ruské mistrovství |
---|
Aktuální sezóna |
První sezóna |
1993 |
Organizátor |
FCR |
Aktuální šampion |
"Adamant"-1 Petrohrad |
Nejoblíbenější klub |
SKA Petrohrad (5) |
Nejvíce titulovaný hráč |
Alexey Tselousov (6) |
Oficiální stránka |
curling.ru |
Mistrovství Ruska v curlingu mezi muži je každoroční soutěž pro ruské týmy v curlingu mužů . Koná se od roku 1993 systémem „zima-jaro“.
Od roku 2015 se soutěže konají ve dvou divizích (do roku 2014 - ve třech) - nejvyšší ligy "A" a "B". Pořadatelem je Ruská federace curlingu .
Přebor se hraje mezi týmy zařazenými do hlavní ligy „A“. 8 týmů, které to tvoří, pořádá dvoukolový turnaj podle turnusového systému. Místa jsou rozdělena podle celkového počtu výher. V případě rovnosti vítězství mezi dvěma a více účastníky mají přednost výsledky osobních setkání. 8. tým opouští hlavní ligu „A“. Střídá ji vítěz hlavní ligy „B“. V přechodových zápasech o právo hrát v příští sezóně v přední divizi se střetávají 7. tým prvoligové „A“ a 2. hlavní ligy „B“.
Od roku 2015 je zavedena fáze play off, ve které hrají 4 nejlepší týmy podle výsledků přípravného dvoukolového turnaje.
Rok | 1. místo | 2. místo | 3. místo |
---|---|---|---|
1993 | "Vyšší moc" ( St. Petersburg ) | "Godiva" ( St. Petersburg ) | "Curling Club" ( St. Petersburg ) |
1994 | "Obukhovets" ( St. Petersburg ) | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) | "Curling Club" ( St. Petersburg ) |
1995 | "Obukhovets" ( St. Petersburg ) | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) | SKA ( Petrohrad ) |
1996 | SKA ( Petrohrad ) | "Obukhovets" ( St. Petersburg ) | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) |
1997 | "Godiva" ( St. Petersburg ) | "Obukhovets" ( St. Petersburg ) | SKA ( Petrohrad ) |
1998 | SKA ( Petrohrad ) | SKA-2 ( Petrohrad ) | Dynamo ( Moskva ) |
1999 | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) | SKA ( Petrohrad ) | Dynamo ( Moskva ) |
2000 | SKA ( Petrohrad ) | "Godiva" ( St. Petersburg ) | ESHVSM-Moskvich ( Moskva ) |
2001 | SKA ( Petrohrad ) | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) | "Rosin" ( Petrohrad ) |
2002 | SKA-2 ( Petrohrad ) | "Rosin" ( Petrohrad ) | SKA ( Petrohrad ) |
2003 | SKA ( Petrohrad ) | ESHVSM-"Moskvič"-2 ( Moskva ) | ESHVSM-Moskvich ( Moskva ) |
2004 | "Rosin" ( Petrohrad ) | SKA ( St. Petersburg ) ESHVSM-"Moskvič" ( Moskva ) [1] |
|
2005 | ESHVSM-Moskvich ( Moskva ) | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) | SKA ( Petrohrad ) |
2006 | ESHVSM-Moskvich ( Moskva ) | "Moskvič" ( Moskva ) | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) |
2007 | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) | ESHVSM-Moskvich ( Moskva ) | ESHVSM-"Moskvič"-2 ( Moskva ) |
2008 | ESHVSM-Moskvich ( Moskva ) | Moskva | "Moskvič" ( Moskva ) |
2009 | "Moskvič" ( Moskva ) | "Lesgaftovets" ( St. Petersburg ) | "Lesgaftovets"-ShVSM-ZVS ( St. Petersburg ) |
2010 | ESHVSM-Moskvich ( Moskva ) | "Moskvič" ( Moskva ) | "Izhora" ( St. Petersburg ) |
2011 | "Adamant" ( St. Petersburg ) | "Moskvič" ( Moskva ) | ESHVSM-Moskvich ( Moskva ) |
2012 | "Moskvič" ( Moskva ) | "Adamant" ( St. Petersburg ) | Yunost-Metar ( Čeljabinsk ) |
2013 | "Adamant" ( St. Petersburg ) | "Moskvič" ( Moskva ) | Moskevský tým |
2014 | "Adamant" ( St. Petersburg ) | Moskva-1 | Moskva-2 |
2015 | "Adamant"-2 ( St. Petersburg ) | "Adamant"-1 ( St. Petersburg ) | UOR-2 ( Petrohrad ) |
2016 | "Adamant"-1 ( St. Petersburg ) | "Adamant"-2 ( St. Petersburg ) | Moskevská oblast-1 ( Dmitrov ) |
2017 | Krasnodarské území-1 ( Soči ) | Moskevská oblast-1 ( Dmitrov ) | Moskevský tým |
2018 | "Adamant"-1 ( St. Petersburg ) | "Adamant"-2 ( St. Petersburg ) | Moskevská oblast-1 ( Dmitrov ) |
2019 | "Adamant"-1 ( St. Petersburg ) | Krasnodarské území-1 | Moskevský tým |
2020 | Petrohrad-1 | Krasnodarské území-1 | Novosibirská oblast |
2021 | Petrohrad 1 | Moskevská oblast 1 | Petrohrad 2 |