Rugby Championship 2008 Professional Rugby League | |||
---|---|---|---|
Typ rugby | ragby 15 | ||
Formát | dvoukolový zónový turnaj s play off | ||
Termíny turnajů | 11. května — 28. října | ||
Počet zúčastněných | 12 | ||
Nejlepší místa | |||
Mistr | VVA-Podmoskovye (6. čas) | ||
Druhé místo | Sláva | ||
Třetí místo | Enisey-STM | ||
Nejlepší skórující hráči | |||
brýle | Pavel Ershov ("Glory") (195) | ||
pokusy | Sergey Kuzin ("Fili") Igor Kurashov ("Glory") (8 každý) | ||
← 2007 2009 → |
Mistrovství Ruska v ragby 2008 se konalo od 11. května do 28. října . Klub " VVA - Podmoskovye " se stal mistrem již pošesté.
Turnaj se konal podle nového schématu, které umožnilo výrazně rozšířit počet účastníků a geografii turnaje.
V první fázi byly týmy rozděleny do dvou geografických zón – „Západ“ (8 týmů) a „Východ“ (6 týmů). Ve druhé fázi vytvořily tři nejlepší týmy z každé zóny Superligu 2008. Šest nejlepších sehrálo dva okruhy, po kterých se čtyři nejlepší týmy utkaly o mistrovské medaile systémem play-off . Semifinále a finále se hrálo na dvě vítězství.
Týmy, které se po první fázi šampionátu umístily na 4. – 5. místě v zóně Západ a Východ, se utkaly v turnaji o 7. – 10. místa šampionátu.
Také v roce 2008 nebyla žádná hlavní liga. Místo toho byly týmy rozděleny do tří regionálních podskupin: Centrální federální okruh (CFD), Jih a Povolží. Vítězové v podskupinách hráli s posledními třemi týmy (6.-8. místo) zóny „Západ“ o právo hrát v příštím roce Superligu.
První etapa.
Východní zóna
Dva kruhy s křížením. Počet kol - 10. Počet zápasů - 30.
Východní zóna |
---|
Enisey-STM ( Krasnojarsk ) |
Krasny Yar ( Krasnojarsk ) |
RK "Novokuzněck" ( Novokuzněck ) |
univerzita ( Chita ) |
RK "Sibiř" ( Krasnojarsk ) |
RK "SFU" ( Sibiřská federální univerzita ) ( Krasnojarsk ) |
zóna "Západ"
Dvě skupiny A a B.
Dva kruhy s křížením. Počet kol - 8. Počet zápasů - 32.
Dokovací zápasy. A1-B1, A2-B2, A3-B3, A4-B4. Dva zápasy – doma a venku. Počet zápasů - 8.
Celkem se hraje 40 zápasů.
Západní zóna. Skupina A. |
---|
VVA-Podmoskovye ( Monino ) |
Dynamo-Don ( Rostovská oblast ) |
Fili ( Moskva ) |
Maryino ( Moskva ) |
Západní zóna. Skupina B. |
---|
Glory ( Moskva ) |
Empire-Dynamo ( Penza ) |
Zelenograd ( Moskva ) |
Spartak ( Moskva ) |
Tým získává 4 (čtyři) body za vítězství ve všech zápasech ruského mistrovství, kromě semifinále a finále, 2 (dva) body za remízu a 1 (jeden) bod za prohru. Pokud se tým nedostaví ke hře, bude to započítáno jako porážka se skóre 0:30 a nebudou uděleny žádné body do turnaje.
Při sčítání výsledků I. etapy mistrovství je v případě rovnosti bodů dvou a více družstev ve skupině zvýhodněn:
tým | A | V | H | P | RIO | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|
Enisey-STM | deset | deset | 0 | 0 | 560-93 | 40 |
Novokuzněck | deset | 7 | 0 | 3 | 316-141 | 31 |
Krásný Jar | deset | 7 | 0 | 3 | 356-173 | 31 |
Univerzita | deset | čtyři | 0 | 6 | 127-379 | 22 |
Sibiř | deset | 3 | 0 | 7 | 141-305 | 19 |
SFU | deset | 0 | 0 | deset | 98-506 | deset |
11. května (neděle)
Enisey-STM - SFU 99:10
12. května (pondělí)
Krásný Jar - Sibiř 61:8
RK Novokuzněck – Univerzita 68:3
17. května (sobota)
SibFU - Univerzita 11:23
18. května (neděle)
Sibiř - RK Novokuzněck 18:26
20. května (úterý)
Enisey-STM — Krásný Jar 33:5
23. května (pátek)
Enisey-STM — RK Novokuzněck 29:11
24. května (sobota)
SFU — Krásný Jar 7:48
Sibiř - Univerzita 19:10
30. května (pátek)
Krasny Yar — RK Novokuzněck 23:21
Univerzita - Yenisei-STM 0:51
31. května (sobota)
SibFU - Sibiř 14:18
4. června (čtvrtek)
RK Novokuzněck - SFU 45:6
5. června (čtvrtek)
RK Siberia — Yenisey-STM 24:40
Univerzita - Krásný Jar 20:44
11. června (středa)
SFU — Yenisei-STM 20:99
12. června (čtvrtek)
RK Siberia — Krásný Jar 5:48
Univerzita – RK Novokuzněck 13:40
17. června (úterý)
Univerzita - SibFU 29:13
18. června (středa)
Krásný Jar — Enisey-STM 0:49
19. června (čtvrtek)
RK Novokuzněck — RK Sibiř 34:0
23. června (pondělí)
SFU — Krásný Jar 0:78
23. června (úterý)
RK Novokuzněck — Jenisej-STM 13:39
27. června (pátek)
RK Siberia - SFU 29:12
30. června (pondělí)
RK Novokuzněck — Krasnyj Jar 20:6
Enisey-STM – Univerzita 80:0
3. července (čtvrtek)
Enisey-STM - RK Siberia 41:10
6. července (neděle)
SFU — RK Novokuzněck 5:38
5. července (sobota)
Krásný Jar - Univerzita 43:10
1. srpna (pátek)
Univerzita - Sibiř 29:10
tým | A | V | H | P | RIO | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|
VVA-Podmoskovye | osm | 7 | 0 | jeden | 582-72 | 29 |
Dynamo-Don | osm | 3 | 0 | 5 | 163-325 | 16 |
Fili | osm | 3 | 0 | 5 | 231-294 | 17 |
Maryino | osm | jeden | 0 | 7 | 91-609 | jedenáct |
14. května (středa)
Maryino - VVA-Podmoskovye 0:113 - přeložený zápas druhého kola.
18. května (neděle)
VVA-Podmoskovye — Maryino 97:7
Dynamo-Don — Fili 27:20
25. května (neděle)
Dynamo-Don — VVA-Podmoskovye 12:48
26. května (pondělí)
Fili — Maryino 76:9
1. června (neděle)
Dynamo-Don — Maryino 69:9
2. června (pondělí)
Fili — VVA-Podmoskovye 10:96
9. června (pondělí)
Fili — Dynamo-Don 20:24
15. června (neděle)
VVA-Podmoskovye - Dynamo-Don - odloženo na 25.07 kvůli účasti národního týmu na Rugby Cup of Nations v Bukurešti.
16. června (pondělí)
Fili — Maryino 77:9
23. června (pondělí)
VVA-Podmoskovye — Fili 97:0
23. června (pondělí)
Maryino — Dynamo-Don — 30:0 Tým Dynamo-Don prohrál a nebyly uděleny žádné turnajové body.
25. června (středa)
VVA-Podmoskovye — Dynamo-Don 94:7
tým | A | V | H | P | RIO | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|
Sláva | osm | 7 | 0 | jeden | 455-97 | 29 |
Empire-Dynamo | osm | 6 | 0 | 2 | 373-127 | 26 |
Spartakus | osm | 3 | 0 | 5 | 70-266 | 17 |
Zelenograd | osm | 2 | 0 | 6 | 109-384 | čtrnáct |
18. května (neděle)
Imperia-Dynamo — Zelenograd 88:6
19. května (pondělí)
Sláva - Spartak 83:3
26. května (pondělí)
Zelenograd — Spartak 3:5
Sláva - Empire-Dynamo 38:33
1. června (neděle)
Imperia-Dynamo — Spartak 48:3
2. června (pondělí)
Sláva — Zelenograd 104:0
9. června (pondělí)
Spartak - Sláva 3:61
Zelenograd — Empire-Dynamo 13:46
16. června (pondělí)
Spartak — Zelenograd 12:3
Empire-Dynamo - Glory 14:31
23. června (pondělí)
Spartak — Empire-Dynamo 12:40
Zelenograd - Sláva 7:102
30. června (pondělí)
6. července (neděle)
7. července (pondělí)
tým | A | V | H | P | RIO | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|
VVA-Podmoskovye | deset | 9 | 0 | jeden | 374-119 | 37 |
Krásný Jar | deset | 6 | 0 | čtyři | 198-255 | 28 |
Sláva | deset | 5 | jeden | čtyři | 211-226 | 26 |
Enisey-STM | deset | 5 | 0 | 5 | 257-158 | 25 |
Novokuzněck | deset | čtyři | jeden | 5 | 168-194 | 23 |
Empire-Dynamo | deset | 0 | 0 | deset | 138-394 | deset |
10. července (čtvrtek)
Sláva — Empire-Dynamo 50:8
13. července (neděle)
Enisey-STM — RK Novokuzněck 42:13
15. července (úterý)
VVA-Podmoskovye — Empire-Dynamo 75:7
Sláva - Krásný Jar 16:15
20. července (neděle)
Imperia-Dynamo — Krásný Jar 19:28
VVA-Podmoskovye — Enisey-STM 23:0
21. července (pondělí)
RK Novokuzněck — Slava 6:9
25. července (pátek)
Empire-Dynamo — Enisey-STM 6:41
26. července (sobota)
Krasny Yar — RK Novokuzněck 23:16
31. července (čtvrtek)
Sláva - VVA-Podmoskovye 15:27
1. srpna (pátek)
Enisey-STM — Krásný Jar 10:29
3. srpna (neděle)
VVA-Podmoskovye — RK Novokuzněck 35:0
6. srpna (středa)
Empire-Dynamo — RK Novokuzněck 20:24
9. srpna (sobota)
VVA-Podmoskovye — Krasny Yar 55:20
16. srpna (sobota)
RK Novokuzněck — Jenisej-STM 8:5
18. srpna (pondělí)
Imperia-Dynamo — VVA-Podmoskovye 5:41
19. srpna (úterý)
Krásný Jar - Sláva 28:26
25. srpna (pondělí)
Enisey-STM — VVA-Podmoskovye 20:27
Sláva - RK Novokuzněck 17:17
26. srpna (úterý)
Krásný Jar — Empire-Dynamo 23:21
31. srpna (neděle)
VVA-Moskva kraj - Sláva 44:13
1. září (pondělí)
Enisey-STM — Empire-Dynamo 43:10
RK Novokuzněck — Krasnyj Jar 12:19
5. září (pátek)
RK Novokuzněck — Empire-Dynamo 36:10
6. září (sobota)
Sláva - Jenisej-STM 22:15
11. září (čtvrtek)
Krásný Jar - VVA-Podmoskovye 3:33
13. září (sobota)
Enisey-STM - Sláva 34:10
18. září (čtvrtek)
RK Novokuzněck - VVA-Podmoskovye 36:14
19. září (pátek)
Krásný Jar — Enisey-STM 10:47
20. září (sobota)
Empire-Dynamo - Glory 32:33
tým | A | V | H | P | RIO | Ó |
---|---|---|---|---|---|---|
Sibiř | osm | 6 | jeden | jeden | 173-89 | 27 |
Fili | osm | čtyři | 0 | čtyři | 121-148 | dvacet |
Dynamo-Don | osm | čtyři | 0 | čtyři | 94-134 | 19 |
Univerzita | osm | 3 | 0 | 5 | 164-163 | 17 |
Spartakus | osm | 2 | jeden | 5 | 106-124 | čtrnáct |
4. srpna (pondělí)
Univerzita - Sibiř 14:20
12. srpna (úterý)
Spartak — Fili 18:22
13. srpna (středa)
Univerzita - Dynamo-Don 33:7
17. srpna (neděle)
Sibiř — Dynamo-Don 17:3
20. srpna (středa)
Univerzita - Spartak - zápas byl odložen na 19.09 v Moskvě
24. srpna (neděle)
Sibiř - Spartak 30:0 - zápas byl odložen. Rozhodnutím FTC byl tým Spartaku poražen 0:30 a nebyly uděleny žádné turnajové body.
27. srpna (středa)
Univerzita - Fili 29:21
31. srpna (neděle)
Sibiř - Fili 31:10
2. září (úterý)
Spartak - Dynamo-Don 26:12 30:0 Rozhodnutím FTC byl tým Dynamo-Don poražen 0:30 a nebyly uděleny žádné turnajové body.
4. září (čtvrtek)
Sibiř - Univerzita 26:22
6. září (sobota)
Fili — Dynamo-Don 20:5
14. září (neděle)
Dynamo-Don - Univerzita 30:16
15. září (pondělí)
Fili — Spartak 10:5
17. září (středa)
Spartak - Univerzita 26:14
19. září (pátek)
Spartakus - Univerzita 7:22
24. září (středa)
Dynamo-Don - Sibiř 16:10
Fili - Univerzita 28:12
28. září (neděle)
Spartak - Sibiř 17:17
2. října (čtvrtek)
Fili - Sibiř 7:22
5. října (neděle)
Dynamo-Don — Spartak 7:5
12. října (neděle)
Dynamo-Don — Fili 26:3
Semifinále | Finále | ||||||
VVA-Podmoskovye | 2 | ||||||
Enisey-STM | jeden | ||||||
VVA-Podmoskovye | 2 | ||||||
Sláva | 0 | ||||||
Třetí místo | |||||||
Krásný Jar | jeden | Enisey-STM | 2 | ||||
Sláva | 2 | Krásný Jar | 0 |
1/2 finále
26. září (pátek)
Enisey-STM — VVA-Podmoskovye 27:16
Sláva - Krásný Jar 17:34
2. října (čtvrtek)
Krásný Jar - Sláva 26:27
VVA-Podmoskovye — Yenisei-STM 15:13
6. října (pondělí)
Krásný Jar — Sláva 9:9 (prodloužení 0:0, RK Slava vyhrál 5:3 na střely na branku)
VVA-Podmoskovye — Yenisei-STM 40:26
Zápasy o třetí místo
12. října (neděle)
Krásný Jar — Enisey-STM 13:62
18. října (sobota)
Enisey-STM — Krásný Jar 48:08
Finále
12. října (neděle)
Sláva - VVA-Podmoskovye 14:55
18. října (sobota)
VVA-Moskva kraj - Sláva 45:10
Ne. | Hráč | Klub | Počet her | Vyšel vyměnit | Pokusy | Implementace | volné kopy | Zahodit góly | Celkové body |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Pavel Ershov | Sláva | osmnáct | 2 | 2 | 37 | 37 | 0 | 195 |
2 | David Kiknadze | Novokuzněck | patnáct | jeden | 5 | 41 | 25 | 0 | 182 |
3 | Viktor Motorin | VVA-Podmoskovye | jedenáct | 7 | 2 | 48 | 24 | 0 | 178 |
čtyři | Teimuraz Sokhadze | Krásný Jar | 13 | jeden | 5 | 16 | 36 | jeden | 168 |
5 | Valerij Ignatiev | Enisey-STM | jedenáct | 5 | 5 | 40 | 13 | 0 | 144 |
6 | Sergej Kuzin | Fili | patnáct | 0 | osm | třicet | 12 | jeden | 139 |
7 | Jurij Kušnarev | VVA-Podmoskovye | 12 | 0 | 3 | 23 | patnáct | jeden | 109 |
osm | Igor Kurashov | Sláva | 21 | 2 | osm | 24 | 7 | 0 | 109 |
9 | Sergej Kuzmenko | Enisey-STM | dvacet | 0 | čtyři | 23 | 0 | 2 | 102 |
deset | Sergej Janjuškin | Empire-Dynamo | čtrnáct | 0 | 7 | 17 | osm | 0 | 93 |
Sezóny ruského mistrovství v ragby | |
---|---|