1994 Kanadské mistrovství v curlingu žen | |
---|---|
1994 Scott Tournament of Hearts | |
Město | Kitchener ( Ontario ) |
datum | 26. února – 5. března 1994 [1] |
Vítěz | Kanada (6. titul) |
Přeskočit | Sandra Petersonová |
Třetí | Jen Betker |
Druhý | Joan McCusker |
První | Marcia Gudereitová |
Náhradní | Anita Fordová |
Finalista | Manitoba (Connie Laliberte) |
19931995 |
35. kanadský ženský curlingový šampionát 1994 ( 1994 Scott Tournament of Hearts ) se konal v Kitchener , Ontario od 26. února do 5. března [1] 1994 . V provincii Ontario se šampionát konal pošesté, v Kitcheneru - poprvé. [2]
Vítěz získal právo reprezentovat Kanadu (jako „Team Canada“; English Team Canada ) na mistrovství světa 1994 , které se konalo v dubnu 1994 ve městě Oberstdorf ( Německo ), a také vystupovat pod tímto jménem na příštím kanadském mistrovství v roce 1995.
Do turnaje se přihlásilo 12 týmů: 11 týmů reprezentujících provincie a území Kanady a vítězný tým z předchozího šampionátu v roce 1993 (jako „Team Canada“).
Mistrem se stal (2.krát v historii šampionátů) "tým Kanady" (vynechejte Sandra Peterson ; pro tým samotný to bylo 2. vítězství na šampionátech a 2. v řadě), vítězství ve finále proti týmu reprezentujícímu provincie Manitoba (vynechejte Connie Laliberte ). 3. místo obsadil tým reprezentující provincii Saskatchewan (přeskočit Sherri Anderson ).
V první, skupinové fázi, hraje 12 týmů systémem každý s každým v jednom kole. První tři týmy ze skupinové fáze postupují do druhé fáze, play off , kde 1. tým postoupí přímo do finále, zatímco 2. a 3. tým se střetne v semifinále.
Kanada | Alberta | Britská Kolumbie | |
---|---|---|---|
čtvrtá třetina druhá první rezervní klub |
Sandra Peterson Jen Betker Joan McCusker Marcia Gooderit Anita Ford |
Gloria Palinkas Crystal McLeod Charlene Robinson Candy Taylor Karen McNamee |
Diane Dalio Donna Gervais Rae Ann Copeland Lorraine Flannigan Cheryle Wood |
Quebec | Manitoba | nové Skotsko | |
čtvrtá třetina druhá první rezervní klub |
Agnes Charette France Charette Chantal Osborne Sylvie Daniel Joelle Sabourin |
Connie Laliberte Karen Purdy Katie Gauthier Janet Arnott Kristen Kroeker |
Colin Jones Kay Zink Angie Romkey Kim Kelly Monica Moriarty |
Nový Brunswick | Newfoundland a Labrador | Ontario | |
čtvrtá třetina druhá první rezervní klub |
Heidi Hanlon Diane Blair Sheri Stewart Judy Blanchard Ellen Brennanová |
Laura Phillips Cathy Cunningham Kathy Kerr Heather Martin Susan Thomas |
Ann Merklinger Theresa Breen Patti McKnight Audrey Frey Christine Turcott |
Ostrov prince Edwarda | Saskatchewan | Severozápadní teritoria / Yukon | |
čtvrtá třetina druhá první rezervní klub |
Shelley Danks Nancy Reid Janice MacCullum Shelley Muzika Joan Butcher |
Sherry Anderson Kay Montgomery Donna Gignac Elaine McCloy Cathy Fahlman |
Shelley Aucoin Margaret Lawrence Rose-Marie Baker Doris MacKenzie Anne Campbell |
( přeskočení jsou tučně; údaje převzaty z: [2] )
Tabulka turnaje po skončení skupinové fáze
M | tým | Přeskočit | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | jedenáct | 12 | V | P | PB |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Kanada | Sandra Petersonová | * | 5:6 | 10:2 | 7:4 | 9:6 | 7:6 | 6:5 | 6:4 | 9:4 | 6:5 | 10:1 | 9:2 | deset | jeden | 83 % |
2 | Manitoba | Connie Laliberte | 6:5 | * | 3:8 | 9:6 | 4:10 | 10:5 | 5:4 | 6:5 | 8:7 | 7:6 | 8:4 | 5:7 | osm | 3 | 77 % |
3 | Saskatchewan | Sherry Anderson | 2:10 | 8:3 | * | 10:8 | 6:5 | 3:5 | 8:7 | 4:3 | 10:5 | 3:7 | 6:9 | 11:4 | 7 | čtyři | 76 % |
3 | Newfoundland a Labrador | Laura Phillipsová | 4:7 | 6:9 | 8:10 | * | 6:4 | 10:9 | 3:5 | 6:3 | 10:3 | 10:2 | 8:7 | 11:2 | 7 | čtyři | 78 % |
3 | Ostrov prince Edwarda | Shelley Danksová | 6:9 | 10:4 | 5:6 | 4:6 | * | 9:6 | 6:5 | 10:11 | 9:8 | 9:4 | 13:5 | 9:6 | 7 | čtyři | 78 % |
6 | Britská Kolumbie | Diane Dalio | 6:7 | 5:10 | 5:3 | 9:10 | 6:9 | * | 5:4 | 7:4 | 6:7 | 6:4 | 5:4 | 7:5 | 6 | 5 | 73 % |
7 | nové Skotsko | Colin Jones | 5:6 | 4:5 | 7:8 | 5:3 | 5:6 | 4:5 | * | 8:7 | 5:6 | 10:1 | 8:10 | 11:6 | čtyři | 7 | 82 % |
osm | Quebec | Agnes Charette | 4:6 | 5:6 | 3:4 | 3:6 | 11:10 | 4:7 | 7:8 | * | 6:7 | 8:6 | 9:5 | 5:3 | čtyři | 7 | 77 % |
9 | Nový Brunswick | Heidi Hanlonová | 4:9 | 7:8 | 5:10 | 3:10 | 8:9 | 7:6 | 6:5 | 7:6 | * | 5:8 | 6:9 | 10:7 | čtyři | 7 | 74 % |
deset | Severozápadní teritoria / Yukon | Shelley Aucoin | 5:6 | 6:7 | 7:3 | 2:10 | 4:9 | 4:6 | 1:10 | 6:8 | 8:5 | * | 8:6 | 6:4 | čtyři | 7 | 70 % |
jedenáct | Ontario | Ann Merklingerová | 1:10 | 4:8 | 9:6 | 7:8 | 5:13 | 4:5 | 10:8 | 5:9 | 9:6 | 6:8 | * | 10:3 | čtyři | 7 | 78 % |
12 | Alberta | Gloria Palinkasová | 2:9 | 7:5 | 4:11 | 2:11 | 6:9 | 5:7 | 6:11 | 3:5 | 7:10 | 4:6 | 3:10 | * | jeden | deset | 66 % |
V 1. kole se střetly týmy Newfoundlandu a Prince Edward Island; poražený obsadil konečné 5. místo. Ve 2. kole se vítěz 1. kola utkal s týmem Saskatchewan o postup do semifinále play off, kde se střetne s týmem Manitoba; poražený ve 2. kole obsadil celkové 4. místo.
1. kolo | 2. kolo | |||||||||||||||||||||
Newfoundland a Labrador | osm | |||||||||||||||||||||
Ostrov prince Edwarda | 7 | |||||||||||||||||||||
Newfoundland a Labrador | čtyři | |||||||||||||||||||||
Saskatchewan | osm | |||||||||||||||||||||
Podle výsledků tie-breaků postoupil do play off tým Saskatchewan, konečné 4. místo obsadil tým Newfoundland, konečné 5. místo obsadil tým Prince Edward Island.
semifinále | Finále | |||||||||||||||||||||
jeden | Kanada | 5 | ||||||||||||||||||||
2 | Manitoba | 3 | ||||||||||||||||||||
2 | Manitoba | 5 | ||||||||||||||||||||
3 | Saskatchewan | 3 | ||||||||||||||||||||
M | tým | Přeskočit | A | V | P |
---|---|---|---|---|---|
Kanada | Sandra Petersonová | 12 | jedenáct | jeden | |
Manitoba | Connie Laliberte | 13 | 9 | čtyři | |
Saskatchewan | Sherry Anderson | 13 | osm | 5 | |
čtyři | Newfoundland a Labrador | Laura Phillipsová | 13 | osm | 5 |
5 | Ostrov prince Edwarda | Shelley Danksová | 12 | 7 | 5 |
6 | Britská Kolumbie | Diane Dalio | jedenáct | 6 | 5 |
7 | nové Skotsko | Colin Jones | jedenáct | čtyři | 7 |
osm | Quebec | Agnes Charette | jedenáct | čtyři | 7 |
9 | Nový Brunswick | Heidi Hanlonová | jedenáct | čtyři | 7 |
deset | Severozápadní teritoria / Yukon | Shelley Aucoin | jedenáct | čtyři | 7 |
jedenáct | Ontario | Ann Merklingerová | jedenáct | čtyři | 7 |
12 | Alberta | Gloria Palinkasová | jedenáct | jeden | deset |
Podle výsledků přesnosti hodů (v procentech) hráčů v utkáních kola na každé pozici se určí složení týmu. [3]
Čtvrtý (přeskočit) | Třetí | Druhý | První |
---|---|---|---|
Laura Phillipsová | Jen Betker | Joan McCusker | Kim Kelly |
(Viz Marj Mitchell Sportsmanship Award )
Cenu, pojmenovanou po Effie Hezzelwoodové na mistrovství v roce 1994 , získala Patti McKnight ( Ontario) . [3]
Kanadské mistrovství v curlingu žen (Scotties Tournament of Hearts) | |
---|---|
Diamond D šampionát | |
Kanadský šampionát v curlingu žen | |
Macdonald Lassies Championship | |
Kanadský šampionát v curlingu žen | |
Scott Tournament of Hearts | |
Scotties Tournament of Hearts |