1994 Kanadský šampionát mužů v curlingu | |
---|---|
1994 Labat Brier | |
Město | Red Deer ( Alberta ) |
Aréna | Centrum |
datum | 5. - 13. března 1994 |
Účast | 130,625 |
Vítěz | Britská Kolumbie (třetí titul) |
Curlingový klub | Kelowna CC, Kelowna |
Přeskočit | Rick Folk |
Třetí | Pat Ryan |
Druhý | Bert Gretzinger |
První | Jerry Richard |
Náhradní | Ron Steinhauer |
Finalista | Ontario (Russ Howard) |
3. místo | Manitoba (Dave Smith) |
19931995 |
Kanadský šampionát mužů v curlingu 1994 ( Angl. 1994 Labatt Brier ) se konal v Red Deer , Alberta od 5. března do 13. března 1994 . [1] Turnaj se konal již po 65. V Albertě se šampionát konal již 7., v Red Deer - poprvé.
Vítěz získal právo reprezentovat Kanadu (jako „Team Canada“; English Team Canada ) na mistrovství světa 1994 , které se konalo v dubnu 1994 v Oberstdorfu ( Německo ).
Turnaje se zúčastnilo 12 týmů reprezentujících provincie a území Kanady .
Šampionem se stal (potřetí v historii šampionátů) tým reprezentující provincii Britská Kolumbie (pro tým skipa Ricka Faulka to bylo druhé vítězství), vítězství ve finále proti týmu reprezentujícímu provincii Ontario (přeskočit Russ Howard ). Bronzové medaile získal tým reprezentující provincii Manitoba (přeskočit Dave Smith).
V první, skupinové fázi, hrají týmy mezi sebou systémem každý s každým v jednom kole. První tři týmy ve skupinové fázi postupují do druhé fáze, play off , kde se hraje podle neúplného olympijského systému : nejprve se týmy, které obsadily 2. a 3. místo ve skupinové fázi, střetnou v semifinále. Poražený v semifinále obsadil celkové 3. místo. Ve finále se vítěz semifinále střetne s týmem, který obsadil 1. místo ve skupinové fázi.
Alberta | Britská Kolumbie | Quebec | |
---|---|---|---|
čtvrtá třetina druhá první rezervní klub |
Ed Lukovic Fred Maxie Dan Petryk Steve Petryk John Ferguson Glencoe CC, Calgary |
Rick Faulk Pat Ryan Bert Gretzinger Jerry Richard Ron Steinhauer Kelowna CC, Kelowna |
Ghislain Doyon Jean-Yves Lemay Jean Maurice Martin Gervais Serge Rocheleau CC Amos, Amos |
Manitoba | nové Skotsko | Nový Brunswick | |
čtvrtá třetina druhá první rezervní klub |
Dave Smith Peter Nicholls Scott Grant Charlie Salina Dave Nicholls St. Vital CC, Winnipeg |
Alan O'Leary Jim Walsh Steve Johnston Steve Piggott Stuart MacLean Dartmouth CC, Dartmouth |
Brian Dobson Charlie Sullivan Jr. Andrew Buckle Dan Philip Gary Dobson Thistle-St. Andrews CC, Saint John |
Newfoundland a Labrador | Ontario | Ostrov prince Edwarda | |
čtvrtá třetina druhá první rezervní klub |
Mark Noseworthy Frank O'Driscoll Rob Thomas Eugene Trickett Peter Hollett John's CC, St. John 's |
Russ Howard Glenn Howard Wayne Mido Peter Korner Larry Merkley Penetanguishene CC, Penetanguishine |
Mike Gaudet Eddie MacKenzie Tyler Harris Craig Arsenault Daryell Nowlan Charlottetown CC, Charlottetown |
Saskatchewan | Severní Ontario | Severozápadní teritoria / Yukon | |
čtvrtá třetina druhá první rezervní klub |
Doug Harcourt Kevin Kalthoff Greg Harcourt Brian Wempe Lyle Muyres Quill Lake CC, Quill Lake |
Scott Patterson Phil Loevenmark John McClelland Wayne Lowe Rob Abrams Granite CC, North Bay |
Robert Andrews Clinton Abel Alfred Feldman Wayne Lewis Gordon Moffatt Atlin CC, Atlin |
( přeskočení jsou tučně)
Žebříček po skončení skupinové fáze
M | tým | Přeskočit | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | jedenáct | 12 | V | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
jeden | Britská Kolumbie | Rick Folk | * | 5:4 | 6:5 | 7:2 | 6:4 | 7:6 | 3:5 | 9:3 | 8:7 | 7:1 | 9:4 | 10:5 | deset | jeden |
2 | Manitoba | Dave Smith | 4:5 | * | 1:8 | 10:4 | 7:5 | 7:6 | 7:3 | 8:3 | 9:6 | 8:4 | 7:3 | 8:5 | 9 | 2 |
3 | Ontario | Russ Howard | 5:6 | 8:1 | * | 8:5 | 11:3 | 6:8 | 4:3 | 8:4 | 5:6 | 11:6 | 7:4 | 7:4 | osm | 3 |
čtyři | Severní Ontario | Scott Patterson | 2:7 | 4:10 | 5:8 | * | 8:4 | 4:5 | 6:3 | 6:3 | 8:5 | 8:7 | 5:2 | 9:8 | 7 | čtyři |
5 | Newfoundland a Labrador | Mark Noseworthy | 4:6 | 5:7 | 3:11 | 4:8 | * | 10:3 | 4:3 | 10:6 | 8:6 | 11:8 | 8:4 | 6:3 | 7 | čtyři |
6 | Alberta | Ed Lukovič | 6:7 | 6:7 | 8:6 | 5:4 | 3:10 | * | 9:5 | 4:7 | 7:6 | 2:6 | 4:8 | 7:5 | 5 | 6 |
7 | Nový Brunswick | Brian Dobson | 5:3 | 3:7 | 3:4 | 3:6 | 3:4 | 5:9 | * | 4:3 | 5:1 | 4:3 | 9:6 | 8:9 | 5 | 6 |
osm | Quebec | Ghislain Doyon | 3:9 | 3:8 | 4:8 | 3:6 | 6:10 | 7:4 | 3:4 | * | 5:4 | 6:5 | 6:5 | 7:6 | 5 | 6 |
9 | Saskatchewan | Doug Harcourt | 7:8 | 6:9 | 6:5 | 5:8 | 6:8 | 6:7 | 1:5 | 4:5 | * | 7:5 | 9:1 | 5:8 | 3 | osm |
deset | nové Skotsko | Alan O'Leary | 1:7 | 4:8 | 6:11 | 7:8 | 8:11 | 6:2 | 3:4 | 5:6 | 5:7 | * | 7:4 | 10:6 | 3 | osm |
jedenáct | Severozápadní teritoria / Yukon | Robert Andrews | 4:9 | 3:7 | 4:7 | 2:5 | 4:8 | 8:4 | 6:9 | 5:6 | 1:9 | 4:7 | * | 7:5 | 2 | 9 |
12 | Ostrov prince Edwarda | Mike Gaudet | 5:10 | 5:8 | 4:7 | 8:9 | 3:6 | 5:7 | 9:8 | 6:7 | 8:5 | 6:10 | 5:7 | * | 2 | 9 |
semifinále | Finále | |||||||||||||||||||||
jeden | Britská Kolumbie | osm | ||||||||||||||||||||
3 | Ontario | 5 | ||||||||||||||||||||
2 | Manitoba | 3 | ||||||||||||||||||||
3 | Ontario | 6 | ||||||||||||||||||||
Místo C | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | Celkový |
Manitoba (Smith) | 0 | 0 | 0 | 0 | jeden | 0 | 2 | 0 | 0 | X | 3 |
Ontario (Howard) | 0 | jeden | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 2 | jeden | X | 6 |
Místo C | jeden | 2 | 3 | čtyři | 5 | 6 | 7 | osm | 9 | deset | Celkový |
Britská Kolumbie (folk) | jeden | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | jeden | 0 | jeden | X | osm |
Ontario (Howard) | 0 | jeden | jeden | 0 | 0 | 2 | 0 | jeden | 0 | X | 5 |
M | tým | Přeskočit | A | V | P |
---|---|---|---|---|---|
Britská Kolumbie | Rick Folk | 12 | jedenáct | jeden | |
Ontario | Russ Howard | 13 | 9 | čtyři | |
Manitoba | Dave Smith | 12 | 9 | 3 | |
čtyři | Severní Ontario | Scott Patterson | jedenáct | 7 | čtyři |
5 | Newfoundland a Labrador | Mark Noseworthy | jedenáct | 7 | čtyři |
6 | Alberta | Ed Lukovič | jedenáct | 5 | 6 |
7 | Nový Brunswick | Brian Dobson | jedenáct | 5 | 6 |
osm | Quebec | Ghislain Doyon | jedenáct | 5 | 6 |
9 | Saskatchewan | Doug Harcourt | jedenáct | 3 | osm |
deset | nové Skotsko | Alan O'Leary | jedenáct | 3 | osm |
jedenáct | Severozápadní teritoria / Yukon | Robert Andrews | jedenáct | 2 | 9 |
12 | Ostrov prince Edwarda | Mike Gaudet | jedenáct | 2 | 9 |
Podle výsledků přesnosti hodů (v procentech) hráčů v zápasech kruhové fáze je na každém stanovišti určen tým „all stars“ [2] .
Čtvrtý (přeskočit) | Třetí | Druhý | První |
---|---|---|---|
Rick Folk | Pat Ryan | Wayne Mido | Petr Korner |
(Cena Rosse Hardstona za ztělesnění sportovního ducha)
Kanadský šampionát mužů v curlingu (Tim Hortons Brier) | |
---|---|
Macdonald Brier | |
Labat Brier | |
Nokia Brier | |
Tim Hortons Brier |