Evropské atletické halové hry 1967 | |
---|---|
Hostující město | Praha , Československo |
Zúčastněné země | 23 |
Účastníci | 244 |
medailí | 23 |
Otevírací | 11. března 1967 |
uzavření | 12. března 1967 |
datum | 1967 |
Stadión | Sportovní haly Hala |
Dortmund 1966Madrid 1968 |
Evropské atletické halové hry 1967 se hrály od 11. do 12. března ve sportovní aréně Hala v Praze , hlavním městě Československa .
Délka běžeckého kruhu v aréně byla pouhých 150 metrů. Soutěže se zúčastnilo 244 sportovců z 23 evropských zemí. Hrálo se 23 sad medailí (14 pro muže a 9 pro ženy). Oproti minulému turnaji přibyly do programu dvě disciplíny - štafeta na 3 × 1000 metrů pro muže a 1 + 2 + 3 + 4 kola pro ženy.
Zkratky: WB - World's Highest Achievement | ER - Evropský rekord | NR - národní rekord Závodníci , kteří soutěžili za štafety v rozplavbách pouze
kurzívou
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m detaily |
Pasquale Giannattasio Itálie |
5.7 | Alexandr Lebeděv SSSR |
5.8 | Viktor Kasatkin SSSR |
5.9 |
400 m detaily |
Manfred Kinder Německo |
48,4 | Hartmut Koch NDR |
48,6 | Nikolaj Škarnikov SSSR |
50.4 |
800 m detaily |
Noel Carroll Irsko |
1.49.6 | Tomáš Jungvirt čs |
1.49.8 | Jan Kasal čs |
1.50.0 |
1500 m detaily |
John Wetton Spojené království |
3.48.7 | Josef Odložil čs |
3.49.6 | Stanislav Hoffman čs |
3.50.5 |
3000 m detaily |
Werner Gierke Německo |
7.58.6 | Rashid Sharafetdinov SSSR |
7.59.0 | Lajos Mecher Maďarsko |
8.00.6 |
Detaily štafety 4×300 m (4×2 kola). |
SSSR Nikolaj Ivanov Vasilij Anisimov Alexander Bratchikov Boris Savčuk Nikolaj Shkarnikov |
2.18.0 | Polsko Edvard Romanovsky Jan Baliahovsky Edmund Tadeusz Jaworski |
2.20.2 | Československo Jaromír Gaisl Josef Gegyes František Ortman Josef Trousil |
2.20.5 |
Podrobnosti štafety 150+300+450+600 m (1+2+3+4 kola) |
Německo Gert Metz Horst Hasslinger Rolf Krüzmann Manfred Hanika |
3.06.6 | SSSR Boris Savčuk Vasilij Anisimov Alexander Bratchikov Valerij Frolov |
3.06.9 | Československo Jiří Kynos Ladislav Krzhizh Pavel Grushka Pavel Penkava |
3.08.8 |
Detaily štafety 3x1000m |
Německo Klaus Prenner Wolf-Jochen Schulte-Hillen Franz-Josef Kemper |
7.19.6 | Československo Pavel Grushka Pavel Penkava Petr Blaga |
7.20.0 | SSSR Remir Mitrofanov Stanislav Simbirtsev Michail Želobovský |
7.20.6 |
Podrobnosti o běhu na 50 m překážek |
Eddie Ottoz Itálie |
6,4 WB _ |
Valentin Chistyakov SSSR |
6.6 | Anatolij Michajlov SSSR |
6.7 |
Detaily skoku do výšky |
Anatolij Moroz SSSR |
2,14 m | Henri Elliot Francie |
2,14 m | Rudolf Baudis čs |
2,11 m |
Detaily skoku o tyči |
Igor Feld SSSR |
5,00 m | Gennadij Blizněcov SSSR |
4,90 m | Wolfgang Nordwig NDR |
4,90 m |
Detaily skoku do dálky |
Lynn Davis UK |
7,85 m | Leonid Barkovskij SSSR |
7,85 m | Andrzej Stalmach Polsko |
7,74 m |
Detaily trojitého skoku |
Petr Němšovský Československo |
16,57 m | Henrik Kalochai Maďarsko |
16,45 m | Alexandr Zolotarev SSSR |
16,40 m |
Podrobnosti o střílení |
Nikolaj Karasyov SSSR |
19,26 m | Eduard Gushchin SSSR |
18,96 m | Vladislav Komar Polsko |
18,85 m |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m detaily |
Margit Nemeshhazy Maďarsko |
6.3 | Karin Wallgren Švédsko |
6.4 | Galina Bucharina SSSR |
6.5 |
400 m detaily |
Karin Wallgren Švédsko |
55,7 | Leah Lauer Nizozemsko |
56,7 | Lilyana Petnjaric Jugoslávie |
57,3 |
800 m detaily |
Karin Kessler Německo |
2.08.2 | Marivonne Dupurère Francie |
2.09.6 | Valentina Lukyanova SSSR |
2.10.5 |
Detaily štafety 4×150 m (4×1 kolo). |
SSSR Valentina Bolshova Galina Bucharina Taťána Talysheva Věra |
1.12.4 | Československo Eva Putnová Vlasta Seyfertová Eva Kutsmanová Eva Legotská |
1.14.0 | NDR Regina Höfer Petra Zöllner Renate Meissner Brigitte Geier |
1.14.1 |
Podrobnosti štafety 150+300+450+600 m (1+2+3+4 kola) |
SSSR Valentina Bolshová Věra Taťána Arnautová Naděžda Seropegina |
3.35.6 | Jugoslávie Marijana Lubey Ika MaricicLilyana Petnjaric Gisela Farkas |
3.37.5 | nebyl udělen [a] | |
Podrobnosti o běhu na 50 m překážek |
Karin Balzer NDR |
6,9 WB _ |
Vlasta Seyfertová čs |
7,0 | Inge Schell Německo |
7.1 |
Detaily skoku do výšky |
Taisiya Chenchik SSSR |
1,76 m | Linda Knowles UK |
1,73 m | Jaroslava Králová Československo |
1,70 m |
Detaily skoku do dálky |
Berit Bertelsen Norsko |
6,51 m | Heide Rosendahl Německo |
6,41 m | Viorica Viscopolianu Rumunsko |
6,40 m |
Podrobnosti o střílení |
Naděžda Čižová SSSR |
17,44 m | Ivanka Hristova Bulharsko |
16,55 m | Maria Chorbova Bulharsko |
16,23 m |
a Ve švédské štafetě 1+2+3+4 kola ze 3 startujících týmů dokončily pouze dva.
Medaile ve 23 disciplínách atletiky získali zástupci 16 zúčastněných zemí [1] .
Hostitelská země
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | SSSR | osm | 7 | 7 | 22 |
2 | Německo | 5 | jeden | jeden | 7 |
3 | Velká Británie | 2 | jeden | 0 | 3 |
čtyři | Itálie | 2 | 0 | 0 | 2 |
5 | Československo | jeden | 5 | 6 | 12 |
6 | NDR | jeden | jeden | 2 | čtyři |
7 | Maďarsko | jeden | jeden | jeden | 3 |
osm | Švédsko | jeden | jeden | 0 | 2 |
9 | Irsko | jeden | 0 | 0 | jeden |
Norsko | jeden | 0 | 0 | jeden | |
jedenáct | Francie | 0 | 2 | 0 | 2 |
12 | Polsko | 0 | jeden | 2 | 3 |
13 | Bulharsko | 0 | jeden | jeden | 2 |
Jugoslávie | 0 | jeden | jeden | 2 | |
patnáct | Holandsko | 0 | jeden | 0 | jeden |
16 | Rumunsko | 0 | 0 | jeden | jeden |
Celkový | 23 | 23 | 22 | 68 |
mistrovství Evropy v atletice | |
---|---|
Léto | |
V pokoji | |
Mládí | |
Juniorský | |
Mladistvý | |
Přejít | |
horský běh | |
Viz také: seznamy vítězů letních šampionátů ( muži , ženy ) • Mistrovství Evropy mezi veterány |