
Vedat Onsoy | 0 | |||||||||||||
Vedat Onsoy | 5 | |||||||||||||
Jaroslav Polák | 0 | |||||||||||||
Izrael Hakobkokhyan | 5 | |||||||||||||
Borislav Abadžiev | 0 | |||||||||||||
Borislav Abadžiev | 5 | |||||||||||||
Brendan O'Hara | 0 | |||||||||||||
Borislav Abadžiev | 3 | |||||||||||||
Thorsten Schmitz | 2 | |||||||||||||
Thorsten Schmitz | čtyři | |||||||||||||
Jacek Oleiniczak | jeden | |||||||||||||
Izrael Hakobkokhyan | 5 | |||||||||||||
Yoni Nyman | 0 | |||||||||||||
Yoni Nyman | 5 | |||||||||||||
Tibor Molnár | 0 | |||||||||||||
Yoni Nyman | 3 | |||||||||||||
Rudel Obreja | 2 | |||||||||||||
Rudel Obreja | j.p. (2) | |||||||||||||
Ivan Vonsen | ||||||||||||||
Yoni Nyman | čtyři | |||||||||||||
Dragan Vasilevič | jeden | Třetí místo | ||||||||||||
Dragan Vasilevič | zranění (3) | |||||||||||||
Alexander Künzler | ||||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Michael Timm | 5 | |||||||||||||
Kieran Joyce | 0 | |||||||||||||
Michael Timm | 5 | |||||||||||||
Danut Lugigan | 0 | |||||||||||||
Danut Lugigan | čtyři | |||||||||||||
Zlatko Burič | jeden | |||||||||||||
Michael Timm | 5 | |||||||||||||
Sandor Hranek | 0 | |||||||||||||
Sandor Hranek | zranění (3) | |||||||||||||
Georgios Douris | ||||||||||||||
Sandor Hranek | 5 | |||||||||||||
Hakkan Sindemark | 0 | |||||||||||||
Hakkan Sindemark | 5 | |||||||||||||
Alpaslam Yildirim | 0 | |||||||||||||
Michael Timm | 5 | |||||||||||||
Babken Sagradyan | 0 | |||||||||||||
Babken Sagradyan | 5 | |||||||||||||
Surya Mistry | 0 | |||||||||||||
Babken Sagradyan | i.p.g. (1) | |||||||||||||
Allen Mullen | ||||||||||||||
Allen Mullen | čtyři | |||||||||||||
Trond Bernsten | jeden | |||||||||||||
Babken Sagradyan | 5 | |||||||||||||
Michail Takov | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Michail Takov | 5 | |||||||||||||
Manfred Cylonka | 0 | |||||||||||||
Michail Takov | 5 | |||||||||||||
Gilbert Halley | 0 | |||||||||||||
Gilbert Halley | 5 | |||||||||||||
Miroslav Štrbák | 0 | |||||||||||||
Kvalifikační kolo:
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Henry Maske | 5 | |||||||||||||
Damir Skaro | 0 | |||||||||||||
Henry Maske | 5 | |||||||||||||
Vznešený Canbakis | 0 | |||||||||||||
Vznešený Canbakis | čtyři | |||||||||||||
Jan Franěk | jeden | |||||||||||||
Henry Maske | 5 | |||||||||||||
Doru Maricescuová | 0 | |||||||||||||
Doru Maricescuová | 5 | |||||||||||||
Hans Martinsen | 0 | |||||||||||||
Doru Maricescuová | 5 | |||||||||||||
Christoph Tiozzo | 0 | |||||||||||||
Christoph Tiozzo | čtyři | |||||||||||||
Dmitrij Boliguzov | jeden | |||||||||||||
Henry Maske | 5 | |||||||||||||
Zoltan Fuzeshi | 0 | |||||||||||||
Zoltan Fuzeshi | 5 | |||||||||||||
Samuel Storey | 0 | |||||||||||||
Zoltan Fuzeshi | zranění (3) | |||||||||||||
Vznešený Ayed | ||||||||||||||
Vznešený Ayed | 3 | |||||||||||||
Henryk Petrich | 2 | |||||||||||||
Zoltan Fuzeshi | 5 | |||||||||||||
Filko Rushukliev | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Filko Rushukliev | ko (2) | |||||||||||||
Manfred Putigam | ||||||||||||||
Filko Rushukliev | čtyři | |||||||||||||
Pekka Lassanen | jeden | |||||||||||||
Pekka Lassanen | čtyři | |||||||||||||
Mauro Galvano | jeden | |||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Nurmagomed Shanavazov | 5 | |||||||||||||
Stanislav Lakomets | 0 | |||||||||||||
Nurmagomed Shanavazov | 5 | |||||||||||||
Petre Bornescu | 0 | |||||||||||||
Petre Bornescu | 5 | |||||||||||||
Svilen Rusinov | 0 | |||||||||||||
Nurmagomed Shanavazov | 5 | |||||||||||||
Peří Tadic | 0 | |||||||||||||
Peří Tadic | 5 | |||||||||||||
Laszlo Virag | 0 | |||||||||||||
Peří Tadic | 5 | |||||||||||||
Niels Madsen | 0 | |||||||||||||
Niels Madsen | i.p.g. (3) | |||||||||||||
Milan Picka | ||||||||||||||
Nurmagomed Shanavazov | j.p. (3) | |||||||||||||
Marcus Bott | ||||||||||||||
Marcus Bott | ||||||||||||||
Marcus Bott | zranění (2) | |||||||||||||
René Suetovius | ||||||||||||||
René Suetovius | 5 | |||||||||||||
Pedro van Raamsdonk | 0 | |||||||||||||
Marcus Bott | 5 | |||||||||||||
John Beckles | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
John Beckles | j.p. (1) | |||||||||||||
Antonio Manfredini | ||||||||||||||
John Beckles | i.p.g. (2) | |||||||||||||
Taci Tunali | ||||||||||||||
Taci Tunali | 5 | |||||||||||||
Panagiotis Paisios | 0 | |||||||||||||
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
Alexandr Jagubkin | 5 | |||||||||
Soeren Thompson | 0 | |||||||||
Alexandr Jagubkin | 5 | |||||||||
Deyan Kirilov | 0 | |||||||||
Deyan Kirilov | 5 | |||||||||
Jiří Preda | 0 | |||||||||
Alexandr Jagubkin | 5 | |||||||||
Gyula Alwich | 0 | |||||||||
Gyula Alwich | i.p.g. (2) | |||||||||
José Ortega | ||||||||||
Gyula Alwich | j.p. (3) | |||||||||
Arnold Vanderlide | ||||||||||
Arnold Vanderlide | j.p. (2) | |||||||||
Pavel Sovík | ||||||||||
Kvalifikační fáze:
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
Ferenc Somodi | 3 | |||||||||
Petr Stoymenov | 2 | |||||||||
Ferenc Somodi | 5 | |||||||||
Aziz Salihu | 0 | |||||||||
Aziz Salihu | 5 | |||||||||
Hakkan Brock | 0 | |||||||||
Ferenc Somodi | čtyři | |||||||||
Vjačeslav Jakovlev | jeden | |||||||||
Vjačeslav Jakovlev | 5 | |||||||||
Doreen Rakaru | 0 | |||||||||
Vjačeslav Jakovlev | žádné vystoupení | |||||||||
Janusz Zarenkiewicz | ||||||||||
Janusz Zarenkiewicz | 5 | |||||||||
Biagio Chianese | 0 | |||||||||
Kvalifikační fáze: