Mistrovství Evropy ( LEN Europe ) | |
---|---|
Trávení času | 13. - 22. srpna 1997 |
Umístění | Sevilla |
Počet zúčastněných | 12 |
Nejlepší místa | |
Vítěz | Maďarsko (11. čas) |
Druhé místo | Jugoslávie |
Třetí místo | Rusko |
Statistiky turnaje | |
Odehrané zápasy | 42 |
Vstřelené branky | 577 ( 13,74 za hru) |
Střelci | Manuel Estiarte (18 gólů) |
Mistrovství Evropy ve vodním pólu 1997 - 23. mistrovství Evropy ve vodním pólu se konalo od 13. do 22. srpna 1997 ve městě Sevilla ( Španělsko ).
Turnaj se konal ve dvou kolech :
První fáze se skládala ze 2 skupin po 6 týmech. První čtyři týmy postoupily do čtvrtfinále; týmy, které obsadily 5. místo, sehrály zápas o 9. místo; týmy, které obsadily poslední místa, hrály v utkání o 11. místo.
Ve druhé fázi byl vylosován olympijský systém play-off. Družstva, která prohrála své zápasy ve čtvrtfinále, hrála v "turnaji o 5-8 míst" - o 7 a 5 míst. Poražené týmy v semifinále sehrály zápas o 3. místo, vítězové hráli finálový zápas.
Všechna tato turnajová kritéria jsou zahrnuta do olympijského systému .
Konvence |
---|
Vítězové skupin a druzí ve svých skupinách postupují do čtvrtfinále |
Do čtvrtfinále postupují týmy, které se ve svých skupinách umístí na třetím a čtvrtém místě |
Týmy na pátém místě ve svých skupinách se účastní zápasů o umístění - 11-12, 9-10, 7-8, 5-6 |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Rusko | čtyři | jeden | 0 | 36 | 23 | +13 | 9 |
2 | Jugoslávie | čtyři | jeden | 0 | 32 | dvacet | +12 | 9 |
3 | Itálie | 3 | 0 | 2 | 38 | dvacet | +18 | 6 |
čtyři | Řecko | jeden | jeden | 3 | 27 | třicet | -3 | 3 |
5 | Německo | jeden | jeden | 3 | 34 | 38 | -čtyři | 3 |
6 | Bulharsko | 0 | 0 | 5 | 23 | 59 | -36 | 0 |
13. srpna 14:00 |
Rusko | 13:4 | Bulharsko | |
Čtvrtinové skóre: 1-1, 5-1, 4-0, 3-2 |
13. srpna 16:30 |
Jugoslávie | 10:5 | Německo | |
Čtvrtinové skóre: 1-0, 5-1, 2-2, 2-2 |
13. srpna 17:45 |
Itálie | 7:2 | Řecko | |
Čtvrtinové skóre: 2-1, 3-1, 1-0, 1-0 |
14. srpna | Itálie | 8:4 | Německo | |
Čtvrtinové skóre: 2-1, 2-1, 1-0, 3-2 |
14. srpna | Rusko | 7:6 | Řecko | |
Čtvrtinové skóre: 3-1, 0-3, 2-1, 2-1 |
14. srpna | Jugoslávie | 9:4 | Bulharsko | |
Čtvrtinové skóre: 1-0, 3-0, 4-2, 1-2 |
15. srpna 19:15 |
Řecko | 8:4 | Bulharsko |
15. srpna 21:00 |
Rusko | 8:6 | Německo |
15. srpna 22:15 |
Jugoslávie | 4:3 | Itálie |
16. srpna 22:15 |
Řecko | 6:6 | Německo | |
Čtvrtinové skóre: 0-2, 2-1, 4-2, 0-1 |
16. srpna 18:00 |
Itálie | 16:5 | Bulharsko | |
Čtvrtinové skóre: 2-3, 6-1, 4-1, 4-0 |
16. srpna 21:45 |
Rusko | 3:3 | Jugoslávie | |
Počet čtvrtletí: 0-1, 2-0, 0-0, 1-2 |
17. srpna 20:30 |
Německo | 13:6 | Bulharsko | |
Čtvrtinové skóre: 1-2, 3-1, 3-2, 6-1 |
17. srpna 21:00 |
Jugoslávie | 6:5 | Řecko | |
Čtvrtinové skóre: 1-2, 2-0, 1-1, 2-2 |
17. srpna 22:15 |
Rusko | 5:4 | Itálie | |
Čtvrtinové skóre: 1-2, 1-1, 3-0, 0-1 |
Místo | tým | V | H | P | GZ | GP | +/- | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Chorvatsko | čtyři | jeden | 0 | 34 | 29 | +5 | 9 |
2 | Maďarsko | čtyři | 0 | jeden | 49 | 26 | +23 | osm |
3 | Španělsko | 3 | jeden | jeden | 40 | 25 | +15 | 7 |
čtyři | Slovensko | 2 | 0 | 3 | 34 | 33 | +1 | čtyři |
5 | Holandsko | jeden | 0 | čtyři | 23 | 36 | -13 | 2 |
6 | Ukrajina | 0 | 0 | 5 | 17 | 48 | -31 | 0 |
13. srpna 15:15 |
Slovensko | 6:4 | Holandsko | |
Čtvrtinové skóre: 2-0, 1-1, 1-0, 2-3 | ||||
Gerben Silvis , Arno Havenga - 2 | cíle | Roman Polachik - 3, Peter Nižnij - 2, Geyza Gyurchi - 1 |
13. srpna 19:00 |
Maďarsko | 13:3 | Ukrajina | |
Čtvrtinové skóre: 3-0, 4-0, 4-1, 2-2 | ||||
Tibor Benedek , Tamas Kashas - 3, Barnabas Steinmets - 2, Attila Vari , Balazs Vince , Gergey Kiss , Tamas Molnar , Bulchu Szekely - 1 | cíle |
13. srpna 22:30 |
[jeden] | Chorvatsko | 8:7 | Španělsko | |
Čtvrtinové skóre: 3-2, 2-3, 1-1, 2-1 | |||||
Igor Khinich - 3, Zdeslav Vrdolyak - 2, Alen Boskovic , Damir Glavan , Vekoslav Kobeshchak - 1 | cíle | Manuel Estiarte – 3, Gabriel Hernandez – 2, Ivan Moro , Sergio Pedreroll – 1 |
14. srpna | Holandsko | 10:4 | Ukrajina | |
Čtvrtinové skóre: 3-2, 2-0, 3-1, 2-1 | ||||
Harri van der Meer – 4, Bas de Jong , Elko Uri – 2, Gerben Silvis , Arno Havenga – 1 | cíle |
14. srpna | Chorvatsko | 7:7 | Maďarsko | |
Čtvrtinové skóre: 2-1, 3-3, 2-3, 0-0 | ||||
cíle | Tamas Molnar , Barnabas Steinmetz - 2, Tibor Benedek , Tamas Kaszas , Raimund Fodor - 1 |
14. srpna | [2] | Španělsko | 9:5 | Slovensko | Rozhodčí: Burner, Raevich |
Čtvrtinové skóre: 0-1, 3-1, 4-1, 2-2 | |||||
Jordi Sanz – 4, Pedro Garcia Aguado – 2, Salvador Gomez , Gabriel Hernandez , Manuel Estiarte – 1 | cíle | Peter Nižnij - 2, Peter Veselits , Alexander Nagy , Roman Polachik - 1 |
15. srpna 18:00 |
Maďarsko | 12:6 | Slovensko | |
Čtvrtinové skóre: 2-2, 3-1, 3-2, 4-1 |
15. srpna 20:30 |
Chorvatsko | 7:3 | Ukrajina |
15. srpna 21:45 |
[3] | Španělsko | 7:3 | Holandsko | Rozhodčí: Massimiliano Caputi , Rolf Luedeke |
Čtvrtinové skóre: 2-0, 1-1, 1-0, 3-2 | |||||
Manuel Estiarte – 3, Daniel Ballart , Pedro Garcia Aguado , Gustavo Marcos , Gabriel Hernandez – 1 | cíle | Arno Havenga - 2, Bas de Jong - 1 |
16. srpna 19:15 |
Holandsko | 3:9 | Chorvatsko | |
Čtvrtinové skóre: 0-1, 1-3, 0-2, 2-3 | ||||
Harri van der Meer , Bas de Jong , Gerben Silvis - 1 | cíle | Samir Barac - 5, Igor Khinich - 2, Renato Vrbicic , Kobescak - 1 |
16. srpna 20:30 |
Slovensko | 8:5 | Ukrajina | |
Čtvrtinové skóre: 0-2, 2-1, 3-1, 3-1 |
16. srpna 21:00 |
[čtyři] | Maďarsko | 7:7 | Španělsko | Rozhodčí: Giuseppe Aglialoro , Miroslav Radjenovic |
Čtvrtinové skóre: 2-1, 1-2, 2-3, 2-1 | |||||
Raimund Fodor - 3 Zsolt Varga , Gergely Kiss , Zsolt Nemeth , Frank Tot - 1 |
cíle | Gustavo Marcos , Manuel Estiarte - 2 Salvador Gomez , Sergio Pedreroll , Gabriel Hernandez - 1 |
17. srpna 18:00 |
Chorvatsko | 9:3 | Slovensko | |
Čtvrtinové skóre: 1-1, 4-0, 2-1, 2-1 |
17. srpna 19:15 |
Maďarsko | 13:8 | Holandsko | |
Čtvrtinové skóre: 3-2, 3-0, 4-1, 3-5 |
17. srpna 21:45 |
[5] | Španělsko | 10:2 | Ukrajina | Rozhodčí: David Bathurst , Radu Timok |
Čtvrtinové skóre: 1-2, 3-0, 1-0, 5-0 | |||||
Miguel Angel Oka , Manuel Estiarte - 3 Pedro Garcia Aguado , Salvador Gomez , Jordi Sanz , Dani Sercols - 1 |
cíle | Igor Gorbach , Dmitrij Irishichev - 1 |
18. srpna | Chorvatsko | 5:4 | Řecko | |
Čtvrtinové skóre: 2-0, 0-1, 1-3, 2-0 |
18. srpna | Rusko | 11:6 | Slovensko | |
Čtvrtinové skóre: 2-2, 4-2, 3-0, 2-2 |
19. srpna | Maďarsko | 9:8 | Itálie | |
Čtvrtinové skóre: 0-2, 5-1, 2-2, 2-3 |
19. srpna | [6] | Jugoslávie | 10:9 | Španělsko | Rozhodčí: Petrus Hendrik Bockelman , Rudolf Papazian |
Čtvrtinové skóre: 1-1, 1-1, 3-3, 3-3. Prodloužení: 1-1, 1-0 | |||||
Aleksandar Nikolič - 3, Aleksandar Ciric - 2, Vladimir Vujasinovic , Danilo Ikodinovich , Dejan Savic , Veljko Uskokovic - 1 | cíle | Salvador Gomez - 3, Jordi Sanz , Gabriel Hernandez - 2, Sergio Pedreroll , Manuel Estiarte - 1 |
20. srpna | [7] | Španělsko | 7:3 | Řecko | Rozhodčí: Vuletic, Miroslav Radjenovic |
Čtvrtinové skóre: 2-0, 1-1, 1-1, 3-1 | |||||
Pedro Garcia Aguado , Sergio Pedreroll , Jordi Sanz - 2 Daniel Ballart - 1 |
cíle | Anastasios Papanastasiou – 2 Yorgos Afrudakis – 1 |
20. srpna | Itálie | 12:9 | Slovensko |
21. srpna 20:00 |
Jugoslávie | 8:7 | Chorvatsko | |
Čtvrtinové skóre: 3-3, 1-1, 1-2, 3-1 |
21. srpna 21:30 |
[osm] | Maďarsko | 10:7 | Rusko | |
Čtvrtinové skóre: 4-2, 2-3, 1-0, 3-2 | |||||
Balazs Vince , Raimund Fodor - 2, Tibor Benedek , Zsolt Varga , Tamas Kasas , Gergely Kiss , Zsolt Nemeth , Frank Tóth - 1 | cíle | Konstantin Kravchenko , Revaz Chomakhidze - 2, Maxim Apanasenko , Irek Zinnurov , Alexey Panfili - 1 |
19. srpna | Ukrajina | 10:8 | Bulharsko | |
Čtvrtinové skóre: 3-2, 1-2, 3-3, 3-1 |
19. srpna | Holandsko | 10:7 | Německo | |
Čtvrtinové skóre: 3-0, 2-3, 2-2, 3-2 | ||||
Harri van der Meer - 5, Gerben Silvis - 2, Marco Boy , Niels Zuidweg , Hans Nieuvenbürg | cíle | Patrick Weisinger - 3, Steffen Dirolf , Schmidt, Uwe Sterzik , Davor Erjavec |
21. srpna 18:00 |
Řecko | 13:9 | Slovensko | |
Čtvrtinové skóre: 2-2, 4-2, 3-2, 4-3 |
21. srpna 19:15 |
[9] | Španělsko | 8:6 | Itálie | Rozhodčí: Andrey Afanasiev , Radu Timok |
Čtvrtinové skóre: 3-1, 1-1, 2-3, 2-1 | |||||
Manuel Estiarte - 5 Daniel Ballart , Salvador Gomez , Jordi Sanz - 1 |
cíle | Fabio Bencivenga - 2 Alessandro Bovo , Roberto Calcaterra , Carlo Silipo , Leonardo Sottani - 1 |
22. srpna | [deset] | Rusko | 8:7 | Chorvatsko | |
Čtvrtinové skóre: 2-0, 0-3, 2-2, 2-1. Prodloužení: 0-1, 1-0, 1-0 | |||||
Alexander Eryshov , Revaz Chomakhidze - 3, Dmitrij Gorshkov - 2 | cíle | Ognjen Krzic - 4 Samir Barac , Renato Vrbicic , Igor Khinich - 1 |
22. srpna | Maďarsko | 3:2 | Jugoslávie | |
Čtvrtinové skóre: 1-0, 0-1, 0-1, 2-0 |
Místo | tým |
---|---|
Maďarsko | |
Jugoslávie | |
Rusko | |
čtyři | Chorvatsko |
5 | Španělsko |
6 | Itálie |
7 | Řecko |
osm | Slovensko |
9 | Holandsko |
deset | Německo |
jedenáct | Ukrajina |
12 | Bulharsko |
Mistr Evropy ve vodním pólu 1997 |
---|
Maďarsko Jedenáctý titul |
Zlato | stříbrný | Bronz | čtyři | 5 | 6 |
MaďarskoTibor Benedek Zsolt Varga Attila Vari Balazs Vince Tamas Kasas Gergely Kiss Zoltan Kovacs ( c ) Zoltan Kos ( c ) Tamas Marz Tamas Molnar Zsolt Nemeth Bulciu Szekely Frank Toth Raimund Fodor Barnabas Steinmetz Denesh Kemeny |
JugoslávieZeljko Vicevic Nenad Vukanic Vladimir Vujasinovič Danilo Ikodinovich Dragan Jovanovic ( c ) Nikola Kulyacha ( c ) Risto Maljkovic Sinisa Matiyashevich Aleksandar Nikolic Branko Pekovic Dejan Savic Petar Trbojevic Veljko Uskokovic ( c ) Aleksandar Ciric AlekNikola Stamenich |
RuskoMaxim Apanasenko Dmitrij Gorškov Dmitrij Dugin ( c ) Sergej Evstigneev Alexander Eryshov Denis Živchikov Irek Zinnurov Nikolaj Kozlov Konstantin Kravchenko Nikolaj Maksimov ( c ) Alexej Panfili Dmitrij Stratan Revaz ChomakhidzeBoris Popov |
ChorvatskoSamir Barac Alen Boskovic Frano Vichan ( c ) Renato Vrbicic Zdeslav Vrdolyak Damir Glavan Ivo Ivanish Vekoslav Kobeshchak Dario Kobeshchak Ognen Krzic Mile Smodlaka Herceg Igor Hinich Sinisa Shkolnekovic ( c )Bruno Silic |
ŠpanělskoDaniel Ballart Pedro Garcia Aguado Salvador Gomez Miguel Angel Gonzalez Gustavo Marcos Ruben Michavila Ivan Moro Miguel Angel Oca Sergio Pedrerol Jesus Rollan ( c ) Jordi Sanz Carles Sanz Lopez Dani Cercols Gabriel Hernandez Manuel EstiarteJoan Janet |
ItálieAlberto Angelini Francesco Attolico ( c ) Fabio Bencivenga Leonardo Binci Alessandro Bovo Alberto Gibellini Marco Gerini ( c ) Luca Giustolisi Alessandro Calcaterra Roberto Calcaterra Amedeo Pomilio Francesco Postiglione Carlo Silipo Leonardo Sottani Angelo TemelliniRatko Rudic [1] |
7 | osm | 9 | deset | jedenáct | 12 |
ŘeckoYorgos Afrudakis Philippos Kaiaphas Theodoros Lorantos Kostas Ludis Yorgos Mavrotas Dimitrios Masis Anastasios Papanastasiou Evangelos Patras ( c ) Yorgos Psychos Yiannis Tomakos |
SlovenskoKarol Bacho Peter Veselits Istvan Gergely ( c ) Geiza Gyurchi Robert Kaid Radovan Lukacs Alexander Nagy Peter Nižný Roman Polachik Tot Milan Tzipov Shmuk Miroslav JancihLadislav Bottlík |
HolandskoMarco Boy Bjorn Bohm Arie van de Bunt ( c ) Harri van der Mer Wim Vermeulen ( c ) Geert de Groot Grothers Bas de Jong Niels Zuidweg Hans Nieuvenbürg Gerben Silvis Arno Havenga Elko UriHans van Zeeland |
NěmeckoPatrick Weisinger Steffen Dirolf Marc Politze René Reimann Schmidt Uwe Sterzik Davor ErjavecNicolae Firoiou |
UkrajinaDenis Volonchuk ( c ) Igor Gorbach Grachev Denisenko Dmitrij Irishichev Ishchun Vadim Kebalo Dmitrij Lavryshinets Nepřístupný Salnikov Oleg Tsuprik Konstantin Shevchenko |
BulharskoSvilen PiralkovVasil Nanov |
Mistrovství Evropy ve vodním pólu | ||
---|---|---|
Muži | ||
Ženy | ||
Muži (kvalita) | ||
Ženy (kvalita) | ||
Mistrovství Evropy první divize |