Mistrovství světa IAU na 100 km pod patronací IAAF se koná každoročně od roku 1987 .
Od roku 2010 se soutěž koná pod záštitou IAAF . Do roku 2012 se konaly každoročně. V roce 2013 byl po dvou převodech poprvé zrušen. Šampionát vypsaný na rok 2014 v Daugavpils nejprve změnil termín, poté byl také zrušen. Šampionát 2014 se nakonec konal 21. listopadu v Dauhá , hlavním městě Kataru . Od roku 2016 se mistrovství světa konají v sudých letech, v lichých letech - regionální mistrovství ( Evropa , Asie a Oceánie ...)
datum | Místo | Zlato | stříbrný | Bronz | Týmy | |
---|---|---|---|---|---|---|
já | 20.6 . 1987 | Torhout | Domingo Katalánština 6:19:35 | Donald Ritchie | Roland Wilmeneau | |
II | 1.10 . 1988 | santander | Domingo Katalánština 6:34,41 | Jean-Marc Belloc | Bruno Schelsi | 20:58,43 |
III | 25.6 . 1989 | Rambouillet | Bruno Chelsi 6:47,06 | Bruno Joppen | Herbert Kuntz | 20:46,56 |
IV | 27.10 . 1990 | Duluth | Roland Wilmeneau 6:34,02 | Russell princ | Štefan Feckner | 21:21,36 |
PROTI | 25.5 . 1991 | Florence-Faenza | Valmir Nunesh 6:35,36 | Roland Wilmeneau 6:39,14 | Jean-Marc Belloc 6:52,55 | 20:53,09 |
VI | 16.2 . 1992 | Palamos | Konstantin Santalov 6:23,35 | Domingo katalánský | Eric Sidhouse | 20:23,20 |
VII | 8.8 . 1993 | Torhout | Konstantin Santalov 6:26,26 | Petr Hermanns | Kornetový mantonein | 19:59,48 |
VIII | 26.6 . 1994 | jezero Saroma | Alexej Volgin 6: 22,43 | Jarosław Janicki | Casimir Buck | 20:07.01 |
IX | 16.9 . 1995 | Winschoten | Valmir Nunesh 6:18.09 | Alexej Volgin | Tom Johnson | 19:43,52 |
X | 4.5 . 1996 | Moskva | Konstantin Santalov 6:32,41 | Jarosław Janicki | Alexej Kruglov | 19:57,57 |
XI | 13.9 . 1997 | Winschoten | Sergej Janěnko 6:25:25 | Michail Kokorev | Andrzej Mahier | 19:53,47 |
XII | 18.10 . 1998 | Shimanto | Grigorij Murzin 6:30,06 | Igor Tyupin | Ravil Kashapov | 19:44,41 |
XIII | 15.5 . 1999 | Chavane-en-Paillets | Simon Pride 6:24.05 | Thierry Guichard | Takahiro Sunada | 19:54,59 |
XIV | 9.9 . 2000 | Winschoten | Pascal Fetison 6:23,15 | Dmitrij Radyučenko | Oleg Charitonov 6:29,29 | 19:46,25 |
XV | 26.8 . 2001 | Kleder | Yasufumi Mikami 6:33,28 | Bohatá Hanna | Pascal Fetison | |
XVI | 21.6 . 2002 | Torhout | Mario Fattore 6:34,23 | Igor Tyazhkorob | Fermin Martinez | 20:11:32 |
XVII | 16.11 . 2003 | Tchaj-pej | Mario Fattore 7:04,56 | Grigorij Murzin | Michael Sommer | 22:10,18 |
XVIII | 11.9 . 2004 | Winschoten | Mario Ardemagni 6:18,24 | Jarosław Janicki | Oleg Charitonov 6:32,56 | 20:06:37 |
XIX | 26.6 . 2005 | jezero Saroma | Grigorij Murzin 6:24,15 | Jorge Aubeso | Tsutomu Sadza | |
XX | 8.10 . 2006 | Misari | Yannick Judy 6:38,27 | Denis Žalybin 6:42,01 | Oleg Charitonov 6:42,02 | 20:17,23 |
XXI | 8.9 . 2007 | Winschoten | Shinichi Watanabe 6:23,31 | Kenji Nakanishi | Oleg Charitonov 6:30,22 | 19:52,41 |
XXII | 8.11 . 2008 | Tarquinia | Giorgio Calcaterra 6:37,41 | Jarosław Janicki | Miguel Angel Jiminez | 20:57,39 |
XXIII | 19.6 . 2009 | Torhout | Jasukazu Mijazato 6:40,44 | Jonas Buud | Giorgio Calcaterra | 20:31.04 |
XXIV | 7.11 . 2010 | Gibraltar | Shinji Nakadai 6:43,44 | Jonas Buud | Michael Vardian | 20:32,23 |
XXV | 19.9 . 2011 | Winschoten | Giorgio Calcaterra 6: 27,32 | Michael Vardian | Andrew Henshaw | 20:17,47 [1] |
XXVI | 22.4 . 2012 | Seregno | Giorgio Calcaterra 6:23,20 | Jonas Buud | Alberico di Cecco | 20:06,41 [2] |
2013 | zrušeno | |||||
XXVII | 21.11 . 2014 | Dauhá | Max King 6:27,43 | Jonas Buud | José Antonio Requejo | 20:08.05 |
XXVIII | 12.9 . 2015 | Winschoten | Jonas Buud 6:22.44 | Asier Cuevas | Giorgio Calcaterra | 19:59,40 [3] |
XXIX | 27.11 . 2016 | Los Alcazares | Hideaki Yamauchi 6:18.22 | Bongmusa Mthembu 6:24,05 | Patrick Reagan 6:35,42 | |
XXX | 8.9 . 2018 | Sveti Martin na Muri | Hideaki Yamauchi 6:28.05 | Takehiko Gyouba 6:32,51 | Bongmusa Mthembu 6:33,47 | 19:37,01 [4] |
XXXI | 12.9 . 2020 | Winschoten | zrušeno |
datum | Místo | Zlato | stříbrný | Bronz | Týmy | |
---|---|---|---|---|---|---|
já | 20.6 . 1987 | Torhout | Agnes Eberle 8:01,33 | Monica Exbriatová | Marie-France Place | |
II | 1.10 . 1988 | santander | Ann Traysonová 7:30:49 | Martha Wass | Eleanor | 25:53,27 |
III | 25.6 . 1989 | Rambouillet | Katarina Janicki 8:07,41 | Sigrid Lomsky | Hilary Walkerová | 26:31,54 |
IV | 27.10 . 1990 | Duluth | Eleanor Adamsová 7:55.08 | Ann Traysonová | Martha Wass | 25:32,50 |
PROTI | 25.5 . 1991 | Florence-Faenza | Eleanor Adams-Robinson 7:52.15 | Naděžda Gumerová 8:05,47 | Martha Vash 8:15.28 | 25:41,03 |
VI | 16.2 . 1992 | Palamos | Nurziya Bagmanová 7:44,37 | Martha Wass | Carolyn Hunter-Row | 24:20,05 |
VII | 8.8 . 1993 | Torhout | Carolyn Hunter-Row 7:27.19 | Valentina Shatyaeva | Valentina Ljachová | 22:54:00 |
VIII | 26.6 . 1994 | jezero Saroma | Valentina Shatyaeva 7:34,58 | Tradi Thomsonová | Irina Petrová | 23:09:16 |
IX | 16.9 . 1995 | Winschoten | Ann Traysonová 7:00:48 | Helene Joubertové | Maria Bucková | 22:28,21 |
X | 4.5 . 1996 | Moskva | Valentina Shatyaeva 7:33.10 | Linda Meadowsová | Elena Sidorenková | 23:14,49 |
XI | 13.9 . 1997 | Winschoten | Valentina Ljachová 7:30:37 | Isabella Olivet | René Aletta du Plessis 7:41,52 | 23:26,52 |
XII | 18.10 . 1998 | Shimanto | Carolyn Hunter-Row 8:16.07 | Lilac Flay | Maria Venancio | 26:23,24 |
XIII | 15.5 . 1999 | Chavane-en-Paillets | Anna Balošáková 7: 33,02 | Martina Cubizollesová | Oksana Ladyzhina | 23:24,05 |
XIV | 9.9 . 2000 | Winschoten | Edith Berses 7:25,21 | Elvíra Kolpáková | Constance Wagnerová | 23:29,28 |
XV | 26.8 . 2001 | Kleder | Elvíra Kolpáková 7:31.12 | Marina Bychková | Monica Casiragi | 23:31.12 |
XVI | 21.6 . 2002 | Torhout | Taťána Žirková 7:37,06 | Akiko Sekiya | Monica Casiragi | 23:13,56 |
XVII | 16.11 . 2003 | Tchaj-pej | Monica Casiragi 7:31.12 | Paola Sanna | Elke Hibl | 25:52,06 |
XVIII | 11.9 . 2004 | Winschoten | Taťána Žirková 7:10,32 | Marina Bychková | Monica Casiragi | 23:09,59 |
XIX | 26.6 . 2005 | jezero Saroma | Hiroko Sho 7:53,41 | Anna Riddle-Lundbladová | Yoko Yamazawa | 24:46,39 |
XX | 8.10 . 2006 | Misari | Elizabeth Hawker 7:28,56 | Monica Karlin | Hiroko Sho | 23:23,43 |
XXI | 8.9 . 2007 | Winschoten | Norimi Sakurai 7:00,28 | Lorenz Fricotto | Hiroko Sho | 22:25:16 |
XXII | 8.11 . 2008 | Tarquinia | Taťána Žirková 7:23,33 | Cami Semik | Monica Karlin | 22:58,46 |
XXIII | 19.6 . 2009 | Torhout | Cami Semík 7:37,21[ upřesnit ] | Irina Višněvská 7:46,24 | Monica Karlin 7:53,58 | 23:41,10 |
XXIV | 7.11 . 2010 | Gibraltar | Ellie Greenwoodová 7:29,05 | Monica Karlin | Elizabeth Hawker | 23:16,54 |
XXV | 19.9 . 2011 | Winschoten | Marina Bychková 7:27,19 | Joanna Zakrzewski | Lindsay van Aswegen | 23:19,40 [1] |
XXVI | 22.4 . 2012 | Seregno | Amy Sproston 7:34.08 | Kaisa Berg | Irina Višněvská | 22:59,03 [2] |
2013 | zrušeno | |||||
XXVII | 21.11 . 2014 | Dauhá | Ellie Greenwoodová 7:30:48 | Chiyuki Mochizuki | Joe Zakrzewski | 22:56,27 |
XXVIII | 12.9 . 2015 | Winschoten | Camille Herron 7:08:35 | Kaisa Berg | Maria Vrazic | 22:39,35 [3] |
XXIX | 27.11 . 2016 | Los Alcazares | Kirstin Bull 7:34.25 | Nikolina Shustich 7:36,09 | Joanna Zakrzewski 7:41,47 | |
XXX | 8.9 . 2018 | Sveti Martin na Muri | Nikolina Shustich 7:20,34 | Nele Alder-Behrens 7:22,41 | Mai Fujisawa 7:39,07 | 23:03,50 [4] |
XXXI | 12.9 . 2020 | Winschoten | zrušeno |