Mistrovství světa v kanoistice 1999
30. Mistrovství světa ve veslování a kanoistice se konalo v roce 1999 v Idroscalo v Miláně v Itálii .
Muži odehráli 9 sad ocenění v kajaku a kanoistice, ženy - 8 sad cen v kajaku.
Medailisté
Muži
Kanoe
Disciplína
|
Zlato
|
Čas
|
stříbrný
|
Čas
|
Bronz
|
Čas
|
Kánoe sólo, 200 m
|
Rusko Maxim Opalev |
40,368
|
Česká republika Martin Doctor |
40,413
|
Slovensko Slavomir Knyazovitsky |
40,760
|
Kánoe sólo, 500 m
|
Rusko Maxim Opalev |
1:51,374
|
Česká republika Martin Doctor |
1:51,684
|
Německo Andreas Dittmer |
1:51,827
|
Kánoe sólo, 1000 m
|
Rusko Maxim Opalev |
3:54,600
|
Německo Andreas Dittmer |
3:54,963
|
Česká republika Martin Doctor |
3:56,167
|
Kanoe-2, 200 m
|
Rusko Konstantin Fomichev Alexander Artemis |
37.14
|
Polsko Danel Jendraszko Pavel Baraškevič |
38,00
|
Německo Thomas Cereske Christian Gille |
38.09
|
Kanoe-2, 500 m
|
Polsko Danel Jendraszko Pavel Baraškevič |
1:43,55
|
Maďarsko Imre Pulai Ferenc Nowak |
1:43,99
|
Rusko Alexander Kovalev Alexander Kostoglod |
1:45,07
|
Kanoe-2, 1000 m
|
Rusko Alexander Kovalev Alexander Kostoglod |
3:38,999
|
Kuba Ibrahim Rojas Leobaldo Pereira |
3:41,720
|
Německo Patrick Schulze Peter Jon |
3:41,969
|
Kanoe čtyři, 200 m
|
Rusko Roman Kruglyakov Vladimir Ladosha Konstantin Andrey Kabanov |
33,67
|
Česká republika Petr Procházka Jan Brzechka Petr Fuksa Karel Kozíček |
34,18
|
Rumunsko Mitike Prikop Ionel Averian Gheorghe Andriev Florin Popescu |
34,53
|
Kanoe-čtyři, 500 m
|
Rusko Roman Kruglyakov Vladimir Ladosha Konstantin Andrey Kabanov |
1:32,40
|
Rumunsko Mitike Prikop Ionel Averian Gheorghe Andriev Florin Popescu |
1:34,94
|
Francie Yannick Lavigne Jean-Gilles Grar Mathieu Goubel Sylvain |
1:36,27
|
Kanoe čtyři, 1000 m
|
Rusko Ignat Kovalev Konstantin Fomichev Alexey Volkonsky Andrey Kabanov |
3:18,001
|
Rumunsko Mitike Prikop Ionel Averian Joseph Anisim Samil Grigore |
3:19,434
|
Maďarsko Csaba Horvath Bela Belica Aron Gajarski György |
3:19,451
|
Kajak
Disciplína
|
Zlato
|
Čas
|
stříbrný
|
Čas
|
Bronz
|
Čas
|
Jednokajak, 200 m
|
Izrael Michail Kolganov |
35,79
|
Ukrajina Alexej Slivinskij |
35,96
|
Německo Ronald Raue |
36.02
|
Jednokajak, 500 m
|
Maďarsko Akos Vereckei |
1:38,82
|
Bulharsko Petr Merkov |
1:39,73
|
Polsko Grzegorz Kotowicz |
1:40,44
|
Jednokajak, 1000 m
|
Německo Lutz Liwowski |
3:33,32
|
Norsko Knut Holmann |
3:34,67
|
Dánsko Torsten Tranum |
03:35.07
|
Kajak-2, 200 m
|
Maďarsko Vince Fehervari Robert Hegedus |
33. května
|
Rusko Roman Zarubin Alexander Ivanik |
33.13
|
Polsko Marek Twardowski Adam Wysocki |
33,30
|
Kajak-2, 500 m
|
Polsko Marek Twardowski Adam Wysocki |
1:32,30
|
Maďarsko Botond Storz Gabor Horvath |
1:32,44
|
Austrálie Daniel Collins Andrew Trim |
1:33,06
|
Kajak-2, 1000 m
|
Slovensko Michal Rischdorfer Juraj Bacha |
3:14,24
|
Polsko Marek Twardowski Adam Wysocki |
3:14,43
|
Německo Jan Schaefer Olaf Winter |
3:14,54
|
Kajak čtyři, 200 m
|
Maďarsko Gyula Kainer Vince Fehervari Istvan Bee Robert Hegedus |
30,83
|
Polsko Piotr Markevich Marek Twardowski Adam Vysockij Pavel Lakomy |
31.16
|
Rusko Anatolij Tiščenko Andrey Shchegolikhin Oleg Gorobiy Vitaly Gankin |
31,20
|
Kajak-čtyřka, 500 m
|
Německo Thorsten Gutsche Marc Zabel Bjorn Bach Stefan Ulm |
1:21,35
|
Rusko Andrey Tissin Vitaly Gankin Alexander Ivanik Roman |
1:22,45
|
Maďarsko Zoltan Kammerer Botond Storz Akos Vereckei Gabor Horvath |
1:22,57
|
Kajak čtyři, 1000 m
|
Maďarsko Zoltan Kammerer Botond Storz Akos Vereckei Gabor Horvath |
2:53,06
|
Německo Thorsten Gutsche Marc Zabel Bjorn Bach Stefan Ulm |
2:53,07
|
Rumunsko Sorin Petcu Vasile Curuzan Marian Sirbu Romike Sherban |
2:56,06
|
Ženy
Kajak
Disciplína
|
Zlato
|
Čas
|
stříbrný
|
Čas
|
Bronz
|
Čas
|
Jednokajak, 200 m
|
Kanada Caroline Brunet |
40,98
|
Itálie Josef Edem |
41,83
|
Maďarsko Rita Koban |
42.03
|
Jednokajak, 500 m
|
Kanada Caroline Brunet |
1:49,44
|
Itálie Josef Edem |
1:50,25
|
Maďarsko Rita Koban |
1:51,93
|
Jednokajak, 1000 m
|
Kanada Caroline Brunet |
3:54,26
|
Itálie Josef Edem |
3:55,14
|
Maďarsko Katalin Kovacs |
3:55,93
|
Kajak-2, 200 m
|
Španělsko Isaskun Aramburu Beatriz Munchon |
37,81
|
Polsko Beata Sokolowska Aneta Pastushka |
38.10
|
Maďarsko Eva Donus Eva Lucky |
38,86
|
Kajak-2, 500 m
|
Polsko Beata Sokolowska Aneta Pastushka |
1:43,37
|
Kanada Caroline Brunet Karen Furneau |
1:43,51
|
Maďarsko Katalin Kovacs Sylvia Sabo |
1:43,57
|
Kajak-2, 1000 m
|
Austrálie Anna Wood Catherine Borchert |
3:38,27
|
Německo Manuela Mukke Catherine Wagner |
3:38,61
|
Maďarsko Kinga Botha Andrea Barosi |
3:39,00
|
Kajak čtyři, 200 m
|
Maďarsko Katalin Kovacs Erzsebet Vishki Sylvia Sabo Rita Koban |
35,79
|
Rusko Natalya Guliy Olga Tishchenko Tatyana Tishchenko Galina Poryvaeva |
36,41
|
Polsko Beata Sokolowska Aneta Pastýřka Agata Pishch Aneta Michalak |
|
Kajak-čtyřka, 500 m
|
Maďarsko Katalin Kovacs Erzsebet Vishki Sylvia Sabo Rita Koban |
1:33,99
|
Německo Birgit Fischer Anette Schuck Manuela Mukke Catherine Wagner |
1:34,70
|
Polsko Beata Sokolowska Aneta Pastýřka Aneta Michalak Joanna Skowron |
1:34,89
|
Celkové pořadí
Odkazy