Ve dnech 7. až 16. září 2002 se v řeckém městě Patras konalo 11. mistrovství světa v plavání s ploutvemi .
* Hostitelská země
Místo | Země | Zlato | stříbrný | Bronz | Celkový |
---|---|---|---|---|---|
jeden | Čína | 13 | osm | čtyři | 25 |
2 | Rusko | 9 | 6 | 9 | 24 |
3 | Maďarsko | 2 | jeden | čtyři | 7 |
čtyři | Řecko * | 0 | čtyři | čtyři | osm |
5 | Polsko | 0 | 3 | 0 | 3 |
6 | Itálie | 0 | 2 | 2 | čtyři |
7 | Korejská republika | 0 | 0 | jeden | jeden |
Celkový | 24 | 24 | 24 | 72 |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m ponor | Jevgenij Skorzhenko Rusko |
14,34 | Li Yu Čína |
15.14 | David Landi Itálie |
15,37 |
50 m v ploutvích | Jevgenij Skorzhenko Rusko |
16.15 | David Landi Itálie |
16,67 | Li Yu Čína |
16,68 |
100 m v ploutvích | Jevgenij Skorzhenko Rusko |
35,59 | Sergej Akhapov Rusko |
36,85 | Li Yu Čína |
37.01 |
200 m v ploutvích | Michail Čerčenko Rusko |
1:25,35 | Mateusz Schurmei Polsko |
1:27,17 | Sergej Akhapov Rusko |
1:27,17 |
400 m v ploutvích | Pavel Kabanov Rusko |
03:04.13 | Peter Winkler Maďarsko |
3:06,85 | Dimitrios Thomas Řecko |
3:07,42 |
800 m v ploutvích | Peter Winkler Maďarsko |
6:29,85 | Dimitrios Thomas Řecko |
6:36,32 | Nikolay Reznikov Rusko |
6:36,71 |
1500 m v ploutvích | Peter Winkler Maďarsko |
12:36,50 | Alexej Michajlov Rusko |
12:47,08 | Nikolay Reznikov Rusko |
12:51,96 |
100 m potápění | Jevgenij Skorzhenko Rusko |
31,52 | Li Yu Čína |
33,43 | Zhao Ji Čína |
34.06 |
400 m potápění | Chen Bin Čína |
2:48,14 | Alexander Polak Polsko |
2:50,13 | Igor Saprykin Rusko |
2:50,27 |
800 m potápění | Chen Bin Čína |
6:02.08 | Roberto Fiorucci Itálie |
6:04,90 | Ioannis Tsorunakis Řecko |
6:09,58 |
Štafeta 4 × 100 m v ploutvích | Sergej Akhapov Sergej Dokučajev Michail Čerčenko Jevgenij Skorženko Rusko |
2:26,70 | Huang Jiandong Yuan Haifeng Li You Zhao Ji Čína |
2:30,32 | Riccardo Galli Cesare Fumarola Francesco Turcato David Landi Itálie |
2:33,52 |
Štafeta 4 × 200 m v ploutvích | Michail Čerevko Sergej Akhapov Pavel Kabanov Michail Čerčenko Rusko |
5:42,86 | Maciej Kurdek Wojciech Dorozinski Aleksander Polak Mateusz Schurmei Polsko |
5:51,41 | Denes Canio Gergely Juhos Szilard Wilhelm Peter Winkler Maďarsko |
5:53,13 |
Disciplína | Zlato | stříbrný | Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
50 m ponor | Liu Qi Čína |
17.15 | Zhu Baozheng Čína |
17.17 | Tatiana Komarová Rusko |
17,44 |
50 m v ploutvích | Yang Yuzhong Čína |
18,57 | Tatiana Komarová Rusko |
18,98 | Zhu Baozheng Čína |
19.27 |
100 m v ploutvích | Zhu Baozheng Čína |
42,05 | Liu Qi Čína |
42,13 | Anastasia Glukhikh Rusko |
42,37 |
200 m v ploutvích | Liu Qi Čína |
1:33,36 | Christina Papucidi Řecko |
1:34,98 | Lidia Goryacheva Rusko |
1:37,76 |
400 m v ploutvích | Huang Zhifen Čína |
3:25,18 | Christina Papucidi Řecko |
3:25,97 | Vasilisa Kravčuk Rusko |
3:26,81 |
800 m v ploutvích | Huang Zhifen Čína |
7:08,10 | Vasilisa Kravčuk Rusko |
7:15,39 | Eva Michaelidou Řecko |
7:16,61 |
1500 m v ploutvích | Huang Zhifen Čína |
13:43,71 | Eva Michaelidou Řecko |
13:56,28 | Pak Yang v Korejské republice |
13:58,25 |
100 m potápění | Liu Qi Čína |
36,95 | Julia Chiriková Rusko |
39.06 | Anastasia Glukhikh Rusko |
39,95 |
400 m potápění | Zhu Baozheng Čína |
03:04.22 | Chen Ziuyang Čína |
3:06:00 | Christina Papucidi Řecko |
3:09,76 |
800 m potápění | Huan Jifeng Čína |
6:34,63 | Chen Ziuyang Čína |
6:37:30 | Laura Labody Maďarsko |
6:47,47 |
Štafeta 4×100 m | Zhu Baozheng Liang Yaoyue Yang Yuzhong Liu Qi Čína |
2:48,83 | Tatyana Komarova Yulia Chirikova Yana Kasimova Anastasia Glukhikh Rusko |
2:51,50 | Lilla Sekey Andrea Sekey Beatrix Erdodi Hajnalka Debreceny Maďarsko |
2:55,72 |
Štafeta 4×200 m | Olga Taldonova Anastasia Glukhikh Lydia Goryacheva Vasilisa Kravchuk Rusko |
6:24,88 | Huang Zhifen Jiang Yin Li Qianping Liu Qi Čína |
6:28,55 | Laura Labodi Andrea Sekey Judit Samossi Hajnalka Debreceny Maďarsko |
6:34,64 |
Mistrovství světa v plavání s ploutvemi | |
---|---|