Mistrovství Evropy mužů ve volejbale 2001 (kvalifikace)
Aktuální verze stránky ještě nebyla zkontrolována zkušenými přispěvateli a může se výrazně lišit od
verze recenzované 10. dubna 2020; ověření vyžaduje
1 úpravu .
Kvalifikace (kvalifikační turnaj) 22. Mistrovství Evropy ve volejbale mužů probíhala od 21.5.2000 do 5.8.2001 v kategorii „A“ a od 27.5.2000 do 10.6.2001 v kategorii „B“. Celkem se kvalifikace zúčastnilo 26 národních týmů. Odehrálo se 6 zájezdů na závěrečný turnaj mistrovství Evropy. Česká republika (hostitelská země), Itálie , Rusko , Jugoslávie , Nizozemsko , Francie (podle výsledků předchozího ME )
byly z kvalifikace vyjmuty .
Zúčastněné týmy
- Kategorie "A" : Belgie , Bulharsko , Bosna a Hercegovina , Maďarsko , Německo , Řecko , Izrael , Španělsko , Lotyšsko , Polsko , Portugalsko , Slovensko , Slovinsko , Turecko , Finsko , Chorvatsko .
- Kategorie "B" : Rakousko , Anglie , Bělorusko , Dánsko , Kypr , Makedonie , Norsko , Rumunsko , Ukrajina , Estonsko .
Kategorie "A"
Skupina 1
M
|
tým
|
jeden
|
2
|
3
|
čtyři
|
A
|
V
|
P
|
S/P
|
Ó
|
jeden
|
Polsko
|
|
3:0 2:3 |
3:0 3:1 |
3:0 3:0 |
6 |
5 |
jeden |
17:4 |
jedenáct
|
2
|
Bulharsko
|
0:3 3:2 |
|
3:1 3:2 |
3:0 3:0 |
6 |
5 |
jeden |
15:8 |
jedenáct
|
3
|
Belgie
|
0:3 1:3 |
1:3 2:3 |
|
3:2 3:0 |
6 |
2 |
čtyři |
10:14 |
osm
|
čtyři
|
Izrael
|
0:3 0:3 |
0:3 0:3 |
2:3 0:3 |
|
6 |
0 |
6 |
2:18 |
3
|
21. května : Bulharsko - Belgie 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 25:20); Polsko - Izrael 3:0 (25:15, 25:17, 25:20).
22. května : Polsko - Belgie 3:0 (30:28, 28:26, 25:18); Bulharsko - Izrael 3:0 (25:20, 25:19, 25:23).
23. května : Polsko - Bulharsko 3:0 (26:24, 25:16, 25:15); Belgie - Izrael 3:2 (20:25, 25:27, 25:23, 25:20, 15:13).
4. května : Polsko - Izrael 3:0 (+:-); Bulharsko - Belgie 3:2 (25:19, 21:25, 19:25, 26:24, 15:12).
5. května : Bulharsko - Izrael 3:0 (+:-); Polsko - Belgie 3:1 (26:24, 26:24, 25:27, 25:13).
6. května : Belgie - Izrael 3:0 (+:-); Bulharsko - Polsko 3:2 (22:25, 18:25, 25:15, 25:2, 16:14).
Reprezentace Izraele se 2. kola nezúčastnila.
Skupina 2
M
|
tým
|
jeden
|
2
|
3
|
čtyři
|
A
|
V
|
P
|
S/P
|
Ó
|
jeden
|
Slovensko
|
|
3:1 0:3 |
3:0 3:2 |
3:0 3:0 |
6 |
5 |
jeden |
15:6 |
jedenáct
|
2
|
Německo
|
1:3 3:0 |
|
2:3 3:2 |
3:1 3:1 |
6 |
čtyři |
2 |
15:10 |
deset
|
3
|
Španělsko
|
0:3 2:3 |
3:2 2:3 |
|
2:3 3:0 |
6 |
2 |
čtyři |
12:14 |
osm
|
čtyři
|
Lotyšsko
|
0:3 0:3 |
1:3 1:3 |
3:2 0:3 |
|
6 |
jeden |
5 |
5:17 |
7
|
21. května : Slovensko - Lotyšsko 3:0 (25:20, 25:22, 25:22); Španělsko - Německo 3:2 (25:22, 21:25, 25:17, 23:25, 19:17).
22. května : Slovensko - Německo 3:1 (25:22, 22:25, 25:19, 25:13); Lotyšsko - Španělsko 3:2 (25:23, 19:25, 26:24, 22:25, 15:10).
23. května : Slovensko - Španělsko 3:0 (25:17, 25:23, 25:18); Německo - Lotyšsko 3:1 (17:25, 25:22, 25:23, 25:23).
3. května : Slovensko - Španělsko 3:2 (25:17, 25:22, 24:26, 28:30, 18:16); Německo - Lotyšsko 3:1 (25:17, 25:17, 25:27, 25:19).
4. května : Slovensko - Lotyšsko 3:0 (25:23, 25:22, 25:18); Německo - Španělsko 3:2 (25:17, 23:25, 25:23, 22:25, 15:10).
5. května : Německo - Slovensko 3:0 (25:16, 25:22, 25:13); Španělsko - Lotyšsko 3:0 (25:22, 25:23, 25:20).
Skupina 3
27. května 2000 – 5. srpna 2001
M
|
tým
|
jeden
|
2
|
3
|
čtyři
|
A
|
V
|
P
|
S/P
|
Ó
|
jeden
|
Maďarsko
|
|
1:3 3:2 |
3:0 0:3 |
3:0 3:2 |
6 |
čtyři |
2 |
13:10 |
deset
|
2
|
Řecko
|
3:1 2:3 |
|
3:1 3:2 |
1:3 3:2 |
6 |
čtyři |
2 |
15:12 |
deset
|
3
|
Finsko
|
0:3 3:0 |
1:3 2:3 |
|
3:1 3:0 |
6 |
3 |
3 |
12:10 |
9
|
čtyři
|
Chorvatsko
|
0:3 2:3 |
3:1 2:3 |
1:3 0:3 |
|
6 |
jeden |
5 |
8:16 |
7
|
27. května : Maďarsko 3:0 Chorvatsko (25:20, 25:18, 25:17)
28. května : Řecko 3-1 Finsko (25:23, 22:25, 25:22, 25:18).
3. června : Finsko - Chorvatsko 3:1 (25:22, 17:25, 25:20, 27:25).
4. června : Řecko - Maďarsko 3:1 (27:25, 25:17, 27:29, 25:18).
10. června : Maďarsko 3:0 Finsko (25:21, 26:24, 25:20)
11. června : Chorvatsko 3-1 Řecko (18:25, 32:30, 26:24, 25:21).
4. května : Maďarsko - Řecko 3:2 (25:23, 25:23, 16:25, 22:25, 15:12).
27. května : Chorvatsko 0-3 Finsko (23:25, 23:25, 23:25).
3. června : Chorvatsko 2-3 Maďarsko (25:21, 20:25, 25:19, 22:25, 9:15).
18. června : Finsko - Maďarsko 3:0 (25:23, 27:25, 25:18); Řecko - Chorvatsko 3:2 (25:21, 25:17, 27:29, 23:25, 15:8).
5. srpna : Finsko - Řecko 2:3 (29:27, 25:15, 28:30, 14:25, 9:15).
Skupina 4
27. května 2000 – 2. června 2001
M
|
tým
|
jeden
|
2
|
3
|
čtyři
|
A
|
V
|
P
|
S/P
|
Ó
|
jeden
|
Slovinsko
|
|
3:1 1:3 |
3:0 3:2 |
3:0 3:0 |
6 |
5 |
jeden |
16:6 |
jedenáct
|
2
|
krocan
|
1:3 3:1 |
|
0:3 3:1 |
3:1 3:0 |
6 |
čtyři |
2 |
13:9 |
deset
|
3
|
Portugalsko
|
0:3 2:3 |
3:0 1:3 |
|
3:0 3:1 |
6 |
3 |
3 |
12:10 |
9
|
čtyři
|
Bosna a Hercegovina
|
0:3 0:3 |
1:3 0:3 |
0:3 1:3 |
|
6 |
jeden |
5 |
2:16 |
7
|
27. května : Portugalsko 3:0 Bosna a Hercegovina (25:20, 25:23, 25:21); Turecko - Slovinsko 1:3 (23:25, 25:22, 17:25, 27:29).
3. června : Bosna a Hercegovina - Slovinsko 0:3 (21:25, 17:25, 31:33); Portugalsko - Turecko 3:0 (27:25, 25:17, 25:18).
9. června : Turecko - Bosna a Hercegovina 3:1 (25:18, 25:13, 20:25, 25:20).
10. června : Slovinsko 3:0 Portugalsko (25:20, 28:26, 25:22)
17. června : Bosna a Hercegovina - Turecko 0:3 (17:25, 20:25, 19:25); Portugalsko - Slovinsko 2:3 (25:22, 25:20, 23:25, 18:25, 15:17).
28. dubna : Turecko 3-1 Portugalsko (25:16, 25:21, 26:28, 28:26)
1. května : Bosna a Hercegovina 1-3 Portugalsko (22:25, 23:25, 25:20, 19:25).
26. května : Slovinsko 3:0 Bosna a Hercegovina (25:16, 25:22, 25:15).
2. června : Slovinsko - Turecko 1:3 (25:19, 18:25, 18:25, 19:25).
Výsledky
Vítězové skupin - Polsko , Slovensko , Maďarsko , Slovinsko , ale i Bulharsko a Německo si podle výsledků kvalifikačního turnaje kategorie "A" nejlépe vedli mezi týmy, které obsadily druhá místa ve skupinách
. obdržel vstupenky na mistrovství Evropy 2001 .
Tři ze čtyř nejhorších týmů ve skupinách (Izrael, Lotyšsko, Bosna a Hercegovina) pro kvalifikační kolo ME 2003 přecházejí do kategorie „B“.
Kategorie "B"
Skupina 1
27. května 2000 – 3. června 2001
M
|
tým
|
jeden
|
2
|
3
|
čtyři
|
A
|
V
|
P
|
S/P
|
Ó
|
jeden
|
Rumunsko
|
|
3:1 3:0 |
3:0 3:0 |
3:1 3:0 |
6 |
6 |
0 |
18:2 |
12
|
2
|
Estonsko
|
1:3 0:3 |
|
3:0 3:2 |
3:2 3:0 |
6 |
čtyři |
2 |
13:10 |
deset
|
3
|
Anglie
|
0:3 0:3 |
0:3 2:3 |
|
3:0 2:3 |
6 |
jeden |
5 |
7:15 |
7
|
čtyři
|
Rakousko
|
1:3 0:3 |
2:3 0:3 |
0:3 3:2 |
|
6 |
jeden |
5 |
6:17 |
7
|
27. května : Rakousko - Estonsko 2:3 (23:25, 25:19, 21:25, 25:23, 8:15); Rumunsko - Anglie 3:0 (25:17, 25:20, 25:12).
4. června : Estonsko - Anglie 3:0 (25:14, 25:21, 25:19); Rakousko - Rumunsko 1:3 (25:18, 20:25, 19:25, 21:25).
10. června : Rumunsko - Estonsko 3:1 (25:18, 25:23, 24:26, 25:20); Anglie - Rakousko 3:0 (25:16, 25:22, 25:17).
18. června : Estonsko - Rumunsko 0:3 (21:25, 12:25, 17:25); Rakousko - Anglie 3:2 (21:25, 25:19, 25:22, 29:31, 15:11).
26. května : Anglie 2-3 Estonsko (25:18, 21:25, 25:20, 15:25, 7:15).
27. května : Rumunsko 3:0 Rakousko (25:16, 25:14, 25:16).
2. června : Anglie 0-3 Rumunsko (24:26, 22:25, 14:25)
3. června : Estonsko - Rakousko 3:0 (25:17, 25:16, 25:23).
Skupina 2
M
|
tým
|
jeden
|
2
|
3
|
A
|
V
|
P
|
S/P
|
Ó
|
jeden
|
Ukrajina
|
|
3:2 3:1 |
3:1 3:1 |
čtyři |
čtyři |
0 |
12:5 |
osm
|
2
|
Bělorusko
|
2:3 1:3 |
|
3:0 3:1 |
čtyři |
2 |
2 |
9:7 |
6
|
3
|
Kypr
|
1:3 1:3 |
0:3 1:3 |
|
čtyři |
0 |
čtyři |
3:12 |
čtyři
|
2. června : Bělorusko - Kypr 3:0 (25:18, 25:18, 25:11).
3. června : Ukrajina - Kypr 3:1 (25:19, 25:13, 17:25, 26:24).
4. června : Ukrajina - Bělorusko 3:2 (26:24, 23:25, 20:25, 25:21, 15:9).
8. června : Ukrajina - Bělorusko 3:1 (25:16, 25:21, 20:25, 25:19).
9. června : Bělorusko - Kypr 3:1 (25:22, 25:23, 19:25, 25:16).
10. června : Ukrajina - Kypr 3:1 (25:23, 26:24, 19:25, 25:16).
Skupina 3
28. května 2000 – 5. června 2001
M
|
tým
|
jeden
|
2
|
3
|
A
|
V
|
P
|
S/P
|
Ó
|
jeden
|
Makedonie
|
|
3:0 3:0 |
3:1 3:0 |
čtyři |
čtyři |
0 |
12:1 |
osm
|
2
|
Dánsko
|
0:3 0:3 |
|
3:0 3:0 |
čtyři |
2 |
2 |
6:6 |
6
|
3
|
Norsko
|
1:3 0:3 |
0:3 0:3 |
|
čtyři |
0 |
čtyři |
1:12 |
čtyři
|
28. května : Dánsko 3:0 Norsko (25:19, 27:25, 25:17)
4. června : Norsko - Makedonie 1:3 (25:23, 19:25, 20:25, 18:25).
10. června : Dánsko 0-3 Makedonie (23:25, 18:25, 29:31)
17. června : Norsko 0-3 Dánsko (22:25, 26:28, 16:25)
3. června : Makedonie 3:0 Dánsko (25:20, 25:21, 28:26)
5. června : Makedonie 3:0 Norsko (25:11, 25:22, 25:20)
Výsledky
Podle výsledků kvalifikačního turnaje kategorie „B“ jsou vítězové skupin (Rumunsko, Ukrajina, Makedonie) pro kvalifikační kolo ME-2003 převedeni do kategorie „A“.
Odkazy