52. mistrovství světa ve stolním tenise | |
---|---|
Hostující město | Tokio , Japonsko |
Zúčastněné země | 114 mužských a 95 ženských týmů [1] |
Účastníci | 798 [1] |
Otevírací | 28.04.2014 |
uzavření | 05.05.2014 |
datum | 2014 |
Stadión | |
20132015 |
Mistrovství světa ve stolním tenisu 2014 se konalo od 28. dubna do 5. května 2014 v Tokiu ( Japonsko ). V Japonsku se šampionát konal již posedmé.
První, mistrovská, divize se skládala z 24 týmů. Podle výsledků Mistrovství světa družstev 2012 v Dortmundu se kvalifikovalo do této divize 18 nejlepších týmů z první divize a dva nejlepší týmy z druhé divize . Zbytek míst byl obsazen na základě žebříčku ITTF World Team Rankings [2] .
Kvalifikace | Mužské týmy | Ženské týmy | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
18 nejlepších týmů v roce 2012 |
|
| ||||
Nejlepší dva z druhé ligy v roce 2012 | Ukrajina Rumunsko |
Austrálie Lucembursko | ||||
Světový žebříček týmů ITTF | Chorvatsko Brazílie Dánsko Španělsko |
Ukrajina USA Slovensko Srbsko Francie |
Také v rámci mistrovských soutěží se konaly druhé, třetí, čtvrté a páté divize.
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz |
---|---|---|---|
Mužský tým | Fanoušek Číny Zhendong Ma Long Wang Hao Xu Xin Zhang Jike |
Německo Timo Boll Patrick Baum Patrik Francis Steffen Mengel Dmitrij Ovčarov |
Čínský Taipei Zhuang Zhiyuan Chen Jian'an Jiang Hongjie Huang Shengsheng Wu Zhiqi |
Japonsko Seiya Kishikawa Kenta Matsudaira Jun Mizutani Koki Niva Masato Shiono | |||
Ženský tým | Čína Chen Meng Ding Ning Li Xiaoxia Liu Shiwen Zhu Yuling |
Japonsko Sayaka Hirano Yuka Ishigaki Kasumi Ishikawa Sakura Mori Saki Tashiro |
Hong Kong Li Haoqing Jiang Huajun Du Hoikem Wu Yinglan Te Yan |
Singapur Feng Tianwei Li Siyun Yu Henghui Yu Mengyu |
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 2 | 0 | 0 | 2 |
2 | Japonsko | 0 | jeden | jeden | 2 |
3 | Německo | 0 | jeden | 0 | jeden |
čtyři | Čínská Taipei | 0 | 0 | jeden | jeden |
Hongkong | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Singapur | 0 | 0 | jeden | jeden | |
Celkový | 2 | 2 | čtyři | osm |
Týmy, které se umístily na prvních třech místech v každé skupině podle výsledků předkola, hrály o umístění od 1 do 12 v play off. V předkole se dávaly 2 body za výhru, 1 za prohru.
Skupina AMísto | tým | Hry | vítězství | Ztráty | body |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 5 | 5 | 0 | deset |
2 | Rakousko | 5 | čtyři | jeden | 9 |
3 | Polsko | 5 | 3 | 2 | osm |
čtyři | Rusko | 5 | jeden | čtyři | 6 |
5 | Brazílie | 5 | jeden | čtyři | 6 |
6 | Srbsko | 5 | jeden | čtyři | 6 |
Místo | tým | Hry | vítězství | Ztráty | body |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Německo | 5 | 5 | 0 | deset |
2 | Chorvatsko | 5 | 3 | 2 | osm |
3 | Singapur | 5 | 3 | 2 | osm |
čtyři | Hongkong | 5 | 2 | 3 | 7 |
5 | Dánsko | 5 | jeden | čtyři | 6 |
6 | Ukrajina | 5 | jeden | čtyři | 6 |
Místo | tým | Hry | vítězství | Ztráty | body |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Japonsko | 5 | čtyři | jeden | 9 |
2 | Portugalsko | 5 | 3 | 2 | osm |
3 | Řecko | 5 | 3 | 2 | osm |
čtyři | Francie | 5 | 2 | 3 | 7 |
5 | Rumunsko | 5 | 2 | 3 | 7 |
6 | Maďarsko | 5 | jeden | čtyři | 6 |
Místo | tým | Hry | vítězství | Ztráty | body |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Korejská republika | 5 | čtyři | jeden | 9 |
2 | Čínská Taipei | 5 | čtyři | jeden | 9 |
3 | Švédsko | 5 | 3 | 2 | osm |
čtyři | Severní Korea | 5 | 3 | 2 | osm |
5 | Bělorusko | 5 | jeden | čtyři | 6 |
6 | Španělsko | 5 | 0 | 5 | 5 |
Týmy, které se podle výsledků předkola umístí na prvních třech místech v každé skupině, budou nadále hrát o umístění od 1 do 12 v play off.
Skupina AMísto | tým | Hry | vítězství | Ztráty | body |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 5 | 5 | 0 | deset |
2 | Severní Korea | 5 | čtyři | jeden | 9 |
3 | Rumunsko | 5 | 3 | 2 | osm |
čtyři | Rakousko | 5 | 2 | 3 | 7 |
5 | Polsko | 5 | jeden | čtyři | 6 |
6 | Slovensko | 5 | 0 | 5 | 5 |
Místo | tým | Hry | vítězství | Ztráty | body |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Japonsko | 5 | 5 | 0 | deset |
2 | Čínská Taipei | 5 | čtyři | jeden | 9 |
3 | Bělorusko | 5 | 3 | 2 | osm |
čtyři | Maďarsko | 5 | 2 | 3 | 7 |
5 | USA | 5 | jeden | čtyři | 6 |
6 | Austrálie | 5 | 0 | 5 | 5 |
Místo | tým | Hry | vítězství | Ztráty | body |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Singapur | 5 | 5 | 0 | deset |
2 | Korejská republika | 5 | čtyři | jeden | 9 |
3 | Holandsko | 5 | 2 | 3 | 7 |
čtyři | Lucembursko | 5 | 2 | 3 | 7 |
5 | Rusko | 5 | jeden | čtyři | 6 |
6 | Francie | 5 | jeden | čtyři | 6 |
Místo | tým | Hry | vítězství | Ztráty | body |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Hongkong | 5 | 5 | 0 | deset |
2 | Německo | 5 | čtyři | jeden | 9 |
3 | Ukrajina | 5 | 3 | 2 | osm |
čtyři | čeština | 5 | 2 | 3 | 7 |
5 | Chorvatsko | 5 | jeden | čtyři | 6 |
6 | Srbsko | 5 | 0 | 5 | 5 |
1/8 finále
Čína – Automaticky postupuje do 1/4 finále jako vítěz skupiny A
Japonsko – Automaticky postupuje do 1/4 finále jako vítěz skupiny B
Singapur - automaticky postupuje do 1/4 finále jako vítěz skupiny C
Hong Kong - automaticky postupuje do 1/4 finále jako vítěz skupiny D
Ukrajina | 0:3 | Severní Korea |
---|---|---|
Týmy Itálie a Anglie se podle výsledků soutěží druhé ligy v roce 2016 zúčastní první divize.
Týmy Brazílie a Švédska se podle výsledků soutěží druhé ligy v roce 2016 zúčastní první divize.