Ukrajina na olympiádě | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
kód IOC | UKR | ||||||||
NOC |
Oficiální stránky olympijského výboru Ukrajiny |
||||||||
zimní olympijské hry v Pekingu | |||||||||
Sportovci | 46 ve 12 sportech | ||||||||
Medaile místo 25 |
|
||||||||
Účast na letních olympijských hrách | |||||||||
Účast na zimních olympijských hrách | |||||||||
viz také | |||||||||
|
Ukrajinu na Zimních olympijských hrách 2022 reprezentovalo 46 sportovců ve 12 sportech, což je o 13 sportovců více než na Hrách 2018 [1] .
stříbrný | |||
Ne. | Sportovci | druh sportu (disciplína) | datum |
jeden | Alexandr Abramenko | Volný styl ( akrobacie, muži ) | 16. února |
Na hry byli vyhlášeni také biatlonisté Daria Blashko a Artyom Tishchenko , kteří se však v žádné z disciplín nepředvedli.
Většina olympijských licencí pro hry v roce 2022 byla přidělena na základě kombinace nejlepších výkonů zemí ve výsledcích Poháru národů 2020/2021 a Světového poháru 2021/2022 . Výsledky tří nejlepších sportovců z dané země v šesti sprintech, jednom závodě jednotlivců a také třech štafetových závodech, jednom závodě smíšených štafet a jedné smíšené štafetě se sečtou a výsledkem je pořadí zemí [2] . Družstvo mužů se podle jeho výsledků umístilo na 9. místě [3] a družstvo žen na 7. místě [4] , které získalo právo přihlásit na hry 5 sportovců každého pohlaví. V jedné disciplíně přitom může země postavit maximálně čtyři biatlonisty [2] .
MužiSoutěž | Sportovci | Střílení | Čas | Místo | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|---|
sprint | Dmitrij Pidruchny | 0+1 | 25:19,0 | 13 | +1:18,6 |
Arťom Prima | 0+1 | 25:19,8 | patnáct | +1:19,4 | |
Anton Dudčenko | 2+0 | 26:51,6 | 60 | +2:51,2 | |
Bogdan Tsymbal | 3+0 | 26:59,0 | 66 | +2:58,6 | |
pronásledování | Dmitrij Pidruchny | 1+2+2+0 | 42:45,9 | 13 | +3:38,4 |
Arťom Prima | 2+2+2+0 | 42:59,8 | osmnáct | +3:52,3 | |
Anton Dudčenko | 2+0+1+0 | 43:36,5 | 23 | +4:29,0 | |
individuální závod | Dmitrij Pidruchny | 0+1+1+1 | 51:49,3 | osmnáct | +3:01,9 |
Arťom Prima | 1+2+0+1 | 53:36,2 | 37 | +4:48,8 | |
Anton Dudčenko | 1+0+1+2 | 54:54,9 | padesáti | +6:07,5 | |
Bogdan Tsymbal | 3+0+1+0 | 55:19,0 | 55 | +6:31,6 | |
hromadný start | Dmitrij Pidruchny | 0+3+2+2 | 42:16,2 | 24 | +4:01,8 |
Arťom Prima | 2+1+3+1 | 43:12,6 | 28 | +4:58,2 | |
štafetový běh 4 × 7,5 km | Bogdan Tsymbal Artyom Prima Anton Dudchenko Dmitrij Pidruchny |
4+12 0+1 0+1 0+1 1+3 0+0 1+3 0+0 2+3 |
1:23:31.5 20:22.9 21:05.4 20:49.9 21:13.3 |
9 9 12 11 9 |
+3:41,3 +42,0 +2:14,6 +2:49,0 +3:41,3 |
Soutěž | Sportovci | Střílení | Čas | Místo | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|---|
sprint | Yulia Jima | 0+1 | 21:51,8 | osm | +1:07,5 |
Anastasia Merkushina | 1+0 | 22:31,6 | 24 | +1:47,3 | |
Irina Petrenko | 2+0 | 23:11,7 | 40 | +2:27,4 | |
pronásledování | Yulia Jima | 1+0+1+2 | 37:36,2 | 13 | +2:49,3 |
Anastasia Merkushina | 1+0+0+1 | 38:37,2 | 25 | +3:50,3 | |
Irina Petrenko | 1+1+2+0 | 43:03,7 | 55 | +8:16,8 | |
individuální závod | Yulia Jima | 0+1+0+1 | 45:34,4 | deset | +1:21,7 |
Irina Petrenko | 0+0+0+0 | 45:42,2 | jedenáct | +1:29,5 | |
Valentina Semerenko | 0+1 — | — | DNF | — | |
Daria Blashko | — | — | DNS | — | |
hromadný start | Yulia Jima | 1+0+2+0 | 41:43,7 | 7 | +1:25,7 |
štafetový závod 4×6 km | Irina Petrenko Julia Dzhima Anastasia Merkushina Elena Bilosyuk |
1+6 0+0 0+0 1+3 0+3 0+0 0+0 0+0 0+0 |
1:14:04.1 17:46.1 19:06.1 18:09.5 19:02.4 |
7 10 12 8 7 |
+3:00,2 +21,7 +2:08,4 +1:52,5 +3:00,2 |
Soutěž | Sportovci | Střílení | Čas | Místo | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|---|
smíšená štafeta | Valentina Semerenko Julia Dzhima Artyom Prima Dmitrij Pidruchny |
4+15 2+3 1+3 0+0 0+2 0+3 0+1 1+3 0+0 |
1:10:21,7 20:46,4 17:50,2 15:45,1 16:00,0 |
13 20 14 12 13 |
+3:36,1 +21,7 +2:08,4 +1:52,5 +3:36,1 |
Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách byla provedena na základě hodnocení IBSF (angl. IBSF Ranking) k 16. lednu 2022 [5] . Ukrajinský tým se podle jeho výsledků stal vlastníkem jedné olympijské licence [6] v nové disciplíně, soutěžích v monobobu mezi ženami [7] . .
ŽenySoutěž | Sportovci | 1 běh | 2 běh | 3. běh | 4 běh | Konečný výsledek |
Konečné místo |
Nevyřízené věci | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||||
monobob | Lydia Gunková | 1:06,34 | osmnáct | 1:07,84 | dvacet | 1:07,47 | dvacet | 1:07,45 | 19 | 4:29,10 | dvacet | +9,83 |
Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách byla prováděna na základě hodnocení IBSF (angl. IBSF Ranking) k 16. lednu 2022 [8] . Ukrajinský tým se podle jeho výsledků stal majitelem jedné licence v soutěžích mužů [9] .
MužiSoutěž | Sportovci | 1 běh | 2 běh | 3. běh | 4 běh | Konečný výsledek |
Konečné místo |
Nevyřízené věci | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||||
muži | Vladislav Geraskevič | 1:01,63 | osmnáct | 1:01,58 | 16 | 1:01,62 | 17 | 1:01,45 | osmnáct | 4:06,28 | osmnáct | +5,27 |
Většina olympijských licencí pro hry v roce 2022 byla distribuována na základě výkonu sportovců na mistrovství světa v roce 2021 [10] . Podle jeho výsledků dokázal ukrajinský tým zvítězit kvótou ve dvouhře mužů a v bruslení [11] . Další kvótu v singl bruslení žen se nám podařilo získat úspěšným vystoupením na turnaji Nebelhorn Trophy , kde jste se musely dostat mezi 3-6 nejsilnějších v závislosti na disciplíně [10] . Podle výsledků soutěže obsadila krasobruslařka Anastasia Shabotova 4. místo, když vyhrála kvótu [12] . Vzhledem k tomu, že NOV měl na hrách zastoupení ve 3 disciplínách krasobruslení, dostala země možnost vyhlásit další sportovní dvojici k účasti na turnaji družstev [13] . Sportovní dvojice se zúčastní pouze turnaje družstev [10] .
Soutěž | Sportovci | Krátký program | volný program | Celkový | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Součet bodů |
Místo | Součet bodů |
Místo | Součet bodů |
Místo | ||
singl bruslení mužů | Ivan Šmuratko | 78,11 | 22 | 127,65 | 24 | 205,76 | 24 |
dámské single bruslení | Anastasia Šabotová | 48,68 | třicet | dokončil řeč | 48,68 | třicet | |
tanec na ledě | Alexandra Nazarová / Maxim Nikitin | 65,53 | dvacet | 97,34 | osmnáct | 162,87 | dvacet |
Soutěž | Sportovci | Krátký program | volný program | Celkový | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Muži | Ženy | páry | Taneční | Muži | Ženy | páry | Taneční | Výsledek | Místo | ||
týmová soutěž | Anastasia Shabotova Sofia Golichenko / Artyom Darensky Alexandra Nazarova / Maxim Nikitin |
— | 62,49 7. místo 4 body |
53,65 9. místo 2 body |
64,08 9. místo 2 body |
výkon dokončil | osm | deset |
Kvalifikace na zimní olympijské hry v krátké dráze byla založena na výsledcích čtyř etap Světového poháru 2021/2022 [14] . Na základě výsledků těchto turnajů byla vytvořena olympijská kvalifikační listina, podle které ukrajinský tým dostal možnost ucházet se o účast na hrách 1 sportovcem mužů a žen [15] .
MužiSoutěž | Sportovci | kvalifikační kolo | Čtvrtfinále | semifinále | Finále | Konečné místo | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||
500 metrů | Oleg Gandey | 44,163 | 27 | Dokončili řeč | 27 |
Soutěž | Sportovci | kvalifikační kolo | Čtvrtfinále | semifinále | Finále | Konečné místo | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||
1500 metrů | Uliana Dubrová | Neprovedeno | 2:26,832 | 32 | Dokončili představení | 32 |
Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách byla prováděna na základě zvláštního kvalifikačního hodnocení FIS od 16. ledna 2022 [16] . NOV pro účast na olympijských hrách přitom mohl vybrat pouze sportovce, který se ve své disciplíně dostal do první pětistovky olympijského hodnocení a zároveň měl podle kvalifikační tabulky určitý počet bodů. Země, které neměly účastníky mezi 500 nejsilnějšími sportovci, se mohly kvalifikovat pouze do kvót kategorie B v technických disciplínách [16] . Podle výsledků kvalifikačního výběru získal ukrajinský tým 2 olympijské licence [17] .
severská kombinaceSeverská kombinace zůstává jedinou olympijskou disciplínou v programu zimních her, které se účastní pouze muži. Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách probíhala na základě zvláštního kvalifikačního hodnocení FIS od 16. ledna 2021 [18] . Na základě výsledků kvalifikačního výběru bude Ukrajinu na hrách reprezentovat jeden sportovec [19] .
MužiSoutěž | Sportovci | skoky na lyžích | lyžařský závod | Konečný čas |
Místo | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Handicap | Výsledek | Místo | ||||
normální kopec/10 km | Dmitrij Mazurčuk | |||||||
velký skok/10 km | Dmitrij Mazurčuk |
Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách byla prováděna na základě zvláštního kvalifikačního hodnocení FIS k 16. lednu 2022 [20] . Pro získání olympijské licence kategorie „A“ museli sportovci podle kvalifikační tabulky získat určitý počet bodů. Každý NOV však může na hry přihlásit 1 muže a 1 ženu, pokud splnili kvalifikační kritérium „B“, podle kterého se budou moci zúčastnit sprintu a závodů na 10 km pro ženy nebo 15 km pro muže. . Podle výsledků kvalifikačního výběru získal ukrajinský tým 7 olympijských licencí (2 pro muže a 5 pro ženy) [21] .
Muži distanční závodySoutěž | Sportovci | Výsledek | Místo | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|
15 km klasický styl | ||||
skiatlon 15+15 km | ||||
50 km volným způsobem | ||||
Soutěž | Sportovci | Kvalifikace | Čtvrtfinále | semifinále | Finále | Konečné místo | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | přihlásit se | Výsledek | Místo | přihlásit se | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||
sprint | ||||||||||||
týmový sprint | Neprovedeno |
Soutěž | Sportovci | Výsledek | Místo | Nevyřízené věci |
---|---|---|---|---|
10 km klasický styl | ||||
skiatlon 7,5+7,5 km | ||||
30 km klasický styl | ||||
štafetový závod 4×5 km |
Soutěž | Sportovci | Kvalifikace | Čtvrtfinále | semifinále | Finále | Konečné místo | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | přihlásit se | Výsledek | Místo | přihlásit se | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||
sprint | ||||||||||||
týmový sprint | Neprovedeno |
Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách byla prováděna na základě zvláštního kvalifikačního hodnocení FIS k 16. lednu 2022 [22] . Podle výsledků kvalifikačního výběru získal ukrajinský tým 3 olympijské licence [23] . Ukrajinští skokani na lyžích měli na hrách zastoupení naposledy v roce 2010 [1] .
MužiSoutěž | Sportovci | Kvalifikace | Finále | Konečné místo | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | 1 skok | 2 skok | Celkový | Místo | |||||
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||||||
normální odrazový můstek | ||||||||||
velký odrazový můstek | ||||||||||
Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách byla prováděna na základě zvláštního kvalifikačního hodnocení FIS od 16. ledna 2021 [24] . Podle výsledků kvalifikačního výběru se do ukrajinského týmu přihlásil jeden sportovec [25] .
Ženy SlalomSoutěž | Sportovci | Kvalifikace | 1/8 finále | Čtvrtfinále | semifinále | Finále | Místo | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 sestup | 2 sestup | Celkový | Místo | Výsledek soupeře |
Výsledek soupeře |
Výsledek soupeře |
Výsledek soupeře | |||
paralelní obří slalom | Annamary Dancha |
Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách probíhala na základě zvláštního kvalifikačního hodnocení FIS od 16. ledna 2022 [26] . Podle výsledků kvalifikačního výběru získal ukrajinský tým 5 olympijských licencí v akrobacii [27] .
Muži Mogul a akrobacieSoutěž | Sportovci | Kvalifikace 1 | Kvalifikace 2 | Finále 1 | Finále 2 | Finále 3 | Konečné místo | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brýle | Místo | Brýle | Místo | Brýle | Místo | Brýle | Místo | Brýle | Místo | |||
akrobacie | Alexandr Abramenko | |||||||||||
Dmitrij Kotovský | ||||||||||||
Alexandr Okipnyuk |
Soutěž | Sportovci | Kvalifikace 1 | Kvalifikace 2 | Finále 1 | Finále 2 | Finále 3 | Konečné místo | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brýle | Místo | Brýle | Místo | Brýle | Místo | Brýle | Místo | Brýle | Místo | |||
akrobacie | Olga Novosadová | |||||||||||
Olga Polyuk |
Kvalifikace sportovců pro účast na olympijských hrách byla prováděna na základě žebříčku Světového poháru FIL k 10. lednu 2022 [28] . Podle jeho výsledků dokázal ukrajinský tým vyhrát dvě kvóty ve dvouhře mužů a žen a jednu kvótu ve dvojkách [29] [30] [31] .
MužiSoutěž | Sportovci | 1 běh | 2 běh | 3. běh | 4 běh | Konečný výsledek |
Konečné místo |
Nevyřízené věci | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||||
samotáři | Anton Dukach | |||||||||||
Andrej Mandziy | ||||||||||||
dvojky | Andrey Lisetsky Igor Stakhiv |
Neprovedeno |
Soutěž | Sportovci | 1 běh | 2 běh | 3. běh | 4 běh | Konečný výsledek |
Konečné místo |
Nevyřízené věci | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||||
samotáři | Elena Stetskiv | |||||||||||
Juliana Tunitská |
Soutěž | Sportovci | Ženy | Muži | dvojky | Konečný výsledek |
Konečné místo |
Nevyřízené věci | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | Výsledek | Místo | |||||
štafetový závod |
Zimních olympijských hrách 2022 | Země na|
---|---|
Asie |
|
Amerika | |
Afrika | |
Evropa |
|
Oceánie |
|