Čtvrté mistrovství Evropy v korfbalu se konalo od 22. do 31. října 2010 v Nizozemsku . Poprvé se závěrečné fáze turnaje tohoto druhu zúčastnilo 16 týmů. Do turnaje se přihlásilo celkem 24 týmů ( Bulharsko později odstoupilo ). Deset týmů se do turnaje přihlásilo přímo, dalších šest v rámci Eurocupu 2009. Devět nejlepších týmů na šampionátu (bez Nizozemska jako aktuálních mistrů světa) se kvalifikovalo na mistrovství světa 2011 v Číně . Mistry světa se počtvrté stali Nizozemci, kteří ve finále porazili belgický tým 25:21
Turnaj | Umístění | Místa | Týmy |
---|---|---|---|
Hostitelská země | — | jeden | Holandsko |
Přímo | — | 9 | Belgie Katalánsko Německo Anglie Maďarsko Česká republika Rusko Polsko Portugalsko |
Evropský pohár 2009 | Lucembursko Slovensko |
6 | Wales Skotsko Irsko Slovensko Srbsko Turecko |
Skupina A | Skupina B | Skupina C | Skupina D |
---|---|---|---|
Město | Aréna | Etapy |
---|---|---|
Leeuwarden | Kalverdijkje | Skupina A |
Tilburg | T-čtverec | Skupina B |
Almelo | IISPA | Skupina C |
Haag | HKV Ons Ebernest | Skupina D |
Rotterdam | Topsportcentrum | Skupiny E, F, G, H, semifinále, finále o 9.-16 |
Rotterdam | Ahoj | Finále o 1.-8.místa |
Místo | tým | V | V/P | P/P | P | ON | OP | R | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Holandsko | 3 | 0 | 0 | 0 | 122 | 24 | +98 | 9 |
2 | Německo | 2 | 0 | 0 | jeden | 65 | 60 | +5 | 6 |
3 | Maďarsko | jeden | 0 | 0 | 2 | 41 | 78 | -37 | 3 |
čtyři | Srbsko | 0 | 0 | 0 | 3 | 37 | 103 | -66 | 0 |
22. října 2010 |
|
Kalverdijkje Leeuwarden Rozhodčí: Paul Jeans Anglie |
22. října 2010 |
|
Kalverdijkje Leeuwarden Rozhodčí: Lukáš Filip Česká republika |
23. října 2010 |
|
Kalverdijkje Leeuwarden Rozhodčí: Piotr Osinki Polsko |
23. října 2010 |
|
Calverdijkje Leeuwarden Rozhodčí: Luc Wingerhodet Belgie |
24. října 2010 |
|
Kalverdijkje Leeuwarden Rozhodčí: Zofrey Pikker Belgie |
24. října 2010 |
|
Kalverdijkje Leeuwarden Rozhodčí: Steve Jones Wales |
Místo | tým | V | V/P | P/P | P | ON | OP | R | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Belgie | 3 | 0 | 0 | 0 | 102 | 31 | +71 | 9 |
2 | Katalánsko | 2 | 0 | 0 | jeden | 70 | 41 | +29 | 6 |
3 | Polsko | jeden | 0 | 0 | 2 | 31 | 72 | -41 | 3 |
čtyři | Skotsko | 0 | 0 | 0 | 3 | 27 | 86 | -59 | 0 |
22. října 2010 |
|
T-Square Tilburg Rozhodčí: Steve Jones Wales |
22. října 2010 |
|
T-Square Tilburg Rozhodčí: Henry van Merten Nizozemsko |
23. října 2010 |
|
T-Square Tilburg Rozhodčí: Ricardo Ferreira Portugal |
23. října 2010 |
|
T-square Tilburg Rozhodčí: Alle Visser Nizozemsko |
24. října 2010 |
|
T-square Tilburg Rozhodčí: Lukáš Filip Česká republika |
24. října 2010 |
|
T-Square Tilburg Rozhodčí: Ugurtan Akbulut Turecko |
Místo | tým | V | V/P | P/P | P | ON | OP | R | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | čeština | 3 | 0 | 0 | 0 | 85 | 33 | +52 | 9 |
2 | Portugalsko | 2 | 0 | 0 | jeden | 67 | 38 | +29 | 6 |
3 | Wales | jeden | 0 | 0 | 2 | 35 | 66 | -31 | 3 |
čtyři | krocan | 0 | 0 | 0 | 3 | 29 | 79 | -padesáti | 0 |
22. října 2010 |
|
IISPA Almelo Rozhodčí: Luc Wingerhodet Belgie |
22. října 2010 |
|
IISPA Almelo Rozhodčí: Jordi Diaz Catalonia |
23. října 2010 |
|
IISPA Almelo Rozhodčí: Sandra Anesh Německo |
23. října 2010 |
|
IISPA Almelo Rozhodčí: Paul Jeans England |
24. října 2010 |
|
IISPA Almelo Rozhodčí: Piotr Osinki Polsko |
24. října 2010 |
|
IISPA Almelo Rozhodčí: Alle Visser Nizozemsko |
Místo | tým | V | V/P | P/P | P | ON | OP | R | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Rusko | 3 | 0 | 0 | 0 | 65 | padesáti | +15 | 9 |
2 | Anglie | 2 | 0 | 0 | jeden | 75 | 38 | +37 | 6 |
3 | Irsko | 0 | jeden | 0 | 2 | 32 | 53 | -21 | 2 |
čtyři | Slovensko | 0 | 0 | jeden | 2 | 33 | 64 | -31 | jeden |
22. října 2010 |
|
HCV Ons Ebernest Haag Rozhodčí: Ricardo Ferreira Portugal |
22. října 2010 |
|
HKV Ons Ebernest Haag Rozhodčí: Geoffrey Picker Belgie |
23. října 2010 |
|
HCV Ons Ebernest The Hague Rozhodčí: Jordi Diaz Catalonia |
23. října 2010 |
|
HCV Ons Ebernest Haag Rozhodčí: Ugurtan Akbulut Turecko |
24. října 2010 |
|
HCV Ons Ebernest Haag Rozhodčí: Sandra Anush Německo |
24. října 2010 |
|
HCV Ons Ebernest Haag Rozhodčí: Henry van Merten Nizozemsko |
Místo | tým | V | V/P | P/P | P | ON | OP | R | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Holandsko | 3 | 0 | 0 | 0 | 109 | 26 | +83 | 9 |
2 | Německo | 2 | 0 | 0 | jeden | 49 | 72 | -23 | 6 |
3 | Rusko | jeden | 0 | 0 | 2 | 63 | 91 | -28 | 3 |
čtyři | Anglie | 0 | 0 | 0 | 3 | 41 | 75 | -34 | 0 |
26. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Luc Wingerhodet Belgie |
26. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Ugurtan Akbalut Turecko |
27. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Geoffrey Picker Belgie |
27. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Piotr Osinki Polsko |
Místo | tým | V | V/P | P/P | P | ON | OP | R | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Belgie | 3 | 0 | 0 | 0 | 96 | 43 | +53 | 9 |
2 | čeština | jeden | jeden | 0 | jeden | 53 | 69 | -16 | 5 |
3 | Portugalsko | jeden | 0 | 0 | 2 | 58 | 64 | -6 | 3 |
čtyři | Katalánsko | 0 | 0 | jeden | 2 | 41 | 72 | -31 | jeden |
26. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Henry van Merten Nizozemsko |
26. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Sandra Anush Německo |
27. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Paul Jeans England |
27. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Steve Jones Wales |
Místo | tým | V | V/P | P/P | P | ON | OP | R | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Maďarsko | 3 | 0 | 0 | 0 | 53 | 37 | +16 | 9 |
2 | Irsko | jeden | jeden | 0 | jeden | 43 | 37 | +6 | 5 |
3 | Slovensko | jeden | 0 | jeden | jeden | 36 | 44 | -osm | čtyři |
čtyři | Srbsko | 0 | 0 | 0 | 3 | 39 | 53 | -čtrnáct | 0 |
26. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Filip Lukáš Česká republika |
26. října 2010 |
|
Topporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Alle Visser Nizozemsko |
27. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Ugurtan Akbalut Turecko |
27. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Henry van Merten Nizozemsko |
Místo | tým | V | V/P | P/P | P | ON | OP | R | Brýle |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Polsko | 3 | 0 | 0 | 0 | 56 | třicet | +26 | 9 |
2 | Wales | 2 | 0 | 0 | jeden | 47 | 45 | +2 | 6 |
3 | krocan | jeden | 0 | 0 | 2 | 35 | 52 | -17 | 3 |
čtyři | Skotsko | 0 | 0 | 0 | 3 | 38 | 49 | -jedenáct | 0 |
26. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Jordi Diaz Catalonia |
26. října 2010 |
|
Topporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Alle Visser Nizozemsko |
27. října 2010 |
|
Topsportcentr Rotterdam Rozhodčí: Ricardo Ferreira Portugal |
27. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Luc Wingerhodet Belgie |
Semifinále | 13. místo | ||||||
28. října 2010 Rotterdam | |||||||
Slovensko | dvacet | ||||||
Skotsko | patnáct | ||||||
30. října 2010 Rotterdam | |||||||
Slovensko | 21 | ||||||
Srbsko | čtrnáct | ||||||
15. místo | |||||||
28. října 2010 Rotterdam | 30. října 2010 Rotterdam | ||||||
Srbsko | 23 | Skotsko | 16 | ||||
krocan | 12 | krocan | 12 |
28. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Sandra Anush Německo |
28. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Piotr Osinki Polsko |
Zápas o 15. místo
30. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Sandra Anush Německo |
Zápas o 13. místo
30. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Geoffrey Picker Belgie |
Semifinále | 9. místo | ||||||
28. října 2010 Rotterdam | |||||||
Maďarsko | osmnáct | ||||||
Wales | čtrnáct | ||||||
30. října 2010 Rotterdam | |||||||
Maďarsko | 19 | ||||||
Polsko | dvacet | ||||||
11. místo | |||||||
28. října 2010 Rotterdam | 30. října 2010 Rotterdam | ||||||
Irsko | osmnáct | Wales | jedenáct | ||||
Polsko | 21 | Irsko | deset |
28. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Jordi Diaz Catalonia |
28. října 2010 |
|
Topsportcentr Rotterdam Rozhodčí: Ricardo Ferreira Portugal |
Zápas o 11. místo
30. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Paul Jeans England |
Zápas o 9. místo
30. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Luc Wingerhodet Belgie |
Semifinále | 5. místo | ||||||
29. října 2010 Rotterdam | |||||||
Rusko | patnáct | ||||||
Katalánsko | 19 | ||||||
31. října 2010 Rotterdam | |||||||
Katalánsko | 21 | ||||||
Anglie | 16 | ||||||
7. místo | |||||||
29. října 2010 Rotterdam | 31. října 2010 Rotterdam | ||||||
Anglie | 17 | Portugalsko | 23 | ||||
Portugalsko | patnáct | Rusko | patnáct |
29. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Filip Lukáš Česká republika |
29. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Geoffrey Picker Belgie |
Zápas o 7. místo
31. října 2010 |
|
Ahoj Rotterdam , rozhodčí: Steve Jones Wales |
Zápas o 5. místo
31. října 2010 |
|
Ahoj Rotterdam , rozhodčí: Ugurtan Akbalut Turecko |
Semifinále | Finále | ||||||
29. října 2010 Rotterdam | |||||||
Holandsko | 36 | ||||||
čeština | jedenáct | ||||||
31. října 2010 Rotterdam | |||||||
Holandsko | 25 | ||||||
Belgie | 21 | ||||||
3. místo | |||||||
29. října 2010 Rotterdam | 31. října 2010 Rotterdam | ||||||
Belgie | 34 | čeština | osmnáct | ||||
Německo | jedenáct | Německo | jedenáct |
29. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Steve Jones Wales |
29. října 2010 |
|
Topsporttsentr Rotterdam Rozhodčí: Paul Jeans England |
31. října 2010 |
|
Ahoj Rotterdam , rozhodčí: Alle Visser Nizozemsko |
31. října 2010 |
|
Ahoj Rotterdam Rozhodčí: Lukáš Filip Česká republika |
Mistr Evropy v korfbalu 2010 |
---|
Nizozemsko Čtvrtý titul |
Konečné rozdělení míst | |||
---|---|---|---|
1. Nizozemsko | |||
2. Belgie | |||
3. Česká republika | |||
4. Německo | |||
5. Katalánsko | |||
6. Anglie | |||
7. Portugalsko | |||
8. Rusko | |||
9. Polsko | |||
10. Maďarsko | |||
11. Wales | |||
12. Irsko | |||
13. Slovensko | |||
14. Srbsko | |||
15. Skotsko | |||
16. Turecko |
Hráč | Počet získaných bodů |
---|---|
Muži | |
1. Tim Bakker Nizozemsko |
49 |
2. Bart Kleiman Belgie |
47 |
3. Dmitrij Kazachkov Rusko |
38 |
Ženy | |
1. Andrea Nagy Maďarsko |
26 |
2. Carla Antunes Portugalsko |
23 |
3. Dinisa Valová Slovensko |
19 |