Mistrovství Evropy v boxu 2004
Mistrovství Evropy v boxu 2004 se konalo ve městě Pula ( Chorvatsko ) od 19. do 29. února . Jednalo se o 35. šampionát pořádaný Evropskou asociací amatérského boxu ( EABA ). Mistrovství se zúčastnilo 292 sportovců ze 41 zemí.
Rus Gaidarbek Gaidarbekov obdržel cenu za „Nejlepší boj“.
Národní týmy
Medailové pořadí
Medailisté
Boje
Až 48 kilogramů
- 21. února 2004: Georgy Chigaev (Ukrajina) j.p.o. (3) Sergey Zhmalik (Bělorusko)
- 21. února 2004: Reduan Aslum (Francie) 50:35 Nebil Yemam (Dánsko)
- 21. února 2004: Alexan Nalbandian (Arménie) 35:12 Silviu Olteanu (Rumunsko)
- 21. února 2004: Jeyhun Abijev (Ázerbájdžán) 27:23 Rudolf Didi (Slovensko)
- 21. února 2004: Pal Bedak (Maďarsko) 27:11 Atagyun Yalcinkaya (Turecko)
Až 51 kilogramů
Úvodní zápasy:
Až 54 kilogramů
Vylučovací souboje
- 21. února 2004: Maxim Tretiak (Ukrajina) 47:33 Eric Donovan (Irsko)
- 21. února 2004: Bashir Hassan (Švédsko) 29:20 Lasha Ochigava (Gruzie)
- 21. února 2004: Valdemar Sorin Kucereanu (Rumunsko) j.p.o. (3) Sasa Janic (Srbsko a Černá Hora)
- 21. února 2004: Khavazhi Khatsygov (Bělorusko) j.p.o. (3) Yiannis Monokandilos (Řecko)
- 21. února 2004: Zsolt Bedak (Maďarsko) 24:17 Ali Bogurci (Turecko)
- 21. února 2004: Gennady Kovalev (Rusko) j.p.o. (2) Orhan Avdi (Chorvatsko)
Až 57 kilogramů
Kvalifikační zápasy:
- 20. února 2004: Mariusz Narkevicius (Litva) 38:22 Robert Laonyi (Maďarsko)
- 20. února 2004: Harutyun Tovmasyan (Arménie) 23:9 David Davies (Wales)
- 20. února 2004: Oleg Efimovich (Ukrajina) 30:14 Gary Sykes (Anglie)
- 20. února 2004: Kedafi Delhir (Francie) j.p.g. (1) Suat Laze (Albánie)
- 20. února 2004: Raimkul Malakbekov (Rusko) no- show Alexey Shayudulin (Bulharsko)
- 20. února 2004: Konstantin Kupatadze (Gruzie) 36:18 Majid Jelili (Švédsko)
- 20. února 2004: Ramadani Ridvan (Makedonie) zranění (1) Shahin Imranov (Ázerbájdžán)
- 20. února 2004: Christoph Szot (Polsko) 22:18 Jetis Bajrami (Chorvatsko)
Až 60 kilogramů
Vylučovací souboje
- 20. února: Adrian Alexandru (Rumunsko) j.p.o. (3) Enrico Wagner (Německo)
- 20. února: Oleksandr Klyuchko (Ukrajina) 30:15 Mark Hastie (Skotsko)
- 20. února: Dimitar Shtiljanov (Bulharsko) 27:15 Andreas Anmedovs (Lotyšsko)
- 20. února: Aydin Selçuk (Turecko) 19:10 Dejan Zlaticanin (Srbsko a Černá Hora)
- 20. února: Bagrat Avoyan (Arménie) j.p.o. (3) Sergey Oberneac (Moldavsko)
- 20. února: Filip Palič (Chorvatsko) 46:27 Andrew Murray (Irsko)
- 20. února: Rovshan Huseynov (Ázerbájdžán) 34:22 Husnu Kocabas (Nizozemsko)
- 20. února: Domenico Valentino (Itálie) 37:27 Mohamed Boulakhras (Francie)
- 20. února: Avtandil Kashiya (Gruzie) 29:20 Amir Khan (Anglie)
- 20. února: Ovidiou Bobirnath (Kypr) z.p.o. (3) Peter Ashton (Wales)
- 20. února: Murat Khrachev (Rusko) 30:14 Eric Roth (Švédsko)
Až 64 kilogramů
Kvalifikační zápasy:
- 20. února: Alexander Maletin (Rusko) j.p.o. (3) Milan Pipersky (Srbsko a Černá Hora)
- 20. února: Ionut Gheorghe (Rumunsko) 38:18 Szabolcs Pittye (Maďarsko)
- 20. února: Darius Jasevichius (Litva) 26:11 Roman Hadjilenco (Moldavsko)
- 20. února: Roman Kulichenko (Izrael) 28:17 Gareth Couch (Wales)
- 20. února: Mustafa Karagölü (Turecko) 31:10 José Alonso Gutierrez (Španělsko)
- 20. února: Sergej Bykovskij (Bělorusko) 37-9 Abdula Farmann (Dánsko)
- 20. února: Igor Pashchuk (Ukrajina) 22:16 Paul McCloskey (Irsko)
- 20. února: Tofig Achmedov (Ázerbájdžán) 24:13 Pavol Hlavačka (Slovensko)
- 20. února: Boris Georgiev (Bulharsko) j.p.o. (3) Emir Telalovich (Bosna a Hercegovina)
- 20. února: Kakhaber Zhvania (Gruzie) 33:15 Albert Starikov (Estonsko)
- 20. února: Borna Catalinić (Chorvatsko) j.p.(1) Davids Cilingarjan (Lotyšsko)
- 20. února: Willy Blaine (Francie) j.p.o. (3) Gevor Glacian (Řecko)
- 20. února: Mohamed Massoudy (Norsko) 38:23 Stavomir Malinowski (Polsko)
Až 69 kilogramů
Kvalifikační zápasy:
- 21. února 2004: Xavier Noel (Francie) 31-9 Sergei Melis (Estonsko)
- 21. února 2004: Damian Sel (Slovensko) 21:14 Manuel Hidalgo (Španělsko)
- 21. února 2004: Dorel Simion (Rumunsko) 34:13 Pero Veocic (Chorvatsko)
- 21. února 2004: Rolandas Jacevicius (Finsko) 35:12 Jari Fyhr (Finsko)
- 21. února 2004: Theodoros Kotakos (Řecko) 32:21 Henry Coyle (Irsko)
- 21. února 2004: Bulent Ulusoy (Turecko) 21:13 Predrag Rodosevic (Srbsko a Černá Hora)
- 21. února 2004: Alexander Bokalo (Ukrajina) 23:10 Vadim Mezga (Bělorusko)
- 21. února 2004: Vitaly Grusac (Moldavsko) j.b.o. (3) Kay Tverberg (Norsko)
- 21. února 2004: Philip LoGreco (Itálie) 32:19 Nikolais Grisunins (Lotyšsko)
- 21. února 2004: Ruslan Khairov (Ázerbájdžán) 21:12 Miroslav Novosada (Polsko)
- 21. února 2004: Mohammed Taha Sabia (Izrael) jp(4) Craig McEwan (Skotsko)
- 21. února 2004: Malkhaz Berkatsashvili (Gruzie) 29:22 Samvel Matevosyan (Arménie)
- 21. února 2004: Roberto Belge (Švýcarsko) 26:22 Arthur Kochi (Albánie)
- 21. února 2004: Oleg Saitov (Rusko) 26:19 Benjamin Kalinovich (Švédsko)
- 21. února 2004: Artem Merjasow (Německo) recenze(2) Spas Genov (Bulharsko)
Až 75 kilogramů
Kvalifikační zápasy:
- 20. února: Dmitri Serdjoek (Nizozemsko) 32:10 Skender Janiju (Makedonie)
- 20. února: Alexander Rubyak (Estonsko) 24:16 Donatas Jasevicius (Litva)
- 20. února: Mamadou Diambang (Francie) 40:23 Georgios Gazis (Řecko)
- 20. února: Gajdarbek Gajdarbekov (Rusko) 34:13 Oleg Maškin (Ukrajina)
- 20. února: Marian Simion (Rumunsko) jp(1) Vladko Nikolov (Slovensko)
- 20. února: Andrei Mikhailov (Bělorusko) j.p.o. (3) Jose Yebes Mota (Španělsko)
- 20. února: Karoly Balzhai (Maďarsko) 35:13 Piotr Wilczewski (Polsko)
- 20. února: Tomasz Adamek (Česká republika) 41:20 Kenny Anderson (Skotsko)
- 20. února: Serdar Ustuner (Turecko) j.p.o. (3) Savas Kokinos (Kypr)
- 20. února: Lukasz Vilašek (Německo) j.p.o. (3) Michael Henrotin (Belgie)
- 20. února: Nikola Szekloca (Srbsko a Černá Hora) 32:16 Mirzet Bajrektarevic (Chorvat.)
- 20. února: Andranik Hakobyan (Arménie) 29:18 Dmitrij Usagin (Bulharsko)
- 20. února: Andy Lee (Irsko) 31:18 David Tsiklauri (Gruzie)
- 20. února: Darren Barker (Anglie) 32:20 Andrea di Luisa (Itálie)
Až 81 kilogramů
Kvalifikační zápasy:
- Clemente Russo (Itálie) 28:22 Wendel Rohe (Nizozemsko)
- Jani Rauhala (Finsko) 26:22 Ali Izmailov (Ázerbájdžán)
- Magomed Aripgadzhiev (Bělorusko) KO(2) Niels Arne Morka (Norsko)
- Yildirim Tarhan (Turecko) 28:13 Kenneth Egan (Irsko)
- Evgeny Makarenko (Rusko) j.p.o. (3) Anders Hugger Nielsen (Dánsko)
- Elias Pavlidis (Řecko) 26:14 David Manukyan (Bulharsko)
- Andrei Fedchuk (Ukrajina) j.p.o. (3) Nikolay Sircu (Moldavsko)
- Babakar Kamara (Švédsko) 39:14 Khalid Ranica (Bosna a Hercegovina)
- Artak Malumyan (Arménie) 34:18 Constantin Bejenaru (Rumunsko)
- Miroslav Krepstul (Litva) KO(3) James Whitefield (Wales)
- Mario Sivolija (Chorvatsko) 21:9 Tony Davis (Anglie)
- John Dovey (Francie) j.p.g.(1) Tino Gross (Německo)
- Ivan Ribach (Srbsko a Černá Hora) 19:18 Rudolf Kray (ČR)
Až 91 kilogramů
Kvalifikační zápasy:
- 21. února 2004: Vitaliy Mikheenko (Ukrajina) Ch.p.o.(2) Marko Pecovnik (Slovensko)
- 21. února 2004: Alexander Alekseev (Rusko) 30:15 Milorad Gajanovic (Srbsko a Černá Hora)
- 21. února 2004: Vugar Alekperov (Ázerbájdžán) 27-6 Adrian Stanza (Rumunsko)
- 21. února 2004: Gyorgy Hidvegi (Maďarsko) j.p.o. (3) Alexey Zolotenko (Estonsko)
- 21. února 2004: Dimitry Pukhalev (Georgia) jp(3) Kevin Evans (Wales)
- 21. února 2004: Pulev, Kubrat (Bulharsko) 21:15 Alexander Povernov (Německo)
- 21. února 2004: Vitalius Subachius (Litva) j.p.o. (3) Mihail Muteanu (Moldavsko)
- 21. února 2004: Viktor Zuev (Bělorusko) 46:29 Andreas Gustavson (Švéd.)
- 21. února 2004: Ertugrul Ergezen (Turecko) 31:20 Costas Philippou (Kypr)
- 21. února 2004: Marat Tovmasyan (Arménie) j.p.o. (2) Rattis Riteneks (Lotyšsko)
- 21. února 2004: Memnuch Hadić (Bosna a Hercegovina) se nedostavil Jimmy Andersen (Dánsko)
- 21. února 2004: David Dolan (Anglie) 31:23 Julien Perriot (Francie)
Přes 91 kilogramů
Kvalifikační zápasy:
- 21. února 2004: Vladimir Chanturia (Gruzie) 10:8 Alexander Grushevich (Moldavsko)
- 21. února 2004: Alexander Povětkin (Rusko) j.p.o. (3) Ivica Batsurin (Chorvatsko)
- 21. února 2004: Mariusz Wach (Polsko) 29:15 Primislav Dimovski (Makedonie)
- 21. února 2004: Csaba Kurtuz (Maďarsko) 36:22 Modo Sallah (Švédsko)
- 21. února 2004: Roberto Cammarelle (Itálie) jp(3) Sebastian Koeber (Německo)
- 21. února 2004: Alexander Apanasenok (Bělorusko) 28:7 Klaus Bertino (Dánsko)
- 21. února 2004: Sergey Rožnov (Bulharsko) 32:14 Milan Vasselevich (Srbsko a Černá Hora)
- 21. února 2004: George Gavril (Rumunsko) 21:19 Mehdy Aouiche (Francie)
- 21. února 2004: David Price (Anglie) 44:32 Andreas Borkhall (Norsko)
- 21. února 2004: Kurban Günebakan (Turecko) 30:15 Nelson Hyusa (Albánie)
Poznámky
- ↑ 1 2 3 4 5 6 z důvodu selhání systému elektronického počítání hlasů rozhodli o vítězi porotci
Odkazy