Mistrovství Evropy v boxu 1987 se konalo v Turíně ( Itálie ) od 28. května do 7. června . Jednalo se o 27. šampionát pořádaný Evropskou asociací amatérského boxu (EABA). Zúčastnilo se ho 178 boxerů reprezentujících 25 zemí.
Hmotnostní kategorie | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Minimální hmotnost (- 48 kg) |
Nshan Munchyan SSSR |
Krasimir Cholakov Bulharsko |
Adrian Amzer Rumunsko Dragan Živadinovič |
Muší váha (- 51 kg) |
Andreas Thews NDR |
János Varadi Maďarsko |
Andrea Mannai Itálie |
Bantamová váha (- 54 kg) |
Alexander Hristov Bulharsko |
Jurij Alexandrov SSSR |
René Breitbart NDR Jimmy Mayanja |
Pérová váha (- 57 kg) |
Mekhak Ghazaryan SSSR |
Laszlo Soke Maďarsko |
Regilio Tür Nizozemsko Jarmo Eskelinen |
Nízká hmotnost (- 60 kg) |
Orzubek Nazarov SSSR |
Emil Chuprensky Bulharsko |
Daniel Maeran Rumunsko Michele Caldarella |
Welterová váha (- 63,5 kg) |
Borislav Abadžiev Bulharsko |
Vjačeslav Janovskij SSSR |
Søren Sønnergaard Dánsko Reimo van der Hoek |
První střední váha (- 67 kg) |
Vasilij Šišov SSSR |
Siegfried Mehnert NDR |
Derge Petronievich Jugoslávie |
Průměrná hmotnost (- 71 kg) |
Enrico Richter NDR |
Viktor Egorov SSSR |
Neville Brown Anglie Marian Gavrila |
Druhá střední váha (- 75 kg) |
Henry Maske NDR |
Henryk Petrich Polsko |
Ruslan Taramov SSSR Esa Hukkanen |
Lehká těžká váha (- 81 kg) |
Jurij Vaulin SSSR |
René Riehl NDR |
Andrea Magi Itálie Lofty Canbakis |
První těžká váha (- 91 kg) |
Arnold Vanderliede Nizozemsko |
Ramzan Sebiev SSSR |
Svilen Rusinov Bulharsko Luigi Gaudiano |
Super těžká váha (+ 91 kg) |
Ulli Kaden NDR |
Alexandr Jagubkin SSSR |
Biagio Chianese Itálie |
č. p / p | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | NDR | 5 | 2 | jeden | 7 |
2 | SSSR | čtyři | 5 | jeden | jedenáct |
3 | Bulharsko | 2 | 2 | 3 | 7 |
čtyři | Holandsko | jeden | 0 | 2 | 3 |
5 | Maďarsko | 0 | 2 | 0 | 2 |
6 | Polsko | 0 | jeden | 0 | jeden |
7 | Itálie | 0 | 0 | 5 | 5 |
osm | Rumunsko | 0 | 0 | 3 | 3 |
9 | Dánsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
- | Jugoslávie | 0 | 0 | 2 | 2 |
- | Finsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
12 | Anglie | 0 | 0 | jeden | jeden |
- | Švédsko | 0 | 0 | jeden | jeden |
- | krocan | 0 | 0 | jeden | jeden |
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
Nshan Munchyan | 5 | |||||||||
Robert Ishasegui | 0 | |||||||||
Nshan Munchyan | 5 | |||||||||
Adrian Amzer | 0 | |||||||||
Adrian Amzer | 5 | |||||||||
Ramzan Gul | 0 | |||||||||
Nshan Munchyan | čtyři | |||||||||
Krasimir Cholakov | jeden | |||||||||
Krasimir Cholakov | 5 | |||||||||
Mark Upton | 0 | |||||||||
Krasimir Cholakov | 5 | |||||||||
Dragan Živadinovič | 0 | |||||||||
Dragan Živadinovič | 5 | |||||||||
Tony Karkkainen | 0 | |||||||||
Kvalifikační fáze
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Andreas Thews | 5 | |||||||||||||
Lika Abedin | 0 | |||||||||||||
Lika Abedin | 5 | |||||||||||||
Julius Sobchak | 0 | |||||||||||||
Andreas Thews | čtyři | |||||||||||||
Andrea Mannaiová | jeden | |||||||||||||
Andrea Mannaiová | 5 | |||||||||||||
Paul Buttimer | 0 | |||||||||||||
Andreas Thews | 5 | |||||||||||||
János Varadi | 0 | |||||||||||||
János Varadi | j.p. (2) | |||||||||||||
Daniel Busa | ||||||||||||||
János Varadi | čtyři | |||||||||||||
Anatolij Filippov | jeden | |||||||||||||
Anatolij Filippov | i.p.g. (2) | |||||||||||||
Oscar Vega | ||||||||||||||
János Varadi | 5 | |||||||||||||
Johnny Bredal | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Johnny Bredal | 5 | |||||||||||||
Andrew Docherty | 0 | |||||||||||||
Johnny Bredal | čtyři | |||||||||||||
Martin Krastev | jeden | |||||||||||||
Martin Krastev | 5 | |||||||||||||
John Lyon | 0 | |||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Alexandr Hristov | j.p. (3) | |||||||||||||
Michael Devanney | ||||||||||||||
Alexandr Hristov | 5 | |||||||||||||
Ljubisa Simic | 0 | |||||||||||||
Ljubisa Simic | 5 | |||||||||||||
John Lovey | 0 | |||||||||||||
Alexandr Hristov | 5 | |||||||||||||
René Breitbart | 0 | |||||||||||||
René Breitbart | 5 | |||||||||||||
Fabrizio Kappai | 0 | |||||||||||||
René Breitbart | 5 | |||||||||||||
Tibor Botoš | 0 | |||||||||||||
Tibor Botoš | 5 | |||||||||||||
Petr Geiler | 0 | |||||||||||||
Alexandr Hristov | 5 | |||||||||||||
Jurij Alexandrov | 0 | |||||||||||||
Jurij Alexandrov | 5 | |||||||||||||
Julio Gomez | 0 | |||||||||||||
Jurij Alexandrov | j.p. (2) | |||||||||||||
Vehdettin Issever | 0 | |||||||||||||
Jurij Alexandrov | 5 | |||||||||||||
Jimmy Mayania | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Jimmy Mayania | 5 | |||||||||||||
Vladimír Warkheddy | 0 | |||||||||||||
Jimmy Mayania | 5 | |||||||||||||
Mark Augustin | 0 | |||||||||||||
Mark Augustin | 5 | |||||||||||||
Yucca Arola | 0 | |||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Mekhak Ghazaryan | čtyři | |||||||||||||
Andreas Zülow | jeden | |||||||||||||
Mekhak Ghazaryan | 3 | |||||||||||||
Tomáš Novák | 2 | |||||||||||||
Tomáš Novák | 5 | |||||||||||||
Jarle Nees | 0 | |||||||||||||
Mekhak Ghazaryan | 5 | |||||||||||||
Regilio Tur | 0 | |||||||||||||
Regilio Tur | ko (1) | |||||||||||||
Erik Murín | ||||||||||||||
Regiglio Tuur | čtyři | |||||||||||||
Ilja Iliev | jeden | |||||||||||||
Ilja Iliev | 5 | |||||||||||||
Giovanni Parisi | 0 | |||||||||||||
Mekhak Ghazaryan | 5 | |||||||||||||
Laszlo Söke | 0 | |||||||||||||
Laszlo Söke | 5 | |||||||||||||
Jimmy Bredal | 0 | |||||||||||||
Laszlo Söke | zranění (1) | |||||||||||||
Daniel Dumitrescu | ||||||||||||||
Daniel Dumitrescu | 5 | |||||||||||||
Seydat Krimov | 0 | |||||||||||||
Laszlo Söke | čtyři | |||||||||||||
Jarmo Eskelinen | jeden | Třetí místo | ||||||||||||
Jarmo Eskelinen | čtyři | |||||||||||||
Kibar Tatar | jeden | |||||||||||||
Jarmo Eskelinen | čtyři | |||||||||||||
Paul Fitzgerald | jeden | |||||||||||||
Paul Fitzgerald | 5 | |||||||||||||
Manuel Morero | 0 | |||||||||||||
Kvalifikační fáze:
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Orzubek Nazarov | 3 | |||||||||||||
Abel Čikosh | 2 | |||||||||||||
Orzubek Nazarov | 5 | |||||||||||||
Michael Carrat | 0 | |||||||||||||
Michael Carrat | 5 | |||||||||||||
Santiago Galan | 0 | |||||||||||||
Orzubek Nazarov | 3 | |||||||||||||
Daniel Maeran | 2 | |||||||||||||
Daniel Maeran | 3 | |||||||||||||
Eric Tormos | 2 | |||||||||||||
Daniel Maeran | 3 | |||||||||||||
Dariusz Kosedowski | 2 | |||||||||||||
Dariusz Kosedowski | 5 | |||||||||||||
Georg Kramné | 0 | |||||||||||||
Orzubek Nazarov | 5 | |||||||||||||
Emil Čuprenský | 0 | |||||||||||||
Emil Čuprenský | 5 | |||||||||||||
Atilla Arslan | 0 | |||||||||||||
Emil Čuprenský | žádné vystoupení | |||||||||||||
David Anderson | ||||||||||||||
David Anderson | 5 | |||||||||||||
Matti Toikanen | 0 | |||||||||||||
Emil Čuprenský | 3 | |||||||||||||
Michele Caldarella | 2 | Třetí místo | ||||||||||||
Michele Caldarella | čtyři | |||||||||||||
Torsten Koch | jeden | |||||||||||||
Michele Caldarella | 5 | |||||||||||||
Silvio Mezzenga | 0 | |||||||||||||
Silvio Mezzenga | 3 | |||||||||||||
Rainer Gies | 2 | |||||||||||||
Kvalifikační fáze:
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Borislav Abadžiev | 5 | |||||||||||||
Abdula Guettari | 0 | |||||||||||||
Borislav Abadžiev | 3 | |||||||||||||
Mark Elliot | 2 | |||||||||||||
Mark Elliot | 5 | |||||||||||||
Stamatis Koletras | 0 | |||||||||||||
Borislav Abadžiev | čtyři | |||||||||||||
Soren Soldergard | jeden | |||||||||||||
Soren Soldergard | 5 | |||||||||||||
Josef Nagy | 0 | |||||||||||||
Soren Soldergod | 5 | |||||||||||||
Arne Skau | 0 | |||||||||||||
Arne Skau | 5 | |||||||||||||
Gerald Pils | 0 | |||||||||||||
Borislav Abadžiev | 3 | |||||||||||||
Viačeslav Janovskij | 2 | |||||||||||||
Viačeslav Janovskij | čtyři | |||||||||||||
Jan Heinemann | jeden | |||||||||||||
Viačeslav Janovskij | 5 | |||||||||||||
Mario di Lernia | 0 | |||||||||||||
Mario di Lernia | 5 | |||||||||||||
H Soren Antman | 0 | |||||||||||||
Viačeslav Janovskij | 5 | |||||||||||||
Reimo van der Hoek | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Reimo van der Hoek | 5 | |||||||||||||
Marino Monten | 0 | |||||||||||||
Reimo van der Hoek | j.p. (3) | |||||||||||||
Dariusz Černij | ||||||||||||||
Dariusz Černij | 3 | |||||||||||||
Mehmet Demirkapi | 2 | |||||||||||||
Kvalifikační fáze:
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Vasilij Šišov | 5 | |||||||||||||
Laurent Boudouani | 0 | |||||||||||||
Vasilij Šišov | 5 | |||||||||||||
Lars Muirberg | 0 | |||||||||||||
Lars Muirberg | 5 | |||||||||||||
Patrik Mutti | 0 | |||||||||||||
Vasilij Šišov | čtyři | |||||||||||||
Anděl Stojanov | jeden | |||||||||||||
Anděl Stojanov | 5 | |||||||||||||
William Walsh | 0 | |||||||||||||
Anděl Stojanov | 5 | |||||||||||||
Vesa Waldenová | 0 | |||||||||||||
Vesa Waldenová | 5 | |||||||||||||
Bernd Trones | 0 | |||||||||||||
Vasilij Šišov | 3 | |||||||||||||
Siegfried Mehnert | 2 | |||||||||||||
Siegfried Mehnert | 5 | |||||||||||||
Ištvan Jakab | 0 | |||||||||||||
Siegfried Mehnert | čtyři | |||||||||||||
Alexandr Keinzler | jeden | |||||||||||||
Siegfried Mehnert | 5 | |||||||||||||
Derge Petronievich | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Derge Petronievich | 5 | |||||||||||||
Vedat Onsoy | 0 | |||||||||||||
Derge Petronievich | čtyři | |||||||||||||
Stefan Driscu | jeden | |||||||||||||
Stefan Driscu | ||||||||||||||
Jacek Oleiniczak | ||||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Enrico Richter | j.p. (2) | |||||||||||||
Danni de Beul | ||||||||||||||
Enrico Richter | i.p.g. (3) | |||||||||||||
Štefan Ciroc | ||||||||||||||
Štefan Ciroc | čtyři | |||||||||||||
Mehmet Socomarac | jeden | |||||||||||||
Enrico Richter | 5 | |||||||||||||
Neville Brown | 0 | |||||||||||||
Neville Brown | j.p. (2) | |||||||||||||
Marku Salminen | ||||||||||||||
Neville Brown | 5 | |||||||||||||
Blagoy Sokolov | 0 | |||||||||||||
Blagoy Sokolov | 5 | |||||||||||||
Georgios Douris | 0 | |||||||||||||
Enrico Richter | 5 | |||||||||||||
Viktor Egorov | 0 | |||||||||||||
Viktor Egorov | čtyři | |||||||||||||
Johnny de Lima | jeden | |||||||||||||
Viktor Egorov | 5 | |||||||||||||
Kieran Joyce | 0 | |||||||||||||
Kieran Joyce | 5 | |||||||||||||
Vznešený Ayed | 0 | |||||||||||||
Viktor Egorov | čtyři | |||||||||||||
Marian Gavrila | jeden | Třetí místo | ||||||||||||
Marian Gavrila | 5 | |||||||||||||
Michele Mastrodonato | 0 | |||||||||||||
Marian Gavrila | 3 | |||||||||||||
Hans Mehling | 2 | |||||||||||||
Hans Mehling | 3 | |||||||||||||
Franz Schubert | 2 | |||||||||||||
Kvalifikační fáze:
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Henry Maske | 5 | |||||||||||||
Nusret Redzepi | 0 | |||||||||||||
Henry Maske | 5 | |||||||||||||
Sandor Hranek | 0 | |||||||||||||
Sandor Hranek | 5 | |||||||||||||
Damian Vasile | 0 | |||||||||||||
Henry Maske | 5 | |||||||||||||
Ruslan Taramov | 0 | |||||||||||||
Ruslan Taramov | čtyři | |||||||||||||
Hamedidi Maimun | jeden | |||||||||||||
Ruslan Taramov | 3 | |||||||||||||
Kalin Stojanov | 2 | |||||||||||||
Kalin Stojanov | ko (1) | |||||||||||||
Antonio Camerani | ||||||||||||||
Henry Maske | 5 | |||||||||||||
Henryk Petrich | 0 | |||||||||||||
Henryk Petrich | 5 | |||||||||||||
Sean Heron | 0 | |||||||||||||
Henryk Petrich | ko (1) | |||||||||||||
Sven Ottke | ||||||||||||||
Sven Ottke | i.p.g. (3) | |||||||||||||
Stefan Angern | ||||||||||||||
Henryk Petrich | 5 | |||||||||||||
Essa Hukkanen | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Essa Hukkanen | čtyři | |||||||||||||
Petr Zvezerinen | jeden | |||||||||||||
Essa Hukkanen | čtyři | |||||||||||||
Petr Mokrický | jeden | |||||||||||||
Petr Mokrický | 5 | |||||||||||||
Bekir Kantorgi | 0 | |||||||||||||
Kvalifikační fáze:
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Jurij Vaulin | ko (2) | |||||||||||||
Kai Helenius | ||||||||||||||
Jurij Vaulin | j.p. (3) | |||||||||||||
Marcus Bott | ||||||||||||||
Marcus Bott | j.p. (2) | |||||||||||||
David Boardman | ||||||||||||||
Jurij Vaulin | 5 | |||||||||||||
Andrea Magi | 0 | |||||||||||||
Andrea Magi | j.p. (3) | |||||||||||||
Erich Knecht | ||||||||||||||
Andrea Magi | 3 | |||||||||||||
Stanislav Lakomets | 2 | |||||||||||||
Stanislav Lakomets | i.p.g. (2) | |||||||||||||
Mark Hulstöm | ||||||||||||||
Jurij Vaulin | 5 | |||||||||||||
René Riehl | 0 | |||||||||||||
René Riehl | 5 | |||||||||||||
Lajos Eros | 0 | |||||||||||||
René Riehl | 5 | |||||||||||||
Asmir Voinovič | 0 | |||||||||||||
Asmir Voinovič | 3 | |||||||||||||
Nikolaj Lapkov | 2 | |||||||||||||
René Riehl | 5 | |||||||||||||
Vznešený Chanbackis | 0 | Třetí místo | ||||||||||||
Vznešený Chanbackis | j.p. (2) | |||||||||||||
René van der Nissel | ||||||||||||||
1/8 finále | Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | |||||||||||
Arnold Vanderlide | 5 | |||||||||||||
Claus Nielsen | 0 | |||||||||||||
Arnold Vanderlide | 5 | |||||||||||||
Svilen Rusinov | 0 | |||||||||||||
Svilen Rusinov | 3 | |||||||||||||
Gyula Alwich | 2 | |||||||||||||
Arnold Vanderlide | čtyři | |||||||||||||
Ramzan Sebjev | jeden | |||||||||||||
Ramzan Sebjev | 5 | |||||||||||||
Rudolf Havenciák | 0 | |||||||||||||
Ramzan Sebjev | zranění (3) | |||||||||||||
Andrzej Golota | ||||||||||||||
Andrzej Golota | zranění (3) | |||||||||||||
Mike Heideck | ||||||||||||||
Ramzan Sebjev | zranění (2) | |||||||||||||
Luigi Gaudiano | Třetí místo | |||||||||||||
Luigi Gaudiano | 5 | |||||||||||||
Milenko Andric | 0 | |||||||||||||
Luigi Gaudiano | 5 | |||||||||||||
José Ortega | 0 | |||||||||||||
José Ortega | i.p.g. (1) | |||||||||||||
Georgios Stephanopoulos | ||||||||||||||
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
Ulli Kaden | 5 | |||||||||
Janusz Zarenkiewicz | 0 | |||||||||
Ulli Kaden | 5 | |||||||||
Biagio Chianese | 0 | |||||||||
Biagio Chianese | 3 | |||||||||
Aziz Salihu | 2 | |||||||||
Ulli Kaden | 3 | |||||||||
Alexandr Jagubkin | 2 | |||||||||
Alexandr Jagubkin | 3 | |||||||||
Ištvan Levai | 2 | |||||||||
Alexandr Jagubkin | zranění (3) | |||||||||
Petr Stoymenov | ||||||||||
Petr Stoymenov | 5 | |||||||||
Ikonomonya Botowamungu | 0 | |||||||||
Kvalifikační fáze: