Mistrovství Evropy ve fotbale žen 2017 | |
---|---|
UEFA Women's Euro 2017 | |
| |
Detaily šampionátu | |
Umístění | Holandsko |
Města | 7 |
Stadiony | 7 |
Termíny kvalifikačních turnajů | 4. dubna 2015 – 25. října 2016 |
Termíny závěrečných turnajů | 16. července – 6. srpna 2017 |
Počet zúčastněných | 47 |
v konečné fázi | 16 |
Nejlepší místa | |
Mistr | Holandsko |
Druhé místo | Dánsko |
Statistiky šampionátu | |
Odehrané zápasy | 31 |
v kvalifikačním turnaji | 174 |
Vstřelené branky | 68 (2,19 na hru) |
v kvalifikačním turnaji | 672 (3,86 na hru) |
Střelci | Jody Taylor (5 míčků) (4 míče) |
v kvalifikačním turnaji |
Harpa Thorsteinsdottir Ada Hegerberg Jane Ross (10 míčků) |
Nejlepší hráč | Lieke Martensová [1] |
20132022 |
UEFA Women's European Football Championship 2017 je 12. ročník Mistrovství Evropy ve fotbale, které se konalo v Nizozemsku od 16. července do 6. srpna 2017. Finálové části šampionátu se poprvé zúčastnilo 16 týmů [2] . Poprvé ve své historii se nizozemský národní tým stal mistrem Evropy, když ve finále porazil Dánsko [3] .
Rakousko , Francie , Izrael , Nizozemsko , Polsko , Skotsko a Švýcarsko požádaly o pořádání šampionátu [4] . 4. prosince 2014 bylo Nizozemsko vyhlášeno jako hostitelská země turnaje , který bude poprvé hostit mistrovství Evropy [5] .
Kvalifikačního turnaje se zúčastnilo 46 týmů, z nichž 15 postoupilo do finálového turnaje [6] .
Kvalifikační turnaj se konal ve třech fázích [7] :
Na šampionát se kvalifikovalo šestnáct týmů.
tým | Způsob kvalifikace | Datum kvalifikace | Účast ve finále | Poslední účast | Nejlepší výsledek | Hodnocení |
---|---|---|---|---|---|---|
Holandsko | Organizátor | 4. prosince 2014 | 3 | 2013 | Semifinále ( 2009 ) | |
Francie | Vítěz eliminační skupiny 3 | 11. dubna 2016 | 6 | 2013 | 1/4 finále ( 2009 , 2013 ) | |
Německo | Vítěz skupiny 5 | 12. dubna 2016 | deset | 2013 | Šampion ( 1989 , 1991 , 1995 , 1997 , 2001 , 2005 , 2009 , 2013 ) | |
Švýcarsko | Vítěz skupiny 6 | 2. června 2016 | jeden | — | Debut | |
Anglie | Vítěz skupiny 7 | 7. června 2016 | osm | 2013 | Finalista ( 1984 , 2009 ) | |
Norsko | Vítěz skupiny 8 | 7. června 2016 | jedenáct | 2013 | Champion ( 1987 , 1993 ) | |
Španělsko | Vítěz eliminační skupiny 2 | 7. června 2016 | 3 | 2013 | Semifinále ( 1997 ) | |
Švédsko | Vítěz skupiny 4 | 15. září 2016 | deset | 2013 | šampion ( 1984 ) | |
Island | Vítěz skupiny 1 | 16. září 2016 | 3 | 2013 | 1/4 finále ( 2013 ) | |
Skotsko | Druhé místo v kvalifikační skupině 1 | 16. září 2016 | jeden | — | Debut | |
Belgie | Druhé místo v kvalifikační skupině 7 | 20. září 2016 | jeden | — | Debut | |
Rakousko | Druhé místo v kvalifikační skupině 8 | 20. září 2016 | jeden | — | Debut | |
Dánsko | Druhé místo v kvalifikační skupině 4 | 20. září 2016 | 9 | 2013 | Semifinále ( 1984 , 2001 ) | |
Itálie | Druhé místo v kvalifikační skupině 6 | 20. září 2016 | jedenáct | 2013 | Finalista ( 1993 , 1997 ) | |
Rusko | Druhé místo v kvalifikační skupině 5 | 20. září 2016 | 5 | 2013 | 1/4 finále ( 1993 , 1995 ) | |
Portugalsko | Vítěz play off | 25. října 2016 | jeden | — | Debut |
Losování finálového turnaje proběhlo 8. listopadu 2016 v divadle Luxor v Rotterdamu [8] . Týmy jsou rozděleny do čtyř potů podle žebříčku (Nizozemsko je v potu 1 jako pořadatel). Každá skupina dostane jeden tým z každého banku [9] .
|
|
|
|
Aplikace každého týmu zahrnuje 23 hráčů, z nichž tři jsou brankáři. Střídání v sestavě je povoleno až do prvního zápasu týmu na turnaji. Přihlášky družstev je nutné podat nejpozději deset dnů před zahajovacím utkáním mistrovství [7] .
Zápasy se odehrají na sedmi stadionech v sedmi městech v Nizozemsku [10] .
delirium | Enschede | Utrecht |
---|---|---|
Krysa Verleg | Grols Veste | Galgenward |
Kapacita: 19 000 | Kapacita: 30 000 | Kapacita: 23 750 |
4 zápasy skupinové fáze, 1 semifinále | 1 semifinále, finále | 4 skupinové turnajové hry |
Rotterdam | Deventer | |
Het Kastel | De Adelaarshorst | |
Kapacita: 10 600 | Kapacita: 10 500 | |
4 zápasy skupinové fáze, 1 čtvrtfinále | 4 zápasy skupinové fáze, 1 čtvrtfinále | |
Tilburg | Doetinchem | |
Willem II | De Weiverberg | |
Kapacita: 14 500 | Kapacita: 12 500 | |
4 zápasy skupinové fáze, 1 čtvrtfinále | 4 zápasy skupinové fáze, 1 čtvrtfinále | |
Mistrovské zápasy obsluhuje 11 hlavních rozhodčích a 21 asistentů [11] :
Hlavní rozhodčí:
|
Asistenti:
|
Rozpis turnaje byl zveřejněn 23. září 2015 [12] .
V případě rovnosti bodů mezi týmy je jejich umístění určeno následujícími kritérii [13] :
M | tým | A | V | H | P | koule | ± | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Holandsko | 3 | 3 | 0 | 0 | 4 - 1 | +3 | 9 |
2 | Dánsko | 3 | 2 | 0 | jeden | 2 - 1 | +1 | 6 |
3 | Belgie | 3 | jeden | 0 | 2 | 3 - 3 | 0 | 3 |
čtyři | Norsko | 3 | 0 | 0 | 3 | 0 - 4 | −4 | 0 |
16. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
Galgenwaard , Utrecht Diváci : 21 732 Rozhodčí: Stephanie Frappart |
16. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" De Weiverberg ", Doetinchem Diváci: 5 000 Rozhodčí: Ekaterina Monzul |
20. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
Rat Verleg , Breda Diváci: 8 477 Rozhodčí: Monika Mularczyk |
20. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
Het Kastel , Rotterdam Diváci : 10 599 Rozhodčí: Riem Hussain |
24. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
Willem II , Tilburg Diváci: 12 697 Rozhodčí: Bibiana Steinhaus |
24. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" De Adelaarshorst ", Deventer Diváci : 5 885 Rozhodčí: Pernilla Larsson |
M | tým | A | V | H | P | koule | ± | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Německo | 3 | 2 | jeden | 0 | 4 - 1 | +3 | 7 |
2 | Švédsko | 3 | jeden | jeden | jeden | 4 - 3 | +1 | čtyři |
3 | Rusko | 3 | jeden | 0 | 2 | 2 - 5 | −3 | 3 |
čtyři | Itálie | 3 | jeden | 0 | 2 | 5 - 6 | −1 | 3 |
17. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
" Het Kastel ", Rotterdam Diváci: 1000 Rozhodčí: Yana Adámková |
17. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" Rat Verleg ", Breda Diváci: 9 276 Rozhodčí: Katalin Kulchar |
21. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
" De Adelaarshorst ", Deventer Diváci : 5 764 Rozhodčí: Stephanie Frappart |
21. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
Willem II , Tilburg Diváci: 7 108 Rozhodčí : Ekaterina Monzul |
25. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
Galgenwaard , Utrecht Diváci : 6 458 Rozhodčí: Monika Mularczyk |
25. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" De Weiverberg ", Doetinchem Diváci: 5 203 Rozhodčí: Esther Staubli |
M | tým | A | V | H | P | koule | ± | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Rakousko | 3 | 2 | jeden | 0 | 5 - 1 | +4 | 7 |
2 | Francie | 3 | jeden | 2 | 0 | 3 - 2 | +1 | 5 |
3 | Švýcarsko | 3 | jeden | jeden | jeden | 3 - 3 | 0 | čtyři |
čtyři | Island | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 - 6 | −5 | 0 |
18. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
" De Adelaarshorst ", Deventer Diváci: 4 781 Rozhodčí: Bibiana Steinhaus |
18. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
Willem II , Tilburg Diváci: 5 000 Rozhodčí : Karina Vitulano |
22. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
" De Weiverberg ", Doetinchem Diváci: 5 647 Rozhodčí: Anastasia Pustovoitova |
22. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" Galgenvard ", Utrecht Diváci: 4 387 Rozhodčí: Yana Adámková |
26. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
Het Kastel , Rotterdam Diváci: 4 893 Rozhodčí: Riem Hussain |
26. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" Rat Verleg ", Breda Diváci: 3 347 Rozhodčí: Katalin Kulchar |
M | tým | A | V | H | P | koule | ± | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Anglie | 3 | 3 | 0 | 0 | 10 - 1 | +9 | 9 |
2 | Španělsko | 3 | jeden | 0 | 2 | 2 - 3 | −1 | 3 |
3 | Skotsko | 3 | jeden | 0 | 2 | 2-8 _ _ | −6 | 3 |
čtyři | Portugalsko | 3 | jeden | 0 | 2 | 3 - 5 | −2 | 3 |
19. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
" De Weiverberg ", Doetinchem Diváci: 3 100 Rozhodčí: Pernilla Larsson |
19. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
Galgenwaard , Utrecht Diváci : 5 578 Rozhodčí: Esther Staubli |
23. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
Het Kastel , Rotterdam Diváci: 3 123 Rozhodčí: Katalin Kulchar |
23. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" Rat Verleg ", Breda Diváci: 4 879 Rozhodčí: Karina Vitulano |
27. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
Willem II , Tilburg Diváci: 3 335 Rozhodčí : Ekaterina Monzul |
27. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" De Adelaarshorst ", Deventer Diváci: 3 988 Rozhodčí: Jana Adámková |
V případě nerozhodného výsledku v základní hrací době zápasu je přiděleno prodloužení (dva poločasy po 15 minutách). Pokud není vítěz odhalen v prodloužení, pak se zahrají pozápasové pokutové kopy [7] .
1. června 2017 bylo oznámeno, že turnaj umožní použití čtvrtého náhradníka v prodloužení [14] .
Čtvrtfinále | Semifinále | Finále | ||||||||
29. července – Doetinchem | ||||||||||
Holandsko | 2 | |||||||||
3. srpna – Enschede | ||||||||||
Švédsko | 0 | |||||||||
Holandsko | 3 | |||||||||
30. července – Deventer | ||||||||||
Anglie | 0 | |||||||||
Anglie | jeden | |||||||||
6. srpna – Enschede | ||||||||||
Francie | 0 | |||||||||
Holandsko | čtyři | |||||||||
30. července – Rotterdam | ||||||||||
Dánsko | 2 | |||||||||
Německo | jeden | |||||||||
3. srpna – Breda | ||||||||||
Dánsko | 2 | |||||||||
Dánsko ( pen. ) | 0 (3) | |||||||||
30. července – Tilburg | ||||||||||
Rakousko | 0 (0) | |||||||||
Rakousko ( pen. ) | 0 (5) | |||||||||
Španělsko | 0 (3) | |||||||||
29. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
" De Weiverberg ", Doetinchem Diváci : 11 106 Rozhodčí: Bibiana Steinhaus |
30. července 2017 1 12:00 UTC+2 |
|
Het Kastel , Rotterdam Diváci: 5 251 Rozhodčí: Katalin Kulchar |
30. července 2017 18:00 UTC+2 |
|
Willem II , Tilburg Diváci: 3 488 Rozhodčí : Stephanie Frappart |
30. července 2017 20:45 UTC+2 |
|
" De Adelaarshorst ", Deventer Diváci : 6 283 Rozhodčí: Esther Staubli |
3. srpna 2017 18:00 UTC+2 |
|
Rat Verleg , Breda Diváci : 11 312 Rozhodčí: Ekaterina Monzul |
3. srpna 2017 20:45 UTC+2 |
|
Grols Veste , Enschede Diváci: 27 093 Rozhodčí: Stephanie Frappart |
6. srpna 2017 17:00 UTC+2 |
|
Grols Veste , Enschede Diváci: 28 182 Rozhodčí: Esther Staubli |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brankář | Obránci | Záložníci | vpřed |
---|---|---|---|
|
|
Mistrovství Evropy ve fotbale žen | |
---|---|
Turnaje | |
finále | |
Sestavy | |
Kvalifikace |